[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Esmaspäev, 01. juuni 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
juuni 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Kommentaarid

Komisjon tühistas hankes lennuki vanusepiirangu
29.11.2019. Autor: BNS
Riigihangete vaidlustuskomisjon (VAKO) rahuldas lennuettevõtte Transaviabaltika taotluse ning tunnistas kehtetuks maanteeameti Kuressaare lennuliini hankel lennukitele kehtestatud 20-aastase vanusepiirangu.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Vahur Reede
 2

29.11.19, 05:16
Suur "AITÄHH" Madis Kallas ja Indrek Kasela!

-5  +11
Reet Vahu
29.11.19, 17:06
Õpi kirjutama ja äää klõbista!!!!!!!!!!!!

-8  +3
Kusti
30.11.19, 14:18
Kadri Matteus: saarlased ei pea veel tingimata leppima vanade lennukitega | Arvamus | ERR

https://www.err.ee/1008607/kadri-matteus-saarlased-ei-pea-veel-tingimata-leppima-vanade-lennukitega

Vandeadvokaat lohutab oma artiklis saarlasi nagu nad nii tahaksid lennata pealinna uue lennukiga. See, et mingi aktivist ja vallavanem vingub ja üritab meedia teel tähelepanu saavutada ei tähenda, et saarlastele on uus lennuk väga oluline ja et saarlasi on vaja kuidagi lohutada ja öelda, et võib-olla vanuse kriteerium ikkagi jääb. Kui mind ei usu, võite ühe nädala jooksul minna Kuressaare lennujaama ja küsitleda neid kes tõesti seda teenust aktiivselt kasutavad. See Madise käitumine oli häbiväärne, sest lisaks ministrile valetamisele väideti nagu nad olid seda soovi varem avaldanud. Võin sõna öelda, et reisijad valivad väikse lennuki või suure aga vanema omaga teist varianti. Kahjuks paljud ei tea kuidas käib lennuki hooldamine ja selle tingimuse jätmine võib tähendada seda, et kandideerib ainult Nordica oma 8 tuhande euroga lennu kohta või keegi saab jälle tingimustest valesti aru ja tekivad vaidlustused. Kui tuleb vana lennuk, siis see ei tähenda, et teenus tuleb kuidagi katkendlik ja kehv. Mu kogemus näitab, et vana lennuk tekitab küll rohkem müra, aga sinna on pandud suuremad ja pehmemad istmed. Uute lennukite puhul tahetakse võimalikult palju reisijaid vedada ja istmed on tihti kitsad ja õhukesed.

-0  +1
Masohist
 3

29.11.19, 08:38
Täiesti uskumatu .Bussid millel kehtiv ülevaatus aastast 60 samuti teedele.Kusagil on kallutatud jõud ,et vanaraud lendama hakkaks

-10  +0
Komp Ott (nimi muudetud)
29.11.19, 13:07
Artikli alguses võiks olla "Loe kommentaare" sinise lingi asemel "Loe kommentaare ja imesta". Mulle tundub, et vahest on loomale kergem midagi seletada kui inimestele. Alati mida ka maanteeamet, valitsus või mingi muu amet teeks ei sobi.

Sa võrdled seda, mida ei saaks kunagi võrrelda. Lennuki ja auto, bussi, veoki, kaubiku VLA numbrid ei ole võrreldavad. Laias laastus võetakse iga 5-aasta jooksul kogu lennuk lahti ja asendatakse iga kruvi, k.a navigatsiooniseadmed, šassii, propellerid jne, mis siis, et nad oleksid võinud 3 korda kauem olla. Jäävad ainult istmed ja alumiiniumkere, mis on pideva kontrolli all. Sa lihtsalt ei kujuta mis vaevaga saadakse Euroopas lennulube ning kui ranged on reeglid.

See maksimalistlik Madise soov oligi hämamise ja esinemise eesmärgil, ma ei võta ju sedasi sõna kui ma ei valda teemat. Tähtis on lennuki korrasolek. Kuidas on võimalik, et vana lennuk mõjutaks väljumiskindlust? Praegune lennuk on varsti 30-aastane. Miks ei ole suur lennuk kvaliteedisamm? Kui vana masinaga suureneks ühe lennu, siis ükski vana lennuki omanik ei saaks võita, sest hind ongi tähtsaim punkt. Need kõik väited olid udujutud. Jäävad ainult istmed väsinumateks kuigi see pole esmatähtis asi kui tahate üldse lähiajal suure masinaga lennata.

Tõsiasi on see, et uut, suurt ja taskukohast masinat Eestisse ei tule. Ma tahaksin ka uue lennukiga lennata, aga meil ei ole selliseid rahalisi võimalusi ja firmasid, mis kandideeriksid sellele hankele, pakkudes tasakaalus hinda. Plaan loobuda sellest tingimusest oli selleks, et tekitada lennufirmadele suuremat huvi ning kindlasti leiduks mõni sobiv pakkumine. Milleks teha hanget uuesti kui midagi ei muudeta? Samas ei astu jälle hange vaidlustustele, targad õpivadki vigadest, mitte ei looda õnnele. Kui vanus on märgitud, siis kindlasti keegi ka vaidlustab, et saada raha endale ja lähebki uuele ringile. KOGU ajaloo jooksul ei ole juhtunud ühtegit õnnetust, mille põhjus oleks raudlinnu vanus. Vana lennuki puhul teatakse selle puudusi, häid külgi, meenutage Boeingu Maxi olukorda. Moosiriiul ei tule, see on liiga pisike ja vaevalt keegi tuleb senisest vanema aparaadiga. Lähiraadiuses on uus ja suur lennuk, aga selle eest tahetakse 30 miljonit viie aasta peale, mõelge, kes selle kinni maksab, arvestades, et talvel on pea alati lennukid pooltühjad?

-4  +8
......
29.11.19, 17:08
Tundub ,et keegi tunneb ennest juba jällegi võitjana

-3  +1
Komp Ott (nimi muudetud)
29.11.19, 18:08
Mille võitjana ma ennast tunnen? Ma ei võistle mitte kellegiga. Enne "Lisa kommentaar" vajutamist loe enda postitus ka läbi ning järgi õigekirja. Millist kasu sa ühiskonnale tood, kui kargad sedasi tühja? Sul puudub ju enda arvamus. Selline lehe risustamine kasu ei too.

Paneb lihtsalt imestama, milliste lollustega ametnikud välja tulevad, paneme reisijate vanuse kriteeriumi ka? Kui maanteeamet vaidlustab sellise asja kohtus, siis suure lennuki tulek jälle viibib, nad ütlesid ju ise, et nad ei tahaks seda, lihtsuse ning vaidlustuste vältimiseks pole sellist punkti vaja.

-1  +4
anonüümne

29.11.19, 08:39
Meil keeratakse hankeid üle võlli, sama oli ka prügihankega, kus nõuti veokeid, mis uuemad kui EURO 3 ja siis imestatakse, miks hinnad kallimaks läksid, lisaks veel muud hankesse kirjutatud lauslollused!

-0  +15
sammal j

29.11.19, 08:40
kunagi oli suur kisa taksode vanuse üle. tuleb välja, et taksoauto ei või üle 10 (kui vale, siis paranda) aastane olla, lennuk olgu või sajane.

-4  +0
penskarid väljateenitud vanaduspuhkusele

29.11.19, 08:58
Kui juba vanusepiirand, siis olgu see kõigile ühtemoodi ning oma ametid peaksid mahapanema nii Saaremaa vallavolikogu esimees ja veel mitmed vanurid vallavalitsuses. Head vanurid, loobuge ometi juba ükskord oma soojadest kohtadest ning andke teist veidi noorematele ja kindlasti ka teravamatele pliiatsitele võimalus endid proovilepanna ning kohalikku eluolu edendada.

-3  +13
mig3
 1

29.11.19, 11:59
Mina lendaks heameelega AN2ga 75% suurem võimalus ellu jääda kui mingi reatiiv mootoriga lennukiga..

-0  +4
Nõiaella
29.11.19, 13:23
Lennaku või luuaga, küll riigikassakõik kinni plekib.

-0  +4
anonüümne

29.11.19, 13:29
ERRi uudis:
"Selge on see, et meie jaoks on tegemist pigem pettumusega. Uibo lisas, et Regional Jeti üldiseid plaane see siiski ei mõjuta, kuna ärilises mõttes pole tegemist nende jaoks olulise hankega."

Jälle hakkab Nordica pressiesindaja maanteeametit meedia teel ründama ja solvuma. Keegi ei ütle, et Nordica ei või hankes osaleda, miks ei või Nordica liisida väiksemat lennukit, mis aitaks ka hinda alla tuua. Kui googeldada ATR 42, Fokker 50, Saab 2000 või Bombardier Q300 for sale, siis saab juba piisavalt tulemusi. Nende ärimõte on suure lusikaga, aga korraga, mitte väikse lusikaga, kuid tihti. Võib järeldada, et Vako komisjon ja Transaviabaltika esindajad jagavad lennundusest rohkem kui minister või maanteeamet.

See ongi üks põhjustest, miks Regional Jeti ei oodata siia lendama ja eelistatakse Eesti mõistes väikset firmat. Nendel on ühest väiksest saarest viisakalt öeldes savi. Kui nad võidavad, siis see kindlasti ka kajastub. Tavaline lennureisija tegelikult ei oskaks öelda, kas on tegemist visuaalselt uue või vana lennukiga ja välismaa turist ei mõtle seda, tema jaoks on see punktist A punkti B saamise vahend mitte pidu ja reisi eesmärk. Keegi ei sega ka vana lennuki omanikul renoveerida salongi.

-0  +5
Tige lind

30.11.19, 20:06
Kogu see landamise jama ajab juba ammu öökima . Milleks seda üldse vaja on . On lendajaid - palun : plekkige see lõbu kinni ja lennake või oimetuks . Siin käib saaga et oleks 5.laeva uut juurde vaja - palun: jätke see lendamine ära ja see 20 milli on 4 aastaga olemas !!! Siin sonitakse keskkonnareostusest ja nii mõnigi kääbik on vingunud et laevad reostavad - need lennukid reostavad 10x rohkem kui need laevad ja siin ei köhi keegi

-0  +5
Moonika

01.12.19, 15:37
Kehtestati piirang, võeti maha, kehtestati piirang, võeti maha...Suhteliselt siia-sinna tõmblev tegevus käib.

-0  +0
lugeja

02.12.19, 15:11
Ei ole vaja suuremat lennukit, mis talvel veerand või alla selle täituvusega lendaks. Vaja on tihedamal hooajal panna sõitma mitu lennukit, vastavalt ostetud piletite hulgale. Ja kui on näha suuremat huvi, siis sõitku või mitu korda. Kui mitmest lennukist üks ka ootamatult rikki läheb, teenindavad teised rohkem ja osa reisijaid lihtsalt hilineb, mitte ei jää kõik reisijad ilma teenuseta nagu praegu.
Mõte lennuliikluse raha suunata praamidele on mõne autop*de unistus. Kellel aga aeg maksab, eelistab igatahes lennuliiklust. Endalgi olnud juhuseid, kus hommikul tavalisel ajal kella 8-ks tööle, rahulikult veel e-post üle vaadatud ja siis lennuki peale et kella 10-ks Tallinna jõuda. Bussiga oleks pidanud juba kella 5 ajal sättima hakata. Auto puhul veel hullem ehk ise unisena roolis piinlema, end ja teisi ohtu seades.

-0  +4
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Vasakpööre ja möödasõit lõppesid avariiga
Käibemaksu ei tasunud ligi 14% Saaremaa ettevõtetest
Eesti piirid avanesid Euroopa riikidest saabujaile
Asju, millega oma kogukonnas tegeleda
Tänavafestival kutsus Kuressaarde sisse sõitma
Pöide kandi rahvas pole uute pakendikonteineritega rahul
Täna algab suplushooaeg
Tutvustatakse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni eelnõud
Viikingid näitasid Narva vastu sisu
Inspektsioon: Sokujahile minnes olgu dokumendid korras
Koroonaosakond jätkab ravivalmisolekus
Siim Sooäär tegi kuldse duubli
Juulis toimub MM-etapi asemel Enduro GP Estonia
Organic Estonia ja mahemajandav Eesti
JUHTKIRI - Kohanemine uue normaalsusega
Nädala loetavuse top 5
Vasakpööre ja möödasõit lõppesid avariiga
Käibemaksu ei tasunud ligi 14% Saaremaa ettevõtetest
Eesti piirid avanesid Euroopa riikidest saabujaile
Asju, millega oma kogukonnas tegeleda
Tänavafestival kutsus Kuressaarde sisse sõitma
Kommentaarid
Tiiu Aro: Edward Laane tunnustamiseks on teisi võimalusi (34)
Kurb kuulda ja lugeda (28)
Reformierakond kesklinna liikluseks sulgemise eelnõu tagasi ei võta (69)
1. juunist on Saaremaal Kaarma, Kärla ja Lümanda kogukond (14)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (201)
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (7)
Koroonakriis sünnitas mõtte seeni kasvatama hakata (11)
Vallavanem sai täpid viimasel hetkel kokku (20)
Vallavanem Mikk Tuisk – põhimõtetega mees  (32)
Vandaalid laamendasid võistluspaigas ja virutasid jooksu lipu (4)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud