Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 05. märts 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
märts 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Kommentaarid

Kogu maailma seksualiseerimisest
25.01.2021. Autor: Taavi Kurisoo, erakonna Isamaa ja Sokratese klubi liige
„Kommunism kukkus läbi ja meil ehitatakse parasviisi üles ilmakorda, millel on palju nimesid, aga üks kindel retsept: vaesus pluss kogu maa seksualiseerimine,“ kirjutab (:) Kivisildnik raamatus „Armuloo prügikast”.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad

25.01.21, 11:11
Kui inimesele looduse poolt selline puue seksuaalvaldkonnas kaasa on antud, siis pole midagi parata, siiani sellele puudele ravi pole, pole ju põhjuski selge. Kui nad ise inimeste seas püstipäi käia julgevad, eks siis koosellugu pealegi. Abielu on mehe ja naise vaheline liit, muidu on varsti üks soodom ja komorra!

-2  +18
nii on
 1

25.01.21, 13:59
Inimene on üks liik enam kui 500-st, kelle juures esineb nn. omasooiharust. Mõne liigi juures on seda ca 10% populatsioonist, inimestel ca 1-3 %.
Teadlased on kümnete aastate ja miljonite inimest vaatlusel kindlaks faktiliselt teinud, et see omasooiharus (geid, lesbid) ei ole geneetiline ega ka väljapoolt kuidagi mõjutatav. Enamus selliseid inimesi jõuab teismelise eas äratundmisele, et nad ei ole sünnilt heterod.97% geisid, lesbisid sünnib ja kasvab heterovanemate peredes. Samas 97% geide-lesbide peredes sündinud ja kasvanud lastest on täiskasvanuna heterod.
Läänes on teadlaste uuringud juba aastakümneid avaldatud ning suhtumine teemasse on suuresti muutunud - vabanenud religioossest-ideoloogilisest propagandast.

-4  +4
Loll kes vabandust ei leia
26.01.21, 13:28
Vale puha, mingit sündinud homo pole olemas, kõik on õpitud ja õpetatud perverssused.

-0  +8
nii on
 4

25.01.21, 14:08
USA-s suhtus 1994.a samasooliste abieludesse pooldavalt 34% inimestest, praegu on see 2/3. Internetist on kättesaadav tuhandete teadlaste uuringud ning inimesed on näinud, et pole nendel samasoolistel ja nende peredel mingit ohtu ühiskonnale. Juba kümme aastat tagasi ütlesid mitmed USA juhtivad poliitikud, et homovastase propagandaga enam hääli ei püüa ja see teema on päevakorrast maas. Aga alati leidub neid, kes püüavad ullikeste tähelepanu propagandaga püüda- kasvõi samasooliste materdamisega.

-15  +1
Vahur Neljapäev
25.01.21, 14:36
𝐄𝐤𝐬 𝐭𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐤𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐮𝐛 𝐤𝐚 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐬. 𝐒𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐭𝐚. 𝐍𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐤𝐨𝐨𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐦𝐚𝐚𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐦𝐚𝐝𝐚𝐥𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐤𝐬, 𝐞𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐬𝐨𝐨𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐤𝐨𝐨𝐬- 𝐯õ𝐢 𝐚𝐛𝐢𝐞𝐥𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐮. 𝐒𝐚𝐦𝐚𝐝 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐨𝐩𝐚 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐫𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐤𝐨𝐨𝐥𝐢𝐥𝐚𝐩𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐧üü𝐝 𝐢𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐯𝐚𝐧𝐮𝐬𝐞𝐬, 𝐞𝐭 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚. 𝐒𝐚𝐦𝐚 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐯𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮𝐧𝐞𝐛 𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢. 𝐕𝐚𝐧𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐫õõ𝐦𝐮 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐚𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞.

-3  +13
nii on
25.01.21, 16:07
Propagandaga ega mingi ravimise või posimisega ei saa mõjutada inimese soolist sättumust. See on sünnist paigas ja inimene tunneb selle teismelisena ära. Ja niikaua kui on uuritud seda nähtust, pole tegelikult nende osakaal ühiskonnas muutunud - ainult juletakse enam avalikult tunnistada, ega pea end peitma enam. Mis on, see on. Kui laps saab koolist selgeks, et samasooline on ka inimene, natuke küll suuremast massist erinev, siis on vähem võimalusi tema mõtlemist propaganda valedega hiljem mõjutada. Tean mitmeid homosid ja lesbisid, kes väga hästi tulevad toime oma laste kasvatamisega - igatahes paremini, kui mitmed heterod või üksikvanemad ja siin pole mingi jutt, et püütakse lastele mingit mõju avaldada nende sooliste valikute kujundamisel. Lihtsalt püütakse lastest kasvatada õnnelikud inimesed - mis peab olema iga vanema eesmärk.

-15  +3
Vahur Neljapäev
25.01.21, 17:51
𝐌𝐢𝐬 𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐬ü𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐢𝐠𝐚𝐬 𝐨𝐧? 𝐊𝐚𝐬 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐢𝐥𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐬ü𝐧𝐝𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐢𝐥𝐢𝐝𝐞𝐤𝐬? 𝐕õ𝐢 𝐦õ𝐫𝐭𝐬𝐮𝐤𝐚𝐬 𝐦õ𝐫𝐯𝐚𝐫𝐢𝐤𝐬? 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐡ä𝐥𝐛𝐞𝐝 𝐣𝐚 𝐡ä𝐢𝐫𝐞𝐝 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐞𝐥𝐮 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐯ä𝐥𝐣𝐚. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐦õ𝐣𝐮𝐭𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐯ä𝐡𝐞𝐦 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦. 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝟐𝟎𝟐𝟏. 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐥 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝 ü𝐡𝐭ä𝐤𝐤𝐢 𝐨𝐧 𝐚𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐢𝐛 𝐨𝐦𝐚𝐬𝐨𝐨𝐥𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐨𝐥𝐥𝐚. 𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐯ä𝐥𝐤 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬𝐭? 𝐄𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐩𝐢𝐬𝐭𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐚𝐧𝐝𝐚𝐠𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞, ü𝐥𝐝𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞.

𝐋𝐚𝐩𝐬𝐢 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐯𝐚𝐧𝐞𝐦𝐚𝐝, ü𝐤𝐬𝐢𝐤𝐞𝐦𝐚𝐝, ü𝐤𝐬𝐢𝐤𝐢𝐬𝐚𝐝. 𝐋𝐚𝐩𝐬𝐢 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 ü𝐥𝐝𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚𝐝 𝐡𝐨𝐨𝐥𝐝𝐚𝐣𝐚𝐝. 𝐊õ𝐢𝐤 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚. 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐮𝐮𝐭𝐮 𝐚𝐬𝐣𝐚, 𝐞𝐭 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚. 𝐋𝐨𝐨𝐦𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚. 𝐄𝐛𝐚𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐥ä𝐡𝐞𝐛 𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐚𝐝 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐩𝐚𝐥𝐣𝐚𝐥𝐭 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐥𝐢𝐩𝐩𝐞 𝐥𝐞𝐡𝐯𝐢𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐥ä𝐡𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐯õ𝐢 𝐤ä𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐨𝐨𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐨𝐥𝐢 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐉𝐞𝐡𝐨𝐨𝐯𝐚 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭𝐚𝐣𝐚𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐚𝐬𝐢, 𝐦𝐢𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐥õ𝐩𝐩𝐞𝐦𝐚. 𝐓𝐞𝐤𝐢 𝐚𝐥𝐥 𝐭𝐞𝐡𝐤𝐮 𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐭ä𝐢𝐬𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐞𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐦õ𝐥𝐞𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐛. 𝐀𝐠𝐚 𝐣ä𝐭𝐤𝐮 𝐬𝐞𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐨𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚.

𝐉𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐬𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐞𝐝 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐩𝐚𝐚𝐫𝐞 "𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐭𝐞" 𝐡𝐞𝐭𝐞𝐫𝐨𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚? 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐨𝐛𝐣𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐯𝐧𝐞 𝐡𝐢𝐧𝐧𝐚𝐧𝐠, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐯õ𝐭𝐚𝐝 ü𝐡𝐞 𝐥õ𝐡𝐞𝐬𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐡𝐞𝐭𝐞𝐫𝐨𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐠𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐞 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐚𝐚𝐥𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐠𝐚? 𝐀𝐬𝐣𝐚𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐬𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐚𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐮𝐬𝐦𝐨𝐦𝐞𝐧𝐭. 𝐌𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐞𝐚𝐥𝐞𝐬𝐤𝐢 𝐥õ𝐡𝐞𝐧𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐧𝐮𝐥𝐥𝐢𝐝𝐚, 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐣𝐚 𝐣ää𝐯𝐚𝐝. 𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝟏𝟎𝟎𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐬𝐭 𝟗𝟗 𝐨𝐧 𝐡𝐞𝐭𝐞𝐫𝐨𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐬 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐬𝐭 𝟏 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐯ä𝐠𝐢𝐯𝐚𝐥𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐚𝐫𝐯𝐞𝐬𝐭𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐚𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐭𝐢𝐤𝐚𝐠𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐮𝐤𝐮𝐛. 𝐋𝐨𝐨𝐠𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞, 𝐞𝐭 𝐡𝐞𝐭𝐞𝐫𝐨𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝𝐞 𝐨𝐦𝐚𝐬𝐬𝐞. 𝐒𝐞𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐧ä𝐢𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝𝐞𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐞𝐥𝐮 𝐯õ𝐢 𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝.

𝐒𝐚𝐦𝐚𝐬𝐨𝐨𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐚 𝐦õ𝐫𝐯𝐚𝐫, 𝐩𝐫𝐞𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫, 𝐧𝐞𝐞𝐠𝐞𝐫, 𝐊𝐚𝐣𝐚 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐚𝐬 𝐣𝐧𝐞. 𝐊õ𝐢𝐤 𝐨𝐧 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐢𝐭𝐚𝐛. :)))

-0  +17
nii on
26.01.21, 08:14
Sul on mõned asjad päris segi ikka veel. Sooline sättumus, juuste lokid, vasakukäelisus jpm. asjad ei ole sama, mis varastamine, tapmine, valetamine, vägistamine, laste seksuaalne kuritarvitamine e. pedofiilia jne.
Inimeste soolise sättumuse kohta on sadu või isegi tuhandeid uuringuid maailmas. Samuti on kümneid mitmekümneaastaseid uuringuid hetero ja samasooliste perede võrdlustes. Nende uurimuste materjalid ja statistika on kõigile internetis kättesaadav. Ei hakka su oletusi-arvamusi siin pikemalt kommenteerima. Igal ühel on valik - kas lihtsalt oletada-arvata või teemat lähemalt uurida.

-7  +4
Vahur Neljapäev
 3

26.01.21, 10:02
𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐚𝐫𝐮𝐬𝐚𝐚𝐦 𝐬𝐨𝐨𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬ä𝐭𝐭𝐮𝐦𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚, 𝐤𝐮𝐬 𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐩𝐚𝐥𝐥𝐢 𝐞𝐞𝐬 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐫𝐮𝐭𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐤𝐚𝐬 𝐭𝐞𝐠𝐮 𝐨𝐧 ü𝐦𝐚𝐫𝐚 𝐯õ𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐢𝐬𝐞𝐧𝐝𝐢𝐠𝐚.

𝐓ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐯õ𝐭𝐚 𝐩ü𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐦𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐧, 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐞, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐡ä𝐥𝐛𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐧𝐝 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞𝐛. 𝐒𝐮𝐠𝐮 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐬üü𝐡𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐝𝐢𝐚𝐠𝐧𝐨𝐨𝐬, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐢𝐠𝐚ü𝐤𝐬 𝐨𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐯õ𝐢𝐛. 𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐬𝐨𝐨𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 "𝐬ä𝐭𝐭𝐮𝐦𝐮𝐬𝐞𝐝" 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝. 𝐍𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐚𝐫𝐮, 𝐤𝐚𝐬 𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐯õ𝐢 𝐧𝐚𝐢𝐧𝐞 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐞 𝐥𝐨𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬. 𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐦𝐚𝐝𝐚𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐚𝐧𝐝𝐚𝐭, 𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐤𝐚𝐡𝐭𝐞 𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 𝐢𝐦𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐨𝐦𝐚𝐬𝐨𝐨𝐢𝐡𝐚𝐫𝐥𝐮𝐬𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛. 𝐉𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐬 𝐤𝐨𝐧𝐬𝐞𝐫𝐯𝐚𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐝 𝐯õ𝐢 𝐤𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐥𝐨𝐞𝐝 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐝𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭 𝐭𝐞𝐥𝐥𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐨𝐛𝐣𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐩𝐢𝐝𝐚𝐝𝐚.

𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 ü𝐭𝐥𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐬𝐮𝐡𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐚𝐬𝐢, 𝐦𝐢𝐬 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐢𝐥𝐢𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐚 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚, 𝐤𝐮𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐧ä𝐡𝐭𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐢 𝐭õ𝐦𝐛𝐚𝐝?

-0  +12
nii on
26.01.21, 15:25
Elad ikka oma luulude-arvamuste-oletuste maailmas.
Loomulikult on inimene mees või naine oma sootunnuste järgi (kuigi esineb ka mõlema tunnustega inimesi). Teine teema on - kellega inimene tunneb end sobivat - kas omasoolise või vastandsoolisega. Muuseas - on olemas ka koos elavad geisid, kes omavahel ei seksi. Maailm on kirju. Ja tee endale selgeks, mis ikka on pedofiilia (kui 60 aastane gei seksib 70 aastase geiga - siis kus see pedofiilia siin on?). See piir on ikka väga selge. On ka inimesi, kes lasevad teha soovahetusoperatsiooni - nad tunnevad (vaimselt), et on sündinud vales kehas ning ei suuda jätkata senist olemist.
Sa vist jäädki oma oletuste maailma. Teaduslikud uuringud on kindla metoodikaga läbi viidud uuringud ja kui need ei vasta nendele kriteeriumitele (metoodikaga) , siis teadusajakirjad neid ei avalda. Enamasti on need kõrgkoolide poolt teostatud. Sa pole ühtegi neist näinud ega lugenud ning paned ainult oma homofoobset hirmujuttu.
Teaduslikud uuringud (neid on aastakümnete jooksul sadu) kinnitavad, et inimese soolist orientatsiooni ei saa mõjutada ei propaganda, ei vanemad ega sõbrad. See on inimesel (nagu sadadel teistel liikidel looduses) sünnist paigas - ainult sellel nähtusel puudub seni ühene teaduslik seletus - on mitmeid oletusi vaid. Aastakümneid peetakse läänes statistikat inimeste soolise orientatsiooni üle ning selle aja jooksul pole mingeid märgatavaid muutusi täheldatud. Katsu kahele omavahel miilustavale isaskoerale selgeks teha oma propagandaga, et käitute valesti.
Tean mõndagi tublit pereinimest, kes tublid lapsed üles kasvatanud, aga lõpuks mõistnud, et tegelikult on ta gei ja lõpetanud pärast paarikümneaastast vaevalist kooselu senise suhte. Elu on selline.

-9  +0
Vahur Neljapäev
27.01.21, 00:13
𝐎𝐞𝐡, 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐥𝐚𝐦𝐦𝐚𝐬, 𝐦𝐢𝐬 𝐥𝐚𝐦𝐦𝐚𝐬. 𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐨𝐧, 𝐦𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚. :)) 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐢𝐦𝐧𝐞 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐧𝐝? 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐭ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚𝐛 "𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬 𝐤𝐞𝐡𝐚𝐬" 𝐬ü𝐧𝐝𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐥𝐚 𝟒𝟎-𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬 𝐯𝐚𝐧𝐮𝐬𝐞𝐬? 𝐓𝐞𝐞𝐛 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐬𝐢𝐥𝐞 𝐮𝐮𝐞 𝐬ü𝐧𝐧𝐢𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚 𝟐𝟎-𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐬.

𝐌𝐢𝐧𝐝 𝐚𝐣𝐚𝐛 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐮𝐢𝐠𝐚𝐦𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐧𝐚𝐢𝐬𝐭𝐞𝐤𝐚𝐫𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐭𝐮𝐥𝐢𝐡𝐢𝐧𝐠𝐞𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐬𝐨𝐨𝐧𝐞𝐮𝐭𝐫𝐚𝐚𝐥𝐬𝐮𝐬𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐝𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐭𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐚𝐫𝐯𝐚𝐧𝐞 𝐭𝐢𝐥𝐥𝐢𝐠𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐧𝐝 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐫𝐢𝐢𝐞𝐭𝐮𝐬- 𝐣𝐚 𝐝𝐮šš𝐢𝐫𝐮𝐮𝐦𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐧𝐚𝐢𝐬𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮 𝐩𝐚𝐫𝐮𝐤𝐚𝐠𝐚? 𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐭𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐞𝐧𝐭𝐮𝐬𝐢𝐚𝐬𝐭𝐥𝐢𝐤𝐮𝐝?

𝐌𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐦õ𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐭𝐮𝐧𝐧𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞? 𝐍𝐚𝐢𝐧𝐞, 𝐤𝐞𝐥 ü𝐥𝐚𝐡𝐮𝐮𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐯𝐮𝐧𝐭𝐬𝐢𝐝 𝐯õ𝐢?

𝐒𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐝 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐢𝐥𝐢𝐚 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝟔𝟎- 𝐣𝐚 𝟕𝟎-𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐞𝐡𝐞𝐬𝐭? 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢! 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐢𝐥 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐦ää𝐫𝐚𝐦𝐚?

𝐀𝐠𝐚 𝐭𝐨𝐨 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐤𝐚 𝐦õ𝐧𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮 𝐧ä𝐢𝐝𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐬. 𝐒𝐮𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝐯õ𝐢 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧, 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐬ü𝐠𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐚𝐧𝐝𝐚𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐤𝐨𝐧𝐝 𝐨𝐧 𝐩ü𝐬𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐞𝐢-𝐭𝐞𝐚-𝐤𝐮𝐢-𝐤𝐚𝐮𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐡𝐭ä𝐤𝐤𝐢 𝐚𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐮𝐠𝐮𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬, 𝐞𝐭 𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐬𝐞𝐞 𝐚𝐞𝐠 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐞𝐥𝐚𝐭𝐮𝐝. 𝐒𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐠𝐚 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐦𝐮𝐡𝐯𝐢𝐠𝐢. 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐬𝐚𝐦𝐚? 𝐒𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐣𝐮 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐭𝐮𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐫𝐞𝐥𝐢𝐠𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢 𝐯𝐢𝐡𝐤𝐚𝐣𝐚 𝐣𝐚 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐝𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐞𝐞𝐫𝐢𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧, 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞𝐛 𝐤𝐚 𝐤𝐚𝐮𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐬𝐮 𝐣ä𝐫𝐠𝐢 ä𝐫𝐚. 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐨𝐦𝐚 "𝐧𝐢𝐦𝐞" 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝. 𝐓𝐞𝐞 𝐞𝐧𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐧𝐞 𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐤𝐨𝐣𝐮 𝐭𝐞𝐤𝐢 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐫𝐚𝐦𝐞𝐞𝐫𝐢 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐤𝐚𝐬𝐯õ𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐤𝐨𝐞𝐫𝐚𝐠𝐚. 𝐓𝐞𝐞𝐧𝐞 𝐨𝐬𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐣ä𝐭𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐫𝐨𝐧𝐢 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐩𝐚𝐥𝐣𝐚𝐥𝐭 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐚𝐧𝐝𝐦𝐚. 𝐒𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞 𝐩𝐮𝐮𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐬 𝐭ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐬𝐞𝐬 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐚𝐧𝐝𝐚𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐣𝐚 õ𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝 𝐧.ö 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬 𝐤𝐞𝐡𝐚𝐬 𝐬ü𝐧𝐝𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭.

Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮, 𝐞𝐭 𝐡𝐨𝐦𝐨𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐦õ𝐣𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚. 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐡𝐭ä𝐤𝐤𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧? 𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐚𝐣𝐚𝐥 𝐞𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐬𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐬𝐢. 𝐍üü𝐝 𝐣ä𝐫𝐬𝐤𝐮 𝐚𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 ü𝐤𝐬𝐡𝐚𝐚𝐯𝐚𝐥, 𝐞𝐭 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐨𝐦𝐚𝐬𝐨𝐨𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝. 𝐋𝐚𝐩𝐬𝐢 𝐨𝐧 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞 𝐦õ𝐣𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐯ä𝐫𝐤. 𝐋𝐚𝐩𝐬 𝐞𝐢 𝐩𝐫𝐮𝐮𝐠𝐢 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐤𝐬𝐮𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐫𝐢𝐞𝐧𝐭𝐚𝐭𝐢𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐧𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚. 𝐏𝐨𝐢𝐬𝐬 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐩𝐨𝐢𝐬𝐢𝐠𝐚 𝐚𝐛𝐢𝐞𝐥𝐥𝐮𝐦𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐚𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐥ä𝐛𝐢. 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐚𝐩𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐭𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐬ü𝐠𝐚𝐯𝐚𝐦𝐚𝐭𝐞𝐥 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞𝐭𝐞𝐥 𝐣𝐚 𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐬õ𝐩𝐫𝐮𝐬𝐞𝐥?

-0  +6
Vahur Neljapäev
27.01.21, 00:13
𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬ü𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐢𝐠𝐚𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢, 𝐣ä𝐫𝐣𝐞𝐤𝐨𝐫𝐝𝐧𝐞 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐨𝐭𝐧𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮 𝐥𝐚𝐩𝐢𝐤𝐦𝐚𝐚𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐢𝐥𝐝𝐢 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐥𝐢𝐬𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯õ𝐭𝐚 𝐤𝐥õ𝐦𝐦 𝐌𝐌𝐒𝐢 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞. 𝐓ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯ä𝐢𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐢𝐥𝐢𝐝, 𝐦õ𝐫𝐯𝐚𝐫𝐢𝐝, 𝐧𝐚𝐫𝐤𝐚𝐫𝐢𝐝, 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐢𝐭𝐢𝐤𝐮𝐝 𝐣𝐦 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐬ü𝐧𝐝𝐢𝐝𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐡𝐞 𝐩𝐚𝐢𝐤𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐝𝐮𝐝. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐭öö𝐭𝐚𝐛 𝐣𝐚 𝐫𝐚𝐛𝐞𝐥𝐞𝐛 𝐞𝐧𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐧𝐚𝐬. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐫ää𝐠𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐭ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐚𝐥𝐤𝐨𝐡𝐨𝐥𝐢𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭? 𝟏𝟑-𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞 𝐥𝐚𝐩𝐬 𝐞𝐢 𝐢𝐬𝐭𝐮 ü𝐤𝐬𝐢 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐤𝐚 𝐞𝐞𝐬 𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐢𝐧𝐮𝐭𝐚. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐝𝐞 𝐞𝐚𝐤𝐚𝐚𝐬𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐣𝐚 ü𝐤𝐬𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐦õ𝐣𝐮𝐥. 𝐄𝐧𝐚𝐦𝐢𝐤 𝐤𝐚𝐦𝐛𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐢𝐣𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐤𝐬 ü𝐤𝐬𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐢𝐢𝐚𝐥𝐠𝐢.

𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐢𝐝 𝐤𝐚 𝐥𝐨𝐞𝐝? 𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐤𝐬𝐮𝐚𝐚𝐥𝐬𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐡𝐭ä𝐤𝐤𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐬 𝐞𝐫𝐚𝐧𝐝, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞𝐥 𝐦õ𝐣𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚? 𝐊𝐚𝐬𝐮𝐭𝐚 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐭!
𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐮 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐧𝐞𝐛 𝐨𝐦𝐚𝐬𝐨𝐨𝐢𝐡𝐚𝐫𝐚𝐦õ𝐭𝐞𝐭𝐞𝐬𝐭, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚 𝐢𝐦𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐢𝐬𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐞𝐫𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐚𝐥𝐚 ü𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐤𝐚𝐫𝐠𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤ü𝐥𝐥 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝. 𝐄𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 ö𝐞𝐥𝐝𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐤𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐚 𝐬öö𝐝 𝐯õ𝐢 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐮 𝐬õ𝐛𝐫𝐚𝐝. 𝐄𝐡𝐤 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐭𝐢𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐞 𝐣𝐚𝐥𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐣𝐚𝐦𝐞𝐡𝐢 𝐣𝐚 𝐥𝐞𝐧𝐝𝐚𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐢𝐥𝐣𝐨𝐧𝐞.

𝐏𝐒. 𝐇𝐨𝐦𝐨𝐟𝐨𝐨𝐛 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐣𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐚. 𝐒𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐭𝐮 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐝𝐮𝐬 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐭𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐭𝐮𝐛𝐥𝐢𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐧𝐚𝐝 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐄𝐤𝐬 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐣𝐮 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐞, 𝐯𝐢𝐡𝐚𝐡𝐨𝐨𝐠𝐞, ä𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐭... 𝐊õ𝐢𝐤 𝐨𝐧 𝐭𝐢𝐩𝐩-𝐭𝐨𝐩𝐩.

-0  +5

26.01.21, 22:39
Bensiini ja diisli asemel kasutatakse vesiniku sisepõlemis mootoreis ehk siis paaki valad vett :
https://youtu.be/HQC3bjrkNCA

-0  +1

26.01.21, 22:57
Kuna eestlased on metsarahvas siis Eesti elukeskkond tuleb viia looduse keskele metsadesse.
Tuntud Permakultuuri idee saadi sellest,et Inkade linnad asusid metsas. Neil polnud euroopalikke lagedaid haritavaid maid.
Inkad tootsid toitu loodusega kooskõlas,nemad ei raiunud metsi maha selleks,et seal hakata toitu tootma.
Kui eurooplased okupeerisid nende maa siis raiuti mets maha,tekitati lagedad põllud.

Eesti elukeskkonna viib tagasi maale looduse keskele tasuta elekter ja kütus:
Bensiini ja diisli asemel kasutatakse vesiniku sisepõlemis mootoreis ehk siis paaki valad vett :
https://youtu.be/HQC3bjrkNCA

-0  +4

27.01.21, 00:14
Kuna eestlased on metsarahvas siis Eesti elukeskkond tuleb viia looduse keskele metsadesse.
Tuntud Permakultuuri idee saadi sellest,et Inkade linnad asusid metsas. Neil polnud euroopalikke lagedaid haritavaid maid.
Inkad tootsid toitu loodusega kooskõlas,nemad ei raiunud metsi maha selleks,et seal hakata toitu tootma.
Kui eurooplased okupeerisid nende maa siis raiuti mets maha,tekitati lagedad põllud.

Eesti elukeskkonna viib tagasi maale looduse keskele tasuta elekter ja kütus:
Bensiini ja diisli asemel kasutatakse vesiniku sisepõlemis mootoreis ehk siis paaki valad vett :
https://youtu.be/HQC3bjrkNCA


Kuidas saab elektrit tasuta ?
Peale tasuvusaega päikesepaneelid ja tuulikud annavad elektrit ja kütet tasuta.

Tasuvusaja mõiste:
Tasuvusaeg on periood, mis näitab, kui kaua läheb aega projekti esialgsete kulude tagasisaamiseni.

Kuna tuul puhub tasuta ja päikene paistab tasuta,ning tuulikutel ja päikesepaneelidel pole hoolduskulusid(tuulikute vanematel mudelitel on hoolduskulud minimaalsed,uutel pole) siis:
Peale tasuvusaega päikesepaneelid ja tuulikud annavad elektrit ja kütet tasuta.

Mida enam tõstetakse fossiilsete kütuste ja müüdava elektri hinda seda rutem tasuvad ära päikesepaneelid ja väiketuulikud,ning elektriautod jpt. taastuvenergia allikate ekspluateerimise seadmed.


http://ww2.eas.ee/vfs/4748/inseneeria_3_2008.pdf
Strandberg ütles:
Kui 130 m2 suuruse hoone energiakulu
on 300 kWh/m2 aastas, vajab see võimsust
10 kW (kilovatti); sama suure energiat
säästva hoone puhul on sama näitaja aga
vaid 1 kW!

Kui ühe
hoone või korteri maksimaalne energiatarbevoog
oleks 1–2 kW, kerkib paratamatult
küsimus, kas selle katmiseks on vaja kindlasti
liituda suure energiavõrguga või tsentraliseeritud
energiatootmissüsteemiga. Minu
seisukoht on, et tuleviku talumaja võiks olla
oma energiavarustuses maksimaalselt autonoomne.
Selleks on piisavalt energiavooge,
kasvõi päikest-tuult.

http://ww2.eas.ee/vfs/4748/inseneeria_3_2008.pdf

Plussenergia maja
Plussenergia maja tähendab, et maja toodab rohkem energiat, kui hoone kasutamise käigus kulub, ning energia ülejäägi võib hoone omanik energiavõrku tagasi müüa.
Eesti oludes eeldaks sellise uudse mõtteviisi realiseerimine seadusandluse muudatust, mis võimaldaks kodu ja väiketarbijatel toodetud elektri ülejääki energiavõrku tagasi müüa.

Mina ütlen:
Selleks,et mitte maksta kodukulusid tuleb hoone energiatarbevoog viia 1-2 kilovatile,selleks on mitmeid variante,proovigem erinevaid sest kes teab milliseid ehitusmaterjale te leiate prahikastist,eluaseme energiatarbevoo viimiseks 1-2 kilovatile pole tarvis neid k6iki variante :
1) Esmalt oleks tore kui saaksite soojustada hoone seinad p6huga.
2)ise ehitada tuulikute ja erinevate päikesepaneelide hübriidid s.o. ehitad õllepurkidest päikesepaneeli mis kütab õhku,
3) ehitad päikesepaneeli mis kütab vett,
4)ehitad tuuliku mis kütab vett aga elektrit ei tarvita,
5)ehitad tuuliku mis pumpab vett aga elektrit ei tarvita,
6)ehitad katusele asetatava väiketuuliku(etem on kui ehitada mitu tuulikut mida omavahel yhendada paralleelselt) mis toodab elektrit ja
7)päikesepaneeli mis toodab elektrit.
8)Lisaks sellele tuleks ise ehitada biogaasi ja biosoojuse,maasoojuspumbad jpms värgid-tuleb viia elektri tarbimine nulli lähedaseks:

-1  +3
kuulge
 2

27.01.21, 15:09
tegemist sulaselge IRLi reklaamiga, kus inimene, kes ei saa mitte kõige parema tahtmise juures vallavolikokku, leidis teema, mida uskus paljudele hingelähedane olema. Kirjuta ja filosofeeri, eks see IRL kohalike liikmete ainuke eneseväljendus olegi.

-1  +1
Vahur Neljapäev
27.01.21, 15:13
𝐈𝐑𝐋𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐮𝐦𝐛𝐞𝐬 𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬.

-1  +3
nimi sisu ei muuda
27.01.21, 16:47
varsti pole Isamaa erakondagi

-1  +0

29.01.21, 07:25
Tiibeti mungad sügiseti teevad endale maoloputust.
Sügisel ilmade jahenedes makku hakkab kogunema lima. Kui toda koguneb liiga palju siis inimene haigestub. Ta nina muutub tatiseks ja hakkab köhima. Selle vältimiseks tuleb enne haigestumist teha maoloputust.

Mina saavutasin immuunsuse viiruste vastu igahommikuste maoloputuste abil.
Ma lapsepõlvest saati olin sügiseti haige. Viirused ei lasknud magada, nina oli tatine ja köhisin.
Sellest ajast saati mil tegin maoloputusi ma pole enam haigestunud. Seda on juba kümme aastat.
Kuna hommikul on magu tühi siis maoloputus ei too suhu okset ega ka selle maitset,kui siis pisut vaid.
Joo sooja puhast keedetud vett paar liitrit ja hoia endas minuti kaks kuni kümme ja siis pane kaks sõrme kurku ja oksenda vesi välja. See tekitab imeliselt hea enesetunde.
Maoloputust saab teha lühiajaliselt,paar kuud ja mitte enam. Ma tegin pool aastat ja kõrvalnähtusid ei tekkinud.
Pidev maoloputus pidavat olema halb neelamisteedele.

Ajaleht "Meie maa" artikkel :

Tipparst seljatas koroonaviiruse sauna ja malaariaravimiga
Autor: Ivika Laanet-Nuut
Kolmapäev, 27. jaanuar 2021.

Aasta lõpus nakatus koroonaviirusesse Kuressaare haiglas patsiente vastu võttev tippkardioloog Hasso Uuetoa, kes põdes haiguse läbi kergekujuliselt.

Näpud kurkku !

-0 +1

-0  +0
räpane sots

29.01.21, 07:28
Seks massidesse ja tripper igasse kodusse!

-0  +4
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (3)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (1)
Viis kanget saare naist
Maakonna ainus väiketapamaja sulges uksed
Ruhnu rahvamaja jäi juhatajata
Jaanika: vanametalli äri on töö nagu iga teine
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (4)
Kuratlik alkoholism
Saatusekaaslaste juures plahvatab
Ettevaatust! Seitse soovitust, enne kui istud jalgratta selga
Lümanda söögimaja ja kirik on Juta Pae südameasjad
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Tiiu Haavik – Õpetaja suure algustähega
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (1)
Lumistest lilledest kevade ootuses
Nädala loetavuse top 5
Maskita postitöötaja trügis tuppa  (12)
Naine sõitis Mändjalas kraavi (8)
Koroona lööb negatiivseid rekordeid (49)
Edward Laane: meil on ees rasked nädalad  (13)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Kommentaarid
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (1)
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (4)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (3)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (1)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Tänasest on jääle minek keelatud (6)
SÜGi remondiks tehti liiga kõrged pakkumised (14)
Harry Raudvere asutab Põliseestlaste Rahvaerakonda (102)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (118)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud