Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 21. aprill 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
märts 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Kommentaarid

Endine hooldustöötaja süüdistab juhtkonda töökiusus
13.11.2019. Autor: Angela Randmets
Meie Maa toimetuse poole pöördus endine hooldustöötaja, kelle viis lahkumisavalduse esitamiseni talle hooldekodu juhtkonna poolt väidetavalt osaks saanud korduv tema suhtes mittelugupidav suhtumine.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Kuresaarlane
 1

13.11.19, 10:22
Vähemalt keegi julges midagi öelda. Tubli!

-1  +23
elektritsaabtasutablogspotcom
17.11.19, 18:26

KaKa jpt. poliitikud,PPA ja KAPO ametnikud,ning peavoolu meedia ajakirjanikud koos PR-i omadega tuleb
panna vangi Karistusseadustiku paragrahvi 104 alusel.

§ 104. Keskkonna kahjustamine sõjapidamisviisina
Sõjapidamisviisina keskkonna teadliku mõjutamise eest, kui sellega on tekitatud suur kahju keskkonnale, - karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Lisaks sellele reetmise kuritegude alusel :
Need tekstid koolikiusamistest, homodest,perevagivallast on Eesti vastane agenda.-0  +0
Saarlane
 1

13.11.19, 10:54
See kes öelda julges,proovib oma tausta päästa! Häbi,häbi!!! On inimesi,kes ei tohiks üldse sellises asutuses töötada ja osadel neil on lubatud ära minna omal soovil ja neid on veel seal! Siin konnatiigis on harjutud lehma-lellepoja poliitikaga,et sa tunned mind ja ma tunnen sind jne. ja nüüd kui hakatakse ridu puhastama ja ei arvestata tagumikku pugemisega,siis on häda majas! Aga milleks vinguda ma ei saa aru, Südamekodu ju võtab kõik vastu ,keda Valsis kiusatud on ja no sinna mahuvad kõik kelle kallal töövägivalda kasutatakse ja kes hooldustöötaja eetikast pole kuulnudki! Ja sealne juhataja ju väidab,et nende majas sellist asja ei juhtu! Hm,julge väde,kui arvestada sellega mida juba kuulda on linnapeal selle maja kohta ja veel kelle suudest! Aga jõudu hooldekodu juhtidele ja soovin neile selget silma ja pead arusaamaks selle töö eetikast eelkõige leidma oma kollektiivi empaatilised ja rõõmsameelsed inimesed,sõltumata palganumbrist,sest no palka ei saa ju kusagil enda vääriliselt!'😃

-13  +5
SOPERDIS
13.11.19, 11:41
Mis on 'linnapeal kuulda'? ... või laimad niisama?

-3  +11
lugupidamine!

13.11.19, 12:28
Üks mees keeras sõbrale käki kokku ja sõber pole sest "Lammikust" väljagi teinud! Käkikeeraja aga tõmbas õhtul kõrtsis nina täis ja kui nina vastu lauda vajus ning tatt nirisemas, pomises: "Oleks võind vähemalt nätaka anda, aga niimoodi ... nagu oleksime võõrad!!

-0  +11
Tavaline siin konnatiigis:)

13.11.19, 12:40
1. Valsis töötavad osad sellid, kellel tuleks keelata inimestega töö tegemine üldse ära, kuid selliseid on ka haiglas tööl (mõnitavad haigeid, väntsutavad neid ja räägivad linna peal taga). Millisest eetikas rääkida inimestega, kes ei saa aru, et kui inimene on haiglasse või hooldekodusse sattunud, siis mitte selleks et teda mõnitataks ja enneaegselt hauda aetakse, vaid selleks, et võimalikult hästi oma elupäevade lõpuni eksisteerida. Selle alla käib normaalne hügieen ja normaalne sõnakasutus kliendiga suheldes (mis ei ole ninnunännutamine, vaid tavakõnes rääkimine).
2. ju siis ei saanud majasiseselt asju klaaritud, kui oli vaja toimetusse lennata, aga see näitabki, et inimene ise ka pole nn puhas, kui on vaja kogu maakonnale ja Eestissegi jagada oma nördimust. Kui on alusetult töölt vabastatud või lahkuma sunnitud, selleks on töövaidluskomisjon, mitte ajakirjandus. Viisakus enne kõike!
3. Mul on siiralt häbi nende tegelaste pärast, kes oma töökohtadest nn prahti linna peale veavad - see ju näitab teid ennast ka sellest küljest....

-12  +12
24/7

13.11.19, 16:36
Kui pead olema 24 tööl, siis ongi ju jama majas. Ise tahaks ka magada.

-1  +7
Kiidan!
 1

13.11.19, 17:15
Mulle meeldib hooldekodude juhtide Piret Piheli ja Aino Rummeli seisukoht, et mikrokliima kujundab juht ning väga tähtis on töötajaid usaldada. Töö on nii füüsiliselt kui vaimselt raske ja vähetasustatud ning kui juht ei usalda, siis on see töö veelgi raskem.

-4  +30
Laidan
13.11.19, 18:11
Mulle ei meeldi nende seisukohad kohe mitte.

-11  +12
 1

13.11.19, 19:24
sellest artiklist välja miks töötajad selliseid alusetuid süüdistusi esitasid. Samuti, miks ei näidata väidetavalt kaamerate ees toimunud pidusid. St. kuidas just sellel päeval kõik kaamerad järsku rikki läksid. Juhatuse jutt on nagu paberilt maha loetud eeskirjade jada mida nad peaksid täitma. Tegelikult seda ei tehta. Väga tüüpiline. Samas on tööinspektsiooni töötaja mainitud tingimused täpselt sellised, et endist töötajaks tuleks kiiremas korras kaitsma hakata, sest kiusamine on toimunud ja alusetud süüdistused on esitatud.
Ka lahkus ta omal soovil mitte ei vallandatud nagu teistele töötajatele räägitud on. Mina tema asemel nõuaks lisaks töökaitse poolt asja üle vaatamisele ka avalikku vabandust laimamise eest.

-2  +11
PP
14.11.19, 07:23
Kus suitsu, seal tuld! Kes ahnusest kulda ihaldab, sel tasuks on muld.

-0  +6
Jutud juttudeks aga
 2

13.11.19, 20:26
Oli mis ta enne oli aga nüüd on päris jama lahti.

-0  +1
teadja
14.11.19, 11:55
Ei mingit jama need jutud ongi nende lahkujate väljamöeldis, see kadedus on nagu kuseuss mis urgitseb hinges ja rahu ei anna.

-3  +3
Soh
14.11.19, 14:17
Lahkujate? Palju neid siis lahkus? Saan aru ,et jutt ühest endisest töötajast.

-0  +0
piinlik

14.11.19, 11:42
töötavad jah haiglas inimesed, kes ei tohiks inimestele ligilähedalegi minna, selle asemel veel tunnustate selliseid "kokatädisid"

-0  +2
Kokkuvõtteks
 2

14.11.19, 11:49
Kui sa nii töökas ja hoolitsev tööline olid, miks ei julge siis nime alla panna ja oma nime all kirjutada. Kõik ju teavad , kes oled ja kuidas sa oma eelnevad töökohad lõpetasid samasuguse lõpuga ikka ajalehte. Sina julged rääkida töökiusamisest, kusjuures olid ise korrusevanemana täielik kaastöötajate mõnitaja ja kiusaja. Nii mõnigi läks sinu pärast töölt ära. Sina, kui hooldaja, oled täielikult läbikukkunud. Ainult pugemise ja lõmitamisega said nii kaugele, tänu sõbrannale, kes oli samasugune intriigitseja ja uste taga kuulaja ja kaamerate jälgija. Sa ju ei oska seda tööd teha ja ära topi ennast selle koha peale. Sul puudub igasugusest meeskonna-tööst arusaamine, sa kasutasid teisi ära ja astusid lihtsalt üle, jättes oma töö tegemata ja jalutasid uksest välja. Käsutada ja kamandada sulle meeldib, aga ise tööd teha sa ei oska ja ei viitsi oled selleks liiga mugav. See, kui hoolealused oma hooldajat kardavad ja ei julge oma muresid kurta, on selge näide sellest mis inimene sa oled. Ole kordki aus ja julge oma vigu tunnistada, pea meeles ülekohus ei seisa kotis. See, et juhataja sind kinni ei hoidnud ja rahuldas avalduse, oli ainult õige samm paremuse poole. Ela oma elu ja tunne kadedust ka me Valsis elame edasi.

-4  +11
Sinu kokkuvõtvast jamast
14.11.19, 15:21
võib välja lugeda tõelist kadedust. Mina sinu asemel nii julgelt ei kirjutaks siin. Arvan, et seesama töötaja aimab juba kes sa selline oled. Kui ta oli teil korruse või vahetus- või mis iganes vanem kuidas ta siis sellise koha endale sai. Pugedes? See ei ole mingi jutt. Pugejaid ja lömitajaid ei panda kõrgematele kohtadele. Kas ehk said selle koha nüüd endale omal viisil? Ehk oledki sina see kes tema kohta neid jutte levitas? Kange tahtmine oleks sinna kohale tulla ja vaadata kuidas seal päriselt olukord on ja kes seal õieti tööle on jäänud. kes on selle asutuse õige juhataja ja kes ainult nime poolest. olen varemgi kuulnud sealsest suhtuisest töötajatesse sellepärast usun selle ära läinud töötaja juttu. Pealegi ei ole artiklis ühtegi selgitavat lauset MIKS selline laimamine ja tagakiusamine võimalikuks sai. Arvata võib, et vahetuse vanemaks ei sa inimene kes on töötanud lühikest aega. Kes teil sinna viimasel ajal tööle tulnud on? Ehk on viga seal?

-3  +6
huvitav
15.11.19, 12:51
tsiteerin: "..tänu sõbrannale, kes oli samasugune intriigitseja ja uste taga kuulaja ja kaamerate jälgija..."-tsitaadi lõpp.
Mis pagana asutus teil seal on, et on PÕHJUST uste taga kuulata? Ühes korralikult toimivas asutuses korralikult toimiva juhatusega ei tohiks mitte miski ajendada ukse taga kuulama või kaameraid jälgima. Mis teil toimub seal? Tähendab tänu sellele, et mingi sõbranna kuulas uste taga teie tööjuttu (sest muust ei tohiks tööl olles rääkida) sai see nn. endine töötaja korrusevanemaks?

-0  +4
Saamatu

14.11.19, 12:29
Sina kes sa nn kokkuvõtte kommentaari omanik, ole sa ka julge ja pane oma nimi kommentaari alla. Või siis nimeta nimesid kes on selle artlikli autor ja selle sõbranna nimi kes intriigitseja jne oli.

Leelo

-0  +5
Nimi
 2

14.11.19, 14:21
Mis see nimi siia puutubki! Kõik me teame kes ta on,kellel vaja teada! Ja jumala eest õhk on tunduvalt rahulikum! Peaks ainult veel seda õhku puhastama siis juba saaks hingata ka!

-7  +2
Leelo
14.11.19, 14:35
Julged sõnad ;)

-2  +4
Tundub
14.11.19, 14:36
et teil on seal plaan kedagi veel välja süüa. Mitu inimest plaanis on ? Kas intrigandid ei hakka juba otsa saama?

-0  +9
Krista

14.11.19, 17:27
Kas kommentaar pannakse selleks ,et solvata...
Kas inimesed ,kes väljendavad ennast ebaviisakate žestidega nö nalja tehes on hea kolleegid?
Kui tahate öelda midagi isiklikku palun öelge otseselt, ärge laimake, solvake ja levitage kuulujutte. Kirjutatakse vahel asjadest ajakirjanduses ,et midagi taolist ei tohiks töökollektiivis olla. Ja kui keegi hakkab artikli peale ( NB! Asjaosaline ei saa enda nime artikli alla panna, sest pole kirjutise autor) solvanguid ja erinevaid inimesi asjasse kaasata, on väga inetu. On ainult lugu üksikust insitendist mitte inimestest. Mulle tundub ,et keegi tunneb ennast väga puudutatuna ,et selliseid inetuid kommentaare ja isiksust otseselt laimab.

-2  +3
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Traktor põrkas autoga kokku
Mini-Rimi saab värskema ilme
Advokaadid ei näe võimalust õpetajate koondamiseks
Abipolitseinik Näncy Reinart uusi olukordi ei pelga
Päästjad kustutasid lõkkest alanud põlenguid
Selgusid koolide parimad IT-tundijad
Õpilaste toitlustamisele kulub 2300 eurot kuus
Esimene üle-eestiline energiaühistu on loodud (3)
Kuressaare ametikoolile laekus rekordarv avaldusi
Ametikooli sõiduautotehnik teooriatestis parim
Abituriendid otsustasid riigieksami kasuks
JUHTKIRI - Eksamiärevusest sai rõõm
Pooled politsei väljakutsed põhjustas alkohol
Muuseumid lähevad suvele lootusrikkalt vastu
Keskkonnasäästlikkus on osa Rail Balticust
Nädala loetavuse top 5
Algavad Aia tänava ehitustööd (8)
Algab puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine (8)
Salmel põles kõrvalhoone
Rallikolmik vallutab maailma ralliradasid (2)
Vallavalitsus ootab tagasisidet suviste prügikonteinerite paigaldamiseks (15)
Kommentaarid
Esimene üle-eestiline energiaühistu on loodud (3)
Harry Raudvere asutab Põliseestlaste Rahvaerakonda (203)
Algavad Aia tänava ehitustööd (8)
JUHTKIRI - Saaremaa Võrkpalliklubi peab jääma! (6)
Teeme Ära talgupäev uues vormis  (4)
Algab puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine (8)
Valitsus kinnitas Mullutu-Loode kaitseala uued eeskirjad (3)
Vallavalitsus ootab tagasisidet suviste prügikonteinerite paigaldamiseks (15)
Ametikooli Tervisenädala tegevused on avatud kõigile huvilistele (3)
Kultuuri-ja spordiosakonna juhatajaks 11 tahtjat (6)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud