Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 18. juuni 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
juuni 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Kommentaarid

Vald keelas elektrituulikute püstitamise
19.03.2021. Autor: Ahto Jakson
Saaremaa vallavalitsus kehtestas valla territooriumil ajutiselt planeerimis- ja ehituskeelu uute tuulegeneraatorite püstitamiseks.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Meie Maa on ikka
 3

19.03.21, 07:48
päris pekkis omadega, eriti kui seda kommentaariumi vaadata. pange kinni see hoopis!

-4  +11
kummaline suhtumine
19.03.21, 07:55
See ongi hämmastav, et igasugustel vaimustvaevatutel lastakse siin möllata nagu siilid udus, kui aga kirjutad mõne tegelase sulitegudest vallavalitsuses või mõnest valjuhäälsest suulikust, siis sinu kommentaar kas kustutatakse õigepea või ei lastagi sellel üldse kommentaariumis ilmuda.

-3  +21
Vahur
19.03.21, 08:53
𝐕𝐚𝐢𝐦𝐮𝐬𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚𝐭𝐮𝐭𝐞 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝 𝐥𝐞𝐧𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐬𝐞𝐥 𝐡𝐞𝐭𝐤𝐞𝐥 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐧𝐞𝐞𝐠𝐫𝐢𝐝 ü𝐥𝐞 𝐕𝐚𝐡𝐞𝐦𝐞𝐫𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐝𝐚. :) 𝐏𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐮 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢.

-13  +10
elektritsaabtasutablogspotcom
21.03.21, 14:10

Oma majapidamise tarbeks piisab tillukesest tuulikust maja katusel.
Kui on vaja võimsust siis ühenda mitu pisikest tuulikut paralleelselt ja saad 10 kw !!!!


Ehita oma hoovile tuulik http://scoraigwind.co.uk

-0  +1
Vahur

19.03.21, 08:54
𝐕𝐚𝐥𝐝 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 ü𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬𝐨𝐥𝐞𝐯𝐚𝐭𝐞 𝐭𝐮𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐭𝐞 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐯𝐮𝐬𝐞𝐝. 𝐍ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐍𝐚𝐬𝐯𝐚𝐥 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞 𝐭𝐮𝐮𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐞𝐢 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐢𝐮𝐡 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐮𝐡 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐮𝐡. 𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐡𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐝 𝐞𝐥𝐚𝐧𝐢𝐤𝐮𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 ä𝐫𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐧𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧?

-15  +25
õige tegu
 1

19.03.21, 09:38
Mitte ajutiselt ei pea keelama, vaid päriselt ja lõplikult! Meres on tuulikutel ruumi küll, seda et mõni sellele vastu vingub, ei pea tähele panema. Olemasolevad Vitjukkide tuulikud tuleb kõik likvideerida - nende tekitatud kahjusid loodusele ja inimeste tervisele ei kaalu küll miskitpidi üles Vitjukkide kasum!

-4  +18
Vahur
19.03.21, 10:01
𝐓𝐮𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢 𝟐𝟎𝟏𝟎 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐚𝐦𝐦𝐮. 𝐊ä𝐢𝐦𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐚𝐬𝐚𝐬 𝐣𝐚 ä𝐫𝐦𝐞 𝐞𝐡𝐢𝐭𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐭𝐮𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐥𝐞𝐭𝐢𝐬𝐢.

-9  +17
vallavalitsuse loosung

20.03.21, 12:31
VALSKUS ELUNORMIKS!

-1  +11
Ehh
 1

20.03.21, 20:39
Õige kah, neid jubedaid ventilaatoreid on siin juba niigi palju. Ehitage merre need, 30km kaldast Rootsi poole.

-0  +2
elektritsaabtasutablogspotcom
21.03.21, 11:46
Ehita oma hoovile tuulik http://scoraigwind.co.uk

-0  +0

21.03.21, 10:42
Pessimistlik stsenaarium: Eesti firmad kaotaks energiahindade tõusul üle 600 miljoni euro

Uuringutefirma KPMG avalikustas täna statistilise uuringu energiahinna muutuste mõju teemal Balti riikide ettevõtetele, kust selgub, et Eesti ettevõtted kaotaksid pessimistliku stsenaariumi kohaselt tulukust enam kui 600 miljonit eurot.

KPMG uuring baseerub 2010. aasta puhaskasumi muutuste põhjal võttes arvesse EIU maailma kütusehinnaindekseid 2005-2016. Pessimistliku stsenaariumi kohal võeti arvesse kütusehinna tõusuprognoosi kõige kõrgem näit. Nende näitude kohaselt võeti stsenaariumi aluseks prognoos, et kütuse hind tõuseb 50 protsenti, soojusenergia hind 37 protsenti ja elektrienergia 21 protsenti.

Pessimistliku stsenaariumi kohaselt saaks kõige suurema "löögi" transpordisektor (- 204 miljonit eurot kasumit), kuid ka tööstus (-269 miljonit eurot kasumit) ja ehitus (-34 miljonit eurot kasumit).

Balti riikide energiamahukas majandus sõltub suurel määral imporditavast energiast ning energiahindade kõikumine suurendab Eesti, Läti ja Leedu ettevõtete majanduslikku haavatavust, näitab KPMG analüüs „Energiahinna muutuste mõju Balti ettevõtetele“.

Analüüsi tulemused näitavad, et Läti on energiahinna tõusu suhtes kõige tundlikum riik Baltikumis, kus põhistsenaariumi kohaselt kaotavad ettevõtted oma kasumeist 451 miljonit eurot, järgnevad Eesti 318 miljoni ning Leedu 283 miljonit euroga.

KPMG lähtus eri energialiike hõlmava analüüsi põhistsenaariumis eeldusest, et kütusehinnad tõusevad vahemikus 2011-2016 kokku 25, soojusenergia 19 ning elektrienergia 13 protsenti.

„KPMG analüüsi üheks peamiseks eesmärgiks oli tuua väljamajandussektorid, mida hinnatõus eriti ohustab ja kus juhtkonnad peaksid välja töötama tegevusplaani hinnatõusust tulenevate kuludega toime tulekuks. Kolmest Balti riigist mõjutab energiahindade tõus kõige enam Lätit ning suhteliselt vähem Eestit. Näiteks on tööstussektori rentaablus Eestis 4,5 korda kõrgem kui Lätis ja kaks korda kõrgem kui Leedus. Samas on energia tarbimise intensiivsus kõigi kolme riigi tööstussektoris sarnane, mis räägib sellest, et Eesti tööstussektor töötab märgatavalt efektiivsemalt kui teistes Balti riikides,“ ütles KPMG Baltics OÜ juhtivaudiitor ning energiasektori juht Eestis Indrek Alliksaar.

Eestis kannatab energiahindade tõusu tõttu absoluutarvudes kõige rohkem tööstussektor ning Lätis ja Leedus transpordisektor. Kõige vähem mõjutab energiahindade kõikumine kaubandus- ja teenindussektorit, kuna seal on energia osa üldkuludes suhteliselt väike.

-0  +1
 1

21.03.21, 10:56
Eestlasi pagendatakse linnadesse ja välismaale inflatsiooni loomisega.
Lisaks raha trükkimisele inflatsiooni tekitatakse sisendhindade tõstmise abil.
Nii kuis tõstetakse elektrivoolu hinda siis automaatselt kerkivad hinnad teenustele ja toodetele aga palgad ei kerki.

Inflatsioon ongi olnud meie majanduskasv? (6)
Einar Eiland, EMÜ majandusmagister , 30. november 2011 04:57
Kui panna graafikule kõrvuti inflatsiooni ja sisemajanduse kogutoodangu kõverad, selgub, et kümne viimase aasta jooksul pole tavakodanik mitte mingit majanduskasvu tunda saanudki.

Lähtudes Eesti Panga soovitatud statistikaameti andmetest, jõuame hämmastavale järeldusele: majanduskasv ületab inflatsiooni kümne aasta lõikes vaid 1,3 protsendiga. Võib öelda, et sisuliselt nullib inflatsioon majanduskasvu.

Kui arvestada majandustsükli pikkuseks kümme aastat, see on eelmisest langusest praeguse kriisini, siis on meie majanduskasv tavakodanikule osutunud nullilähedaseks, sest nii palju kui on tõusnud majandus, on kasvanud hinnadki. Tavatarbija pole saadud raha eest rohkem osta saanud. Headel aegadel kogutu on halbadel aegadel kohe kasutusse läinud.

Meie taasiseseisvumise perioodi viimased kümme aastat pole olnud mitte majanduskasv, vaid meeleheitlik Euroopa hindade tagaajamine. Kõige rängemalt on inflatsiooni läbi kannatanud tavatarbija ehk kõige nõrgem lüli ühiskonnas. Just tema on sunnitud tarbima kõige enam kallinevaid tooteid, näiteks toitu. Ta ei osta kinnisvara ega kulda, mida hiljem kallimalt müüa.

Naudi roosasid prille


Seega on valitsuspoliitika osaks kujunenud raha äravõtmine või äravõtmise organiseerimine nendelt, kellest jõud üle käib ja vastava informatiivse seisundi loomine. Selline käitumine on iseloomulik feodaalkorrale, mitte demokraatlikule riigile. Vastuolu ilmneb ka euroopalike tavadega, mille kohaselt riik peaks toimima rahva huvides, mitte looma tingimusi inimeste vaesumiseks. Viimati nimetatud protsessist räägime, sest lõhe Eesti ja Euroopa Liidu sissetulekute vahel suureneb.

Eesti kõrget inflatsiooni on probleemina käsitlenud ka rahvusvahelised reitinguagentuurid. Ilmselt oli ka nende mure seotud rahva vaesumisega. Ent selle jutu ees on siinse maakamara valitsejad oma kõrvad lihtsalt sulgenud. Seega on pimekurdi mängimisest saanud meie poliitika osa.

Rahvale valeandmete ja pooltõdede esitamine või olukorra tõlgendamine omakasupüüdlikult on kuritegelik nii valimistel valitsejate poolt hääletanute kui ka ühiskonna suhtes.

Kreeka laenude puhul oleme valeandmete esitamise julgelt hukka mõistnud. Kuid kahjuks on valelike pooltõdede esitamisest Eesti Panga ja statistikaameti andmetele tuginedes saanud kohaliku poliitika lahutamatu osa. Tegeliku seisundi varjamine meenutab olukorda arstipraksisest, kus patsiendile pakutakse kõhuvalu raviks roosade prillide kandmist ja lõbusate meelelahutuslike multifilmide vaatamist.


Mõne aja pärast aga selgub, et patsient on surnud või riigist lahkunud. Nii laheneb olukord ise ega vajagi riiklikku sekkumist.

-0  +1
Inglismaal puudus inflatsioon
21.03.21, 11:28
Inglismaal puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.
Andro Roos :” Mõtteid parteidele maksukoorumuse radikaalse vähendamise elluviimiseks (aga ärge lootkegi, parteidel ei jätku mõistust ja mune):

Alates aastast 973 toimus Inglismaal raha ümbermüntimine iga kuue aasta tagant. See toimus järgnevalt: kuninglik rahapada muutis iga kuue aasta järel olemasolevad vaegväärtuslikud mündid maksevahendina kehtetuks, kogus need kokku ja müntis uue välimusega müntideks. Seda aga nii, et iga nelja vana mündi vastu andis välja ainult kolm uut münti ehk 25% vähem. Iga kuue aasta tagant korrigeeris kuninglik rahapada ka ringlusse lastavate müntide koguarvu, lähtudes otsuse tegemisel järgmise kuus-aastaku planeeritavast riigi üldisest rahavajadusest reaalmajanduse käitamisel. Sellel ümbermüntimisel oli kaks peamist mõtet. Esiteks toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus. Teiseks positiivseks nähtuseks ümbermüntimise juures oli see, et kuni münte ümber vermiti, ei kaotanud valuuta ise väärtust, st puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu. Selline ümbermüntimisel põhinev süsteem kattis õige pea lisaks Inglismaale terve Lääne-Euroopa."

Kas leidsite Andro Roosi tekstist need laused ?:

puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.

toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus.


Andro Roos : " Niikaua kuni eksisteerib riigiväline intressiga keskpank ja tema raha, seni ei saa olla ka vaba turumajandust ega tõhusust."

-0  +0

21.03.21, 11:08
Andro Roosi Teeme ära

Rahvas peab rajama omale riigi. Riik peab rajama vundamendi ühiskonna Maslow püramiidile. Seejärel peab riik ehitama sellele vundamendile Maslow püramiidi I korruse, tagades kõigile ühiskonnaliikmetele nende materiaalsete ja füsioloogiliste põhivajaduste rahuldamise. Selleks peab riigil olema ja rahvaettevõtte printsiibil toimima oma energiatootmise, oma elamute rajamise (ja mitte mingisuguste riigiüürimajade ehitamiseks, vaid inimestele päriskodudeks), oma metsavarumise ja töötlemise, oma maavarade varumise ja töötlemise, oma toidu kasvatamise ja töötlemise trustid jne. Need trustid - rahvaettevõtted peavad tagama, et elanike põhivajadused on rahuldatud, et tekiks juurde ühiskondlikku kapitali, mille arvelt vähendada maksusid ja maksukoormust, mis oleksid etalonina eeskujuks kõigile teistele riigis tegutsevatele ettevõtetele ja mis aitaksid luua Eesti inimestele sellega eeltingimused ühiselt saavutada Maslow püramiidi II, III, IV jne astmete vajadusi ja eesmärke, millega Eesti võiks riigi ja rahvana olla eeskujuks tervele maailmale!

Teeme ära, Eesti rahvas!

Elagu talgud !

-0  +2

21.03.21, 11:15
Riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia on riigiasutus mille omanikuks on koik Eesti kodanikud.

Eesti tarbeks piisab kolmest tuulepargist millede tuulikud on 200 meetri kõrgused sest seal on tuult alati.
Teine variant on päikesepaneelide jaam mille pindala on Sirtsu soo jagu.

Tuulikud ja päikesepaneelid annavad elektrit tasuta.

Taastuvenergia tasu on vargus.


1)Riik peaks tootma elektriautosid ja jagama neid kodanikele omahinnaga.
Elektriautode tootmine on poole odavam fossiilide omast.
2) Riik peaks tootma HHO generatoreid ja neid kodanikele jagama omahinnaga .
3) Riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia on riigiasutus mille omanikuks on koik Eesti kodanikud.


Biolisandi asemel kasutagem HHO genekat
1)Igal automootoril on elektrigeneraator mis toodab elektrivoolu auto tulede,pardaarvuti jms. tarbeks.
Peaaegu samasugune genekas on tuulikutel.
2)Autol olev elektrigenekale siis saab lisada teise geneka nii,et oleks topelt. Elektrolüüsi aparaat vajab 20 amprit.
Tsiklile paigaldatakse auto aku.
Seda liigset elektrivoolu on tarvis HHO geneka tarvis mis lahutab veest vesiniku.
HHO genekas koosneb 30-st metallplaadist millest pooled on anoodid ja teised katoodid.
Paukgaasi aparaati ise meisterdada kodus,garaazis on lihtne .
Juhendid on www.instructables.com

HHO geneka poolt toodetud vesiniku paukgaasi kasutatakse bensiini ja diisli asemel.


USA sõjalaevad ja lennukid kasutavad kütusena merevett. Nende korstnad ei tossa.

Sisepõlemis mootorile paigaldatud elektrolüüsi aparaat hoiab kokku kütust 90 %. Neid aparaate saab osta paarisaja euro eest,leia otsingust ” HHO generator”.
Ise ehitada on lihtne. 30 metallplaadi vahele paigaldad 1 millimeetrised tihendid,pooled anoodideks ja teised katoodideks. Lisaks sellele Gaasilukk,bubler,maandus,pump jne.

Stanley Meyer USA-s võttis patendi elektrolüüsi aparaadile mis lahutab veest vesiniku mida kasutatakse sisepõlemis mootoreis bensiini ja diisli asemel.

Venemaal Alexander Kuznetsov tootis neid. Arvatavasti Gazprom sulges tema vabriku.
Praegu on ta direktor Moskvas
LLC STAR Industries .

-0  +0

21.03.21, 11:20

Peale tasuvusaega päikesepaneelid ja tuulikud annavad elektrit ja kütet tasuta.

Tasuvusaja mõiste:
Tasuvusaeg on periood, mis näitab, kui kaua läheb aega projekti esialgsete kulude tagasisaamiseni.

Kuna tuul puhub tasuta ja päikene paistab tasuta,ning tuulikutel ja päikesepaneelidel pole hoolduskulusid(tuulikute vanematel mudelitel on hoolduskulud minimaalsed,uutel pole) siis:
Peale tasuvusaega päikesepaneelid ja tuulikud annavad elektrit ja kütet tasuta.

Mida enam tõstetakse fossiilsete kütuste ja müüdava elektri hinda seda rutem tasuvad ära päikesepaneelid ja väiketuulikud,ning elektriautod jpt. taastuvenergia allikate ekspluateerimise seadmed.


http://ww2.eas.ee/vfs/4748/inseneeria_3_2008.pdf
Strandberg ütles:
Kui 130 m2 suuruse hoone energiakulu
on 300 kWh/m2 aastas, vajab see võimsust
10 kW (kilovatti); sama suure energiat
säästva hoone puhul on sama näitaja aga
vaid 1 kW!

Kui ühe
hoone või korteri maksimaalne energiatarbevoog
oleks 1–2 kW, kerkib paratamatult
küsimus, kas selle katmiseks on vaja kindlasti
liituda suure energiavõrguga või tsentraliseeritud
energiatootmissüsteemiga. Minu
seisukoht on, et tuleviku talumaja võiks olla
oma energiavarustuses maksimaalselt autonoomne.
Selleks on piisavalt energiavooge,
kasvõi päikest-tuult.

http://ww2.eas.ee/vfs/4748/inseneeria_3_2008.pdf

Plussenergia maja
Plussenergia maja tähendab, et maja toodab rohkem energiat, kui hoone kasutamise käigus kulub, ning energia ülejäägi võib hoone omanik energiavõrku tagasi müüa.
Eesti oludes eeldaks sellise uudse mõtteviisi realiseerimine seadusandluse muudatust, mis võimaldaks kodu ja väiketarbijatel toodetud elektri ülejääki energiavõrku tagasi müüa.

Mina ütlen:
Selleks,et mitte maksta kodukulusid tuleb hoone energiatarbevoog viia 1-2 kilovatile,selleks on mitmeid variante,proovigem erinevaid sest kes teab milliseid ehitusmaterjale te leiate prahikastist,eluaseme energiatarbevoo viimiseks 1-2 kilovatile pole tarvis neid k6iki variante :
1) Esmalt oleks tore kui saaksite soojustada hoone seinad p6huga.
2)ise ehitada tuulikute ja erinevate päikesepaneelide hübriidid s.o. ehitad õllepurkidest päikesepaneeli mis kütab õhku,
3) ehitad päikesepaneeli mis kütab vett,
4)ehitad tuuliku mis kütab vett aga elektrit ei tarvita,
5)ehitad tuuliku mis pumpab vett aga elektrit ei tarvita,
6)ehitad katusele asetatava väiketuuliku(etem on kui ehitada mitu tuulikut mida omavahel yhendada paralleelselt) mis toodab elektrit ja
7)päikesepaneeli mis toodab elektrit.
8)Lisaks sellele tuleks ise ehitada biogaasi ja biosoojuse,maasoojuspumbad jpms värgid-tuleb viia elektri tarbimine nulli lähedaseks:

-0  +0

21.03.21, 11:23
Plussenergia majades puuduvad elektriarved ja elektrikatkestused.

2) Soovitatav on moodustada energiaühistuid ja renoveerida majad plussenergia majadeks.

3) Maju saab renoveerida talgute korras.

4) Majade renoveerimiseks saab kasutada taaskasutus materjale.

4) Taastuvenergia seadmeid saab valmistada taaskasutus materjalidest.

5) Taanlaste eeskujul ja Harry Raudvere juhtimisel Eestis moodustati energiaühistu mis maksab osanikele pensioni.
1200 inimest panid rahad kokku ja ostsid tuulepargi mis maksab osanikele pensioni. Kes panustas 10 eurot, kes sada eurot,kes sadatuhat eurot-sedasi koguti raha kokku ja osteti tuulepark mis maksab osanikele pensioni.

-0  +2

22.03.21, 03:05
Taimede toiduks on süsinik.
Kasvuhoonegaase ei moodusta süsinik aga moodustavad sisepõlemis mootorite heitegaasid.
Ökoloogilist jalajälge tekitab kasumi sund. Inimkonda sunnitakse teenima kasumit.
Sellest kuidas inimkonda sunnitakse teenima kasumit on lugu "
Piiramatu kasvu orgasm ".
Kasumit pannakse teenima inflatsiooniga. Inflatsiooni tekitatakse selleks,et sundida inimkonda teenima kasumit.
Lisaks raha trükkimisele inflatsiooni tekitatakse sisendhindade tõstmise abil.
Nii kuis tõstetakse elektrivoolu hinda siis automaatselt kerkivad hinnad teenustele ja toodetele aga palgad ei kerki.
Inflatsiooni likvideerimiseks riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia on riigiasutus mille omanikuks on kõik Eesti kodanikud.
Eesti tarbeks piisab kolmest tuulepargist millede tuulikud on 200 meetri kõrgused sest seal on tuult alati.
Teine variant on päikesepaneelide jaam mille pindala on Sirtsu soo jagu.
Tuulikud ja päikesepaneelid annavad elektrit tasuta.
Taastuvenergia tasu on vargus.
Plussenergia majades puuduvad elektriarved ja elektrikatkestused.

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Saarlaste valge kadedus
Praamipiletid on pühadeks suuresti välja müüdud
Vald soovib kulukat kohtupidamist Pariisis
Salme Konsum avati kaks korda
Abrukast saab laulusaar
JUHTKIRI - Lasteaia hind
Perekondlik
Juhtumid Valjalas tõid kaks kriminaalasja
Kokkupõrge kõnniteel
KALMISTUPÜHAD
Orienteerumisvõistluse korraldaja on haiglas arstipraktikal
Kohvikuid-restosid nagu seeni pärast vihma
Mele Pesti esitles oma Kuressaaret
Keskkonna hoidmiseks sündisid korduvkasutatavad toidunõud
Mele Pesti – uhkelt iseseisev kosmopoliit Kuressaarest
Nädala loetavuse top 5
Keskkonnamet uurib tee ehitamise seaduslikkust (7)
Elamuskõrts Õllekoda avas uksed (13)
Elektritõukeratastel lapsed ohutusreeglitest ei hooli (5)
Veli Kraavi kohtuasja kahjusumma ületab miljonit eurot (4)
Kelm võttis käendaja nimel laenu
Kommentaarid
Elamuskõrts Õllekoda avas uksed (13)
Päike süütas luubi abil tugitooli (12)
Valitsus lubab üritustele rohkem osalejaid (5)
Muhu ja Virtsu elanikud näevad praamiühenduses alternatiivi (8)
Juuniküüditamisest möödus esmaspäeval 80 aastat (2)
Keskkonnamet uurib tee ehitamise seaduslikkust (7)
Aprillis vaid 102 välisturisti (2)
Saaremaa maasikad on valminud ja turul (2)
JUHTKIRI - Piiritsoonis (1)
Isamaa piirkonna juhiks sai Mart Maastik (11)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud