[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Teisipäev, 25. veebruar 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
veebruar 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Kommentaarid

Tarkvara toe lõppemine ajas saarlased paanikasse
25.01.2020. Autor: Renat Ränk
Tehnoloogiaarendusettevõtte Microsoft poolt operatsioonisüsteemi Windows 7 toe lõpetamine 14. jaanuaril on põhjustanud saarlastes paanikat ja pannud neid massiliselt kohaliku arvutifirma poole pöörduma.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Tiit Tilk
 3

25.01.20, 01:26
On öö, aga aiman juba ette, kuidas homme varakult kommentaatorid ärkavad ja tuld annavad.

Jah – SSD ei ole ketas, aga on sellel tähtsust, kuna arvuti sees töötavat salvestusvahendit oleme harjunud nimetama kettaks juba 30 aasta või kauem. Moodsates tööprogrammides kujutab salvestusnuppu endiselt diskett, mille kasutamine lõppes ligi 20 aastat tagasi.
Eraldi viirusetõrje vajadus sõltub sellest, mida arvutiga tehakse. Mitmed eeskujulike näitajatega „rikkis“ arvutid on muutunud uuesti töövõimeliseks pärast tasulise viirusekaitse eemaldamist. Microsoft Windowsi tootjana oskab leida paremini tasakaalu kaitseomaduste ja arvuti jõudluse vahel kui pidevalt mahukamaks muutuvad kaitsetarkvarad.
120 GB SSD mäluseade ei lahenda kindlasti KÕIKI mäluprobleeme agaral filmide allalaadijal. Selline eelistus sai pakutud odava hinna tõttu, mis on olnud netipoodides isegi alla 17 €. Ja kõigi ette sattunud masinate vahetatud originaalkettad olen tõesti kruvinud 2,5“ korpustesse (HDD case – hinnaga ca 5 € või vähem), et sama ketast välise kõvakettana kasutada. Kõik sellele salvestatud väärtused säilivad paremini, kui pidevalt töötava arvuti sees. Kogu töö tulemusena saad noorusliku kiirusega arvuti ja lisaks välise USB kõvaketta, mille uusi ja mahukamaid isendeid vist alla 40 € ei müüda.
Inglise keelega ei ole uue puhta Windows 10 paigaldajal ka mingit vaeva, kuna kõik on eesti keeles. Kahjuks lisandus sügisel tehtud värskendusega kodukasutajatel valitseva Home versiooni asendamiseks Windows 10'ga vajadus registreeruda Microsofti kasutajaks (tasuta!). Pärast paigaldust saab teha uue kohaliku konto ja veebiühendusega konto kustutada. Kõik mis lihtne, tehakse keerulisemaks.
Aga linnaliiklusest kiiruga maha keerates ja autos telefoni läbi „tunnistusi“ andes pidi see lugu sama hüplev saama.
https://www.microsoft.com/et-ee/software-download/windows10

-18  +24
Vahur Neljapäev
25.01.20, 07:03
Oh ää aa sa kua sii praest niipalju lora, taltsuta väheke oma kommimisekirge.

-41  +19
Vahur Neljapäev
25.01.20, 10:37
Kui öösel magada ei saa, siis aitab alati palderjan!

-25  +16
elektritsaabtasutablogspotcom
26.01.20, 00:19
Arvuti viiruseid ei eksisteeri juba 20 aastat . On olemas nuhkimisvara
mille abil tehakse trikke teiste arvutites.

-6  +5
anonüümne

25.01.20, 06:26
Pole vajagi odavaid lahendusi otsida, rahval raha küllalt...Loe ainult, kui palju raha saavad inimesed anda välismaistele petturitele lihtsalt telefonikõne peale...

-16  +9
Tiidule
 1

25.01.20, 10:47
Miks üldse seda mõttetut microsofti propageerida. Üleelmisel kümendil ostsin pea iga kahe aasta tagant omale uue Windowsi läppari no ei saa lõpuks enam peale kahte aastat hakkama. Igasugused jamad tulevad, arvuti läägib, siuke tunne nagu viskaks seina. Lõpuks otsustasin eelmise kümnendi alguses omale 5 korda kallima Macbooki osta, nüüdseks on ostust varsti 10 aastat möödas, läppar töötab siiani nagu uus. Ei ole probleeme, ei läägi, kõik kena. Mida te inimesed raiskate oma raha nende 500-700 euroste või isegi veel odavamate microsofti tarkvaradega jamadele? Ostke omale korralik 2tonnine macbook ja saate 10 aastat rahulikult sellega elada.

-13  +18
elektritsaabtasutablogspotcom
26.01.20, 00:23
Te olete ikka haiged nende hindadega,virutate kirvega selga igal sammul. Tsiviliseeritud riikides on arvutite hinnad mitmeid kordi madalamad.

-4  +3
 7

25.01.20, 10:54
Küsija suu pihta ei löödavat ja kordamine olevat tarkuse ema. Olen eakas inimene, loen arvutis lehti, sobran ostuportaalides, vaatan videosid, ka on mul facebooki konto-sain aru, et minusugune tavakasutaja ei vaja Windows 10 programmiga enam eraldi viirustõrjeprogrammi, võin selle ostmata jätta?

-5  +8

25.01.20, 11:09
Windows 10 ei ole "programm".
Windows 10 on operatsioonisüsteem, millesse on vaikimisi sisseehitatud viirusetõrjeprogramm Windows Defender.

Kui kasutajal tekib küsimus, kas Windows 10 puhul on vaja eraldi viirusetõrjeprogrammi, siis arvan, et ka Tiit Tilk vastaks, et küsimuse sellise püstituse puhul on üks viirusetõrjeprogramm lisaks ainult piduriks asja juures.

-8  +6
kobakäpp
25.01.20, 12:23
Oleks mulle Sarmas peale Windows 10 paigaldamist iitsatatudki, et sellele operatsioonisüsteemile mingit lisa viirustõrjeprogrammi pole vajagi, vaid et see isegi segab. Lasti rahulikult uus ESET osta.

-1  +6
Viirus
25.01.20, 13:38
Natuke liiga julge väide on, et Windows 10'ga ei ole viirusetõrjet vaja kuna Windowsis on juba midagi olemas. See on umbes nagu ütleks, et minul ei ole kodu välisuksele lukku vaja, sest mul on uks ju niikuinii kinni või, et ei ole valvet vaja, sest uks on ju lukus.

-8  +4
Tiit Tilk
25.01.20, 15:54
Mul on paarkümmend sülearvutit, millega õpetan arvutikursusi. Lisaks sülearvuti raamatute kirjutamiseks ja väike kerge "reisiarvuti" ning neid on veel. Olen aidanud arvutite seadistamisega tuttavaid ja arvutikoolitustel osalejaid. Viirusetõrje tarkvara pole ma enam aastaid paigaldanud. Loomulikult ei saa ma kuidagi väita, et ainult Microsoft Windowsi sisse ehitatud kaitsevahendit kasutades mul nendes arvutites ühtki pahavara ei oleks. Kuid seni pole kogenud ka ühtki nähtust, mis viirusele viitaks.

Olen saanud postkasti mitu venekeelset kirja, milles väidetakse, et kurjategija on mu arvuti üle kontrolli haaranud ja mind mingis nilbes tegevuses arvuti veebikaameraga filminud ja kui ma ei tasu talle 500 $ jagu bitcoine, avalikustab selle video. Ei ta tea, et ühel arvutil polegi veebikaamerat ja teistel on kleeps kaameral nagu oli president Ilvesel. Sarnaseid valehoiatusi raha väljapressimiseks ei tule pidada viirusteks.

Kuid ühe väga selge hoiatava sõnumi need annavad: TEE ENDA VAJALIKEST FAILIDEST KOOPIAID! Kui kopeeritavat on vähem, piisab mälupulgast, kuid ilmselt ei saa sa välise USB kõvakettata.
Kadunud armsatest perepiltidest või aastate jooksul loodud andmetest kuulen liiga sageli ja põhjuseks ei ole viirus.
Kui mingi viirus kogu su arvuti nii krüpeerib, et saad sellesse salvestatut kasutada alles pärast kurjategijatele raha tasumist ja 20% juhtudest ei vabastata andmeid ka tasumise järel, ei oska ka teised meedias esinevad arvutiinimesed midagi paremat soovitada, kui väliseid koopiaid.

Eseti NOD on väga hea viirusetõrje tarkvara. Kellel tarvis otsida pidevalt veebilehti, millelt saab alla laadida kraami, mille eest tavaliselt tasuda tuleb, tehku kindlasti kulutus NOD-i ostuks. Ei usu, et enamus pensionäre päevast päeva piraatfilmide, muusika, mängude ja pornoga tegeleksid. :-)

Paljud Windows 7 omanikud kasutavad tasuta viirusetõrje tarkvara Avast, mis on eestikeelne ja üsna võimekas. Isegi nii hoolas, et leiab troojalase tüüpi viiruse siit samalt Meie Maa veebilehelt. Nii oli see pakun, et vähemalt 5 aastat ja võib-olla annab Avast oma vastikult piiksuva kolmekordsete teabeakendega häire Meie Maa lugejale tänini.
Mis näitab, et isegi see pole veel päris hästi selge, mida üldse viiruseks pidada.

Küll aga oleks aeg hakata võitlema Meia Maa kommentaarides liiga sageli ilmuvate "inimviiruste" vastu, kuna ka minu kohta on siin samas täna väidetud tegevusi, mida ma teinud ei ole ehk väga õrnalt laimatud. Mis ei anna veel põhjust politseid poole pöördumiseks, kuid puhtama elu- ja teabekeskonna nimel tuleks see vaev millalgi ette võtta. Ja igasugu Vahur Neljapäevade jt tegelikud nimed avalikustada, kuna isegi nimekuju võib sisaldada pilget, mis tähendab ühtasi rünnet konkreetse isiku vastu. Samuti identiteedivargused - kui keegi peale minu kavatseb postitada nimega Tiit Tilk.
Korralikele ja ausatele lugejatele tunnistan, et loen Meie Maa'd harva või veel vähem kommenteerin.

-12  +13
Viirus
25.01.20, 17:44
Viirusetõrje vajalikkuse või mittevajalikkuse ja milline viirusetõrje on hea ja milline mitte üle võibki vaidlema jääda. See on sama nagu üritada võrrelda ukselukke, milline on kõige turvalisem ja kas seda üldse vaja on. Enamus inimesi siiski tahab, et ukse lukk oleks hea ja turvaline. Asi ei ole selles, et tegu on mingi kahtlase kohaga kuhu sissemurdmise tõenäosus on palju suurem. Inimene lihtsalt tahab tunda end turvaliselt ja see ukse lukk ei ole ju nii kallis. Sama on viirusetõrjega, iga inimene otsustab ise kas ja millist viirusetõrjet tal vaja on. Mina ütleksin lihtsalt, et on soovitatav.
Mis aga pensionäridesse puutub, siis Tiidul on muidugi õigus, vaevalt, et pensionär sellistel lehtedel kolab. Aga ega see ei ole ju ainus koht kust viiruseid saada võib. Selle võib saada ka naabrinaise käest saadud mälupulgalt või mailiga.
Enda südame rahuks ja turvadundeks soovitan mina kasutada tasulist viirusetõrjet. See mõni euro on seda väärt.

-0  +0
Lällav baaremen lokaalist
25.01.20, 19:41
Tiit sa muud ka peale miinuste panemise teha oskad?

-2  +9
Vestlus
25.01.20, 22:25
Anonüümne kommentaarium on päris vajalik koht. Päris elus tekib selline vestlus nt arsti vastuvõttu ootavate inimeste vahel või lennujaama ooteruumis. Seal ei alustata ka enese tutvustamisega. Lihtsalt vahel on hea mõtteid jagada teise kui inimese, mitte nt professor Sikk Sokuga. Loomulikult jagub lolle räuskajaid igale poole, nii kommentaariumisse kui avalikku ruumi, aga need tulevad ja lähevad, kes neist ikka välja teeks. Kui, siis teine samasugune napakas.

-1  +1
Muska

25.01.20, 12:21
Tyndub et tiit ongi see kes siin plusse ja miinuseid lahmib

-21  +13
Vahur Neljapäev
 1

25.01.20, 13:51
Tänapäeval on nutiriistvara probleem inimesele suuremaks stressiallikaks kui näiteks mõne tõsise kasvaja avastamine.

-4  +6
Taimi
26.01.20, 14:11
Sina oled muidugi oma ihuriistvara pärast mures, sest ainult rippuva riistvaraga pole naistes midagi peale hakata.

-1  +6
Linnamikk

25.01.20, 22:11
Ei paanikat. Win 7 ainuke ok platvorm peale xp-d . edasised täielik pudru.

-2  +11
Pensionär

26.01.20, 17:36
Kelleks te pensionäre üldse peate? Loomulikult ma vaatan iga päev pornot, kommenteerin õelalt lehtedes ja vaatan filme ka. Kas te arvate, et kui ma enam tööl käima ei pea, kaotasin kohe mõistuse või? Arvutid on tõesti juba kaua kasutusel olnud. Olid juba siis, kui 20 aastat noorem olin. Võin teile viirusetõrje osaski nõu anda. Tilga esimesed raamatudki 1999 aastal

-0  +4
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Perekondlik (2)
Oma kätega loodu pakub Raivole rahuldust ja rõõmu
In memoriam Mihkel Smeljanski
Muhus jagati parimatele preemiaid ja tunnustusi
Bellingshauseni kapten Indrek Kivi: kartsin juhtide egosid (5)
Toasooja hind võib edaspidi kerkida kuni 10 protsenti (18)
Meie Maa omanik Arne Pagil pälvis maakonna vapimärgi (3)
Lümanda elutööpreemia pälvis spordihing Urve Vakker (10)
Sandra Sepp: advokaat peab olema inimlik (1)
Mustjala teenetemärk jäi tänavu välja andmata (1)
Priit Penule maaeluministeeriumi kuldne teenetemärk (1)
Kalurid soovivad Saaremaa suurmehi postmarkidele (9)
Toitumisekspert: tervisliku toitumise ABC tuleb kasuks igaühele
Rahvas, rahvus, riik (5)
Nädala loetavuse top 5
Kaunispe külas hukkus autot remontinud mees
Pulmapidu päädis kolmekordse luumurruga (11)
Valla järelevalve peaspetsialist lahkub ametist (22)
Perekondlik (2)
Imetüdruk läbis aastaga kaks klassi (29)
Kommentaarid
Toasooja hind võib edaspidi kerkida kuni 10 protsenti (18)
Kuressaares toimus robootikaliiga eelvoor (9)
Meie Maa omanik Arne Pagil pälvis maakonna vapimärgi (3)
Mustjala teenetemärk jäi tänavu välja andmata (1)
Sõnajalad kolivad tuuleenergeetika arenduskeskuse Saaremaalt ära (34)
Rahvas, rahvus, riik (5)
Igor Gräzin asub tööle Saarte praostkonna vikaarina  (31)
Tuba, kus maailm muutub paremaks (17)
Valla järelevalve peaspetsialist lahkub ametist (22)
Bellingshauseni kapten Indrek Kivi: kartsin juhtide egosid (5)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud