Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 05. märts 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
märts 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Kommentaarid

Saaremaa jaoks harv talv tõi kohe teelt väljasõite
15.01.2021. Autor: Ahto Jakson
Kaks lumesajust päeva halvendasid liiklustingimisi ning maakonnas esines tavapärasest rohkem teelt väljasõite. Teede lumest puhastamisega tegelevad asutused rabavad nii öösel kui päeval, et olukorda leevendada, kuid ikkagi esineb jääst konarlikke teelõike.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
suur

15.01.21, 05:18
suvi kestab paljude jaoks edasi. edu kihutamisel..

-2  +11
David Wodduck

15.01.21, 08:03
Natuke soojemad ja lumeta talved on vist inimeste sõiduoskused nulli viinud. Teede hooldus on muidugi ka tasemel, nagu alati

-0  +7
anonüümne
 1

15.01.21, 08:17
Tegelikult külavahe teed on päris halvas seisukorras, lükatud vaid väikse sahalaiusega riba sisse ja siis vist arvatakse, et sellest piisab, piisab aga vaid sõiduauto jaoks, kui üksi teel liikleb. Paraku tuleb ka suurematel veokitel valla teedel liigelda, millega kahjuks pole suures osas arvestatud.

-1  +17
liikleja
16.01.21, 08:16
kohati on külamehed ise selleks põhjust andnud-kui mõlemal pool on aiad, saabki vaid kitsa triibu lükata.Kui piirkonnas on kohti, kuhu 3+meetrine sahk ei mahu, see sinna ka ei satu.

-0  +2
Vahur Neljapäev

15.01.21, 09:20
𝐓𝐞𝐞𝐬õ𝐢𝐝𝐮𝐦𝐚𝐬𝐢𝐧𝐚𝐝 𝐫ü𝐠𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐧𝐢𝐢 öö𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐝? 𝐌𝐢𝐬 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐭𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐭𝐞? 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐥𝐢𝐧𝐧𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝟓𝟎% 𝐭𝐞𝐢𝐝, 𝐤𝐮𝐡𝐮 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐡𝐤 ü𝐥𝐝𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐣õ𝐮𝐝𝐧𝐮𝐝. 𝐉𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐭üü𝐩𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞- 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐣ää𝐝𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐚𝐤𝐬. 𝐊𝐮𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐦𝐞 𝐧𝐢𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐒𝐤𝐚𝐧𝐝𝐢𝐧𝐚𝐚𝐯𝐢𝐚 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐨𝐥𝐥𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐒𝐨𝐨𝐦𝐞𝐥𝐭 õ𝐩𝐩𝐮𝐬𝐭 𝐯õ𝐭𝐭𝐚. 𝐒𝐨𝐨𝐦𝐞 𝐬𝐚𝐡𝐚𝐦𝐞𝐡𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐚𝐦𝐦𝐮 𝐢𝐥𝐦𝐚𝐭𝐞𝐚𝐝𝐞𝐭 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐧 𝐧ä𝐡𝐚, 𝐞𝐭 𝐥𝐮𝐧𝐝 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐣𝐚 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐚𝐤𝐬 𝐥ä𝐡𝐞𝐛, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐤õ𝐢𝐠𝐞𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐬𝐨𝐨𝐥𝐚𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐥𝐮𝐦𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐤ü𝐥𝐠𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢 𝐞𝐢 𝐣ää𝐤𝐬. 𝐌𝐞𝐢𝐥 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝𝐢, 𝐤õ𝐢𝐠𝐞𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐬õ𝐢𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐝 𝐦𝐚𝐚𝐧𝐭𝐞𝐞𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐫öö𝐩𝐚𝐝 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐡𝐤 𝐥ü𝐤𝐤𝐚𝐛 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 ü𝐡𝐞 𝐤𝐢𝐡𝐢 𝐦𝐚𝐡𝐚. 𝐓𝐞𝐞 𝐣ää𝐛 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐥𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬. 𝐒𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐞 𝐨𝐭𝐬𝐚𝐠𝐚 𝐚𝐬𝐢, 𝐒𝐨𝐨𝐦𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤õ𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐮𝐝 𝐬𝐞𝐞-𝐞𝐞𝐬𝐭, 𝐧𝐢𝐢𝐞𝐭 𝐤𝐚𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐦𝐞 𝐒𝐨𝐨𝐦𝐞 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐨𝐥𝐥𝐚?

𝐌𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐢𝐬𝐞𝐚𝐚𝐬𝐢 𝐨𝐧 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬. 𝐈𝐠𝐚 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐣𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐞 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐚𝐬𝐢 𝐨𝐧 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐢𝐡𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞.

𝐄𝐡𝐭𝐬𝐚𝐝 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐩𝐚𝐥𝐠𝐢𝐯𝐞𝐨𝐫𝐞𝐤𝐤𝐚𝐝. 𝐊𝐚𝐬 𝐦õ𝐧𝐢 𝐚𝐫𝐮𝐤𝐚𝐬 𝐯𝐞𝐧𝐝 𝐤𝐚 ü𝐡𝐭𝐞 𝐩𝐚𝐥𝐠𝐢𝐯𝐞𝐨𝐤𝐨𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐢𝐛? 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐢𝐝𝐢𝐤𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐧𝐞𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐫𝐞𝐤𝐤𝐚𝐣𝐮𝐡𝐭𝐞 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐝 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐦ä𝐫𝐠𝐢𝐝 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐞𝐢 𝐤𝐞𝐡𝐭𝐢. 𝐊𝐚 𝐬𝐞𝐥 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐥 𝐨𝐥𝐢 ü𝐤𝐬 𝐤𝐫𝐚𝐚𝐯𝐢𝐬- 𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐧ä𝐠𝐢𝐧. 𝐏𝐞𝐚 𝐢𝐠𝐚 𝐭𝐚𝐥𝐯, 𝐤𝐮𝐬 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐝𝐚𝐤𝐬 𝐥ä𝐡𝐞𝐛 𝐨𝐧 𝐦õ𝐧𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐠𝐢𝐯𝐞𝐨𝐫𝐞𝐤𝐤𝐚 𝐤𝐫𝐚𝐚𝐯𝐢𝐬. 𝐉𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐦𝐞𝐦𝐦𝐞𝐩𝐨𝐣𝐚𝐝 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐤𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐧𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐯𝐚𝐝. 𝐌ü𝐬𝐭𝐢𝐤𝐚.

-14  +18
anonüümne

15.01.21, 13:40
Pole vaja valetada et hooldusmasinad teevad 24/7 tööd. Isegi saare mõistes suurtel linnateedel kl 9 pole kõik kaugeltki puhas. Lisaks on see puhastuse meetod vale, aga jälle rahakokkuhoiu mõttes. Miks näiteks bussijuhid läbivad libedasõite ja haagisega, aga autojuhid mitte. Mõne sõiduoskused ja sõidustiil on alla igasuguse arvestuse. Enam muu kui vahendi konfiskeerimine ei aita.

Lollidega pole mõtet vaielda, aga vandenõulollud võiksid siis oma veendumusi enda teada jätta mitte teisi sundima uskuma. Mõned pole niivõrd rumalad et usuvad kõike, aga on näiteks lapsed kelle arvamus muutub pidevalt. See tuleks keelustada. Miks peaks midagi kohustuslik olema, kui ei taha ärge tehke, kui haigus tabab siis saate aru, aga ärge teisi nakatage. See aasta ei jõuta vabatahtlikke vaktsineerida, mis kohustuslikkust jutt. Kui midagi oleks kahtlast, jäeksid kohe vahele, kiipi ei manustata nii. Kui lugeda tavalise peavalu tablettide infolehte... Need kõik nende argumendid ei tööta.

Appi, erakond kes paistis silma lollide väljaütlemistega, võrdles kodumaa maha müümist, saare müümist ja referendumit mida oleks õige ära teha (tõsi, praegu poleks selleks õige aeg), saab peaministriparteiks. Mõnel ikka eriti lühike mälu. Erakond kes jäi altkäemaksudega vahele pääseb ka võimule. Ega midagi paremat sealt ei tule.

-3  +7
ongi
 1

15.01.21, 19:24
ei ole siin kedagi rabamas näha olnud, pole mõtet valetada
seda näitavad ju teeolud - autod lume kinni sõitnud kuna sahk ei käinud ning tee ongi konarlik

-0  +5
anonüümne
16.01.21, 08:40
Teesahad teevadki tööd 24/7 juba lihtsalt sellepärast,et see on nende võimalus teenida lumekoristuslepinguga raha. Ja vaadates Tark Tee portaali, on näha et lumi sai üle Eesti väga kiirelt teedelt koristatud. Kui elekter tuulega ära läheb, ei saa see küll nii kiiresti korda, ikka mitu päeva läheb.

-1  +1
KuriKuri
 1

16.01.21, 13:03
Teatavasti käib ilm 7-aastaste tsüklitega. Just tänavu algas uus tsükkel, seega võite arvestada, et veel 6 päris talve moodi talve on tulemas. Seoses sellega on peas tiksuma hakanud üks kuratlik küsimus: KUS on NÜÜD see Gretekesest kliimapaanikatekitaja?! Ilmselt kükitab kusagil lumehanges, kut kult rukkis ja isegi köhatada ei julge - võib koroova-tõve süüdistuse saada :-)

-8  +4
Ernst Kern
16.01.21, 14:33
Äi usu!

-2  +9
millal maanteele
 3

16.01.21, 20:40
libedusetõrjet tehakse? Mandril tehakse ja meil kokkuhoid? Mandil tee jäävaba, meil mitmepäevane sissesõidetud konarlik jää. Seda on kohe näha, et silmamoonutuseks kord päevas üle käidud
Stiil riigiasutustele omane- kui ei meeldi võime üldse mitte lükata, peaasi et raha tiksub mittemillegi eest.

-0  +2
anonüümne
16.01.21, 21:18
Seda lund ei tulnud ju üldsegi nii palju, et põhjust vinguda oleks...Auto jäi lumme kinni või?

-0  +0
auto kinnijäämisest polnud
17.01.21, 10:27
juttu, vaid normaalsest hooldatud teest, mida meil saarel peetakse millegipärast luksuseks, kuidi see peaks olema elementaare. Kui mandril saha mehed tuisuga väljas, siis meie masinaid nägin alles järgmise pärva hommikul teel sõitmas. Üks ja sama maantee (Kuressaarest Ristini), aga raske on mandriiomadega sarnaselt normaalselt tööd teha. Meie maanteeametiosakonnale tuleb iga sügis üllatusena, et teele tekib alates septembri lõpust must jää, eiriti hea on ta nüüd nendel lõikudel, kus nn euroremont tehtud (ülilibe teekate+auto purunemist kindlustavad sügavad kraavid). Ja sama üllatuslik on meie meestele lumi, mis kurjam kipub talvel taevast alla sadama. Asi ei ole sellest, et keegi veel ei ole nii viga saanud, et maanteeameti suhtes kohtusse minna normaalselt hoodamata tee pärast, vadi asi on selles, et teenuse kvaliteet ühe põhimaante suhtes ühe riigi siseselt võiks olla ühtlane. Palju palutud, et saare mees teeks samuti tööd ENNETAVALT?

-0  +1
küsi
17.01.21, 11:54
küsi muti käest, mutt saneeritud

-0  +0
räägi või ära räägi
 1

17.01.21, 13:08
Maanteeameti põhiülesanded:

tingimuste loomine ohutuks, säästlikuks ja toimivaks liiklemiseks riigiteedel ning inimeste ja sõidukite liikuvuse kavandamine;
riigiteede planeerimine ja korrashoid;
liiklusohutuse parandamine ja liikluskasvatuse korraldamine;

aga Saaremaal see ilmselt ei kehti...

-0  +0
?
17.01.21, 16:01
äkki on teie enda südametes jää

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (3)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (3)
Maakonna ainus väiketapamaja sulges uksed
Viis kanget saare naist (1)
Jaanika: vanametalli äri on töö nagu iga teine
Ruhnu rahvamaja jäi juhatajata
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (5)
Kuratlik alkoholism (2)
Saatusekaaslaste juures plahvatab
Lümanda söögimaja ja kirik on Juta Pae südameasjad
Ettevaatust! Seitse soovitust, enne kui istud jalgratta selga
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Tiiu Haavik – Õpetaja suure algustähega
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (3)
Lumistest lilledest kevade ootuses
Nädala loetavuse top 5
Maskita postitöötaja trügis tuppa  (12)
Naine sõitis Mändjalas kraavi (8)
Koroona lööb negatiivseid rekordeid (49)
Edward Laane: meil on ees rasked nädalad  (13)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Kommentaarid
Viis kanget saare naist (1)
UUS! Tiiu Arost saab Riigikogu liige  (1)
Kuratlik alkoholism (2)
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (5)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (3)
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (3)
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (3)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (13)
Tänasest on jääle minek keelatud (6)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud