Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 05. märts 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
märts 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Kommentaarid

Saare maakonda lisandus 49 koroonahaiget
20.02.2021. Autor: MM
Möödunud ööpäeval lisandus terviseameti andmetel Saare maakonda 49 koroonaviirusesse nakatunut, Kuressaare Haiglas viibis tänahommikuse seisuga ravil 24 COVID-19 positiivset patsienti.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad

20.02.21, 16:30
Ajaleht “Meie maa” artikkel :

Tipparst seljatas koroonaviiruse sauna ja malaariaravimiga
Autor: Ivika Laanet-Nuut
Kolmapäev, 27. jaanuar 2021.

Aasta lõpus nakatus koroonaviirusesse Kuressaare haiglas patsiente vastu võttev tippkardioloog Hasso Uuetoa, kes põdes haiguse läbi kergekujuliselt.

-7  +3

20.02.21, 16:31
Viktor Vassiljev, arst, riigikogu liige, Keskerakond

Kunagi oli koroonaeelne aeg. Siis oli Eestis igal aastal ligi 5000 testidega kinnitatud gripijuhtu, kliinilise pildi järgi 12 000 diagnoosi, 50-90 gripisurma aastas. Ägedaid hingamisteede nakkusi oli keskmiselt 200 000 juhtu aastas. Teate ju küll: köha, nohu, mõni päev palavikku ja kodus tabletineelamist.

Veel kord: kakssada tuhat. Kõik sellepärast, et koroonaeelsel ajal, kõigest aasta tagasi, saatsime tatise lapse kooli − ja paari päeva pärast oli pool klassi haige.

Läksime tõbisena tööle ning seda peeti nagu auasjaks − nädala pärast pool kollektiivi palavikuga maas. See oli tollal normaalne: mis see ära ei ole, nädala pärast kõik kenasti puhanuna jälle tööl. Ja keegi ei kartnud. Vastupidi − iga kodanik teadis, et enam-vähem suurema tõenäosusega tuleb tal tatitõbi sügisel kallale ja enam-vähem tõenäoliselt saavad selle temalt ka pereliikmed. Normaalne.

Igal sügisel kuulutati: "Peske käsi, ärge ligimesele näkku köhige, ärge tõbisena kooli ja tööle minge." Kes seda viitsis lugeda.

Ja mida siis muud praegu teilt nõutakse. Ainult nüüd on hirm nahas, et juhtub viirus külge, siis torgatakse pulk ninna, kuulutatakse rahvavaenlaseks ja pannakse koduaresti.

Pole parata, pean siinsamas teid veel kord hirmutama: uuuh, tuleb ja tapab, kui te käsi ei pese ja üksteisele näkku köhite!

Nojah, koroonaeelsel ajal polnud hirmu, ja polnud ka hoiatustest kasu. Nüüd vaatab surmahirm igast ajalehest ja uudistesaatest vastu ning asjast on kasu. Grippi pole meil ollagi − ei pääse löögile. Kõhugrippi eelmisest aastast 78% vähem − kus ta saab tulla, kui käed pestud.

Nii et iga-aastased 50 gripisurma, need oleme ära hoidnud, ja see on suur võit. Ikkagi inimelud. Kui me 2+2-reeglit ei täidaks ja kas või vahel harva maske ei kannaks, siis oleksid need meie kaaskodanikud ju täna surnud. Juba sellepärast võime ennast ja vabariigi valitsust kiita − oleme tõesti ära teeninud.

Jätkame samas vaimus, rahvas, ja − mis parata − ilmselt ka hirmust värisedes: aitäh, vaba ajakirjandus. Veel aastakese peame vastu, siis muutub COVID-19 tavaliseks sesoonseks piisknakkuseks, nagu gripp, paragripp ja kümmekond muud viirust, mille nimed kellelgi meelde ei jää. 10% nendest on muuseas juba aastaid olnud erisugused koroonaviirused, oleme nendega elanud ja elame veel.

Vaktsiinikandidaate on praegu mitmeid: üks mõjub ainult Putini portreed näidates, teist peab miinus 80 kraadi juures hoidma. Korralikku vaktsiini ei tule enne järgmist sügist. Esialgu konstrueeritakse koroonavaktsiini universaalset "alust", millele on võimalik ehitada kindlale viiruse serotüübile vastav vaktsiin, igal aastal uus, sarnaselt gripi omaga.

Et praegu on maailma eri paigus levimas mitu serotüüpi, siis esimene võimalus täpselt sobiva vaktsiini koostamiseks tekibki järgmise hooaja alates. Siis peame sügisel ära otsustama, mida süstime: gripivaktsiini, koroona oma. Veel tuleb meelde, et teetanus on tegemata; aga kuidas on puugivaktsiiniga? Leetrite kohta räägiti ka midagi...

Äkki hoopis kirikus küünal panna? Pidi ka aitama... Gripivaktsiin on juba viiskümmend aastat olemas, gripp samuti. Koroona kui sesoonse nakkuse vastu aitab vaktsiin ilmselt sama palju kui gripi vastu − tõhusus umbes 25%. Aga noh, asi seegi.

Nii et pole parata, pean siinsamas teid veel kord hirmutama: uuuh, tuleb ja tapab, kui te käsi ei pese ja üksteisele näkku köhite! Hirm, nälg ja sugutung panevad inimese liikuma − need kaks viimast ei ole vist antud kontekstis asjakohased. Kahjuks. Kuigi ka hirmuga harjub ära. Suitsupakil on täiesti konkreetne hoiatus, et tapab su piinarikkalt, kole pilt juures. Ja mis siis − neid pilte lausa kollektsioneeritakse, et saaks täiskomplekti kokku.

Huvitav, millal jõuame selleni, et ka autojuhid kuulutatakse mõrtsukateks? Tapavad ju meil Eestis igal aastal 50 inimest. Auto on paha-paha: kui näed teist, jookse peitu. Ja sohvritele tätoveerime juhiloa numbri otsaette, et teaks nendega lapsi hirmutada.

Nii et käi jala, inimene, maskiga, desopudeliga, teistest omaette. Viina võta kodus salaja, teater on satanistide tempel, ja igaks juhuks kiida valitsust − see võib ju ka kurjaks muutuda, paneb su koju kinni, hakka siis rõdul panni taguma.

Ahjaa, mina isiklikult pesen käsi sama palju kui enne koroonat. Nii, nagu lapsepõlves ema õpetas: väljast tulles ja enne sööki. Ei midagi uut mulle.

Sokke vahetan ka, mida teilegi palavalt soovitan. Koroona vastu otseselt ei aita, aga teate, distsiplineerib. Kahju, et ei saa karantiini panna neid, kes sokke ei vaheta. Või ehk polegi vaja − haisu tunned, koroonat pole, abiks seegi.

-8  +4
Vahur Neljapäev
 4

20.02.21, 20:44
𝐏𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐒õ𝐦𝐞𝐫𝐚 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐥𝐚𝐧𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐨𝐧, 𝐤𝐮𝐢 𝐢𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯 𝐥𝐢𝐬𝐚𝐧𝐝𝐮𝐛 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐮𝐤ü𝐦𝐦𝐞𝐧𝐝 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐧𝐮𝐭? 𝐊𝐚𝐬 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 "𝐞𝐥𝐚𝐧𝐢𝐤𝐞" 𝐚𝐥𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝 𝐤𝐚 𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐦õ𝐧𝐢 𝐞𝐡𝐤 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐤ä𝐢𝐛?

-6  +13
Teadjamees
20.02.21, 22:28
https://www.hoolekandeteenused.ee/kodu/somera_kodu/

-0  +0
küsimus
20.02.21, 23:48
Mõned Sõmera elanikud käivad kindlasti linnas, ja käivad ka töötajad, mis siis?

-1  +6
Gunnar
21.02.21, 08:02
Näiteks Vahur Neljapäev.

-2  +11
Vahur Neljapäev
22.02.21, 10:12
𝐊ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬, 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐚 𝐣𝐮 𝐫ää𝐠𝐢𝐧𝐠𝐢. 𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐣ä𝐭𝐚𝐛 𝐤𝐨𝐡𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐦𝐮𝐥𝐣𝐞 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐒õ𝐦𝐞𝐫𝐚 𝐡𝐨𝐨𝐥𝐞𝐤𝐚𝐧𝐝𝐞𝐤𝐞𝐬𝐤𝐮𝐬𝐞 𝐧𝐞𝐥𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐢𝐧𝐚 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐨𝐥𝐥𝐞. 𝐓𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐣𝐮 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞. 𝐍üü𝐝 𝐦𝐞 𝐣𝐮 𝐧ä𝐞𝐦𝐞 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐞𝐧𝐚𝐦, 𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐧𝐮𝐢𝐝 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐞𝐢 𝐦𝐚𝐡𝐮𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢. 𝐄𝐡𝐤 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐨𝐥𝐥𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐩ää𝐬𝐞𝐧𝐮𝐝. 𝐊ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐢𝐫𝐚𝐬 𝐧üü𝐝 𝐄𝐕 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢 𝐦ää𝐫𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝?

-4  +1
*

21.02.21, 09:46
Juhtusin kuulama starfm mingit kordussaadet kus räägiti koroonast. Nad rääkisid seal mingisuguse arstiga kes rääkis..et kui sa oled nakatunud nö sellesse koroonasse ja juhhei..järsku terveks saanud..oled oma 10päeva isolatsioonis ära ja lähed testi tegema..siis antud juhul võib see test olla endiselt positiivne,sest see kestab organismis veel tükk aega,kuigi reaalselt oled juba terve ja mingit nö nakkusohtu ei tohiks olla. Nii..see on pani mõtlema..need hooldekodud on meil viimasel ajal väga tihti koroonas..kui paljudel neil on see korduvalt olnud? Ja vb need testid näitavad ikka veel seda niisama,sest organismis sellest veel mingi jälg. Ma julgen arvata,et vaevalt terve hooldekodu jalapealt seal pikali kukkusid et köik nüüd testi vajasid,körges palavikus ,nohus jne..mis on ka tavalise gripi sümptomid. Kui kuuled mis need inimesed räägivad oma sümptomitest ja haigena olemisest..just koroonas..siis on need köik ka tavalise gripi sümptomid..gripp ja mis tahes muu haigus võib olla inimesele kellel on ka teised kaasnevad haigused sama ohtlik kui nö see koroona. Meile räägitakse igapäev,kui palju haigeid jälle kuskilt juurde tuli ,ei räägita sellest kui palju neid on korduvalt haigestunuid..Kui keegi neid teste ei teeks ,ei saaks enamus arugi et oleks mingi haigus olnud. See omakorda paneb mind mötlema,kuskohast vöetakse see informatsioon..et kui sulgeme söögikohad sel kellaajal aga samal ajal hoiame lahti möne muu ntks kino siis haigus ei levi? Kui teatud klassid võivad käia koolis,aga mingi osa neist mitte siis see jälle ei levi. Kui need samad kes sunnivad peale meile siseruumides maskikandmist ja 2*2m vahe hoidmist seda ise ei tee ,vaid reaalselt terve avalikkuse ees kudrutavad Köik koos ja korraldavad omi üritusi ilma maskide jne. Siis tõesti..

-2  +4
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (3)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (3)
Maakonna ainus väiketapamaja sulges uksed
Viis kanget saare naist
Jaanika: vanametalli äri on töö nagu iga teine
Ruhnu rahvamaja jäi juhatajata
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (5)
Kuratlik alkoholism
Saatusekaaslaste juures plahvatab
Ettevaatust! Seitse soovitust, enne kui istud jalgratta selga
Lümanda söögimaja ja kirik on Juta Pae südameasjad
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Tiiu Haavik – Õpetaja suure algustähega
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (3)
Lumistest lilledest kevade ootuses
Nädala loetavuse top 5
Maskita postitöötaja trügis tuppa  (12)
Naine sõitis Mändjalas kraavi (8)
Koroona lööb negatiivseid rekordeid (49)
Edward Laane: meil on ees rasked nädalad  (13)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Kommentaarid
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (5)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (3)
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (3)
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (3)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Tänasest on jääle minek keelatud (6)
SÜGi remondiks tehti liiga kõrged pakkumised (14)
Harry Raudvere asutab Põliseestlaste Rahvaerakonda (102)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (118)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud