[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Pühapäev, 06. detsember 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
detsember 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Kommentaarid

Saaremaa ja Muhu turismiettevõtjad tegid valitsusele ettepanekud kriisist pääsemiseks
03.04.2020. Autor: MM
Saaremaa ja Muhu 87 turismiettevõtte ja organisatsiooni esindajad tegid vabariigi valitsusele saadetud pöördumises viis ettepanekut, mis aitaksid tagada ettevõtete ja töökohtade säilimist kriisiepitsentrisse sattunud saartel.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Ettemotleja
 2

03.04.20, 15:20
Ettevotjad peaks ka motlema,et luua halbadeks aegadeks reserfond ja omanikud voiksid natuke tagasihoidlikumalt elada.Ei ole vaja osta kalleid autosid ja muud mitte hädavajalikku.Nuud kui on häda käes suuduistatakse riiki ja oodatakse kabi riigilt käsi pikali ees. omal peaks ka ajud olema ja igas olukorras tuleks pikalt ette moelda.

-3  +49
viletsuses vaevlev pensionär
03.04.20, 15:25
Need ahnepäitsudest ettevõtjad ja turismiettevõtjad ei tohiks riigilt sentigi saada.

-4  +44
Vahur
03.04.20, 16:19
𝕊𝕦𝕦𝕣𝕖𝕡ä𝕣𝕒𝕟𝕖 𝕞õ𝕥𝕥𝕖𝕒𝕧𝕒𝕝𝕕𝕦𝕤. 𝕂𝕒𝕙𝕛𝕦𝕜𝕤 𝕠𝕟𝕘𝕚 𝕖𝕟𝕒𝕞𝕚𝕜 "𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕛𝕒𝕚𝕕" 𝕥𝕖𝕘𝕖𝕝𝕚𝕜𝕜𝕦𝕤𝕖𝕤 𝕥𝕒𝕙𝕒𝕧õ𝕥𝕛𝕒𝕕, 𝕤𝕖𝕤𝕥 𝕟𝕒𝕕 𝕖𝕝𝕒𝕧𝕒𝕕 𝕡𝕖𝕠𝕤𝕥 𝕤𝕦𝕙𝕦. 𝕄𝕚𝕟𝕘𝕖𝕚𝕕 𝕣𝕖𝕤𝕖𝕣𝕧𝕖, 𝕞𝕚𝕥𝕥𝕖 𝕞𝕚𝕕𝕒𝕘𝕚 𝕖𝕚 𝕠𝕝𝕖.

𝕂õ𝕚𝕘𝕖 𝕤𝕖𝕝𝕝𝕖 𝕡õ𝕙𝕛𝕦𝕤 𝕠𝕟 𝕞𝕦𝕚𝕕𝕦𝕘𝕚 𝕤𝕖𝕖, 𝕖𝕥 𝕚𝕘𝕒 𝕝𝕠𝕝𝕝 𝕤𝕒𝕒𝕓 𝕥ä𝕟𝕒𝕡ä𝕖𝕧𝕒𝕝 𝕆Ü 𝕧õ𝕚 𝔽𝕀𝔼 𝕥𝕖𝕙𝕒, 𝕜𝕖𝕖𝕘𝕚 𝕛𝕦 𝕖𝕚 𝕜ü𝕤𝕚, 𝕞𝕚𝕝𝕝𝕚𝕤𝕖𝕕 𝕠𝕟 𝕤𝕚𝕟𝕦 𝕥𝕖𝕒𝕕𝕞𝕚𝕤𝕖𝕕 𝕧õ𝕚 𝕠𝕤𝕜𝕦𝕤𝕖𝕕. :)

-3  +22
Arvos
 14

03.04.20, 18:28
Kompenseerida ja kompenseerida... Huvitav kas keegi soovijatest ka kasumit tegutsemise vältel vabariigi valitsusega jaganud on? Arukad ettevõtjad korjavad ise endile reservi, mitte ei löö kõike läbi ning pärast ei käi käsi pikal tahtmas.

-1  +31
A
03.04.20, 19:13
Kas Sa tead, et need ettevõtted on kõik aeg makse maksnud, nende töötajad on makse maksnud ja samuti ka nende omanikud. Nendest maksudest on ülevalpeetud meie maskonna lasteaedu, koole, ehitatud ja parandatud teid. Kus Sinu arvates see raha tuleb mille eest meie riik ja maakonnad toimivad? Kuskil põllul kasvab raha???
Saaremaa suurim sektor ongi kõik turismiga seotud, mis siis saab, kui see aastateks virelema jääb või üldse kaob?
Hakkame kõik siis alltööd tegema elektroonika jms. sektorile?
Räägite siin puhvritest, mis te arvate mille eest need ettevõtted aelle talve siis üle elasid, need olidki puhvrid, teatavasti on see turism üsna sessoone. Olge vähem kadedad ja püüdke arusaada, et need samad “lollid” ettevõtjad ongi kelle maksudest meie maakond elab.

-34  +9
Vahur
03.04.20, 19:51
Ä𝕣𝕒 𝕒𝕛𝕒 𝕦𝕕𝕦 𝕛𝕒 𝕣𝕒𝕙𝕦𝕟𝕖 𝕞𝕒𝕙𝕒. 𝕄𝕒𝕜𝕤𝕖 𝕞𝕒𝕜𝕤𝕟𝕦𝕕?

𝕋𝕦𝕣𝕚𝕤𝕞𝕚𝕤𝕖𝕜𝕥𝕠𝕣 𝕠𝕟 ü𝕜𝕤 𝕤𝕦𝕦𝕣𝕚𝕞𝕒𝕚𝕕 𝕞𝕦𝕤𝕥𝕒𝕕𝕖 𝕣𝕒𝕙𝕒𝕕𝕖𝕘𝕒 𝕤𝕠𝕡𝕖𝕣𝕕𝕒𝕞𝕚𝕤𝕖 𝕤𝕖𝕜𝕥𝕠𝕣- 𝕡𝕒𝕝𝕛𝕦𝕕 𝕤𝕒𝕒𝕧𝕒𝕕 𝕞𝕚𝕚𝕟𝕚𝕞𝕦𝕞𝕡𝕒𝕝𝕜𝕒 𝕛𝕒 ü𝕝𝕖𝕛ää𝕟𝕦𝕕 𝕞𝕒𝕜𝕤𝕥𝕒𝕜𝕤𝕖 𝕠𝕤𝕥𝕖 𝕜𝕒𝕤𝕤𝕒𝕤𝕥. 𝕂𝕦𝕙𝕦 𝕜𝕒𝕠𝕧𝕒𝕕 𝕞𝕒𝕜𝕤𝕦𝕕 𝕤𝕖𝕝𝕝𝕖 𝕡𝕖𝕒𝕝𝕥?

𝕊𝕒 𝕧𝕒𝕒𝕥𝕒 𝕖𝕤𝕞𝕒𝕝𝕥, 𝕜𝕦𝕚 𝕡𝕒𝕝𝕛𝕦 𝕞õ𝕟𝕖𝕕 𝕜𝕠𝕙𝕧𝕚𝕜𝕦𝕕 𝕛𝕒 𝕙𝕠𝕥𝕖𝕝𝕝𝕚𝕕 𝕞𝕒𝕜𝕤𝕖 𝕞𝕒𝕜𝕤𝕧𝕒𝕕 𝕛𝕒 𝕤𝕚𝕚𝕤 𝕡𝕒𝕟𝕖 𝕟𝕖𝕖𝕕 𝕤𝕦𝕦𝕣𝕥𝕠𝕠𝕥𝕛𝕒𝕥𝕖𝕘𝕒 𝕜õ𝕣𝕧𝕦𝕥𝕚. 𝕊𝕖𝕖 𝕠𝕟 𝕡𝕦𝕙𝕒𝕤 𝕝𝕠𝕝𝕝𝕦𝕤, 𝕖𝕥 𝕖𝕟𝕒𝕞𝕚𝕜 𝕊𝕒𝕒𝕣𝕖𝕞𝕒𝕒 𝕤𝕚𝕤𝕤𝕖𝕥𝕦𝕝𝕖𝕜𝕦𝕤𝕥 𝕥𝕦𝕝𝕖𝕓 𝕥𝕦𝕣𝕚𝕤𝕞𝕚𝕤𝕥.

-1  +31
Vahur
03.04.20, 19:57
𝕁𝕒 𝕟𝕒𝕘𝕦 𝕛𝕦𝕓𝕒 ü𝕝𝕖𝕧𝕒𝕝 𝕞𝕒𝕚𝕟𝕚𝕥𝕦𝕕, 𝕤𝕚𝕚𝕤 𝕤𝕖𝕝𝕝𝕚𝕤𝕖𝕕 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕛𝕒𝕕, 𝕛𝕦𝕙𝕚𝕕 𝕛𝕒 𝕞𝕦𝕚𝕕𝕦 𝕥𝕖𝕘𝕖𝕧𝕕𝕚𝕣𝕖𝕜𝕥𝕠𝕣𝕚𝕕 𝕠𝕟 𝕡𝕦𝕙𝕥𝕒 𝕚𝕕𝕚𝕠𝕠𝕕𝕚𝕕, 𝕜𝕖𝕝𝕝𝕖 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕥𝕖𝕝 𝕖𝕚 𝕠𝕝𝕖 𝕚𝕤𝕖𝕘𝕚 Üℍ𝔼 𝕜𝕦𝕦 𝕛𝕒𝕘𝕦 𝕡𝕦𝕙𝕧𝕣𝕚𝕣𝕦𝕦𝕞𝕚 𝕛𝕒𝕝𝕘𝕖 𝕒𝕝𝕝. Ü𝕙𝕖 𝕜𝕦𝕦 𝕡𝕖𝕒𝕜𝕤 𝕧𝕒𝕓𝕒𝕝𝕥 𝕚𝕘𝕒 𝕥𝕖𝕘𝕦𝕥𝕤𝕖𝕧 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕖 𝕥𝕠𝕚𝕞𝕚𝕕𝕒 𝕤𝕦𝕦𝕥𝕞𝕒 𝕜𝕦𝕚 𝕠𝕟 𝕜𝕣𝕚𝕚𝕤 𝕜ä𝕖𝕤.

-0  +27
A
03.04.20, 20:16
Aga sa Vahur tee üks ettevõte ja maksa seal palka ja muid kulusid omast taskust, kui rahavoog puudub mitu kuud. Ainuke loll ja idioot oled siin sina, püüa oma kibestumist kuskil mujal välja elada.
Proovi kõigepealt ise midagi ära teha, enne kui teisi sõimama ja õpetama hakkad.
Ps. Maksud on avalik teava, vaata järgi palju suuremad hotellid näiteks 2019 makse maksid, mitte ära aja siin külajutte.

-16  +7
Vahur
03.04.20, 22:54
Aga kus sa tead kui mitu ettevõtet mul olnud on või on siiani või kui paljudele nõu annan?

Sa ei tea ju mitte midagi, ainult lahmid siin.

Mina olen idioot? No vabandust küll, suurärimehed, kel on 50-60 töötajat ja aastakäive ületab miljoneid ei saa nüüd järsku ühte kuu kriisiga toime tuldud. Otse põllu pealt, pintsak selga ja ärimeheks. Selline on sinu visioon "ärimehest" ja "ettevõtjast"?

Sinusuguste tolvanite lugu, hakkama ei saa ja tirivad teised ka põhja. Selles see viga ongi, et sinusugused lollid saavad ka "ettevõtjateks".

Jah, need ametlikud maksud ongi sul näha aga oled puruloll kui arvad, et sularahaga kohtades mustad rahad liikumas ei ole. Sinu mõtteavaldusi vaadates ei imestagi, et nii mõtled.

-3  +18
A-le
04.04.20, 15:07
Ps. ka maksuvõlad on avalik teave.
Ps. panin näpu suvalistele Kallutatud Hääles osutatud ettevõtetele ja Krediidiinfost nähtuv tekitab tõsist huvi, miks nn. turismiettevõtjad elatise teenimiseks kusagil Posti viljapõldudel kive koristamas pole?

-1  +12
A
05.04.20, 12:37
Teate targad, mitte ükski neist ettevõtjatest ei kaota isiklikult suurt midagi. Nemad ujuvad sellest välja nii või naa. Ainuke põhjus muretsemiseks Teile on, et töö või vähemalt osa sissetulekust kaotavad nende töövõtjad. Kui siin keegi muretses nende liiga kalli auto pärast või on muud moodi kade, siis teatke neist enamus on 10+ aastat ettevõtjad olnud ja on endale piisavalt tagatisi loonud.
Kui kogu turismi sektor kokku kukub on meil otseselt või kaudselt kadunud tuhanded töökohad.
Äkki mõtleks sellele.
Ja Sina Vahur, ma võin mürki võtta, et Sa pole elus ühtegi ettevõtet omanud.

-12  +5
Vahur
05.04.20, 18:32
Võid mürki võtta ja võta heaga, sest sinugusest lollist meil siin puudust ei tule. :))

Ma tean ettevõtlikusest sada korda rohkem kui sina oma psüühikaprobleemidest, millega tegelema peaksid.

Nii lolli juttu saab kas ainuüksi alaarenenud või väga rumal inimene rääkida. Esmalt tuleks ikka vaadata, mida olukord toob, mitte 3 nädala pärast kisa kohe lahti ajada. Turism ei ole kogu majandus, sellest saad üldse aru? Kõik ettevõtted kukuvad ju kokku, mis see turism teistsugune on? Tehased, tootmishooned? Nende töötajad ei jää siis tööta või? Mis see kolm kuud ja musta raha teeniv turism siis järsku niivõrd hädavajalik on?

Sa ei saa ju keegi muu olla, kui üks läbi kukkunud tühikargaja, kes arvab, et on ka ettevõtja. Üritad oma PRIA rahade ja ei tea veel milliste kerjamistega mingit ettevõted üleval hoida. Tea, et sinusugused ei ole mitte mingisugusedki ettevõtjad, ahv puuris on ka suurem ettevõtja kui sina. Naera terviseks, tõesti!

-1  +10
Vahur
05.04.20, 18:38
A kirjutab: "Teate targad, mitte ükski neist ettevõtjatest ei kaota isiklikult suurt midagi. Nemad ujuvad sellest välja nii või naa."

Ettevõtjate pöördumine peaministrile: "Saarte majandus on katastroofi äärel. Palume teil rakendada erimeetmeid saarte elanike ja ettevõtete toetuseks. "

Ise saad ka aru, kuivõrd idiootseks sa end siin teed?

Ja töötaja on pealegi viimane, kes kaotab. Mingisugune teenindaja või nõudepesija leiab endale taas kuskil nurga taga uue töö. Kaotajaks on pigem oma äri pilbaste peale üles ehitanud "ettevõtjad".


" siis teatke neist enamus on 10+ aastat ettevõtjad olnud ja on endale piisavalt tagatisi loonud."

Ahsoo, huvitav, väga suur majanduslik tagatis aga kolm nädalat kriisiperioodi paneb neid kasutama sõnu "katastroof"? Sooda oled natukene peast oma jutuga? Ega sa mingi sotsivalija ja võrgufänn ometi pole, et ajud nii sassis?

Tundub, et Sõmeral on taas hullud päevad, anna aga minna! :)))

-2  +9
yfy
05.04.20, 19:03
kui SUVALINE inimene lubab SUVALISE inimese pärast mürki võtta, keda ta ei tunne, siis tsiteeritdes klassikuid, tegu on ajukääbikuga !!

-0  +6
U.S
05.04.20, 19:28
Ükski ettevõte pole õige ettevõte, kui ta ei suuda isegi üheks kuuks ettevõtet pausile panna nii, et tal oleks töötajatele palgad makstud, kohustused täidetud ja arved makstud. Ma arvan, et see praegune kriis võibki heaks söelaks osutuda, söeluvad igasugused freestyle panijad maha ja söela peale jäävad vaid tugevad ettevõtted. Nagu Vahur ütles, iga loll võib tänapäeval ettevõtjaks hakata, eks see räägib ka kriisi puhul iseenda eest. Vaadake näiteks nende turismitalude tegijatest. Need ei tea äridest ning ergonoomilisest majandusest mitte midagi. Oskavad heal juhul kartuleid mullast tõmmata.

-3  +11
A
05.04.20, 19:41
Ma olen sada korda etem äriinimene, kui sina Kahur Lambapäev oled! Minu ettevõtteks on ülikallis burksiputka, kus ma üritan toorainet võimalikult odavalt sisse osta ja seejärel võimalikult kallilt maha müüa. Mina olengi see, kes müüb friikartuleid 5 euroga! Burgeri vahel on mul kõige odavam sea kopsudest ja muudest ülejääkidest ja jamast tehtud pihv. Kapsalehti käin õhtuti Rimi prügikastidest võtmas. Teaksid sa vaid mida nad ära viskavad! Kastet saan vanadest ketsupipudelidest, loputan veega ära ja ühest pudelist saab vähemalt 2-3 burksi. Saia ei kasuta üldse vahest. Sedasi see kasum tuleb!
Firma ja enda rahakotil ma vahet ei tee, kõik tulu läheb otse minu taskusse.Töötajatele maksan ka mustalt, kui üldse maksan, olgu õnnelikud. Mõni kuu haihtun üldse ära ja kui palgapäevast juba nädal möödas, siis on nad töötasud ära unustanud.
Mis asjad need riiklikud maksud on? Ma ei ole ühtegi maksnud oma elus.
Vat nii Vahutav Vahur. Saa kõigepealt minusuguseks suureks ärihaiks ja siis tule kommenteerima.

-2  +6
vahurile küsimus
06.04.20, 11:30
Kuidas leiab praegusel ajal tööd nn mingisugune teenindaja või nõudepesija? Kus need sinu poolt mainitud nurgatagused on? Lürbi oma bocki edasi

-3  +0
Vahur
06.04.20, 12:19
𝕂𝕦𝕝𝕝𝕒 𝕥𝕠𝕝𝕧𝕒, 𝕟𝕚𝕞𝕖𝕥𝕒 𝕜𝕠𝕙𝕥, 𝕜𝕦𝕤 𝕞𝕒 𝕞𝕒𝕚𝕟𝕚𝕟 𝕤õ𝕟𝕒 ℙℝ𝔸𝔼𝔾𝕌?

ℙℝ𝔸𝔼𝔾𝕌 𝕖𝕚 𝕤𝕒𝕒 𝕟õ𝕦𝕕𝕖𝕡𝕖𝕤𝕚𝕛𝕒 𝕜𝕒 𝕠𝕞𝕒 𝕖𝕟𝕕𝕚𝕤𝕖𝕤 𝕜𝕠𝕙𝕒𝕤 𝕥öö𝕕. 𝕁𝕦𝕥𝕥 𝕜ä𝕚𝕓 𝕛𝕦 𝕚𝕜𝕜𝕒 𝕒𝕛𝕒𝕤𝕥, 𝕞𝕚𝕤 𝕛ä𝕣𝕘𝕟𝕖𝕓 𝕜𝕣𝕚𝕚𝕤𝕚𝕝𝕖. 𝕊𝕖𝕖 𝕤𝕒𝕞𝕒 𝕟õ𝕦𝕕𝕖𝕡𝕖𝕤𝕚𝕛𝕒 𝕤𝕒𝕒𝕓 𝕤𝕚𝕚𝕤 𝕛ä𝕣𝕘𝕞𝕚𝕤𝕖𝕤 𝕜𝕠𝕙𝕒𝕤 𝕥öö𝕕. 𝔸𝕘𝕒 𝕤𝕖𝕖 𝕚𝕤𝕖𝕙𝕒𝕜𝕜𝕒𝕛𝕒𝕤𝕥 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕛𝕒 𝕞𝕒𝕜𝕤𝕒𝕓 𝕤𝕒𝕞𝕒𝕝 𝕒𝕛𝕒𝕝 𝕠𝕞𝕒 𝕧õ𝕝𝕘𝕦.

𝕊𝕖𝕖 𝕛𝕦𝕥𝕥 𝕜ä𝕚𝕤 𝕜𝕠𝕕𝕒𝕟𝕚𝕜 𝔸 ü𝕝𝕚𝕚𝕕𝕚𝕠𝕠𝕥𝕤𝕖 𝕛𝕦𝕥𝕦 𝕜𝕠𝕙𝕥𝕒, 𝕛𝕦𝕤𝕥𝕜𝕦𝕚 𝕠𝕝𝕖𝕜𝕤𝕚𝕕 𝕤𝕦𝕦𝕣𝕚𝕞𝕒𝕕 𝕜𝕒𝕠𝕥𝕒𝕛𝕒𝕕 𝕥öö𝕥𝕒𝕛𝕒𝕕, 𝕞𝕚𝕥𝕥𝕖 𝕥öö𝕒𝕟𝕕𝕛𝕒𝕕.

Õ𝕡𝕚 𝕝𝕦𝕘𝕖𝕞𝕒 𝕛𝕒 𝕣üü𝕡𝕒 𝕧ä𝕙𝕖𝕞 𝕠𝕞𝕒 𝔹𝕠𝕔𝕜𝕚, 𝕤𝕚𝕚𝕤 𝕥𝕦𝕝𝕖𝕓 𝕜𝕒 𝕞õ𝕚𝕤𝕥𝕦𝕤.

-1  +7
anonüümne
 2

03.04.20, 19:14
Ja mina mõtlesin pealkirja lugedes, et kuidas me saaks peatada võimalikult kiirelt viiruse leviku ning seoses sellega taastada normaalne elu saarel. Aga võta näpust, neil vaid raha!

-0  +20
Must huumor
04.04.20, 01:28
Kindlasti allakirjutajate seas on ka turismiettevõtte omanik, kes lahkel käel külalised Itaaliast hotelli tubadesse laiali juhatas. Sellised vist müüksid lihase ema kah 5 euro eest maha.

-1  +24
haha
04.04.20, 12:27
Laura allakirjutamine kõige naljakam. Ise majutas pallureid. nüüd söögu suppi.

-1  +21
lants

03.04.20, 21:42
riik on aastaid ikka nämmutand, et igal korralikul kodanikul PEAKS olema 2-3kuu palk nö "reservis" OOTAMATUTEKS olukordadeks - veelparem kui 4-6kuu palk isegi ..... kas seda siis ettevõtetele ei soovitatudki?

riik peaks ütlema, et need ettevõtted kes kriisi üle elavad - nendele alates 2021 maksu jms soodustused ... praegu jääb mulje, et firmaomanikud saavad vaid veelrikkamaks.
ei mingit tegevust, töötajat lahtilastud, aga makske meile ikka 70% (MITTE MILLEGI TEGEMISE EEST, st. kodus püsimise eest) puhaskasum

-1  +19
Viie

04.04.20, 00:25
ettepaneku asemel vaid üks - kõik tekitatud kahjud kompenseerib viiruse Saaremaale importimiseks loa allkirjastanud isik.

-0  +21
Loodan

04.04.20, 07:04
et need ettevõtjad ei saa sentigi.

-3  +17
Tere

04.04.20, 11:17
Mulle meeldib, et avalduses loetletud punktid on alatooniga “mulle! Mulle! Mulle!”, töötajate peale, kes töötuks tehakse, et ei peaks mingeid hüvitisi vms maksta pole juttugi. Lastakse lahti, aga kui hooaeg peaks taas alustama, siis pole enam kedagi vötta, sest töötajad on endale uued töökohad leidnud. Omanikud ilmselgelt ongi liiga hästi làbi ajanud viimastel aastatel, võib olla nüüd tuleb mõistus koju ja hakatakse mõtlema, kuigi selle avalduse juures ei näe seda mõistust kuskil.

-0  +13
Vahur Reede
 1

04.04.20, 11:51
Paljude asjadega on nii, et tuleb lihtsalt julged küsida.

Antud teema juures on aga küsitavusi väga palju.
Poolteist aastat tagasi saime Meie Maast teada, et rahaline olukord on selline:
" ... Keskmisele numbrile karuteene teeb Kallase sõnul aga turismisektor, mis on väga hooajaline, hõlmates vaid suveperioodi. „Talvel ei suuda turismis keegi sellist palka maksta, see tõmbab ka meie keskmise palga alla,“ tõdes ta, märkides lisaks, et paljud inimesed, eriti noored ei tahagi just nigela töötasu pärast kodusaarele tagasi tulla.
..."
Kõigil on raske, esimesena hakkas Saaremaa ajalehes üsna kohe peale eriolukorra kehtestamist valitsuselt igasugu soodustusi mikroettevõtjatele nõudma reformierakondlane Maire Forsel. Nüüd siis turismifirmad kiiluvees. Äripäeva infopanga prognoosi kohaselt võib Saaremaal 1. maiks olla kadunud 32,5 protsenti ettevõtete koondkäibest ja 17,8 protsenti töökohtadest. Siis turismihooaeg alles algab ning töötud lapitekiõmblejad on ka õppinud näomaskide õmblemise ära - kui valitsus jagaks rahasid nüüd lihtsalt selle järgi, kes esimesena ja rohkem küsib, siis oleks asi ikka väga pees!

-7  +16
Vahur
04.04.20, 17:00
𝕍𝕒𝕒𝕕𝕒𝕥𝕖𝕤, 𝕜𝕖𝕤 𝕤𝕚𝕟𝕟𝕒 𝕡öö𝕣𝕕𝕦𝕞𝕚𝕤𝕖𝕝𝕖 𝕒𝕝𝕝𝕒 𝕠𝕟 𝕜𝕚𝕣𝕛𝕦𝕥𝕒𝕟𝕦𝕕, 𝕤𝕚𝕚𝕤 𝕖𝕤𝕚𝕞𝕖𝕤𝕥𝕖 𝕤𝕖𝕒𝕤 𝕙𝕒𝕜𝕜𝕒𝕓 𝕜𝕠𝕙𝕖 𝕤𝕚𝕝𝕞𝕒 ü𝕜𝕤 𝕙ä𝕣𝕣𝕒, 𝕜𝕖𝕤 𝕠𝕟𝕘𝕚 𝕠𝕞𝕒 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕞𝕚𝕤𝕖 𝕂Ü𝕊𝕀𝕄𝕀𝕊𝔼 𝕡𝕖𝕒𝕝𝕖 ü𝕝𝕖𝕤 𝕖𝕙𝕚𝕥𝕒𝕟𝕦𝕕, 𝕧𝕒𝕙𝕖𝕥 𝕡𝕠𝕝𝕖 𝕜𝕒𝕤 𝔼𝕖𝕤𝕥𝕚 𝕣𝕚𝕚𝕘𝕚𝕝𝕥 𝕧õ𝕚 𝔼𝕃 𝕥𝕠𝕖𝕥𝕦𝕤𝕗𝕠𝕟𝕕𝕚𝕕𝕖𝕤𝕥.

𝕊𝕖𝕖 𝕒𝕘𝕒 𝕧𝕚𝕚𝕥𝕒𝕓 𝕧𝕖𝕖𝕝 ü𝕙𝕖𝕝𝕖 𝕥õ𝕤𝕚𝕒𝕤𝕛𝕒𝕝𝕖- 𝕡𝕣𝕒𝕖𝕘𝕦𝕤𝕖𝕝 𝕒𝕛𝕒𝕝 𝕠𝕟 𝕛𝕦 ü𝕡𝕣𝕚𝕤 𝕡𝕒𝕝𝕛𝕦𝕕 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕥𝕖𝕕 𝕙𝕒𝕣𝕛𝕦𝕟𝕦𝕕𝕜𝕚, 𝕖𝕥 𝕟𝕖𝕚𝕝𝕖 𝕜ä𝕚𝕒𝕜𝕤𝕖 𝕞𝕖𝕥𝕥 𝕥𝕖𝕖 𝕤𝕚𝕤𝕤𝕖 𝕜𝕒𝕝𝕝𝕒𝕞𝕒𝕤. Ü𝕙𝕖𝕝 𝕙𝕖𝕥𝕜𝕖𝕝 𝕤𝕒𝕒𝕧𝕒𝕕 𝕒𝕘𝕒 𝔼𝕃 𝕥𝕠𝕖𝕥𝕦𝕤𝕖𝕕 𝕠𝕥𝕤𝕒 𝕛𝕒 𝕤𝕖𝕖𝕛ä𝕣𝕖𝕝 𝕥𝕦𝕝𝕖𝕓 𝕚𝕤𝕖 𝕚𝕟𝕧𝕖𝕤𝕥𝕖𝕖𝕣𝕚𝕟𝕘𝕦𝕚𝕕 𝕥𝕖𝕘𝕖𝕞𝕒 𝕙𝕒𝕜𝕒𝕥𝕒. 𝕄𝕚𝕕𝕒 𝕟𝕒𝕕 𝕤𝕚𝕚𝕤 𝕥𝕖𝕖𝕧𝕒𝕕? "𝔼𝕝𝕦 𝕒𝕖𝕘" 𝕛𝕦 𝕙𝕒𝕣𝕛𝕦𝕥𝕦𝕕 𝕚𝕘𝕒𝕝𝕥 𝕡𝕠𝕠𝕝𝕥 𝕞𝕚𝕕𝕒𝕘𝕚 𝕤𝕒𝕒𝕞𝕒. 𝕂𝕒𝕤 𝕝ä𝕙𝕖𝕞𝕖 𝕤𝕚𝕚𝕤 𝕥𝕒𝕘𝕒𝕤𝕚 𝕟õ𝕦𝕜𝕒𝕒𝕖𝕘𝕒?

-2  +18
 2

04.04.20, 14:13
Tean vähemalt kahte ettevötet sellest nimekirjast , kes on maksnud oma töölistele aastaid ja aastaid ümbrikupalkasi . Kutsun siinkohal inimesi anonüümselt endast teada andma mitme ettevötte kohta nad sama teavad .

-1  +22
Vahur
04.04.20, 16:58
𝕁𝕒𝕙 𝕛𝕒 ü𝕝𝕖𝕛ää𝕟𝕦𝕕 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕖𝕥𝕖 𝕡𝕦𝕙𝕦𝕝 𝕤𝕒 𝕝𝕚𝕙𝕥𝕤𝕒𝕝𝕥 𝕖𝕚 𝕠𝕝𝕖 𝕤𝕖𝕕𝕒 𝕟ä𝕚𝕟𝕦𝕕, 𝕗𝕒𝕜𝕥 𝕠𝕟 𝕤𝕖𝕖, 𝕖𝕥 𝕤𝕦𝕝𝕒𝕣𝕒𝕙𝕒𝕘𝕒 𝕜𝕠𝕙𝕥𝕒𝕕𝕖𝕤 𝕝𝕚𝕚𝕘𝕦𝕓 𝕒𝕝𝕒𝕥𝕚 𝕞𝕦𝕤𝕥𝕒 𝕣𝕒𝕙𝕒.

-1  +23
matile
06.04.20, 12:28
Mis sa niisama siin intriige tekitad . Kutsud inimesi teada andma a ise oled nagu kult rukkis a la tean a vot ei räägi

-4  +0
turismiga tegeleja

06.04.20, 13:25
Olen 11 aastat turismiga tegelenud ja piisavalt reserve kogunud. Midagi ei juhtu, kui sel aastal on käive 80% väiksem kui eelmisel aastal ja arvata võib, et see saab ka nii olema. Need, kes uluvad - katastroof - ja käsi pikalt riigilt raha küsivad, on ahned, üle jõu käivat elu elavad, teiste kukil olevad parasiidid.

-2  +9
pensionär

06.04.20, 16:59
Milleks üldse selline kollektiivne kerjamine? Selle asemel, et riik hakkab sellistele parasiitfirmadele kohe umbselt raha maksma, on vaja hoopis probleemile õigest otsast läheneda.
Nimelt tuleb koondatud, ja üldse töötuks jäänud inimestele pakkuda tööd. Sinna, kus on töökätest puudus! Seejuures ei pea küll vaatama, et see pakutav töö peaks vastama inimeste senistele tööoskustele - väga palju on täindavalt vaja koristajaid, hooldajaid ja muid lihtsat tööd vajavaid ameteid, need õpib selgeks 1-2 päevaga!
Miks ei võiks senine firma sekretär või ettekandja hakat lehmi lüpsma või haigeid hooldama?
Kui mõnele töötule pakutavatest ametitest ükski ei sobi,siis ei pea ju ometi talle ikka vägisi mingit abiraha pakkuma!

-0  +8
butterfly

07.04.20, 07:19
Need parasiitfirmadest turismiettevõtted ei tohiks riigilt sentigi saada, pigem peaksid nad hoopiski annetama raha koroonaviirusega võitlemiseks. Eriti peaks seda tegema Rüütli SPA kes neid koroonaviirusest kubisevaid võrkpallureid majutas.

-0  +7
Vahur

07.04.20, 10:20
ℕ𝕠𝕙, 𝕜𝕒𝕤 𝕚𝕕𝕚𝕠𝕠𝕥𝕜𝕠𝕕𝕒𝕟𝕚𝕜 𝔸 𝕤õ𝕚 𝕠𝕞𝕒 𝕜𝕖𝕖𝕝𝕖 ä𝕣𝕒 𝕧õ𝕚? 𝕄𝕚𝕜𝕤 𝕤𝕦𝕝𝕥 𝕧𝕒𝕤𝕥𝕦𝕤𝕥 𝕖𝕚 𝕥𝕦𝕝𝕖?

𝕍õ𝕚 𝕥𝕦𝕟𝕕𝕦𝕓, 𝕖𝕥 𝕧õ𝕥𝕤𝕚𝕕𝕜𝕚 𝕞ü𝕣𝕘𝕚 ä𝕣𝕒 𝕤𝕖𝕝𝕝𝕖 𝕜𝕠𝕙𝕥𝕒, 𝕖𝕥 𝕍𝕒𝕙𝕦𝕣 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕝𝕦𝕤𝕖𝕤𝕥 𝕞𝕚𝕕𝕒𝕘𝕚 𝕖𝕚 𝕥𝕖𝕒? :)

-1  +4
Vahur

07.04.20, 10:37
"𝕂𝕦𝕦𝕤𝕚𝕜 𝕖𝕚 𝕥𝕖𝕒, 𝕜𝕒𝕤 𝕤𝕒𝕒𝕓 𝕖𝕖𝕝𝕠𝕝𝕖𝕧𝕒𝕝 𝕡𝕒𝕝𝕘𝕒𝕡ä𝕖𝕧𝕒𝕝 𝕚𝕟𝕚𝕞𝕖𝕤𝕥𝕖𝕝𝕖 𝕡𝕒𝕝𝕜𝕒 𝕞𝕒𝕜𝕤𝕥𝕒."

ℍ𝕒𝕝𝕝𝕠, 𝕞𝕚𝕝𝕝𝕚𝕤𝕖 𝕖𝕥𝕥𝕖𝕧õ𝕥𝕥𝕖𝕘𝕒 𝕠𝕟 𝕥𝕖𝕘𝕖𝕞𝕚𝕤𝕥, 𝕜𝕦𝕚 𝕗𝕚𝕣𝕞𝕒 𝕖𝕚 𝕤𝕦𝕦𝕕𝕒 𝕡ä𝕣𝕒𝕤𝕥 𝕜𝕠𝕝𝕞𝕖 𝕤𝕖𝕚𝕤𝕦𝕟ä𝕕𝕒𝕝𝕒𝕥 𝕖𝕟𝕒𝕞 𝕥öö𝕥𝕒𝕛𝕒𝕥𝕖𝕝𝕖 𝕡𝕒𝕝𝕜𝕒𝕤𝕚𝕕 𝕞𝕒𝕜𝕤𝕥𝕒?

-0  +4
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Raudvere pani Varese sadama pidurdajad pilapilti  (6)
Saaremaa kalmistud said digitaalse kodu (8)
UUS! Saare maakonna aasta arst on Mari Soots
Saaremaa tüdruku joonistus jõuab postkaardile
JUHTKIRI - Kui käed lootusetult rüppe vajuvad (5)
Perekondlik
In memoriam Dr Elli Veskis (2. II 1928 – 29.XI 2020) (3)
Kuidas vaielda homofoobidega (19)
Tiitel „Elurohke aed” tuli Saaremaale (3)
Ametikoolis algas talvine vastuvõtt
Mait Must ja Maie Hõbenael pälvisid hõbedase teenetemärgi (4)
Vabatahtlikud aitavad luua turvalist kogukonda (2)
Muusika jõuab ka sinna, kus sõnadel pole jõudu  (3)
Kirik muutuvas ajas (15)
Disainiõpilased tõid keeruliselt kutsevõistluselt esikohad (1)
Nädala loetavuse top 5
Kuus saarlast Eesti mõjukate edetabelis (10)
Vald saatis terviseametile vigu sisaldava märgukirja (47)
Kraavile esitatud kahtlustus on seotud Saaremaa Laevakompaniiga (18)
Raudvere pani Varese sadama pidurdajad pilapilti  (6)
Lisandus üks nakatunu (8)
Kommentaarid
Laupäevast kehtivad kauplustes ja söögikohtades täiendavad piirangud  (22)
Kuidas vaielda homofoobidega (19)
Kirik muutuvas ajas (15)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (152)
Muusika jõuab ka sinna, kus sõnadel pole jõudu  (3)
Raudvere pani Varese sadama pidurdajad pilapilti  (6)
Mait Must ja Maie Hõbenael pälvisid hõbedase teenetemärgi (4)
In memoriam Dr Elli Veskis (2. II 1928 – 29.XI 2020) (3)
Tiitel „Elurohke aed” tuli Saaremaale (3)
Vald saatis terviseametile vigu sisaldava märgukirja (47)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud