Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 05. märts 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
märts 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Kommentaarid

Libedus teedel viib inimesi traumapunkti
27.01.2021. Autor: Ivika Laanet-Nuut
Heitlik ilm on põhjustanud kergliiklusteede ja tänavate libeduse ning toonud endaga kaasa Saaremaa elanike pahameele liivatamata ja soolatamata kergliiklusteede pärast nii maal kui linnas.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Vahur Neljapäev

27.01.21, 00:20
𝐉𝐚𝐡, 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐩𝐞𝐚𝐥 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐬𝐢𝐭𝐞, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐚𝐫𝐞𝐧𝐠𝐮𝐡ü𝐩𝐩𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐦𝐚 "𝐞-𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢" 𝐭𝐚𝐬𝐚𝐩𝐢𝐧𝐧𝐚𝐥, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐥𝐯 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐭𝐚𝐬 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐨𝐥𝐮, 𝐞𝐭 𝐞𝐥𝐚𝐦𝐞 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝟑𝟎-𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢.

𝐌𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐫𝐚𝐮𝐝𝐤𝐢𝐧𝐝𝐞𝐥, 𝐞𝐭 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐤𝐨𝐫𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐥𝐥𝐚𝐬 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐭ä𝐢𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮 𝐩𝐚𝐚𝐧𝐢𝐤𝐚. 𝐄𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐧𝐚𝐠𝐮, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐠𝐮 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝟗𝟎% 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐡𝐤𝐚 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝𝐤𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐢, 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐮𝐧𝐝 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐧ä𝐝𝐚𝐥𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐚𝐝𝐚𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐬. 𝐉𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐧üü𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝? 𝐊𝐨𝐠𝐮 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐮𝐩𝐩 𝐨𝐧 ä𝐫𝐚 𝐤ü𝐥𝐦𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐮𝐦𝐚𝐚𝐬𝐭𝐢𝐤𝐞𝐤𝐬, 𝐤𝐮𝐬 𝐯õ𝐢𝐛 𝐡𝐞𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐭𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐥 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐫𝐞𝐡𝐯𝐢 ä𝐫𝐚 𝐥õ𝐡𝐤𝐮𝐝𝐚.

-7  +25
Vahur Neljapäev

27.01.21, 06:18
Mool viis see libe tee viimsegi mõistuseraasu peakolu seest ää.

-8  +10
Volli
 8

27.01.21, 06:42
Mida need teedele puistatud soolakoormad loodusele teevad...Kui soolaautojuht ütleb, et tee on nii libe, et ta peab 50ga sõitma, et kraavi ei läheks, aga tema autost tehakse möödasõite 90ga, nii et pole asigi...Tund aega libedasõidurajal pidurdamist on kõik nii suurteks spetsialistideks teinud, et hoia ja keela! Pool sellest ajast sõideti 30ga...Ongi hea, et mõni hoiatuseks puusse paneb või pikali kukub, tuleb meelde, mis asi see talv on. Põhimõtteliselt see ongi pidevalt alla sadav jäätunud niiskus ja vihm, maapind on külmunud ja jääs. Libe on ka. Keha kaetakse soojade riietega, sest miinustemperatuur võib väga krõbe olla ja keha saab külmakahjustusi. See aeg ei olegi tegelikult väga sobiv autoga sõitmiseks. Amatöörid võiksid sõita bussiga(tasuta) ja alustada autoga sõitmist jälle kevadel, kui lumi sulanud on. Siis pole vaja kedagi süüdistada, et talv on selline nagu ta on ja suvi selline nagu suvi on. Kui kõik märgistus teedepindadelt on varjatud ja autoga palju ei sõida, siis polegi sõitma minemine mõistlik.

-4  +7
jah on talv ja on libe
27.01.21, 07:45
see, et teed on lumised on ka talvel tavaline. See, et maainimesed kes ei saa tasuta transporti töölkäimiseks kasutada sõidavad hommikul kell kuus sisse esimese jäljerea on ka tavaline. Aga see, et kolme päeva jooksul ei saa kiilasjääs teedele grammigi liiva ega killukribalat pandud on juba kuritahtlik. Maainimesed maksavad ka aktsiise ja on õigustatud ootus, et teise kategooria teede hooldust ei jäetaks sulailma teha. Sama hull on Kuressaares. Nii jubedaid kõrvaltänavaid, et auto põhja võib alt ära sõita ei tohiks küll tänapäeval olla.

-1  +21
Villi
27.01.21, 08:00
Ei tea, miks ei või siis? Käid õuel väljakäigus ja kaevul , ilmselt erilisi mugavusi ei saa mujaltki oodata. Mis see tänapäev siis nii eriline on? Kõik on härrad maastikuautodega, sulased tulevad Ukrainast traktoritega. Kuressaares on ka põhiliselt linnamaasturid. Nii, et tänava lükkamata jätmine ongi normaalne. Milleks muidu need maasturid?

-11  +9
Volli
27.01.21, 08:03
Oh ää lädise sa kua oma suumulguga niipailu midad.

-4  +9
to Villi
27.01.21, 08:22
Eesotsas sinuga!

-3  +7
Villi
27.01.21, 08:56
No jah, tagaotsas sinuga....

-7  +3
Vahur Neljapäev
27.01.21, 09:24
𝐕𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐨𝐥𝐮𝐠𝐚 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐭𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐠𝐫𝐚𝐦𝐦𝐢𝐤𝐞 𝐥𝐮𝐧𝐝 𝐦𝐚𝐚𝐬 𝐦õ𝐧𝐢 𝐧ä𝐝𝐚𝐥 𝐭𝐚𝐥𝐯𝐞𝐥, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐬𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐮𝐡𝐮𝐠𝐢, 𝐤õ𝐢𝐤 𝐤𝐨𝐡𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐬 𝐥𝐮𝐧𝐝 𝐭ä𝐢𝐬, 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐚𝐝 𝐯õ𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐩𝐮𝐭𝐫𝐮 𝐭ä𝐢𝐬. 𝐊𝐚𝐞𝐦𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐮𝐛 𝐏õ𝐡𝐣𝐚-𝐑𝐨𝐨𝐭𝐬𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐏õ𝐡𝐣𝐚-𝐍𝐨𝐫𝐫𝐚𝐬. 𝐒𝐞𝐚𝐥 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛 𝐭𝐚𝐥𝐯 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐨𝐤𝐭𝐨𝐨𝐛𝐫𝐢𝐤𝐮𝐮𝐬 𝐩𝐢𝐡𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐦ä𝐫𝐭𝐬𝐢𝐧𝐢. 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐨𝐭𝐢𝐢𝐯, 𝐞𝐭 𝐤𝐚𝐧𝐧𝐚𝐭𝐚𝐦𝐞 ä𝐫𝐚, 𝐬õ𝐢𝐝𝐚𝐦𝐞 𝐚𝐞𝐠𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐣𝐚 𝐤ü𝐥𝐥 𝐬𝐮𝐯𝐞𝐥 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐢𝐦𝐚𝐝𝐚? 𝐄𝐢 𝐨𝐥𝐞, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐋𝐎𝐆𝐈𝐒𝐓𝐈𝐊𝐀 𝐩𝐚𝐢𝐠𝐚𝐬. 𝐓𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 ü𝐥𝐥𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐩𝐮𝐡𝐭𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐝. 𝐇𝐞𝐚𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐤ü𝐥𝐥, 𝐬𝐤𝐚𝐧𝐝𝐢𝐧𝐚𝐚𝐯𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬𝐞, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐢𝐥𝐮𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐬𝐡𝐨𝐢𝐮 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐥𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐥 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐚𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐦𝐢𝐥𝐣𝐨𝐧𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐬ü𝐬𝐭, 𝐤𝐮𝐢 "𝐬𝐚𝐡𝐚𝐝" 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐮𝐧𝐝 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐩ä𝐞𝐯 𝐬𝐚𝐝𝐚𝐧𝐮𝐝. 𝐉𝐚 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐨𝐦𝐚𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐝𝐢𝐝 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐧𝐞𝐞𝐝 "𝐬𝐚𝐡𝐚𝐝". 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐬𝐚𝐡𝐤𝐚𝐬𝐢𝐝? 𝐍𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐝 𝐩𝐞𝐥𝐦𝐞𝐞𝐧𝐢𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐮𝐯𝐢𝐭𝐢 𝐚𝐦𝐩𝐥𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐬ü𝐠𝐢𝐬𝐞𝐭𝐢 𝐥𝐞𝐡𝐭𝐢 𝐫𝐢𝐢𝐬𝐮𝐯𝐚𝐝. 𝐉ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐬𝐞𝐧𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐀𝐓𝐕-𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐯ä𝐢𝐤𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐯𝐮𝐫𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐠𝐚. 𝐉𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐚𝐦𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐞 𝐞𝐢 𝐣õ𝐮𝐚 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚.

-4  +10
Rikas riik, vaene riik
27.01.21, 09:45
Tabelist ilmneb, et netopalkade järjestuses on suurim, 3000 eurot ületav keskmine sissetulek Taanis ja Luksemburgis ning umbes ②⑤⓪⓪ 𝒆𝒖𝒓𝒐𝒏𝒊 𝒌üü𝒏𝒅𝒊𝒃 𝒔𝒆𝒆 𝑹𝒐𝒐𝒕𝒔𝒊𝒔, Soomes ja Iirimaal.
Kõige pisemad on sissetulekud Rumeenias ja Bulgaarias, vastavalt 565 ja 457 eurot. ᴱᵉˢᵗⁱ ᵏᵉˢᵏᵐⁱⁿᵉ ⁿᵉᵗᵒᵖᵃˡᵏ ⁹⁵⁷ületab nii Läti kui Leedu oma, seejuures saab Leedu palgasaaja kätte keskmiselt kõigest 693 eurot kuus.https://www.err.ee/896930/graafik-eesti-kerkis-el-i-keskmiste-palkade-edetabelis-17-kohale

-4  +0
Vahur Neljapäev
27.01.21, 10:05
𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐚 𝐣𝐮 𝐫ää𝐠𝐢𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐞 𝐭ä𝐡𝐞𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐬𝐢 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐬. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐚𝐧𝐧𝐚𝐝 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐥𝐣𝐨𝐧 𝐞𝐮𝐫𝐨𝐭, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐭𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛 𝐤𝐨𝐡𝐞 𝐢𝐧𝐯𝐞𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐣𝐚 ä𝐫𝐢𝐭𝐬𝐞𝐦𝐚 𝐣𝐚 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐭𝐚𝐛 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝟏𝟎 𝐦𝐢𝐥𝐣𝐨𝐧𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞? 𝐋𝐨𝐨𝐝𝐚 𝐬𝐚, 𝐀𝐦𝐞𝐞𝐫𝐢𝐤𝐚𝐬 𝐡ä𝐢𝐝 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐦𝐮𝐥𝐭𝐢𝐦𝐢𝐥𝐣𝐨𝐧ä𝐫𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐨𝐭𝐨𝐯õ𝐢𝐭𝐣𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭, 𝐤𝐞𝐬 ü𝐡𝐞𝐥 𝐡𝐞𝐭𝐤𝐞𝐥 𝐯õ𝐢𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐞𝐢-𝐭𝐞𝐚-𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐦𝐢𝐥𝐣𝐨𝐧𝐢𝐭 𝐣𝐚 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐯õ𝐥𝐠𝐚𝐝𝐞𝐬. 𝐒𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐞𝐡𝐭𝐢𝐛 𝐤𝐚 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐋𝐢𝐧𝐧𝐚𝐦𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐥𝐞 𝐚𝐧𝐝𝐚 ü𝐡𝐭ä𝐤𝐤𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐬ü𝐬𝐭, 𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐩𝐮𝐡𝐭𝐚𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚? 𝐋𝐨𝐨𝐝𝐚 𝐬𝐚, 𝐤õ𝐢𝐤 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐢𝐡𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐞𝐢 𝐩𝐮𝐡𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚 𝐄𝐱𝐜𝐞𝐥𝐢 𝐭𝐚𝐛𝐞𝐥𝐢𝐬.

-7  +8
vana mees
 2

27.01.21, 08:32
Meil ju ometi vallavanem vastava haridusega, peaks teadma kuidas ja mil moel teid ja tänavaid hooldada aga ei oska ka seda, rääkimata valla juhtimisest. Oli vist liiga vara suure tuhinaga vallavanemaks karata, sest oma alluvaid tööle mees ei oska ja ei suuda panna. Kui tänavate hoolduse kohta artikleid lugeda kumab imelikul kombel läbi eelarve, et raha pole, no lõpetage see jutt ja astuge tagasi, kui te pole suutnud arvestatud lume tulekuga ja sellega kaasneva külmaga, mis tolku teist seal siis on.
Lasteaed!

-1  +26
valla tuttkodanik
27.01.21, 08:38
Saaremaa vallavalitsuse õige nimi olekski Saaremaa suur lasteaed.

-2  +14
Vahur Neljapäev
27.01.21, 09:25
𝐓𝐮𝐥𝐞𝐭𝐚𝐧 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐞 "𝐯𝐚𝐥𝐥𝐚𝐯𝐚𝐧𝐞𝐦𝐚" 𝐦õ𝐧𝐞𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚𝐠𝐮𝐬𝐞 ü𝐭𝐥𝐮𝐬𝐞: "𝐒𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐥ä𝐡𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐬𝐚𝐝𝐮 𝐨𝐧 𝐋Õ𝐏𝐏𝐄𝐍𝐔𝐃".

Allikas:

https://arhiiv.saartehaal.ee/2018/12/18/lugeja-kiri-lund-sajab-ja-sahad-puhkavad/

-1  +12
allikas Maanteeamet
 3

27.01.21, 09:35
Kogu Saaremaa seisutasandid ongi peamiselt madal ja keskmine, kõrge on ainult Kuivastust Sõrveni, linnast Asteni,linnast Kärlani.
Kõige kõrgem seisunditase jaguneb kaheks – "3+" ja "3". Seisunditasemega 3+ teid on 1638 km ja seisunditasemega 3 teid on 1649 km riigiteedest.
Need on riigi põhiteed, Tallinn–Narva, Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa, Tallinn–Pärnu–Ikla ning suurema liiklusega tugi- ja üksikud kõrvalteed.Teepind või vähemalt sõidujäljed on lume- ja jäävabad.
Lumetõrjet tehakse hiljemalt 𝟓 𝐡 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐬𝐚𝐣𝐮 𝐯õ𝐢 𝐭𝐮𝐢𝐬𝐮 𝐥õ𝐩𝐩𝐮.

Libeduse tõrjet tehakse seisunditasemel 3+ hiljemalt 2 tunni ja seisunditasemel 3 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝟒 𝐡 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐮𝐬𝐞
* 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭*.
𝑰𝒔𝒆𝒈𝒊 𝒌õ𝒊𝒈𝒆 𝒑𝒂𝒓𝒆𝒎𝒂𝒕𝒆 𝒕𝒂𝒍𝒗𝒊𝒔𝒕𝒆 𝒊𝒍𝒎𝒂𝒐𝒍𝒖𝒅𝒆 𝒋𝒖𝒖𝒓𝒆𝒔 𝒆𝒊 𝒑𝒓𝒖𝒖𝒈𝒊 𝒔õ𝒊𝒅𝒖𝒕𝒊𝒏𝒈𝒊𝒎𝒖𝒔𝒆𝒅 𝒐𝒍𝒍𝒂 𝒔𝒂𝒎𝒂𝒅 𝒎𝒊𝒔 𝒔𝒖𝒗𝒆𝒍. 𝑷𝒊𝒅𝒖𝒓𝒅𝒖𝒔𝒕𝒆𝒆𝒌𝒐𝒏𝒅 𝒐𝒏 𝒌𝒊𝒊𝒓𝒖𝒔𝒆𝒍 90 𝒌𝒎/𝒉 𝒗ä𝒉𝒆𝒎𝒂𝒍𝒕 60 𝒎𝒆𝒆𝒕𝒓𝒊𝒕, 𝒔õ𝒊𝒅𝒖𝒓𝒐𝒐𝒃𝒂𝒔𝒕𝒆𝒔𝒕 𝒗ä𝒍𝒋𝒂 𝒌𝒂𝒍𝒅𝒖𝒅𝒆𝒔 𝒗𝒆𝒆𝒍𝒈𝒊 𝒑𝒊𝒌𝒆𝒎. 𝑻𝒂𝒔𝒖𝒃 𝒗ä𝒍𝒕𝒊𝒅𝒂 𝒎öö𝒅𝒂𝒔õ𝒊𝒕𝒆 𝒗õ𝒊 𝒎𝒖𝒊𝒅 ä𝒌𝒊𝒍𝒊𝒔𝒊 𝒎𝒂𝒏öö𝒗𝒓𝒆𝒊𝒅. 𝑹𝒊𝒔𝒕𝒎𝒊𝒌𝒖𝒍 𝒗õ𝒊 ü𝒍𝒆𝒌ä𝒊𝒈𝒖𝒓𝒂𝒋𝒂𝒍 𝒕𝒆𝒆𝒅 𝒂𝒏𝒅𝒆𝒔 𝒕𝒖𝒍𝒆𝒃 𝒂𝒆𝒈𝒔𝒂𝒔𝒕𝒊 𝒌𝒊𝒊𝒓𝒖𝒔𝒕 𝒗ä𝒉𝒆𝒏𝒅𝒂𝒅𝒂.

Keskmine seisunditase

Keskmisel ehk seisunditasemel "2" on kattega teid 4490 km. Sellel seisunditasemel hoitakse enamuses tugiteid ja osa suure liiklusega kõrvalteid. Tehakse libedusetõrjet, kuid teed ei pruugi olla lume- ja jäävabad.

𝐋𝐮𝐦𝐞𝐭õ𝐫𝐣𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝟏𝟐 𝐡 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐬𝐚𝐣𝐮 𝐯õ𝐢 𝐭𝐮𝐢𝐬𝐮 𝐥õ𝐩𝐩𝐮.
Kriitilise koheva lume paksus ei tohi ületada 8 cm, kriitilise märja lume paksus 4 cm.
𝐋𝐢𝐛𝐞𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐭õ𝐫𝐣𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝟖 𝐡 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭.

𝓟𝓲𝓭𝓾𝓻𝓭𝓾𝓼𝓽𝓮𝓮𝓴𝓸𝓷𝓭 𝓸𝓷 𝓿ä𝓱𝓮𝓶𝓪𝓵𝓽 100 𝓶𝓮𝓮𝓽𝓻𝓲𝓽. 𝓚𝓪𝓵𝓭𝓾𝓭𝓮𝓼 𝓽𝓮𝓮 𝓳ä𝓲𝓼𝓮𝓵𝓮 𝓿õ𝓲 𝓵𝓾𝓶𝓲𝓼𝓮𝓵𝓮 𝓸𝓼𝓪𝓵𝓮 𝓿õ𝓲𝓫 𝓹𝓲𝓭𝓾𝓻𝓭𝓾𝓼𝓽𝓮𝓮𝓴𝓸𝓷𝓭 𝓸𝓵𝓵𝓪 𝓸𝓵𝓾𝓵𝓲𝓼𝓮𝓵𝓽 𝓹𝓲𝓴𝓮𝓶. 𝓚𝓾𝓻𝓿𝓲𝓵𝓲𝓼𝓮 𝓽𝓮𝓮 𝓳𝓪 𝓱𝓪𝓵𝓿𝓮𝓶𝓪 𝓷ä𝓱𝓽𝓪𝓿𝓾𝓼𝓮 𝓴𝓸𝓻𝓻𝓪𝓵 𝓽𝓪𝓼𝓾𝓫 𝓿ä𝓵𝓽𝓲𝓭𝓪 𝓴𝓮𝓼𝓮𝓽 𝓽𝓮𝓮𝓭 𝓹𝓾𝓱𝓪𝓼𝓽𝓪𝓽𝓾𝓭 𝓼õ𝓲𝓭𝓾𝓳ä𝓵𝓰𝓮𝓭𝓮𝓼 𝓵𝓲𝓲𝓴𝓾𝓶𝓲𝓼𝓽, 𝓼𝓮𝓼𝓽 𝓿𝓪𝓼𝓽𝓾 𝓽𝓾𝓵𝓮𝓿𝓪 𝓪𝓾𝓽𝓸 𝓴𝓸𝓻𝓻𝓪𝓵 𝓸𝓷 𝓼𝓮𝓪𝓵𝓽 𝓴𝓮𝓮𝓻𝓾𝓵𝓲𝓷𝓮 𝓽𝓪𝓰𝓪𝓼𝓲 𝓻𝓮𝓪𝓼𝓽𝓾𝓭𝓪. 𝓘𝓰𝓪 𝓳ä𝓻𝓼𝓮𝓶𝓪 𝓶𝓪𝓷öö𝓿𝓻𝓲𝓰𝓪 𝓿õ𝓲𝓫 𝓪𝓾𝓽𝓸 𝓴𝓪𝓸𝓽𝓪𝓭𝓪 𝓳𝓾𝓱𝓲𝓽𝓪𝓿𝓾𝓼𝓮, 𝓼𝓮𝓼𝓽 𝓼õ𝓲𝓭𝓾𝓳ä𝓵𝓰𝓮𝓭𝓮 𝓴õ𝓻𝓿𝓪𝓵 𝓸𝓷 𝓽𝓮𝓮 𝓵𝓲𝓫𝓮𝓭𝓪𝓶 𝓴𝓾𝓲 𝓳ä𝓵𝓰𝓮𝓭𝓮𝓼 𝓼𝓮𝓮𝓼.


ᴍᴀᴅᴀʟᴀɪᴍ ꜱᴇɪꜱᴜɴᴅɪᴛᴀꜱᴇ

Madalaim ehk seisunditasemel "1" on 8828 km teid ehk 𝐯𝐚𝐥𝐝𝐚𝐯 𝐞𝐧𝐚𝐦𝐮𝐬, ka Saaremaal. Nii et, kui täna hakkas sadama, siis puhtaks tehakse homme, mitte hetkepealt siis, kui sina oma auto kuurist välja ajad.Ja kui on paari tunni jooksul puhtaks aetud, siis suur kiitus tegijaile!

𝐋𝐮𝐦𝐞𝐭õ𝐫𝐣𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝟐𝟒 𝐡 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐬𝐚𝐣𝐮 𝐯õ𝐢 𝐭𝐮𝐢𝐬𝐮 𝐥õ𝐩𝐩𝐮.
𝐋𝐢𝐛𝐞𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐭õ𝐫𝐣𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝟏𝟐 𝐡 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭.
𝐏𝐢𝐝𝐮𝐫𝐝𝐮𝐬𝐭𝐞𝐞𝐤𝐨𝐧𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐯𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐡𝐞𝐚𝐝𝐞 𝐬õ𝐢𝐝𝐮𝐭𝐢𝐧𝐠𝐢𝐦𝐮𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐫𝐫𝐞𝐥𝐝𝐞𝐬 𝐤𝐮𝐧𝐢 NELI 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐢𝐤𝐞𝐦, 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐥 𝟗𝟎 𝐤𝐦/𝐡 𝐩𝐢𝐝𝐮𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝟏𝟓𝟎 𝐦𝐞𝐞𝐭𝐫𝐢𝐭. 𝐊𝐮𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐥𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐦ä𝐫𝐠, 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐯𝐢𝐡𝐦𝐚𝐬𝐚𝐝𝐮, 𝐩𝐢𝐤𝐞𝐧𝐞𝐛 𝐩𝐢𝐝𝐮𝐫𝐝𝐮𝐬𝐭𝐞𝐞𝐤𝐨𝐧𝐝 𝐯𝐞𝐞𝐥𝐠𝐢.
-2  +4
😃
27.01.21, 10:11
Pidurdusmaa 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐥 𝟗𝟎 𝐤𝐦/𝐡 𝐩𝐢𝐝𝐮𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝟏𝟓𝟎 𝐦𝐞𝐞𝐭𝐫𝐢𝐭, aga kraavini on 150cm.

-0  +4
kuule allikas maanteeamet
27.01.21, 15:05
kirjutada ja luuletada oskab igaüks, aga teeks tööd ka nt teed puhtaks lumest? Vot see on osutunud nii valla tellimustööde täitjatel kui ka uudse nimega transpordiameti Saaremaa töölistele ületamatuks.

-1  +2
Ei ole Kuivastust Sõrveni
27.01.21, 16:56
Läätsal saab tsivilisatsioon otsa.

-0  +2
Vald magab kodus
 2

27.01.21, 09:53
Lumesupp ja kõvaks külmunud lumi on kesklinna väiksematel tänavatel põlvini. Osa künniteid on lükatud lumevaaludega täiesti kinni. Ei näe mingit lumekoristust. Mis te teete seal vallas???

-1  +16
Tammtellis
27.01.21, 09:59
Nad on kaugtööl ning valmistuvad eesseisvateks kohalikeks valimisteks.

-2  +21
anonüümne
27.01.21, 10:17
Kuressaare pole enam linn vaid vallakeskus ehk küla. igaüks võib oma aiataguse ise puhtaks teha, keeldu pole. Täpselt nii nagu igaüks oma autot aia taga hoida võib ja hoovi ei aja. Siis kui koristamiseks läheb, peaks seda vald tegema, aga sinnamaani pead üldkasutatavat ala enda omaks ja takistad oma asjaga liiklust ja koristamist ka.

-10  +9
anonüümne
 1

27.01.21, 11:15
Just nimelt seisab auto oma aia taga, mitte keset teed. Mis see teie asi on .Oma aiatagune ju.

-9  +3
😀
27.01.21, 11:31
Oma aiatagune ja oma taeva kingitud lumi ka. Pane suveks purki, kui tahad...

-7  +5
Bingo

27.01.21, 11:59
avant ju asendab kojamehi linna kojamehed lasti kõik lahti aastaid tagasi kui vaadata neid kõnni teid nüüd kus varem olid kojamehed siis päris jube nüüd.
ja linna majanduse prigaadist täitsa kahju kuidas autotäis naisi siis roopidega lõhuvad täielik orja töö.

millega mõtles see inimene kes lasi lahti kojamehed tublid tööinimesed??

Kas haridus näitab haritust?https://www.meiemaa.ee/images/addcomment.jpg

Kui juku käis koolis ja sai hariduse kas ta on kohe tark ?
kas kõik haritud inimesed sobivad kõrgete kohtade peale ??

-5  +11
??
 2

27.01.21, 13:45
Maaomanikud tööle. Huvitav, et suurtes linnades teatakse paremini, kelle kohustus on kõnniteid puhastada.
Ehitusseadustik § 97 lg6:
"(6) Linnas, alevis ja alevikus on teega külgneva maatüki omanik kohustatud korraldama sõidutee ja tema kinnisasja vahel asuva kõnnitee koristuse, sealhulgas lume ja libeduse tõrje, tasemel, mis võimaldab kõnniteel ohutult liigelda."

-7  +8
kohtusse tuleb kaevata
27.01.21, 15:07
1. kinnistuomanikud, kes ei viitsi end liigutada ja teid puhastada;
2. valda, mis ei täida talle seadusega pandud kohustust järelvalvet teostada.

-7  +4
ja kohtusse kaevata
27.01.21, 17:00
teehooldajad kes hommikul kell kuus, enne töleminekut , lahtiroogitud kõnnitee täis lükkavad. Ja kaeban kohtusse ka lumemöldrid kes minu tööloleku ajal lasid könnitee täis sadada.

-6  +1
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (3)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (3)
Maakonna ainus väiketapamaja sulges uksed
Viis kanget saare naist
Jaanika: vanametalli äri on töö nagu iga teine
Ruhnu rahvamaja jäi juhatajata
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (5)
Kuratlik alkoholism
Saatusekaaslaste juures plahvatab
Lümanda söögimaja ja kirik on Juta Pae südameasjad
Ettevaatust! Seitse soovitust, enne kui istud jalgratta selga
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Tiiu Haavik – Õpetaja suure algustähega
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (3)
Lumistest lilledest kevade ootuses
Nädala loetavuse top 5
Maskita postitöötaja trügis tuppa  (12)
Naine sõitis Mändjalas kraavi (8)
Koroona lööb negatiivseid rekordeid (49)
Edward Laane: meil on ees rasked nädalad  (13)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Kommentaarid
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (5)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (3)
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (3)
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (3)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Tänasest on jääle minek keelatud (6)
SÜGi remondiks tehti liiga kõrged pakkumised (14)
Harry Raudvere asutab Põliseestlaste Rahvaerakonda (102)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (118)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud