Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 06. märts 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
märts 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Kommentaarid

Nõudlus spordisaalide järele ületab pakkumist
27.02.2020. Autor: Renat Ränk
19. veebruaril toimunud Saaremaa vallavolikogu haridus- ja noorsootöökomisjoni koosolekul otsustati esitada spordi arengukava 2020–2030 eelnõusse ettepanekud rajada Kuressaare linna uus spordisaal ning ekstreemspordihall.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Peened asjad

27.02.20, 07:07
Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumi ehk endise Põhikooli tagusel alal oleks olnud ruumi täismõõtmetega koolivõimla ehitamiseks küll ja veel. Nüüd ehitatakse selle kooli staadionile uus kool ja oh imet - jällegi ilma võimlata. Aastakümneid on räägitud SÜG-i võimla renoveerimisest. Kuressaares on terve taasiseseisvuse aja võimul olnud erinevad sportlased. Milles küsimus härrased? Miks Teie teod ja jutud kokku ei lähe. Miks Teie arvates peavad lapsed keset koolipäeva loetud minutite jooksul kuhugi kehalise tundi jõudma. Miks ei võiks need tunnid toimuda oma koolis? Poleks vaja olnud neid linna koole nii suureks ajada ja sellega enamik maakoole välja suretada. See patt jääb suuresti Aro ja Takkise hingele, kes on oma koole arendanud "Kui metsa raiutakse, siis laastud lendavad" põhimõttel. Aga uus spordihoone? Eks see tehakse erinevate klubide ja alaliitude tellimusel nagunii. Ja parim ettekääne selle teostamiseks on koolilaste võimlemistundide läbiviimise vajadus. Väga peenelt aetakse neid asju.

-0  +0
anonüümne

27.02.20, 07:39
Selle ekstreemspordihalli võiks bussijaama teha. Seal juba ennegi ekstreemne ja tühi. Vald maksab peale. Eks seda ekstreemsust on nii vaja nagu Titeranda rulaparki.

-0  +0
Ja selle kõrval

27.02.20, 08:38
Tundub kummaline raha kulutamine kunstlume valmiduseks Kuressaares. Halloooo....

-0  +0
Maali

27.02.20, 08:43
Meite linn pidi ju Euroopa spordipäälinn olema. Mida mullikest aetasse, et omale pappi saaks tasku toppida.

-0  +0
doctor Andy Leew

27.02.20, 08:46
See spordipäälinnajutt on ehe näide sellest, et meie vallajuhtidel on luulud.

-0  +0
anonüümne

27.02.20, 09:03
Uue koolimaja paigutus on vale ja nimme tehtud selleks, et sealt saaks kaotada 50 aastat tagasi ehitatud lasketiir. Selle saaks säilitada ja ehitada II korrusena spordisaali. Samas saaks ka koolimaja ehitada fassaadiga Garnisoni tänava poole ja selle saaks galeriiga ühendada vana koolihoone saaliga.

-0  +0
Vahur Neljapäev

27.02.20, 09:38
"Kuressaares on spordisaalide osas nõudlus pakkumisest suurem"

Ma ei saa aru, millises ulmemaailmas see proua elab. Astugu korra oma koolimaja seintest ka välja. Spordihoone on tihti täiesti TÜHI, täitub vaid sealsete laatade aegadel. Milleks veel ühte seisvat hoonet rajada? Spordihoones on ju lisaks veel mitu saali, ka vana saal. Tahate öelda, et need kõik on täis?

Lisaks on linnas mitu jõusaali ja ka uus lisandumas vauu-pläuu keskusesse. Ärge nüüd liiga edevaks ka minge nende ehitamistega. Küll on ühte ja teist vaja, pärast seisavad tühjana nagu praegused kinod Saaremaal, mis ka suure hurraa ja vajadustega ehitatati.

Saaremaal tuleb tugitoolisporti edendada, see on see, mis rahvale pääle läeb. :)

-0  +0
Vahur Neljapäev

27.02.20, 09:39
Samas on tulevase riigigümnaasiumi territooriumil staadion, mis kõigest kaks aastakümmet vana. Miks see on vaja siis nüüd ära lammutada? Arvestades, et meie kliimas on enamjaolt aastast sügis, siis saaks seal staadionil täiesti vabalt joosta ja palli toksida ning seda aastaringi.

-0  +0

27.02.20, 14:27
Mina ei tea, mis asi see täiesti tühi on, kas Vahur Neljapäeva pea või midagi muud. Spordisaalid igatahes mitte. Ja spordihoones läheb aina hullemaks, sest pärast riigigümnaasiumi valmimist on seal ka need gümnasistid, kes praegu KG võimlas. On kitsas ja aina kitsamaks läheb. Ei ole mõtet rääkida asjadest, millest muhvigi ei tea.

-0  +0
Bumerangi loopijate ühingu lihtliige

27.02.20, 15:12
Nendele ekstreemsportlastele pole muud vaja kui paar pinki, mille ümbruse saab õhtuks konide ja tatilärakatega katta.

-0  +0

27.02.20, 15:27
kunagi oli Upal ka pooleldi valminud suur spordikkeskus , kus olid kõik saalid olemas, ehita ainult välja aga polnd ainult raha ja tahtmist ja kõik lammutati maha Ja nüüd häda käes.

-0  +0
Kesklinna parm

27.02.20, 17:17
Igale tänavale oma spordisaal ja jalgpalliväljak!

-0  +0
Vahur Neljapäev

27.02.20, 17:31
LP, eksid. Ma ei räägi ju koolilastest, jutt käib hobiharrastajatest. Koolilastele olgu koolis oma võimla, nende pärast ei pea uusi spordirajatisi ehitama hakkama.

-0  +0
jäme aSI

27.02.20, 18:49
mis patt see siis on kui direktorid oma koole arendavad

-0  +0
Repsoil

27.02.20, 19:12
Riigigümnaasium ilma spordisaalita??? Ega ju enne see probleem teada ei olnud ju vallaisadele! Mida need kohalikud härrad kuuseleidjad seal riigikogus teevad? Viimane korralik avalik murustaadion tänu sellele riigi lollusele ära kaotada ja tekitame piirkonda veel suurema parkimisprobleemi?
KG kõrval tervelt kaks staadioni ja suur tühi muruplats. Seal ruumi ei olnud või?
Kui riigi ja eurorahad käes, siis oleks võinud ju kõik uued ja mitteefektiivsed koolid maha lammutada, vanemad ja ilusamad hotelligurudele või kinnisvaragurudele maha müüa, taskud täis toppida ja ühe viiekordse hüperkooli teha!
Sinna saaks ju paari kilomeetri kauguselt ka Rootsi vahetusõpilased pluss muu maailm kohe igal nädalavahetusel rahva raha eest edasi-tagasi lendama saada lendude täituvuse õigustamiseks!

-0  +0
Poolsportlane Siltarutu

27.02.20, 19:28
Tekib küsimus, et kui neid tulevasi invaliide e ektreemsportlasi meil nii palju on, siis miks see MTÜ Saare Skate ei korralda korjandusi, tee midagi millest ka kasu oleks, et enda hobi õigustada?
Minu teada on neil juba mingi katusealune olemas, aga sellest veel vähe või?
Kas neil on elukindlustus tehtud ja luumurdude jne vigastuste eest tasub kindlustus, mitte maksumaksja?
Palju on seal tõsiseid (pool)sportlasi ja palju on liikmemaks? Saaks kõike rahva raha eest tasuta, sest see ju tänapäeva normaalsus ja kõik mullipuhujad teevad nii!
Poputage edasi neid enesehävitajaid!

-0  +0
Noolekene

27.02.20, 19:35
Gümnaasiumis vaja ainult PISA testides maailma esimene olla, et ajakirjandus pasundada saaks ja teatud ametnikud autasusi ja ülendamisi!
Vahet ei ole, et isegi kukerpalli ei suuda teha ja ujuda ei oska!
Sama nagu osade vanade keka õpsidega! Pall üle ukse saali, ise toolile istuma ja tehtud! ...ja sellised nimetatakse pärast veel aasta õpetajateks, vanaemadeks ja Saarte Kalanduse kaudu tehakse lõpuks ausammas kah veel!


-0  +0
5B

27.02.20, 19:42
Kolm viimast kommenteerijat - hästi panete, 5+.

-0  +0
Probleem...

28.02.20, 09:37
Kirjutate siin, vaja uusi spordisaale, Skate parke,kelle jaoks?Praegu koolivaheajal Ajamajas esimese korruse fuajees kamp noori, karjuvad, lagastavad,häirivad kliente,kes viivad oma kallist raha selle maja rentnikele!Maja haldur võtke midagi ette!

-0  +0
anonüümne

01.03.20, 12:34
Kuradi pommpead oma väljakutega juba istuvad eramajade kukil.Ehitgu metsa oma staadionid. Spordipealinn,väike Kuressaare!!??Sittuge pähe endale.

-0  +0
anonüümne

01.03.20, 12:56
Tundub,et vallal ei lähe korda yldse nende elanikud.

-0  +0
Vahur Reede

01.03.20, 13:14
Tüüpiline Saaremaa vald - üks käsi ei tea, mida teine teeb?

Teises ajalehes on samaaegselt kirjutis "Muinsuskaitse linnastaadioni taha maju ehitada ei luba". Millest jutt on? Kahjuks Saarte Hääle kirjutisest ei olegi võimalik välja lugeda, millest jutt on aga tundub, et jutuks ei ole "Kuressaare linnastaadioni II etapp/multifunktsionaalne rekreatsiooni keskus".

Selle “Kuressaare linnastaadioni II etapp/multifunktsionaalse rekreatsiooni keskuse" loomine arutati läbi ideetalgute korras juba enne ühinemist Kuressaare linnas ja kohustusliku objektina (100% omafinantseering) Saaremaa vallale ka ühinemislepingusse kirja läks. Eelmise aasta septembris aga taeatas Saaremaa vallavalitsus, et nad ei kavatsegi ühinemislepingus kokkulepitut täita ja "Kuressaare linnastaadioni II etapp/multifunktsionaalne rekreatsiooni keskus" tõmmati lihtsalt koos paljude teiste asjadega plaanist maha.

Nüüd siis järjekordne seltskond jälle otsustab, et ikka oleks vaja asja, mis olemuselt on sama, mis ühinemislepingus on "Kuressaare linnastaadioni II etapp/multifunktsionaalne rekreatsiooni keskus". Suurt vahet ei ole, mida te otsustate ja kuhu midagi kirja panete - juhtimatus Saaremaa vallas võib mingi järgmine seltskond hoopis midagi muud kirja panna.

PS Arengukavasse pange kirja 3 spordisaali - ühe tõmbab mingi teine seltskond maha, teisele saab vallaarhitekt oma ülekeevat energiat ja sisutuid loosungeid kulutada ning kolmas ehitataks kuidagi ka valmis.

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Saaremaale lisandus 50 ja Muhusse 3 koroonasse nakatunut  (6)
Jalgrattur sai liiklusõnnetuses vigastada (3)
Nädala loetavuse top 5
Maskita postitöötaja trügis tuppa  (12)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (20)
Naine sõitis Mändjalas kraavi (8)
Koroona lööb negatiivseid rekordeid (49)
Edward Laane: meil on ees rasked nädalad  (14)
Kommentaarid
Tiiu Arost saab Riigikogu liige  (11)
Saaremaale lisandus 50 ja Muhusse 3 koroonasse nakatunut  (6)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (13)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (20)
Saaremaa huvikoolid märtsi eest õppetasu ei küsi (6)
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (7)
Maakonna tantsupidu laieneb üle saare, laulupidu lükkub edasi  (6)
Jalgrattur sai liiklusõnnetuses vigastada (3)
Harry Raudvere asutab Põliseestlaste Rahvaerakonda (104)
Ettevaatust! Seitse soovitust, enne kui istud jalgratta selga (2)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud