Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 05. märts 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
märts 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Kommentaarid

JUHTKIRI - No tõesti, kuku pikali!
27.01.2021. Autor: MM
Kauaigatsetud lumesadu ei jäänudki tulemata ja pakkus kõigile rõõmu ning silmailu. Ühtlasi tõi kaasa ka ebamugavusi.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Vahur Neljapäev

27.01.21, 00:23
𝐀𝐬𝐢 𝐨𝐧 𝟏𝟎𝟎% 𝐥𝐨𝐠𝐢𝐬𝐭𝐢𝐤𝐚𝐬. 𝐒𝐞𝐞 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛 𝐩𝐢𝐡𝐭𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐭ü𝐤𝐤 𝐚𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐬𝐚𝐝𝐮. 𝐊𝐚𝐬 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐢𝐥𝐦𝐚𝐩𝐫𝐨𝐠𝐧𝐨𝐨𝐬𝐢 𝐣ä𝐥𝐠𝐢𝐛? 𝐕õ𝐢 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐡𝐞𝐥𝐯𝐞𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐡𝐚𝐦𝐞𝐡𝐞𝐝 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐦𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐩𝐞𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐝?

𝐇𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐢𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐚𝐮𝐠𝐞𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐞𝐦𝐚. 𝐒𝐨𝐨𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚𝐛. 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐛 𝐒𝐨𝐨𝐦𝐞 𝐭𝐚𝐥𝐯𝐞𝐥? 𝟏. 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐛 𝐢𝐥𝐦𝐚𝐭𝐞𝐚𝐝𝐞𝐭; 𝟐. 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐮𝐛𝐚𝐛 𝐤ü𝐥𝐦𝐚 𝐣𝐚 𝐥𝐮𝐧𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐫𝐚𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐨𝐨𝐥𝐚𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐚𝐝𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐥𝐮𝐦𝐢 𝐣𝐚 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢 𝐞𝐢 𝐣ää𝐤𝐬. 𝐓𝐮𝐧𝐝𝐮𝐛, 𝐞𝐭 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐨𝐧 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐢𝐝𝐞 𝐥𝐚𝐩𝐩𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐨𝐝𝐚𝐯𝐚𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐝𝐞 𝐬𝐨𝐨𝐥𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞.

-1  +17
lugeja
 1

27.01.21, 08:38
Kas sellised ametipulgad ikka sobivad oma ametikohtadele, kui sellist rumalust suust välja aetakse.
Kas nüüd alles saadakse aru, et sellise lasteaia tehnikaga pole talvel linna tänavatel midagi teha!
Hea on see, et vähemalt koroona ei takista jää- ja lumetõrje tegemist, mille taha saaks pugeda.

-0  +8
Vahur Neljapäev
27.01.21, 09:31
𝐀𝐠𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐮𝐮𝐭 𝐣𝐚 "𝐮𝐡𝐤𝐞𝐭" 𝐓𝐚𝐥𝐥𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐭? 𝐓𝐚𝐥𝐥𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐭𝐞𝐥 𝐫𝐞𝐢𝐬𝐢𝐛𝐮𝐬𝐬𝐢𝐝𝐞𝐥 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐋𝐮𝐱 𝐄𝐱𝐩𝐫𝐞𝐬𝐬𝐢𝐥 𝐯ä𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞 𝐦𝐚𝐧öö𝐯𝐞𝐫𝐝𝐚𝐝𝐚. 𝐓𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐢𝐭𝐬𝐚𝐝, 𝐨𝐡𝐮𝐭𝐮𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐢 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐦ä𝐫𝐤𝐞 𝐭ä𝐢𝐬. 𝐉𝐚 𝐧üü𝐝 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐞𝐭𝐭𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐩ää𝐬𝐞𝐦𝐚 𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐬𝐚𝐡𝐤. 𝐄𝐬𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬, 𝐤𝐚𝐬 𝐭𝐚 𝐦𝐚𝐡𝐮𝐛𝐤𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚. 𝐓𝐞𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬, 𝐤𝐮𝐡𝐮 𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐥𝐮𝐦𝐞 𝐥ü𝐤𝐤𝐚𝐛, 𝐤𝐮𝐢 𝐢𝐠𝐚𝐥 𝐩𝐨𝐨𝐥 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐫𝐮𝐮𝐦. 𝐉ä𝐥𝐥𝐞 ü𝐤𝐬 𝐧ä𝐢𝐝𝐞, 𝐤𝐮𝐬 𝐯𝐚𝐧𝐚 ä𝐫𝐚 𝐥𝐚𝐦𝐦𝐮𝐭𝐚𝐭𝐢 𝐣𝐚 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐢. 𝐓𝐚𝐥𝐥𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐭ä𝐧𝐚𝐯 𝐨𝐥𝐢 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐥𝐚𝐢 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐥𝐞𝐧𝐧𝐮𝐯ä𝐥𝐢.

-0  +17
David Wodduck
 2

27.01.21, 09:55
Tegelikult ei oska see talv enam nutta ega naerda, vahepealsed lumeta aastad on senise lumekoristusoskuse täielikult välja suretanud, mitte et varem oluliselt parem oleks olnud...
Täna hommikul enne kaheksat ei olnud isegi peatänaval ühegi saha tegevust märagata, mis me veel kõrvalteedest tahame.
Ma ei taha mitte mõeldagi, kuhu see kokkuhoitud raha kõik jõuab

-0  +10
Vahur Neljapäev
27.01.21, 10:06
𝐃𝐚𝐯𝐢𝐝, 𝐯õ𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐡ä𝐫𝐣𝐚 𝐬𝐚𝐫𝐯𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐥𝐚𝐯𝐚𝐧𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐬õ𝐧𝐚𝐬𝐭. :))) 𝐒𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐥ä𝐡𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐯ä𝐥𝐣𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐬𝐚𝐝𝐮 𝐨𝐧 𝐥õ𝐩𝐩𝐞𝐧𝐮𝐝. 𝐊𝐮𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐤𝐚𝐫𝐦 𝐭𝐚𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐝𝐞𝐭𝐬𝐞𝐦𝐛𝐫𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐣𝐚𝐛 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐩𝐚𝐤𝐬 𝐥𝐮𝐦𝐢 𝐦𝐚𝐡𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐞𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐦ä𝐫𝐭𝐬𝐢𝐧𝐢, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐧ä𝐞𝐛𝐤𝐢 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐬𝐚𝐡𝐤𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐦ä𝐫𝐭𝐬𝐢𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚𝐝𝐮 ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐤𝐚 𝐣ää𝐛. 𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐮𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐭𝐫𝐨𝐨𝐧𝐢𝐥. :))) Õ𝐧𝐧𝐞!

-1  +14
David Wodduck
27.01.21, 11:42
Lumi on selline hea probleem, isegi kui sellega mitte tegeleda, laheneb ta mingi aja jooksul ise ära. Lihtsalt kohalik valitsus peab närvi hoidma ja vigaseks kukkunuid mitte tähele panema

-0  +4
anonüümne

27.01.21, 10:47
https://headteed.postimees.ee/6822787/head-teed-kaugtuledega-soitmine-voib-talvel-pimestada-just-su-enda

-0  +0
Posti Mees

27.01.21, 11:24
Lõpuks saabus Eestisse talv, millega kaasneb ka perioodiline libedusetõrje teedel ja tänavatel. Ilmselt ei tule kellelegi uudiseks traditsiooniliselt libedusetõrjeks kasutatavate meetmete kahjulikkus keskkonnale, inimestele, loomadele, sisse hingatava õhu kvaliteedile ja loomulikult ka sõidukitele. Sool on odav libedustõrjevahend ja seetõttu pigistatakse tihti silm kinni selle negatiivsete mõjude ees.

Üldiselt kasutatakse maanteedel ja tänavatel libeduse tõrjumiseks soola (NaCl). Aeg-ajalt puistatakse kõnniteedele ka puistematerjale, nagu graniitkivikillustik või liiv. Mõlemal juhul toob see kaasa probleeme: sool rikub sõidukeid, kõnniteid, rajatisi ja äärekive, riideid ning on kahjulik keskkonnale. Puistematerjalide kasutamine päädib kevadel suuremat sorti puhastustöödega, mis paiskab õhku tervisele kahjulikke peenosakesi ja tolmu, sattudes meie kõigi hingamisteedesse. Meie idee on need kaks põhilist probleemi likvideerida, tutvustades alternatiivset, innovaatilist ja keskkonnasõbralikku toodet nimega ICE&DUST-AWAY.

Keskkonnasõbralik ICE&DUST-AWAY

ICE&DUST-AWAY on Põhjamaade ökomärgisega toode, mida valmistab Taani ettevõte Alumichem A/S. Tootel on kaks põhilist kasutusala: talvine libedusetõrje ja õhku saastavate peenosakeste vähendamine ehk tolmuvastane toime (näiteks naastrehvidest õhku paiskuvad peenosakesed). Turul on see toode hõivanud oma positsiooni peamiselt sellega, et on osutunud ühtaegu ülimalt tõhusaks vahendiks libedusetõrjel (kõrvaldab libeduse kõigest 60 sekundiga) ja on oma olemuselt keskkonnaohutu (kiirelt biolagunev), ei tekita korrosiooni, ei riku jalanõusid ega mõju taimedele ohtlikult. ICE&DUST-AWAY on toodetud kaltsiummagneesiumatsetaadi (KMA) ja kaaliumformaadi (KF) baasil, tänu millele sobib see toode kõikidele pindadele.

ICE&DUST-AWAY varasem kogemus

Viimastel aastatel on huvi keskkonnasõbralike toodete vastu kiirelt kasvamas. Üheks neist on ka ICE&DUST-AWAY, mille on juba mitmed Põhjamaade omavalitsused ja transpordiametid omaks võtnud, kasutades ICE&DUST-AWAY tooteid talvekuudel jäätumisvastase vahendina ning suvekuudel kruusateede tolmutõrjevahendina. Parima näitena saab tuua meie naaberriigi pealinna Stockholmi, kus Stockholmi terviseameti uuringute kohaselt vähendas ICE&DUST-AWAY peenosakeste kontsentratsiooni õhus ligikaudu 35 protsenti. Rohkem infot uuringu kohta leiab siit.

ICE&DUST-AWAY põhilised kasutusalad

• Transpordisektor ning riigi- ja munitsipaalteed – jalg- ja rattateed, lennu- ja bussijaamad, parklad, sillad, tunnelid jne. Eriti lõikudel, mille lähedal tuleb kaitsta puid, taimi, veekogusid, põhjavett, õhukvaliteeti jne.
• Kinnisvara hooldus, korteriühistud ja spordiväljakud – ettevõtted ning hoonete omanikud ja haldajad saavad soola asemel valida ohutu, tõhusa ja loodussõbraliku alternatiivi, mis ei ohusta hooneid, keskkonda, taimi, seadmeid, loomi, inimesi ega rõivaid.
• Ostukeskused, kauplused, restoranid, hotellid – ohutu sissepääs hoonetesse vähendamaks jalanõude kaudu tänavalt edasikanduvat soola hoone sisepindadele.
• Loomaaiad, pargid, loomahotellid, farmid jne – ohutu vahend loomadele.

Kuidas ICE&DUST-AWAYD kasutada?

ICE&DUST-AWAYD tarnitakse suletud mahutites (erineva mahuga) või autotsisternides, erinevates kontsentratsioonides ja kasutusvalmina. Pihustamiseks saab kasutada mistahes seadet, mis on mõeldud vedelate ainete pealekandmiseks.

SIA RTI DESIGN on ettevõtte Alumichem A/S ametlik esindaja Balti riikides. Lisateavet toote, selle hindade ja tarnevõimaluste kohta leiate veebilehelt (hetkel veel ingliskeelselt) või kontakteerudes otse Eesti edasimüüjaga marko@rtidesign.org.

-4  +1
??
 1

27.01.21, 13:46
Maaomanikud tööle. Huvitav, et suurtes linnades teatakse paremini, kelle kohustus on kõnniteid puhastada.
Ehitusseadustik § 97 lg6:
"(6) Linnas, alevis ja alevikus on teega külgneva maatüki omanik kohustatud korraldama sõidutee ja tema kinnisasja vahel asuva kõnnitee koristuse, sealhulgas lume ja libeduse tõrje, tasemel, mis võimaldab kõnniteel ohutult liigelda."

-8  +1
selge see, et
27.01.21, 14:46
1. meie teehooldus algab siis, kui keegi kodanik ajakirjadusse pöördub või luud muurab ja haiglast info valda lõpuks jõuab;
2. vald ei suuda teha järelvalvet ja selgitada maja-maaomanikele nende kohustusi, keegi, kes on libedal kõnniteel kukkunud peaks sellega piirneva majaomaniku kohtusse kaebama ja raha välja nõudma, siis ehk hakatakse tegutsema;
3. tsiteerides üht valla halduse töötajat, kellele sai tee libedusest räägitud, see sulab niikuinii varsti ära, kannatage veidi... (sellega on meie valla teehooldus kokkuvõetud)

-5  +2
Kristiina 200
 1

29.01.21, 21:43
Kliimamuutus ongi käes, sest sadas lund. Gretel on õigus!

Lõpetage põlevkivi kaevandamine kohe, ahju viskame edaspidi raha.

-0  +3
KeKa
30.01.21, 06:26
No nii lolli juttu kui see KaKa oma suumulgust välja ajab annab ikka otsida.

-0  +8
vallaviletsuse lauluke

30.01.21, 08:56
Lumi on, lumi jääb,
lumi olema peab,
lund tänavad on paksult täis.
Kes seda ei tea,
et lumi on hea,
sel kukkudes katki läheb pea.

-0  +9
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (2)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (1)
Viis kanget saare naist (1)
Maakonna ainus väiketapamaja sulges uksed
Ruhnu rahvamaja jäi juhatajata (1)
Jaanika: vanametalli äri on töö nagu iga teine (1)
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (4)
Kuratlik alkoholism
Saatusekaaslaste juures plahvatab
Ettevaatust! Seitse soovitust, enne kui istud jalgratta selga
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet
Lümanda söögimaja ja kirik on Juta Pae südameasjad
Tiiu Haavik – Õpetaja suure algustähega
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast
Lumistest lilledest kevade ootuses
Nädala loetavuse top 5
Maskita postitöötaja trügis tuppa  (12)
Naine sõitis Mändjalas kraavi (8)
Koroona lööb negatiivseid rekordeid (49)
Edward Laane: meil on ees rasked nädalad  (13)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Kommentaarid
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (4)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (2)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Jaanika: vanametalli äri on töö nagu iga teine (1)
Viis kanget saare naist (1)
Tänasest on jääle minek keelatud (6)
Ruhnu rahvamaja jäi juhatajata (1)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (1)
SÜGi remondiks tehti liiga kõrged pakkumised (14)
Harry Raudvere asutab Põliseestlaste Rahvaerakonda (102)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud