[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Teisipäev, 01. detsember 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
detsember 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Kommentaarid

Tööstuse äriplaan 2020 – kas tahame olla tööstusriik?
27.11.2019. Autor: Sirli Tooming
Täna nädal tagasi toimus Tallinnas Noblessneri uues Proto Avastustehases majanduskonverents Tööstuse Äriplaan 2020, millest võtsid osa ka Saare maakonna ettevõtjad.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Anonüümne
 3

27.11.19, 07:41
Ah et toome ikka välismaalt odavat tööjõudu.
Palun, tööstusettevõtted, ärge laienege, kui te tööjõudu meie hulgast ei leia. Odava välistööjõu abiga saab küll kapitalist enda kukru täis ja jääb üle ka riigimaksudeks. Aga see maksuraha saaks kohe otsa, sest uutele migrantidele tuleb tagada keeleõpe, sotsiaalabi, tervishoiuabi jne.
Vene ajal toodi meile sisse sajad tuhanded tööstustöölised. Probleemid nendega ei ole lõppenud ka 40 aastat hiljem. Kannatanud on eesti keel ja kultuur. Raha ei ole kõige tähtsam.

-2  +7
Vahur Neljapäev
27.11.19, 10:10
Mis odav tööjõud? Kust sa seda võtad? Ma tean Saaremaal terve hulga Ukraina töömehi, kes saavad täpselt samaväärset tasu nagu kohalikudki. Ei ole mõeldav, et Ukrainlased tulevad lüpsimajja ja saavad 10 eurot tunnis. Saavadki ju vähem nagu ka kohalikud maakad.

-1  +5
Vahur Laupäev
27.11.19, 10:23
See Ukraina odava tööjõu teema on küll EKRE puhul natukene üle liialdatud. Tegelikkuses ei olegi asi üldse niivõrd palgas kui töötajas endas.
Probleem on selles, et Ukraina on rohkem slaavi ajas kinni kui Eesti. Me oleme juba pikka aega Euroopa Liidus olnud ja ühiskonna uhkeks ajanud. Tänu sellele ongi võimatu võrrelda kuni 35-aastast töötavat Eesti ja Ukraina meest. Miks? Sest meie omad tahvad lihtsalt raha saada ja tööd võimalikult vähe teha. Ukraina mehed on aga teadlikud, et kui tööd ei tee, siis ei teeni raha ja kui raha ei teeni, siis oled nälgas. Meilt on see põhimõte juba ammu ära kadunud. Soome ju minnakse ka ja esimesena küsitakse, mis tunnipalk on. 17 eurot/ tunnis. "Näääääh, ma mõtlesin, et ikka 20". Selle asemel, et mõelda "suurepärane palk, kodumaal ei saa ma pooltki nii palju". Selline on see matslasmehe mõttekäik ja selliseid muidusööjaid ei peaks kohe kindlasti Soomest siia ettevõtjate närvide kallale tooma. "Millal ma palgatõusu saan? Millal ma saan?"
Seega ärge jaurake selle Ukraina odava tööjõuga. Asi on hoopis milleski muus.

-2  +6
Vahur Jüripäev
18.04.20, 17:00
nüüd on pekkis?

-0  +1
ettevõtja

27.11.19, 08:38
Tootmisele vajalik tööjõud istub mugavates riigiametites,kuhu ikka ja jälle uusi toole juurde leitakse!ka hr.Tiitson astus üle fuajee ja maandus Maanteeameti sooja kontorisse.Avalik sektor on meil hullult ülerahvastatud, võimudel on aeg sellest aru saada!Brüsselile aruandeid võivad genereerida ka arvutid.

-1  +11
Vahur Neljapäev

27.11.19, 10:15
Mind paneb sellise tööstusjutu puhul alati muigama mälestus sellest, kuidas suurkorporatsioonid nagu Bolt või Siemens ei pea üleval mitte bürood ega tööstust vaid pigem mängumaad.

Niikui kaamerad ja reporterid kohal, siis on ju tore reklaamida, et meil ju üldse tööd ka tegema ei pea. Töötajad teevad trenni, mängivad pinksi, käivad saunas, joovad kohvi ja mida kõike muud.

Eks selline muster olegi võimalik, kui sa teenid miljoneid või miljardeid ilma lillegi liigutamata. Milline on aga reaalne ettevõtte mõttekäik? Väga lihtne, end tuleb müüa. Iga tehtud töötunni eest järgneb palk. Kui sa aga selle tehtud töötunni ajal pinksi mängid, siis mille eest sulle maksta tuleks? Järelikult tähendab see seda, et ettevõttel on liiga palju töötajaid, kui tööd ühes päevas nii vähe, et jõuad veel töö ajal teatris käia.

Tasub lõpetada selliste mõningate üksikute ettevõtete esile toomine, kui eeskujulik tööandja. Jah, oleks sul pisikesel restoraniettevõttel ka nii palju käivet, et nad oma töötajad töö ajal spaasse saadaksid, siis oleks ju kena. Reaalsus on aga see, et iga tund tegemata tööd on TAVALISELE firmale kulu.

-1  +5
 1

27.11.19, 20:05
Moderaator on vaimuhaige

-1  +1
Vahur (seedin)
18.04.20, 17:02
ega sinagi enda väljaütlemiste ja lahmimistega endast teistsugust arusaama ei ürita jätta

-0  +1

27.11.19, 20:08
Esmalt tuleb endile tagada energiasoltumatus.
Muuta hooneid plussenergia majaks ja moodustada energiaühistu.

Pension tuulepargist
Harry Raudvere maksab pensioni oma energiaühistu liikmetele sest tema aktiivus viis kokku 500 inimest kes panid rahad kokku ja ostsid tuulepargi. Kes panustas 10 eurot,kes sada,kes kaks tuhat,kes sadatuhat -sedasi koguti raha kokku ja osteti tuulepark,ning kindlustati endile pension. Taanis on see populaarne moodus endile pensioni tagamiseks.
Tartu Hoiu-Laenu ühistu energiaühistu liikmed pensionile minnes muud ei tee kui vaid sügavad mune.

-1  +1

27.11.19, 20:10
Tasuta kütus majadele ja autodele. Peter Salocher jt.
https://www.greenfuelh2o.com

https://youtu.be/qRZY_R1fdHI

https://youtu.be/ThgwvIzaikc

https://youtu.be/CrShsQjvqAY

https://youtu.be/qdDoxQEwMxU

https://youtu.be/WkEX5cToTaw


Eesti kingib Venemaale tanklate ja gaasitorude kaudu igal aastal 10 miljardit eurot, selle asemel saab hooneid kütta ja sisepolemismootoreis kütusena kasutada vesiniku mida saab tasuta vesiniku hho ge.ne.ka abilHHO genekas toodab vesiniku koguses
mis kohe tarvitatakse,siis ei saa tekkida õnnetust.
HHO genekas paigaldatakse sisepolemismootorile, see asendab bensiini ja diisli vesinikuga. Ka hooneid saab kütta tasuta vesiniku hho geneka abil.

Oluliseim oskus on veest lahutada vesinikku. See on lihtne.
Omavahel ühendatud anumates olevale
veele paned anoodi ja katoodi,veele lisad toidu soodat,katoodi ja anoodi ühendad 9V akuga. Toimub elektrolüüs mis jagab vee vesinikuks ja hapnikuks. Vesinikku kasutatakse hoonete kütmiseks ja vesiniku autodes. Vesiniku autod erinevad elektriautodest akude poolest. Vesiniku autol on akude asemel vesiniku element.
Elektri ja vesiniku autode tootmise omahind on madalam bensiini-diisli autode omast. Paraku jaehind on kallim sest poliitika on vale.
Vesinik ei ole ohtlikum kui bensiin,ohutusnõuetest tuleb kinni pidada.
Kui teete elektrolüüsi siis vesinik ise ei plahvata aga kui süütad siis toimub tugev plahvatus mis teeb kurdiks,kaotad kuulmise terveks eluks. Tuleb kasutada kõrvaklappe ja süüdatava
vesiniku kogus ei tohi olla suur sest muidu tapab,purustab maja seinad. Muideks,bensiiniga on peaagu sama lugu kui tuba kattub bensiini aurudega ja toimub pisike elektrisäde,keegi lülitab lambitule
põlema,lülitis toimub elektrisäde siis toimub plahvatus ja maja lendab vastu taevast. HHO genekas toodab vesiniku koguses
mis kohe tarvitatakse,siis ei saa tekkida õnnetust.
Raketid lendavad kosmosesse vesiniku abil.
Filmis "Kiired ja vihased" NOX gaas on vesinik.
Veest vesiniku eraldamiseks on parim variant see kui kasutada kuiva
elektrolüüsi aparaati. Internetis nimetatakse seda hho generator.
Vaata www.instructables.com seal kirjeldavad kuidas ehitada hho genekat. HHO genekas toodab vesiniku koguses
mis kohe tarvitatakse,siis ei saa tekkida õnnetust.
Elektri tootmiseks ehita enda maja katusele tuulik ja päikesepaneel
sest siis saad elektrit tasuta ja selle abil elektrolüüsi tehes saad ka vesiniku tasuta-nii saad maja kütet tasuta. Vesinikuga kütmiseks on vaja katelt jne. Vesinik annab kuumust mitu tuhat celsiust,sulatab metalli. Bensiin annab kuumust 700 celsiust.
Vesiniku oktaanarv on 110.

P.S. Saksa tsepeliin ameerikas ise ei plahvatanud. Ta lendas yle ookeani euroopast ameerikasse ja seal vaenlased süütasid tsepeliini. Naftakompaniid soovivad,et ainult nende kütust ostetaks ja sestap likvideerisid alternatiivi.

Reply

AnonymousNovember 9, 2019 at 6:24 PM
https://youtu.be/AMlAOZArvA4

Reply

AnonymousNovember 9, 2019 at 6:31 PM
https://youtu.be/loDtI2c8LXw

Reply

AnonymousNovember 16, 2019 at 2:53 PM
https://youtu.be/M2SI5le_eEw

Reply

AnonymousNovember 16, 2019 at 3:04 PM
https://youtu.be/gnukyxWngcc

Reply

AnonymousNovember 19, 2019 at 8:01 PM
https://youtu.be/qxBqDlNv3KM

Reply

AnonymousNovember 19, 2019 at 8:19 PM
https://youtu.be/m9gwxEzgXpw

Reply

AnonymousNovember 21, 2019 at 6:29 AM


Eesti maksab varjatud maksudena Venemaale tanklate ja gaasitorude kaudu igal aastal 10 miljardit eurot
Bensiini-diisli ja vene maagaasi asemel saab hooneid kütta ja sisepolemismootoreis kütusena kasutada vesiniku mida saab tasuta vesiniku hho geneka abil.

HHO genekas toodab vesiniku koguses
mis kohe tarvitatakse,siis ei saa tekkida õnnetust.
HHO genekas paigaldatakse sisepolemismootorile, see asendab bensiini ja diisli vesinikuga. Ka hooneid saab kütta tasuta vesiniku hho geneka abil.

Oluliseim oskus on veest lahutada vesinikku. See on lihtne.

HHO genekas toimub elektrolüüs mis jagab vee vesinikuks ja hapnikuks.

Veest vesiniku eraldamiseks on efektiivseim kuiv
elektrolüüsi aparaat.Ta ei ole kuiv aga nimetus on selline.
Internetis nimetatakse seda hho generator.
Vaata w w w .instructables.c o m seal kirjeldavad kuidas ehitada hho genekat. HHO genekas toodab vesiniku koguses
mis kohe tarvitatakse,siis ei saa tekkida õnnetust.
Elektri tootmiseks ehita enda maja katusele tuulik ja päikesepaneel
sest siis saad elektrit tasuta ja selle abil elektrolüüsi tehes saad ka vesiniku tasuta-nii saad maja kütet tasuta. Vesinikuga kütmiseks on vaja katelt jne. Vesinik annab kuumust mitu tuhat celsiust,sulatab metalli. Bensiin annab kuumust 700 celsiust.
Vesiniku oktaanarv on 110.

HHO genekas annab tiivad.

-1  +1

27.11.19, 20:33
Vesi on kütus teie autole,tsiklile, traktorile.


Stan Meyeri praktiline film kus ta seletab kuidas toimib vesi bensiini ja diisli asemel teie autoloksus.

Sellist keerulist elektroonika aparaati mida ta esitleb vist siiski pole vaja,venkud on lahendanud asja lihtsamalt ja teatavasti kaasaegsetel masinatel on piisavalt elektroonikat mis reguleerivad asja ka vesiniku puhul. Tema filmis ei paista ,et ta kasutaks lisa generaatorit voolu tootmiseks aga peaks olema sest venkudel on see olemas. 56.-ndal minutil selles filmis on laua peal vidinad mis tuleb mootorile lisada. Veest vesinikku eraldav aparaat on tagaplaanil.


See aparaat paneb auto ja traktori vurama vee abil s.o. bensiini ja diisli asemel valad paaki vett :
https://www.instructables.com/id/Dry-Cell-Electrolyser/
https://www.instructables.com/id/Dry-Cell-Electrolyser/

Stan Meyer'i lugu mida peab kindlasti kuulama,ta toob eestlased Soomest tagasi

Stanley Meyer'i tasuta transport igale auto ja traktori omanikule,ta peatab kliima muutuse.Peaaegu mistahes probleemid lahendab bensiini ja diisli asemel vee kasutamine.

John Kanzius,
Denny Klein USA-s ,
Japanese water powered car,
Stanley Meyer USA-st,
Steven Ryan Uus-meremaal,
Moray B King,
Daniel Dingel filipiinidel,
Ricardo Azevedo Brasiilias,
Aleksander Kuznetsov Venemaal ,
jpt.
paigaldasid tavaautole veest eraldava vesiniku pruungaasi aparaadi ja bensiini-diisli asemel valavad auto paaki vett. Vesinikul ja pruungaasil on erinevus. See aparaat eraldab veest vesiniku ja mingis koguses seob omavahel. Vesinik on kerge, pruungaas on raske.
Vaata youtubest Moray B King dok.filmi :"One million cavitating water electrolyzers "
Moray B King dok.film :"One million cavitating water electrolyzers

Kliimamuutuse peatab bensiini ja diisli asemel vee kasutamine.
Veest vesiniku eraldada oskab iga koolilaps. Ricardo Azevedo, oma poja teadmiste abil kes on koolilaps, paigaldas tsiklile veest eraldava vesiniku pruungaasi aparaadi.

Bensiini ja diisli asemel pane paaki vett ,kui koolipoisi algteadmiste abil ehitati tsikkel mis ei tarvita bensiini aga vett siis sellise ehitamisega saab hakkama iga soovija. https://www.facebook.com/NowThisNews/videos/884678961622229/?pnref=story


Looduse keskel elamisele on siiani olnud suureks takistuseks bensiini ja diisli kallis hind...
Pole hullu ! Saab hakkama ilma bensiini ja diislita !
Masinaid saab panna vurama vee abil !!!

Auto paaki,bensiini ja diisli asemel,vala vett s.o. oma autoloksule,tsiklile,traktorile paigalda vesiniku generaator. Ehita see ise,saab ka osta. Seda generaatorit nimetatakse HHO generaatoriks.

Venemaalt saab neid osta
Aleksander Kuznetsovilt,tema number :
+79889550606

Ta on selle omanik :
https://www.green-techno.net/
ja ka selle :
https://m.facebook.com/groups/1440699996163132/

AUTO ON WATER
Hydrogen on the ICE is one of the most exciting topics of vehicle owners and not only. Our company has developed electrolyzers capable of replacing the main fuel (gasoline, diesel) by 70-90%. In some cases, it is 100%. Working samples were successfully tested for 2 years.
The results of the engine, units of the units, were in excellent condition, without damage.
Increase of the motor resource of ICE by 2 times, Increase of the engine power up to 35%, Absence of deposit on the piston system.
Machines on which tests were carried out
VAZ 2101
VAZ 2101
VAZ 2108
VAZ 2108
VAZ 2109
VAZ 2109
BMW e39
BMW e39
Volga GAZ-24
Volga GAZ-24
Gazelle
Gazelle
HUMMER H2
HUMMER H2
KamAz
KamAz
Skoda Octavia
Skoda Octavia
Tavria
Tavria
Security
SECURITY Our company has focused on the required capacity per second of a sufficient amount of gas from the water for the operation of ICE. The explosive gas does not accumulate and is not stored in cylinders. There are no volumes of gas accumulation. In the event of an accident or other damage and ignition, the explosion is excluded, since the system is filled with water and the exhausted gas immediately consumes the internal combustion engine. Nothing to explode.
Installation additional. generators
ADDITIONAL. GENERATOR
ADDITIONAL. GENERATOR
ADDITIONAL. GENERATOR
Propane-methane with hydrogen
Excellent proven system of afterburning methane and propane. The propane savings range from 40 to 70%.
In DVS, propane or methane is burned by only 63-64%, the remaining 33-34% is emitted into the exhaust manifold.
Hydrogen is mixed with propane-methane during combustion causing propane to burn to 90-99%
thereby increasing power and saving gas by at least 30-35%.
Good Started on the mixture in -25 -27. Smooth work.
Reduces the temperature of hydrogen burning.
Propane-methane slows the ignition of hydrogen and oxygen.
Hydrogen raises the octane number and raises the caloric content of propane or methane by 20-40%, depending on the amount of hydrogen.
CO2
The ecological exhaust also increases. CO2 emissions are reduced to a minimum, The smell of exhaust fumes. Our performance at the gas saving stand (PROPAN) and the reduction of CO2 emissions to 7-11%.
INDICES AT THE BOOTH
Propane is marked by Red.
CO2 is marked with white
CO marked in yellow.
OPTION 1. Savings of 50-70%.
OPTION 2. Savings of 70-90%.
OPTION 3. Savings of 90-100%.

-1  +1

27.11.19, 23:42
https://www.pragma-industries.com/#

-2  +0
Vahur Neljapäev
 1

28.11.19, 08:50
elektritsaabtasutablogspotcom on tiblast pede!

-0  +3
Tädi Heino
18.04.20, 17:04
see juba veits mehelikum kommentaar

-0  +2
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Viis roolijoodikut ja kuus metsaloomale otsasõitu (2)
Muhus hävis tules sauna katus
Imre Sooäär pääses asendusliikmena Riigikokku (10)
Saaremaa tüdruku kunstitöö rahvusvahelisel rahuplakatite konkursil
Saaremaal on kaks uut kultuurimälestist
SISUTURUNDUS: Street Fighter II: The World Warrior – tagasi 90ndatesse (2)
Elektrilevi uuendas Sikassaare-Nasva õhuliini (1)
Ö-tähe piirkonna algus sai lõpuks kindla tähise (2)
Nädala loetavuse top 5
Kuus saarlast Eesti mõjukate edetabelis (10)
Kraavile esitatud kahtlustus on seotud Saaremaa Laevakompaniiga (14)
Lisandus üks nakatunu (8)
Maailma popkultuuri pärl Kuressaares müügil (7)
Saaremaal hunti lasta ei tohi (4)
Kommentaarid
Kraavile esitatud kahtlustus on seotud Saaremaa Laevakompaniiga (14)
JUHTKIRI - Terve ühiskond on rikas kogukond (13)
Viis roolijoodikut ja kuus metsaloomale otsasõitu (2)
Ö-tähe piirkonna algus sai lõpuks kindla tähise (2)
Imre Sooäär pääses asendusliikmena Riigikokku (10)
Lisandus üks nakatunu (8)
Laste vaktsineerimine Saaremaal väheneb (15)
Elektrilevi uuendas Sikassaare-Nasva õhuliini (1)
SISUTURUNDUS: Street Fighter II: The World Warrior – tagasi 90ndatesse (2)
Kuus saarlast Eesti mõjukate edetabelis (10)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud