[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 29. mai 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kommentaarid

Karistamine ilma kuritööta
01.02.2020. Autor: Jüri Kallas
Tõenäoliselt ei kahtle mitte ükski mõistusega inimene prügiveo vajalikkuses. Keegi ei taha elada silmini sodis ja roojas, aga selline olukord tekiks üsna kähku, kui prügiga ei tegeletaks.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
vanamees

01.02.20, 07:50
see on põhjendamatu rahva röövimine !!! järgmiseks tõuseb toa soojus, sest see müüakse ka maha ja siis, oi oi, mis seal hinnad teevad !!!! saaremaa sotside vabaks !!!

-0  +18
Mnjah

01.02.20, 08:26
Sorteeritud prügi on tooraine ja selle äraveo eest tuleks hoopis prügiomanikule maksta. Praegu aga prügiveohinda muudkui kergitatakse. Rohepesuaktivistid aga soovivad et igal inimesel oleks kodus jäätmejaam. Kogu see jama viib selleni et metsaalused on taas saasta täis veetud...

-0  +23
Vahur Reede

01.02.20, 09:59
Jüri Kallas kirjutab küll otse ja kõll peenemalt aga kahjuks ei kirjuta ta üldse asjast endast. Kirjutises on ju jutt asjast, mille nimi on "korraldatud jäätmevedu", ilma et kordagi oleks kasutatud sõna "korraldatud" ega "jäätmevedu". Kuriteole peab järgnema karistus aga seda kindlasti ainult ühel tingimusel - karistatu peab olema süüdi selles kuriteos!

Täpselt kuu aja pärast jõustub üle Saaremaa Saaremaa valla korraldatud jäätmeveo süsteem. Kui valla keskkonnaosakonna tippspetasialistid hakkasid amokki jooksma ja avalikest jäätmepunktidest pakendikonteinereid eemaldama, siis argumenteeriti seda kohe-kohe jõustuva uue jäätmeseadusega ja ka kehtivad normid lubavat pakendikonteinerite arvu vähendada, kuna Kuressaare linn olevat 100% tiheasutusala. Jäätmeseadus tunnistati peale esimest lugemist täielikuks praagiks ja sinna see jäi, see aga ei takistanud Saaremaa vallal oma asja ajamist olematust seadust järgides ja kehtivat rikkudes asju pea peale keerata. Kas Kuressaare on või ei ole 100% tiheasutusala? Kehtiv kord lubab tiheasutusala määratleda kahest asjast lähtuvalt - kas planeerimisseaduse või looduskaitseseaduse järgi. Täiesti erinevad asjad. Planeerimisseaduse järgi on asi kokkuleppeline - laias laastus linn, alev ja alevik on 100% tiheasutusala ning looduskaitseseaduse järgi on asi reaalsusest lähtuv. Loogiline, et keskkonnateemade puhul, nagu korraldatud jäätmevedu on, lähtutaks looduskaitseseadusest - on ju isegi Kuressaare linnas mitu kaitseala ja kümnete hektarite viisi pärandkooslusi, mille hoolduse eest isegi riik peale maksab. Kuressaare linn omavalitsusena deklareeris küll, et linn on 100% tiheasutusala aga reaalsuses paigaldas siiski jäätmepunktid tegelikust asustustihedusest lähtuvalt ja sisulist probleemi asja juures ei olnud. Probleem on nüüd selles, et Saaremaa vallas peaks asjad lähtuma nagu ühtedest põhimõtetest aga Kuressaare linn on ühest küljest täiesti kokku sulanud Kudjape alevikuga, isegi sama tänava majanumbrid lähevad märkamatult üle ühest asulast teise ja teisest servast kokkupuude Nasva alevikuga (nt Loode Tammik asub Nasval). Kas on kõik üks suur tiheasutusala ühes omavalitsuses või ei ole ükski asula 100% tiheasutusala! Kuu aja pärast on aga Saaremaa valla korraldatud jäätmeveol Kuressaares ühed hinnad ja Nasval ja Kudjapel hoopis teised. Kuidas on selline jama võimalik? "Kuritegu" nagu oleks, kõik saavad karistada kõrgemate hindade ja segasema süsteemi näol ja samaaegselt saab järjekordselt lugeda samast lehenumbrist kirjutisest "Valla töölistel ja keskastme spetsialistidel tõuseb palk", et vallavalitsus tahtis järjekordselt palka tõsta ka neil, kes selle konkreetse käki kokku keerasid!

Mina olen ka vana kooli mees ja nagu Jüri Kallas tegelen prügi sortimise asemel sorteerimisega - sisseharjunud asi juba. Sordin küll liigiti aga kõik panen olmeprügi konteinerisse - vedajal lihtsam, odavam ning kokkuvõttes ka keskonnahoidlikum käitumine.

-0  +22

01.02.20, 13:22
Tarbijad ei tooda prügi oma kodudes aga seda teevad korporatsioonid . Loe lugu " Piiramatu kasvu orgasm ".
Kui korporatsioonid ei toodaks prahti siis :
1) Lambipirnid kestaksid enam kui 110 aastat .
2) Autode eluiga ei oleks vaid 200 000 kilomeetrit.
3) Printerite eluiga ei oleks vaid 4000 töötundi.
4) Moblade akud ei sureks kindla aja jooksul.
5) Naiste sukad kestaksid aasta.
6)plastmassist pakendite asemel toodetaks neid biolagunevast kilest.
7) jne.

-5  +3
aabits

01.02.20, 15:02
Loogiline on ,et rügi see puhas bisnes
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/soorumaa-ja-eesti-energia-voitlevad-tallinna-prugi-parast?id=51132141

-0  +6
Lootusetu

01.02.20, 17:47
Kogu see trall ja jama algas pihta siis, kui ca 2007 otsustati Kudjapea jäätmejaam sulgeda, sest see pidi mõne nö paguneid teeniva noorspetsialisti arvates odavam riigile olema! Kohalikul tasemel tuli mingi naeruväärne jutt kajakatest ja lennutrajektooridest! No kuulge! Seal vahel on tegelikult ca 4 km ja see jutt on puhas bluff!
Riik ei suuda korralikke ja üheselt mõistetavat seadust vastu võtta, sest kasu või kahju saavaid nö lobigruppe on liiga palju! Riik ise, KOV'id, ETO, TVO, Eesti toiduliit, prügivedajate ettevõtted, jäätmehaldajad! Kõik tahavad kulusid vähendada, aga seda mitte koostööd tehes, vaid ikka kodanike rahakoti arvelt, kes niigi maksab riigile makse, et tema prügiga ka asjalikult käitutaks! See EL'i trahvidega ähvardamise jutt on puhas mull! Kreeka, Soome, Horvaatia jne riigid matavad siiani enamus prügist maa sisse! Meil üks parimaid taaratagastuse süsteeme, aga miks sellest nii vähe räägitakse?
Ainukene, mis veidi kehvem protsentuaalselt on taaskasutus! Samas siin asi jälle kinni EL'i lollides ja eraldi riike mitte arvestavas süsteemis! Eestis on metalli taaskasutus samuti üks parimaid! Enamus metalli viiakse, aga Hiina, sest palju meil metalli ümbertöötlevaid ettevõtteid on? Kust metall Eestisse saab? Enamus toormetalli vist Rootsist ja enamus autoromusi Saksamaalt, aga kuidas nemad vastutavad? ...e väga kõrge mäng ja liiga kõrge mingile KOV'i ametnikule, kes üritab midagi teha!
Kõige suuremad reostajad on tootjad, mitte lõpptarbijad, nagu meile üritatakse selgeks teha! Kus on statistika Rimi, Selveri, Coopi, Maxima jne poodide prügi sorteerimise kohta! Ega see Evelyn Ilvese retk poetagustesse niisama kõrvataha panemiseks mõeldud olnud! See ongi reaalsus!
Miks need nö Toiduliidud, ETO'd, TVO'd jne nö MTÜ'd loodi?
Kes tekitab kõige rohkem prügi...no peale põlevkivikaevanduste(tuhk on ka jäätme alla paigutatud, ning see ca 75% vms kogu meie prügist)?
Eks need olegi need suured kaubandusketid, mitte inimesed, kes nende tooteid tarbivad!
Riik, prügikäitlejad ja prügivedajad tahtsid kedagi patualuseks teha ja vastutusele võtta, aga nemad hakkasid tänu nendele organisatsioonidele vastu! See kinnise tsirkuse ring on lõputu ja kannatab lõpuks ikkagi Eesti Vabariigi kodanik!-0  +6
Ragn sellsi Rootsi kunn

01.02.20, 18:10
Hehh! Meil kõigis omavalitsustes, asjaga seotud ministeeriumites ja riigikogus nö omad joped olemas, kes teevad täpselt seda, mida meie ütleme! Kuidas me muidu kasumit suurendada saame?
Taani ja Rootsi lollid elanikud juba jooksevad meie taktikepi järgi! No on lollid onju! Tegelikult võiks rahva raha eest ka jäätmekäitleja kõik ära sorteerida, sest tehnika ju nii arenenud, aga see liiga lihtne süsteem ja rahvas saaks aru, et neid nö tillist tõmmatakse! Ise tahavad ju eestlastest järsku viikingiteks või skandinaavlasteks saada! Nali kuubis!
Las lollid sorteerivad ja jooksevad oma kottidega mööda linna ringi või telligu endale 10 erinevat prügikasti, sest meil ju kasud sees!
Meie reklaamime ju, et see keskkonnasõbralik, kõige parem lahendus, jne Loll rahvas usub ju ka seda, mida meediasse paiskame, ning kogu meedia maksame ka kinni koos igasugu kuulsate tegelaste juttudega! Kui ikka Lemsalu tüts või 5 miinust ja Nublu reklaami panna, siis noored ju kõik lõpuks Toompeal nõudmisi esitamas! Vahet ei ole, et need ullikesed ei tea tegelikest kasusaajate eesmärkidest midagi!

-0  +3
Heino

01.02.20, 21:14
Olen sellest teemast palju kirjutanud ja rohkem heietada ei viitsi. Aga ikkagi! Kõigil siinkirjutajatel on omast kohast õigus. Tahan meelde tuletada ainult üht: kogu seda lollust laseb teha Saaremaa vald. Nii nagu on keskkonnaosakonnast senini valetatud, nii valetatakse ka edasi.

Mulle kodanikuna on "po barapanu", et tehti Kudjapele selline monstrum. Mingu pankrotti. Kui enne hanke lõppu teatakse valla poolt ette ära, kui palju kordi segaolme vedu kallineb, miks siis üldse hanget teha.

Minge põrgu!

-0  +23
eesti eripära
 1

02.02.20, 09:46
meil sellepärast kõik kallim, igal pool, poes ja pangas ja bensiin ja nafta ja kõike pole mõtet üles lugedagi, mitte sellepärast et keegi liig ahne oleks, lihtsalt käibed on nii väiksed et peabki kallim olema

-4  +1
Saarlane
02.02.20, 14:16
...aga palun too siis välja ka konkreetsed protsentuaalsed ja rahalised näited, mitte ära aja mingit ümmargust "mo arust on nii" juttu!
Nt. Saaremaa vs Gotland, Eesti vs Slovakkia või Sitsiilia jne
Niisama mulli oskavad kõik ajada!

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Saun läks ehitusveast põlema (9)
Volikogu valis Saaremaa uueks vallavanemaks Mikk Tuisu (25)
Perekondlik
Kesklinnas lubatakse parkida kaks tundi (9)
Vallavanem Mikk Tuisk – põhimõtetega mees  (24)
Ühe saare naise lugu kriisi ajal (3.)
Kaubamajas tuleb Rave mööbli tutvustuspäev  (1)
Neljalapselise maapere tegemiste pusle
Politsei eest põgenenud juht sai 20 päeva aresti ja jäi autota (8)
Lugudega asjade pood
Iga ruut Saaremaast on kaardistatud
Sõrves päästeti võrku kinni jäänud hüljes
Nelipüha on ristikiriku sünnipäev (1)
Viikingite suvehooaeg stardib homme
Kirikud kutsuvad üle läve astuma
Nädala loetavuse top 5
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (3)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (51)
Kurb kuulda ja lugeda (20)
Vallavanem sai täpid viimasel hetkel kokku (17)
Holostovi Kinnisvarahaldus peab maksma Sarbussi kütusevõla  (9)
Kommentaarid
Vallavanem Mikk Tuisk – põhimõtetega mees  (24)
Volikogu valis Saaremaa uueks vallavanemaks Mikk Tuisu (25)
Reformierakond kesklinna liikluseks sulgemise eelnõu tagasi ei võta (55)
Kesklinnas lubatakse parkida kaks tundi (9)
Saun läks ehitusveast põlema (9)
Politsei eest põgenenud juht sai 20 päeva aresti ja jäi autota (8)
Holostovi Kinnisvarahaldus peab maksma Sarbussi kütusevõla  (9)
Nelipüha on ristikiriku sünnipäev (1)
Kaubamajas tuleb Rave mööbli tutvustuspäev  (1)
Kurb kuulda ja lugeda (20)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud