[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Neljapäev, 28. mai 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kommentaarid

Quo vadis*, Saaremaa?
30.03.2020. Autor: MM
Öeldakse, et surnud avavad elavate silmad.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
 3

30.03.20, 01:46
Saaremaast ja süüst - enne kui on hilja
* * *
Kui süü aegub, tekib konformism. Tekib sund elukestvusele, kommunaalidele ehk vajadus jätkata koostööd, kaitsta korruptiivseid sidemeid ja kätt, mis raha valab.
Te juba saite aru, millest ma räägin.
* * *
Seetõttu suhtun ma (erinevalt enamusest) pooldavalt sellesse, et Saaremaa sündmuste ajateljel püüda leida süüdlasi. Sest ametnike ükskõiksus ja ignorants, ma tean omast, käest, on mastaapne.
Võrratu võrkpallilahing Saaremaal oli küll Terviseameti suur käkk, aga veel suurem Saaremaa vallavalitsuse käkk - sest kui sa oled vallajuht, siis sina vastutad.
Võrkpallientusiaste ma siinkohal ei süüdistaks eriti, sest nemad ei saa olla objektiivne osapool ses juhtumis, nende energia ses juhtumis oli suunatud mängu toimumisele ning formaalselt (kui uskuda EE lugu), toimis H.Sepp ilmselt korrektselt.

Mul on ainult üks küsimus. Et kuivõrd Marika Priske konkreetne soovitus eelviimasel hetkel oli mäng ära jätta, siis millise teguri või veel ülimuslikuma sõnumi najal (Kallase, Sepa jaoks) mäng siiski peeti võimalikuks ära pidada? Kelle sõna oli veel tähtsam?

H.Sepp on kollane, M.Kallas on punane. M.Priske on punane, H.Pevkur on punane ja siis on veel kamp kollaseid. Ühtepidi üks bande kõik, ebameeldiv, aga ka selle sees käärib.
Mind nagu ka paljusid teisi huvitab lõpliku otsuse sündimise põhjus ja koht.
Ei ole praegu üldse ülearune rääkida süüst. Sest inimesi mõnitatakse ja alandatakse koguaeg. Meie võime ka vahest midagi pärida.
Teine küsimus on see, et kui vallajuht juba varasemalt on olnud otsustusvõimetu, siis miks peaks ta olema otsustusvõimeline praegu, Saaremaa kriisinõukogu juhina? Ei tundu eriti meeldiva väljavaatena.

Pange tähele, peagi ilmuvad ekraanidele sots min ja muud esindajad, kes ütlevad, et pole õige aeg analüüsida Saaremaa valla jt juhtide tegevust, elagem raske aeg üheskoos üle. Seejärel lahkub Terviseametist poolte kokkuleppel 1-2 inimest ja ongi probleem justkui lahendatud. Elu Saaremaal jätkub samamoodi. Status quo.

Ning see et 50 vanaisa-vanaema seal vahepeal ära sureb, on võrkpalli mõistes geimi algus, mille punkte pole põhjust pikas jooksus mäletada.
Mu meelest on see koht, kus tasuks võtta ennast kätte ning mitte mõelda, et aeg annab arutust vaid pigem seda, et tõde kiirelt maksvusele saaks.
Siinkohal kinnas ka Saaremaa ajalehtedele. See on teie töö! Kus oli murdepunkt ja kes sai kaalukeeleks?

-8  +187
Vox populi
30.03.20, 11:15
ometi keegi julges oma nime all välja öelda, et kuningas on alasti! Millal võtavad asjapulgad vastutuse Saaremaale ja süütutele saarlastele tehtud suure kahju eest?

-2  +130
!
30.03.20, 11:39
SH ei saa arvestada, seal Laanet vapinägu. Oma erakonna mehed võrkpalli saarele surusid.
Kui kohalik MM ja või hoopis EE sügavamalt kaevaks, siis võib-olla..


-1  +89
Tõnu
30.03.20, 19:59
Aitäh, Aldo, hea kommentaar. Sattusin ise ka täna koroonaviiruse äpardusse. Läksin päeval oma tavalisele tervisejooksule. Püüdsin olla korralik, võtsin kaasa ka ID-kaardi, nagu praegune kord nõuab. Kaarti tavaliselt ma kunagi kaasas ei kanna. Ja loomulikult üksinda. Nojah, jooksult tagasijõudes oli kaart taskust lännu. Ja siis helistab kiirabiarst Bret, et tema käes on minu kaart, leidis selle kõnniteelt. Nagu neil tööd vähe veel oleks. Sellega õnneks seekordne viiruseteema minu jaoks lõppes.

-3  +45
Vahur Reede
 1

30.03.20, 06:53
Ajahetkel ei ole liikumist. Kuhu lähed küsimusele saab vastata vaadates, kus kohast tuldud on.
Oli aasta 2009, kui riiklikult moodustati maakondlikud kriisikomisjonid ja seda ainult Hiiumaal ja Saaremaal. Mujal eestis olid omavalitsuste kriisikomisjonidele lisaks piirkondlikud kriisikomisjonid ning ainult suursaarte maakondadel moodustati maavalitsuste juurde kriisikomisjonid, sest suursaared on osaliselt isoleeritud süsteemid ja ülevaade asjast peab olema. Kahjuks läksid juba toona Hiiumaa ja Saaremaa maakondlikud kriisikomisjonid eri teed. Kui Hiiumaa kriisikomisjon töötas, kõik istungid olid kenasti protokollitud ja kajastatud, siis Saaremaa esimene protokoll oli moodustamine, teine otsus rahuloluanalüüsi teatamiseks ja ... oligi kõik.

Kui jõuame aastasse 2017, siis loodi Saaremaa vald ja samal ajal hakkas kehtima ka uus hädaolukorra seadus, mis natukene muutis omavalitsuste kriisikomisjonide funktsioone. Omavalitsuste kriisikomisjonidel on ainult riskianalüüsi ja kriisiks valmistumise funktsioon, kriisikomisjonid tegelevad riskide maandamise, mitte kriisi likvideerimisega! Ja atäna ongi nii, et kui Hiiumaa kriisikomisjon on töötanud sihipäraselt kriise ennetades, siis Saaremaa valla kriisikomisjonist kuuleb alles kriisi tekkest ja seda ka nii, et kui vool ära läheb, siis kriiskomisjon koguneb ja kui vool tagasi tuleb, siis lähevad sama targalt laiali.

Saaremaa Kriisikomisjon, Saaremaa kriisistaap, Saaremaa eriolukorra keskus, Saaremaa kriisinõukogu jne - neid nimetusi ei jõua üles lugeda, kes/mis seda kriisi siin kohapeal enda arvates juhivad.

17. märts määras eriolukorra juht Jüri Ratas neli regionaalset eriolukorra tööde juhti Eesti põhja, lõuna, ida ja lääne piirkondadele. Ja Saaremaale eraldi eritööde juht, kelle ülesanne on koordineerida valitsuse eriolukorra korralduste täitmist Saaremaa riigiasutustes ja kohalikes omavalitsustes.

Mandaat ja vastutus on lahutamatud. Paraku Saaremaa valla juhid nii ei arva.

Quo vadis*, Saaremaa?
Uhke täispurjedes kilpidega täispurjes viikingilaev muutis kurssi, sõitis karile, lasi purje lonti ja lasi välja signaalraketi. Minna pole enam kuhugi!

PS 2015 oli lehes kirjatükk "Quo vadis, Kuressaare?":

"Kuressaare jääb linnapeata, abilinnapea sai kinga ja volikogu aseesimees on omade reetlikkusest hingepõhjani solvunud. Huvitav olukord, mis sunnib küsima – mis saab edasi?
..."

Tuttav olukord?

-35  +93
Reet Vahu
30.03.20, 10:33
Äää riusta komuuni oma koopipeistiga... äää tüüta inimesi, ei keegi vinna su jora lugeda!!!!

-61  +30
Lootusetu kodanik
 2

30.03.20, 08:10
Et normaalne oleks olnud vallavalitsuse juhtide (ka Terviseameti -) kohene tagasiastumine, on enamusele inimestest selge. Aga aastakümnete pikkune ringkaitse ja karistamatuse muster on nii kinnistunud meie poliitkultuuri, et selle lõhkumine eeldab lausa revolutsiooni. Kas see kriis on selleks hetkeks, kus midagi kardinaalselt muutub, -ei usu..

-4  +98
Vahur Reede
30.03.20, 19:32
Veidike selle karistamatuse kohta.
Aastal 2007 oli pronksiöö ja peale seda lubasid poliitikud alades presidendist süüdlaste karmi karistamist. Tegelikult maksti neile hoopis kompensatsiooni, sest seadustes polnud midagi sellist, mille eest neid karistada ja kaks aastat hiljem võttis Riigikogu vastu nn "pronksiöö seaduse", millega täpsustati paragrahve, mis sätestavad karistused riigi vastu suunatud vägivaldse tegevuse, riigireetmise, välismaalase poolt toimepandud riigi vastu suunatud vägivallata tegevuse, Eesti riigi vastase sõja või okupatsiooni toetamise, Eesti riigi vastase vandenõu jne edasi eest.

Praegu oleks nagu tegemist ametialase lohakusega (pole vahet, kas kellegi omaga sealt Terviseametist või Saaremaa valla kriisikomisjonist) või ametiseisundi kuritarvitamisega (Madis Kallas ju väidab, et teda mõjutati) ja Karistusseadustikus on sellised paragrafid täiesti olemas aga...

Aga need on sellisel kujul:
§ 289. Ametiseisundi kuritarvitamine
[Kehtetu - RT I 2007, 13, 69 - jõust. 15.03.2007]
§ 290. Ametialane lohakus
[Kehtetu - RT I 2007, 13, 69 - jõust. 15.03.2007]

Ja ongi suletud ring - mitte keegi ei vastuta mitte millegi eest!

On muidugi "poliitiline vastutus" aga seda mitte isegi enam sõnakõlksuna Saaremaa Vallas - (rahvaesindajatest) volikogu ju lihtsalt eestseisuse otsusega peatas oma tegevuse, et saaks pea liiva alla pista. Paraku Saaremaa Vallas ei vastuta küll mitte keegi mitte millegi eest - üsna lootusetu olukord tõesti.

Järgmine aasta on valimised, enne seda lastakse äraaetud hobused lihtsalt maha, poliitikud raputavad end jälle kõntsast puhtaks, riputavad kulda ning karda kaela ning uhketes kuubedes ratsanikud sätivad end jälle stardirivisse ja sõit jätkub.

-3  +34
Pahur Reede
30.03.20, 22:13
Ää lora kua ni palju!!

-30  +4
kaua peame veel kannatama?

30.03.20, 09:33
See mis Saaremaa vallavalitsuses ja võrkpalliga seotud ringkonnas toimub on lausa öövastav. Käib üks vassimine, valetamine, väärinfo edastamine,rahvaga manipuleerimine ning toimunu kinnimätsimine. Aga süüdlaste nimed tuleb avalikustada ning meid süüdlasi ka karistada.

-6  +118
Ehh

30.03.20, 09:49
Võrkpalluritel ei lubatud Milanos isegi tühjade tribüünide ees mängida, aga meili oli vaja täismaja korraldada? Loodame, et kriminaalasi selgitab kunagi välja need ministeeriumi kantslerist tähtsamad "veenjad!"

-4  +110
Vahur

30.03.20, 09:56
Normaalne oleks olnud tegelikult see, et rahvas oleks peale neid valla eelmiseid käkke kohe maja ette protestima läinud ja vallaviletsusel tagasi astuda lasknud.

Ei saa ju ometi oodata, et ka nüüd kriisi ajal tehakse mõistlikke otsuseid. Nende valede otsuste jada ainult kasvab ja laipu näeme veel kümnete kaupa.

-8  +77
vana mees
 2

30.03.20, 09:58
Mis siin rääkida, meil on ikka veel ametis volikogu esimees, endine Tervisekaitse Ameti juhataja, meditsiinilise haridusega, kas sellel inimesel ei löönud ajusopis mingi tuluke vilkuma, või oli täitsa savi, isegi tagasi astuda ei suuda.
Saaremaa on täiega mutta tambitud, me oleme naerualused terves Eestis ja seda üsna pikaks ajaks, aastateks.

-2  +99
to vana mees
30.03.20, 10:14
Nagu ajalehest lugeda saime, siis see meie volikogu esimehest proua ja endine Tervisekaitse juhataja Madis Kallase sõnul oli üks veenjatest, et mäng toimuks. Kuriteo koosseis on olemas, loodame väga et kriminaalasi tuleb, seda enam, et surmad juba järgnevad. Avalik huvi on väga suur, seda asja ei saa kinni mätsida

-5  +87
to to vana mees
31.03.20, 08:18
Ma teen ettepaneku anda see kuritegu uurida Laaneti Kallele!

-11  +4
koroona võtab ka mõistuse

30.03.20, 10:56
Issand, sa näed ja sa ei mürista.....saarlased on ikka väga kannatlikud, mandril sellised mehed enam ei räägiks!
http://saaremaasport.ee/toivo-alt-saaremaa-vorkpalliklubi-ei-ole-pussi-veel-poosasse-visanud/

-2  +94
Pall põrkab edasi
 1

30.03.20, 11:11
Võrkpalliklubi president Toivo Alt spordilehele : ''Oleme olnud ju viimasel ajal kohati ka täitsa rahvavaenlased. Aga usun, et sõbrad saavad aru, et olime tegelikult väikesed mutrid selles mängus.'' - - -

kes neid ''mänge'' siis tegelikult mängis ?? kui oled süütu, siis ole ka aus ja rääkige lõpuni välja! --pigem paistab hämamisena.

-0  +92
saarlane
31.03.20, 10:30
Kõik viitavad mingitele salapärastele jõududele, kes need võrkpallurid saarele organiseeris! Tekib küll küsimus, kes meid saarlasi tegelikult juhib ja kes mille eest vastutab.

-0  +20
Tsitaat
 1

30.03.20, 13:22
Harku valla volikogu esimees Kalle Palling oma tagasiastumisest : "Seda enam on vaja tegeleda vallas kriisi juhtimisega, mitte pikendada juhtimiskriisi !" Millal kuuleb seda Saaremaa valla juhtidelt ???

-0  +75
Tõnis Tõeleid
30.03.20, 13:36
Ja kiiremas korras tuleb süüdlased väljaselgitada ja neid ka karistada.

-1  +79
vallavalitsusele
 3

30.03.20, 16:57
Jah, kuhu edasi Saaremaa. Kuulsin dr Popovi tänast juttu ning mis selgus. Nädalavahetusel oli Saaremaal sotsiaalminister oma kaaskonnaga. Linna tänavatel kõndisid kampades noored.
Tulemus: Saaremaale ja Muhumaale lisati piiranguid juurde. Intervjuu on kõigile järelekuulatav.
Üha rohkem lisandub sigadusi juurde!

-1  +53
Möla jätkub
30.03.20, 18:04
No mis kriisikomisjoni juht on inimene, kes on ise üks kriisi põhjustajatest Saaremaal?!

-1  +83
kits kärneriks
30.03.20, 18:20
Eks see ole täpselt nii, et kits on kärneriks.

-1  +76
mõistuseviirus
31.03.20, 09:12
Heitke pilk selle Aldi peakujule ja teile saab kõik paugupealt selgeks.

-0  +36
Vallavalitsus ja terviseamet
 1

30.03.20, 21:43
teeb sigadust, aga rahvas vastutagu? Väiksed pätid võllas, suured uhkes tõllas? Et neil inimestel seal eesotsas ka häbiraasugi ega südametunnistust pole (mõistust, saime aru, et pole niikuinii).

-0  +48
Vahur
02.04.20, 07:38
Täpselt minu arvamus.

-0  +7
anonüümne
 3

30.03.20, 22:19
Ükstas kõik kust nurgast seda jama vaadadata on see sissetoodud probleem ja rahval selles süüd pole.

-1  +38
hannes
31.03.20, 07:08
Mina ei tea midagi, ma olin siis paugu otsas kui puu käis ning üleüldse - ma äi kommentaari.

-3  +20
Tiiu
31.03.20, 08:11
Vangla on nende koht kes koroonaviiruse siia tõid.

-1  +40
to Tiiu
31.03.20, 08:21
Aa praegalt onnad alles Riigikogus!

-0  +4
murelik saarlane
 1

31.03.20, 08:32
Kas nüüd lõpuks ometi. terve inimpõlv hiljem, on tulnud aeg Vene aja lõpus ja Eesti aja algul toimepandud organiseeritud kuritegevuse ja selle tagajärgede lõplikuks avalikustamiseks! Et rahvas saaks lõpuks teada, kuidas "imeväel" tekkis nn. uusrikaste klass, keda mõni ajakirjanik tänase päevani tutvustab kui mingeid ärigeeniusi.
Tuleks avalikustada ka nende punaste liidrite, sageli ka KGB antivistide, nimed, kelle otsesel kaasabil kanditi riigivara sulleritele.
Juba käesolev koroonakriis Saaremaal näitab, et selle teemaga kauem enam viivitada ei tohiks. Meie ühise tuleviku huvides oleks vaja kuriteod paljastada!

-0  +48
Malt Laal
31.03.20, 08:47
Kindlasti tuleks uuesti alustada ka Hardo Aasmäe surmaga seonduvat. Aga jah, tegelikult tuleks algatada kõik need 1990 -2000 üleöö rikastunud tegelaste kuritegeliku tegevuse uurimine.

-1  +42
Lalt Maal
 1

31.03.20, 09:35
Ka Estonia hukkumise asjaolud tuleb selgitada ja avalikustada! Aitab rahva petmistest!

-1  +32
Terviseamrt on saatanakäsilane
31.03.20, 10:28
Aga Terviseamet keelas Kuressaare haiglal koroonaviirusesse nakatanute arvu avalikustamise.

-0  +24
hannes
 1

31.03.20, 11:46
Mina ei tea midagi, ma olin siis paugu otsas kui puu käis ning üleüldse ma ei kommentaari.

-0  +18
toits
31.03.20, 15:04
Küll me sind kommentaarima paneme.

-0  +18
see tõsi
 1

31.03.20, 15:43
Jaen Teär: Sõdime nähtamatu ja ohtliku vaenlasega. Kui süü aegub, tekib konformism. Tekib sund elukestvusele, kommunaalidele ehk vajadus jätkata koostööd, kaitsta korruptiivseid sidemeid ja kätt, mis raha valab.

-8  +7
to see tõsi
31.03.20, 17:39
Kui süü aegub, tekib konformism. Tekib sund elukestvusele, kommunaalidele ehk vajadus jätkata koostööd, kaitsta korruptiivseid sidemeid ja kätt, mis raha valab. See tekst ei kuulu mitte Jaen Teärile vaid Aldo Maksimovile.

-0  +15

01.04.20, 16:28
Pikk lugu Aldolt, saarlased ja mõned tallinlased kiidavad

-0  +9
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Holostovi Kinnisvarahaldus peab maksma Sarbussi kütusevõla
Reformierakond kesklinna sulgemise eelnõu tagasi ei võta (1)
Prokurör küsis toakaaslast pussitanud mehele pikka vangistust (1)
Õpilastele jätkub veel toidupakke
Kajakas haudub kesklinna parklas autode vahel mune
Vilsandi soetas loomade ja kauba veoks pargase
Kevadjooksu võitsid Eliise Hoogand ja Kalev Õisnurm
Võidutule toovad tänavu Rando Nõmm ja Andrei Tšernobrovkin
Nädala loetavuse top 5
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (4)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (50)
Kurb kuulda ja lugeda (20)
Vallavanem sai täpid viimasel hetkel kokku (13)
Politsei tabas metallivarga ja purjus mopeedijuhi (5)
Kommentaarid
Prokurör küsis toakaaslast pussitanud mehele pikka vangistust (1)
Reformierakond kesklinna sulgemise eelnõu tagasi ei võta (1)
Uus vallavanem valitakse kultuurikeskuses (7)
Fraktsioon Saarlane soovib Tiiu Arolt tagasiastumist volikogu juhi kohalt (31)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (50)
Ave Kirppis otsib uut omanikku (10)
UUS! Orissaare Konsum avab homme uksed (4)
UUS! Maakonnas on tehtud ligi 4000 koroonatesti (6)
Politsei tabas metallivarga ja purjus mopeedijuhi (5)
Valesti paigutatud koorem viis auto teelt välja (4)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud