[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Neljapäev, 26. november 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
november 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Kommentaarid

Politsei uurib Facebooki konto ülevõtmist
28.10.2020. Autor: MM
Politsei alustas möödunud nädalal kolm kriminaalmenetlust, neist üks on seotud Facebooki konto ülevõtmisega.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Vahur
 3

28.10.20, 09:46
𝐏𝐨𝐥𝐢𝐭𝐬𝐞𝐢 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐛 𝐯𝐞𝐢𝐬𝐬𝐩𝐮𝐤𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐨 ü𝐥𝐞 𝐯õ𝐭𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐥𝐦𝐢𝐝𝐞, 𝐯𝐚𝐫𝐚𝐬𝐭𝐞, 𝐥𝐚𝐚𝐛𝐞𝐫𝐝𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞 𝐣𝐦𝐬 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐚𝐞𝐠𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞. 𝐕ä𝐠𝐞𝐯! 𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐚𝐞𝐠𝐚, 𝐨𝐧 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐭𝐮𝐭𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐦õõ𝐭𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐤𝐮𝐮𝐝𝐞 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐤õ𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐤ä𝐬𝐤𝐞 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐤𝐨𝐭𝐭𝐢 𝐭ä𝐢𝐭𝐦𝐚 𝐚𝐬𝐮𝐝𝐚.

-9  +14
Vahur
28.10.20, 10:36
Mulle meeldib kommimine, ma kommin iga artikli juures ja mida rohkem ja pikemalt ma seda teen, seda paremini ma ennast tunnen. Ma tean küll, et selline teguviis on haiglane ja ma olen netiperverdist netikommentaator, kuid mis sest, selline ma olen ja kommimine on minu elu sisu ja ainult kommides tunnen ma ennast õnnelikuna. Palun lugejatelt minusse mõistvat suhtumist.

-11  +8
Sõmera sanitar
28.10.20, 19:26
Mis seal uurida! - tuleb mina Sõmerale ja Vahuril käed raudu panna. Tema see kaaperdaja ju on! .... ma olen peaaegu kindel.

-0  +4
Sõmera sanitar
29.10.20, 09:21
Mulle meeldib kommimine, ma kommin iga artikli juures ja mida rohkem ja pikemalt ma seda teen, seda paremini ma ennast tunnen. Ma tean küll, et selline teguviis on haiglane ja ma olen netiperverdist netikommentaator, kuid mis sest, selline ma olen ja kommimine on minu elu sisu ja ainult kommides tunnen ma ennast õnnelikuna. Palun lugejatelt minusse mõistvat suhtumist!

-2  +0
anonüümne
 4

28.10.20, 10:46
Põlvamaal Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maanteel paar kilomeetrit Võru poole Soodoma külas läks esmaspäeva õhtul kella kuue ümber puiduveok. Üks sõidusuund oli mõnda aega suletud ja politsei reguleeris liiklust.
Veoautol lõhkes sõidu ajal rehv, mille tõttu auto hakkas vibama ning palgikoormaga haagis läks ümber. Palgid lendasid mööda teed laiali ja ka kraavi, haagis maandus aga tagurpidi keset teed.
Päästjad aitasid haagise ratastele ning juhil rehvi vahetada.
Palkidele sõitis otsa kolm sõiduautot, millel purunesid selle tagajärjel rehvid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.
Eesti liikluskindlustuse fondi juhatuse liige Lauri Potsepp tõdes, et tegu võib olla liikluskindlustuse juhtumiga. «Sel juhul hüvitab palgile otsa sõitnud auto parandamise kulu haagist vedanud veoki liikluskindlustuse andja, arvestades kannatanu enda osa tekkinud kahjus,» selgitas Potsepp.
«See, kas kõnealune juhtum on liikluskindlustusjuhtum, sõltub asjaoludest, mis meile ei ole teada. Tuleb hinnata, kas tegu on sõiduki kasutamisest tuleneva riski realiseerumisega. Peale seda tuleb hinnata palkidele otsa sõitnud juhtide osa – kas neil oli võimalik kahju tekkimist ära hoida või mitte.»


-0  +2
küsimus
28.10.20, 10:56
Kuidas see jutt nüüd artikli teemaga seotud?

-2  +4
🚔
28.10.20, 11:02
Kui sõiduauto juht sõidab pimeda ajal tiheda liiklusega maanteel LÄHITULEDEGA, ei tohiks kiirus olla suurem kui 50-55km/h. Ainult sel juhul on võimalik lähitulede valgusel avastatud takistusele otsasõitu vältida, ühtegi teist võimalust ei ole.
50ga sõites kulub juhil ohu märkamisest pidurdamise alguseni umbes 14 meetrit, auto pidurdamisele umbes 13-14 meetrit.
Kaugtuledelt lähituledele üleminelul peab juht viima sõidukiiruse vastavusse uue NÄHTAVUSULATUSEGA!

-0  +4
Vahur
28.10.20, 11:24
𝐊ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬, 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐨𝐭𝐮𝐝. 𝐒𝐢𝐢𝐧 𝐤ä𝐢𝐛 𝐥𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐨𝐩𝐞𝐫𝐝𝐚𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐥𝐢𝐛𝐚𝐯𝐚𝐡𝐮𝐫𝐢𝐥𝐞 𝐤𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 ü𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐒õ𝐦𝐞𝐫𝐚 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐢𝐝𝐚𝐚𝐭 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐫ää𝐠𝐢𝐛 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐓𝐚𝐫𝐭𝐮 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐞𝐢-𝐭𝐞𝐚-𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭.

-9  +5
Vahur
28.10.20, 16:09
Mulle meeldib kommimine, ma kommin iga artikli juures ja mida rohkem ja pikemalt ma seda teen, seda paremini ma ennast tunnen. Ma tean küll, et selline teguviis on haiglane ja ma olen netiperverdist netikommentaator, kuid mis sest, selline ma olen ja kommimine on minu elu sisu ja ainult kommides tunnen ma ennast õnnelikuna. Palun lugejatelt minusse mõistvat suhtumist. .

-3  +5
to 10:36
 3

28.10.20, 10:52
Sa ikka ise saad ka aru, et keegi ei usu sind?

-5  +6
Vahur
28.10.20, 10:59
𝐋𝐚𝐬 𝐢𝐠𝐚𝐥𝐞 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐥𝐞 𝐣ää𝐛 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐥õ𝐛𝐮. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦õ𝐢𝐠𝐮𝐬. :))))

-6  +5
anonüümne
28.10.20, 11:04
Nojah eks iga Vahur ongi kohe Vahur, kui vaid see nime lahtrisse kirjutada või mis. 😂😂

-0  +2
maarja
28.10.20, 17:06
mis sest et ÕIGE vahur kirjutab ammuilma teise fondiga, et sellest tühjast peerust selgesti erineda.

-3  +2
anonüümne

28.10.20, 11:19
Veebikonstaabel Maarja Punak andis oma sotsiaalmeedia kontol teada, et Facebookis levib viimasel paaril nädalal petuskeem, millega on üle võetud kümneid Facebooki kontosid. Selleks kasutatakse peamiselt kahte moodust. Facebooki postkasti saadetakse kiri sisuga:

«Palun hääleta minu pildi poolt, klikka sellel lingil;»
«Leidsin sinu kohta halvustavad kommentaarid, nende vaatamiseks ja kustutamiseks klikka sellel lingil.»
«Ühendab neid mõlemaid just see, et lisatakse link, millele klõpsates tuleb oma kontole uuesti sisse logida. Ära ei tohi aga unustada seda, et te ju oletegi omal kontol ja kuskile uuesti sisselogimine võiks äratada kahtlust,» märgib Punak.

Siiani on inimesed veebikonstaabli kinnitusel oma kontod enamasti tagasi saanud. Lihtsamini läheb see neil, kes on oma konto seadetes määranud usalduslikud kontaktid ja kasutavad telefonile saadetud turvakoode.


-1  +1
https://blog.ria.ee/tag/facebook/

28.10.20, 11:23
Staažikamate sotsiaalmeediakasutajate jaoks pole võõras ükski ülalloetud hüüdlausetest. Mõnevõrra kummaline on neid nüüd ka eesti keeles lugeda. Internetis levivad pettused sisenevad meie igapäevaellu selsamal päeval, mil soetame omale nutiseadme või kui tehnik meie koduse internetiühenduse “tööle paneb”.

90ndatel ja 2000ndate esimeses pooles levisid pigem vähemtehnilised, finantskasu lõikavad petuskeemid, mis rõhusid inimeste kaastundele ja südamlikkusele. Viimase 10 aasta jooksul on aga võtmesõnana lisandunud pahavara. “Facebookis liigub viirus!” või “Kui sa saad mult sellise asja, siis see polnud mina, see on viirus!” [Märkus: sõna “viirus” tähistab pigem paljunemise ja leviku võimet, mida enamikul pahavaral pole. Pahavara, mis suudab ise arvutist arvutisse liikuda, kannab aga nime uss (worm).] Ent meeles tuleb pidada – pahavara vajab käivitumiseks ja etteöeldud toimingute teostamiseks kasutajapoolset tegevust: enamasti tuleb kasutajal teha üks klahvilevajutus, kas allalaadimise kinnituseks (download), käivitamiseks (run) või paigaldamiseks (install). Küsimus on nüüd vaid selles, missuguse petujutu abil lollitada kasutaja seda vajalikku klikki tegema.

Internetipettuste eesmärk on tänapäeval nii raha teenida kui ka kasutaja (sotsiaalmeedia)konto või arvuti ja/või nutitelefon eri motiividel üle võtta. Toimuda saab see näiteks e-kirja, sotsiaalmeedia, veebilehtede või jututubade kaudu – takistuseks üksainus klikk.

Klikisööt
Kas tasuta autot tahad? Aga tasuta lennupiletit? Või kõigest telefoni? Laikide farmimine pole kuhugi kadunud! Internetipettuse omaette liigiks on nn klikisööt, mille eesmärk on saada veebilehele võimalikult palju klikke (klõpsutamisi), et reklaamiga kasumit teenida. Klikipettus põhineb eelkõige kõmutekitavatel pealkirjadel või pilkupüüdvatel pisipiltidel, mis uudishimulikku kasutajat neil vajutama kutsuvad. Miks selliseid lehti üldse tehakse ja kellele neid laike seal vaja on? Selleks, et vastav leht hiljem maha müüa: populaarsemad ja suurema klikkide arvuga lehed kuvatakse enamasti otsingumootorites eespool.

-0  +1
anonüümne

28.10.20, 11:29
Google Chrome’i veebilehitsejale on saadaval laiendus “YouTube™ Ex”, mille abil aga pole raske genereerida youtube’i linkidega sarnanevaid FB postitusi (milles pole midagi ebatavalist). Kui nüüd kasutaja klikib mõnel videol, mille kirjeldus tüüpiliselt sisaldab vaid sõna “Video”, suunab veebilehitseja ta ebaturvalisele lehele, kus mainitud laiendus sundpaigaldatakse. Sirviku väiksema turvataseme korral suudab see laiendus omastada ka Su Facebooki sisselogimisinfo ning hakata Sinu nimel postitusi tegema (eesmärgiga võita Sinu sõprade usaldus ning varastada ka nende sisselogimisinfo). Mõned samalaadsed veebilehitsejarakendused hakkavad kasutaja sõbralistile loopima linke, mis tuleva Sinu nimelt.

-0  +1
anonüümne

28.10.20, 11:38
Kontrollimine Facebookis
Facebooki lisatud rakendusi saad kontrollida valides „Seaded“ ja seejärel „Rakendused ja veebilehed.“ Aktiivsete rakenduste all kuvatavad rakendused on sellised, mis on kas Facebooki-siseselt aktiivselt kasutusel või millesse sisselogimiseks oled kasutanud oma Facebooki kontot.
Rakenduste ja veebilehtede eemaldamiseks tuleb teha aktiivseks rakenduse nime kõrval olev kast ning valida „Eemalda.“
Lisaks on võimalik tagasiulatuvalt vaadata nii aegunud kui eemaldatud rakendusi. Aegunud rakendused tasub kindlasti üle vaadata, sest selles sektsioonis kuvatakse need rakendused, millesse Sa pole kaua Facebookiga sisse loginud. Need rakendused võivad endiselt Su andmetele ligi pääseda, sest oled neile kunagi ligipääsu lubanud.
Pärast Facebooki lisatud rakenduste ülevaatamist võib turvalisuse huvides üle vaadata ka veebilehitsejasse lisatud rakendused.
Kui Sa oma seinal tehtud postitusi ise ei näe, kuid Su tuttavad on neist Sulle teada andnud, kontrolli Facebooki tegevuslogi (selle leiab samast menüüst, kus “Seaded”). Sealt saad ka tehtud postitused eemaldada.


-0  +2
andres

28.10.20, 12:58
Seda uuritakse vaid sellepärast, et konto kaaperdati endiselt piirvalvurilt, kes on nüüd politseinik.

-0  +9
miks

28.10.20, 16:19
miks nüüd uuritakse, varem neil ka kaaperdatud
aga "omasid" peab hoidma
ülejäänud vaadake ise, kuidas saate ...

-0  +4
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Baaripidaja: liigume vaikselt pankroti poole (35)
Liival ületab kiirust iga seitsmes autojuht (20)
Saaremaa Veski läbib uuenduskuuri  (7)
Isamaa ühendnimekiri jätab teised erakonnad külmaks (23)
Transpordinõunikust saab osakonnajuhataja  (9)
Ratase kokakool (13)
Jõulud ilma lähedasteta võib olla kuritegu (4)
Haigla ei luba patsiente külastada (3)
Enim on töötukassas arvel inimesi ehitussektorist (20)
JUHTKIRI - Et nad püsima jääksid (7)
Kuressaare põlluvahimaja renoveerimise lugu on köites
Nädala loetavuse top 5
Baaripidaja: liigume vaikselt pankroti poole (35)
Saare Ereki käive kukkus oluliselt (17)
Politsei tabas autoroolist 82-aastase alkoholi tarvitanud juhi (13)
Tõllule saab vähem reisijaid (5)
Kohus lõpetas PRIAlt raha välja petmise kohta alustatud kriminaalasja (23)
Kommentaarid
Baaripidaja: liigume vaikselt pankroti poole (35)
Jõulud ilma lähedasteta võib olla kuritegu (4)
Kohus lõpetas PRIAlt raha välja petmise kohta alustatud kriminaalasja (23)
Liival ületab kiirust iga seitsmes autojuht (20)
Isamaa ühendnimekiri jätab teised erakonnad külmaks (23)
Politsei tabas autoroolist 82-aastase alkoholi tarvitanud juhi (13)
Ratase kokakool (13)
Enim on töötukassas arvel inimesi ehitussektorist (20)
Transpordinõunikust saab osakonnajuhataja  (9)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (146)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud