[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 29. veebruar 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
veebruar 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Kommentaarid

Kui uhkus ja eelarvamus varjutavad fakte
15.11.2019. Autor: Ireene Viktor, Eesti Vegan Selts
Meie Maa on avaldanud viimaste nädalate jooksul kaks veganlusevastast sõnavõttu, kus faktide asemel võidutsevad stereotüüpsed eelarvamused ja autorite isiklikud hirmud.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Anonüümne
 1

15.11.19, 00:33
Porgandite ja avokaadode õgijad võiksid aru saada, et igasugune taimekasvatus esiteks kurnab maad, teiseks tekitab põllutaimedele äärmisi kannatusi ja kolmandaks aktsepteerib nende massilist tapmist.
Veganlus on progressivne inimesesöömise vorm. Aeglane, aga kindel.

-16  +26
elektritsaabtasutablogspotcom
15.11.19, 16:07
Kuna toidupoest saab toidu asemel surrogaate siis tuleb toitu ise toota sest siis saab kindel olla,et tegemist on mahe toiduga ja elava toiduga. Poelettidel on peamiselt surnud toit.
Elav toit on see kui metsas nopid marju ja pistad neid otse suhu.
Vanasti mil kartulaid hoiti keldrites siis kartulid elasid kuni kevadeni,neile tulid idud. Praegu ka surnud kartulatele tulevad idud.
Elav toit on see milles on ensyymid.
Piim on siis elav kuniks ta hakkab tilknema,piim mis ei tilgastu ei ole elav.jne.
Kuna rasked maaharimis masinad tapavad vihmaussid ja mulla huumuse siis pole lootustki poest saada kvaliteetset toitu.
Kvaliteetse toidu saamiseks tuleb toitu ise toota aga etem on seda lasta teha robotil.
Paari tuhande euro eest saab osta roboti mis pidavat katma tervele perele toidulaua. Ma ise seda ei usu sest pindala millel robot toodab juurikaid on imetilluke. Kuid selle roboti tootjad annavad infot tasuta ja sellest robotist saab arendada roboti mis toodab juurikaid suurel pindalal. Vaata www.farmbot.io

Metsast saab mahedat toitu ja tasuta,igasuguseid juurikaid,taimi,seeni, marju,kuusekasvu ja palju sellist mida me ei tea. Eestlased on kasutanud 400 erinevat taimeliiki toiduks.
Kui mitut tunned sina?
Veganlased ei tea tervislikust taimetoidust mitte essugi.

"Mul on raske mõista neid, kes kurdavad, et perele pole midagi lauale panna. Looduses leidub toitu küllalt! Tuleb vaid avada silmad ja õppida pakkuma kõike seda, mis süüa kõlbab,” lausus taimetark Mercedes Merimaa. Tal on raamatud kuhu ta on talletanud oma kogemused.

Rahvameditsiini peamiseks rolliks on haiguste vältimine : Milleks on siis mets ? Paljud hädad sellest algavadki,et eemaldutakse loodusest,hakatakse jändama igasuguste tablettidega selle asemel,et tundma õppida metsataimi.

Naksitrallid.
Muhv: " Need rotid lõid mind hingelisest tasakaalust täitsa välja !".

Sammalhabe :" No,siis võib keeta rahustavat teed. Võtame üks osa köömneid,kaks osa ubalehti,kolm osa palderjani ja hingeline tasakaal ongi käes."

Kingpool :" Kas on see kraam su habemes või ?."

Sammalhabe :" Ei. Milleks on siis mets ? Paljud hädad sellest algavadki,et eemaldutakse loodusest ja hakatakse jändama igasuguste tablettidega selle asemel,et tundma õppida metsataimi."

-0  +0
Arvamus

15.11.19, 02:05
Jah, tuleb süüa vaid rohelist kraami ja kindlasti ei tohi end ka vaktsineerida. Samuti ei tohi vaadata vastassoo esindajate poole.

-9  +16
Vahur Reede
 1

15.11.19, 05:22
Loen Meie Maad suure huviga ja kuidagi ei suuda leida viimaste nädalate väljaannetes veganlusevastaseid sõnavõtte.

Veganlusest on kirjutistes juttu olnud küll aga sõnavõttutana pole kuskil rünnatud veganeid vaid hoopis vegani propagandiste, ehk varjatud tagamõttega spindoctoreid.

Mina näiteks kogun marke. Ma ei tule avalikkuse ees lällama, et õige inimene just kogub marke. Mina kogun marke ja veganid söögu, mis neile meeldib - kummalgi pole mingit õigust oma lemmiktegevust teistele peale suruda.

Veganid, lgbt+, Saaremaa valla keskonnaametnikud, kaabakerakondlased... - elage oma elu ja ärge suruge oma arusaamu teiste kaela! Või kes ei kogu marke on lollakaz vä?

-16  +38
Vahur Neljapäev
15.11.19, 10:46
Vot täna on sul küll õigus, hea nimekaim. Lisaks sellele on see moepropaganda ka koole hõivama hakanud. Kes teab, mis juhtub noore inimesega, kui ta teatud toitaineid enam lihtsalt sööma ei hakka. Need tagajärjed võivad alles aastate pärast tunda anda. Ega inimese keha ilma asjata igasugu vitamiine ja mineraale vaja. Paljud neist tulevad ka loomsest toidust.

-6  +11
anonüümne

15.11.19, 06:21
Juhtumisi ei jookse need taimse toidu armastajad sugugi kapsast, kaali ostma vaid arvavad, et taimne toit on magusad smuutid, apelsinid, banaanid, mangod, pirnid jne.
Magusasõltuvuses ülekaalulised ei saa tegelikult kõhnaks neid magusaid puuvilju süües, vaid võivad hoopis kõvasti juurde võtta. Oleneb kogusest.
Kahjuks ei olegi need maltsad ja naadid nii maitsvad midagi, et keegi neid süüa tahaks. Need on puised ja mõrud.
Kui tihti Irene Viktor laudas käib, et ta loomade suurtest kannatustest kirjutada teab? Või on ta lihakombinaadis tööl?

-13  +23
Maalane

15.11.19, 06:41
On teadmised ja on uskumused. Loo autor on ilmselgelt sügavalt usklik. Milliste loomade kannatustest siin küll räägitakse? Kas autor väidab, et meie loomakaitsjad, vet ametnikud, pria ametnikud....on kõik pimedusega lõõdud ja kõik vaatavad lihtsalt pealt kuidas eesti põllumehed oma loomi piinavad ja kindlasti ka näljutavad ning peksavad. Kui see nii on, siis minu siiras soovitus on lasta loo autoril enda tervislikku seisundit kontrollida.

-13  +26
naljamees

15.11.19, 06:48
muruõgijad kah tarkusi jagamas !!!

-13  +15
Veidrad inimesed

15.11.19, 07:07
Siinkohal peab tõdema, et nn veganid on kuidagi äravahetamiseni sarnased ühe teise inimgrupiga. Nimelt samasooliste kooselamise eest "võitlejatega". Nii ühte kui teist ei sega oma toimetusi tegemast mitte midagi. Sööge mida tahate, elage kokku kellega tahate - kedagi ei huvita see asi.Aga ei. Mõlemale on sellest vähe. Ikka peab asi nn "suure kella" küljes olema. Et teisi ärritada ja provotseerida. Sellest saab järeldada vaid üht - olete edevad ja tühised inimesed, kes läbi veidruse soovivad ühiskonnalt tähelepanu ning tunnustust saada. Miks peab isiklikku veidrust kogu ilmale teadustama?

-15  +29
Kello Vaanet

15.11.19, 07:40
Kõik need veganid, peded, lesbid, kaltsupead ja muud karvased ja sulelised on haiged inimesed kelledele meeldib endid eksponeerida ja oma arvamusi teistele pealesuruda. Nad on justkui nartsissistid kes tegelevad eneseimetlemisega ning oma lolluste levitamisega. Isegi nõukaaegsed kommaripeerud ja miilitsad oled neist tegelinskitest karvavõrra mõistlikumad.

-15  +30
saarlane

15.11.19, 08:33
Ei ole mul nende vastu midagi,kuid miks peab seda propageerima?
Nende toit on puha väljamaine,miks peaks see nii hea olema.Püüan nii palju kui võimalik,süüa kodumaist ja oma aia saadusi.Öeldakse, 50km ulatuses kasvatatud kraam ,kõige kasulikum.Ostan vahel avokaadot ja ingverit.

-8  +11
anonüümne

15.11.19, 08:50
Nüüd, kui toitu on hästi palju,saab selle toiduga ka palju eputada. Ka raha selle eputamise kinni maksmiseks kukub lasterahana märkamatult panka, nii et lapsevanemad ei teagi enam täpselt, kui suur see raha on.
Ma mäletan, et 90tel, kui tõesti raha polnud, pidin lastele toiduks kartuleid mitmel moel,kord keedetud,kord praetud jne. pakkuma.Mu lapsed nutsid laua ääres, et jälle on kartulid...

-6  +14
vegan for animals

15.11.19, 09:29
Siin Kranaadi rubriik.

-3  +6
anonüümne

15.11.19, 09:45
Kaotame koduloomad ära ja hakkame lehma, lammast loomaaias pidama? Lehmad lambad hooldavad toitumisega suuri territooriume. Ka nende toiduks niidetakse põlde ja hoitakse loodust metsistumast.
Inglismaal, linnas elaval inimesel on suur mure, mida MM kirjutab? Tõesti?

-7  +14
 2

15.11.19, 10:17
Vau, millised argumenteeritud argumendid. Kahjuks prevaleerib lahmimine, valede propageerimine ja kaitsereaktsioonid.

-16  +12
Mürka
15.11.19, 10:37
Eks need veganid ikka ühed parajad trossid ole.

-7  +23
Andrea
15.11.19, 16:00
Pidasin siinset lõõpimist veganite suunas silmas. :)

-13  +5
Vahur Naljapäev

15.11.19, 10:47
Veganitele teeks ettepaneku, et nad võtaksid lehmad, sead, kanad, teeksid neile uhke lossi, koristaksid nende järelt ja toidaksid neid ja siis läheksid ise lauta elama.

-10  +13
mis on oluline
 2

15.11.19, 11:17
palju räägime, et haridus on oluline - ON JAH OLULINE !!!
õnneks haritus annab võimaluse maailma avaramalt tunnetada

-1  +2
anonüümne
15.11.19, 11:45
Ääsmäe mees Jänvar (29) alustas vähem kui aasta eest päikesest toitumist ja võttis seeläbi meeletult kaalus juurde.
Ähkides astus ainult päikesevalgusest toituv Jänvar Avanejate toimetuse uksest sisse ning kukkus kohe oma elu üle kurtma.
«Eelmisel suvel korjasin metsas riisikaid kui nägin kena tšikki puude vahel kepsutamas. Valge kelidiga ja väga heteroseksueela. Viskasin korvi kohe oma Opeli pagasnikusse, võtsin viinapudeli ja läksin tibile romantilist piknikku pakkuma.»
«Tema ütles, et on Mari ja näitab mulle kohe kuidas käbinääret avada. Jõudsin veel mõelda, kui lihtsasti metsas suki-sukit saab, kui Mari mulle hoopis männiroikaga vastu pead lõi,» meenutas Jänvar.
Avanenud käbinääre
Paar tundi hiljem metsas avanenud käbinäärmega ärganud Jänvar läks koju elu üle järele mõtlema. «Leidsin internetist foorumi, kus seletatakse, et avanenud käbinäärmega inimesed saavad toituda ainult päikesest, muud pole süüa vajagi! Mõtle, siis kulub raha ainult õllele, viinale ja bensiinile!» läks mees veel praegugi õhinasse.
«Selleks ei pea tegema muud kui pilvitul päeval silmi pilgutamata päikesesse jõllitama. Kõht saab täis ja paar tundi hiljem istud poti peal nagu oleks seakoodi hapukapsaste ja marineeritud riisikatega ära söönud!»
Jänvar alustas päikesest toitumist ning selgus, et internetist leitud väidetel oli tõepõhi all.
«Vahtisin päikesesse ja 15 minutiga oli kõht täis! Tegin näiteks kuuspaki õllet ja sõin snäkiks päikest peale, väga mõnus oli. Ääsmäel tuntakse mind nüüd Päikese-Jänvarina. Viinapitsile sai kah päikest peale hammustada, hoopis teine tera,» kiitis ääsmäelane.
Kiiva kiskus asi sügisel, kui päike hakkas harvemini käima. «Mul tekkisid toitumishäired. Mõnikord ei saanud päikest tervelt nädala jagu süüa ja seejärel pugisin end võimalusel päikesest kurguni täis. Pilvistel päevadel jõin õlut ja passisin näljaselt taevasse.»
Kevadeks oli Päikese-Jänvar juurde võtnud hämmastavad 55 kilo, mis viisid ta otsuseni, et oma toitumissedeli korrastamiseks peab ta pilvistel päevadel solaariumis käima. «Aga solaariumi peale kulub sama palju raha kui tavalisele toidule,» hädaldab Jänvar. Nii otsibki ummikusse sattunud mees tänaseni lahendust.
Naaber kurdab
Avanejad võtsid vaevaks ja sõitsid Ääsmäele kohale, et Päikse-Jänvari väidetele kinnitajat leida. Naaber Rivo (27) oli tõepoolest kirjeldatud päikesetoitumist pealt näinud.
«Esiteks, ta nimi ei ole Jänvar, vaid Janvar,» õelutses Rivo. «Varem oli Janvar normaalne mees, aga eelmisel suvel hakkas hullult jooma ja taevasse vahtima. No mida sa arvad, kui lased liitrite kaupa õlut sisse ja end üldse ei liiguta, muidugi lähed paksuks nagu nuumsiga!»
Rivole on päikesetoitujast naaber ainult muret tekitanud.
«Varakevadel käisime sõber Änka Ford Sierraga Janvari hoovis drihvtimas. No ega meie teadnud, et selle joodiku muru mingi löga peal kasvab ja tegime sinna kogemata mõned sügavad vaod sisse. Nüüd seisab Janvar igal päikesega päeval vagude ees ja ei lase neil normaalselt ära kuivada.»
«Niiskes ja varjulises vaos lausa vohab sääskedest, kes söövad nii Janvarit, mind kui minu grillikülalisi. Ühtegi normaalselt grillipidu pole enam teha saanud. Nagu elaks mingis mädasoos!»
Elu24

-1  +3
anonüümne
15.11.19, 11:52
Lõdvestumine on midagi, mis tänapäeva ühiskonnas ei ole just esikohal. See ei taga edukust. Kuid tegelikult on just lõdvestumine see võti, mis tagab naise seksuaalse rahulolu ja sealt edasi tema emotsionaalse, mentaalse ja füüsilise heaolu. Lõdvestunud ja seksuaalselt rahulolev naine suudab palju rohkem pakkuda ka oma perele, tööle ja maailmale. Seega on naisena oluline meil võtta vastutus oma seksuaalse rahulolu eest. See on õpitav, nagu iga teine oskus siin maailmas, kui me sellele vaid oma tähelepanu pühendame

-0  +0
anonüümne

15.11.19, 13:21
https://www.telegram.ee/nwo/nadala-nali-11-000-teadlase-kliimapoordumisele-kirjutas-alla-ka-nelli-teataja-staarautor

-1  +1
anonüümne
 1

15.11.19, 13:39
Taimtoidulistel ka kõht gaase täis nagu loomadelgi. Kliimasoojenemise oht.

-6  +9
Peeter Peeruvihkaja
15.11.19, 15:03
Minagi olen tähelepannud, et need veganid on kole kanged peeretajad, sellistega ei suuda ega tahakski ükski normaalne inimene kuigi kaua ühes ruumis viibida.

-6  +12
Keskkond, tervis, eetika.
 2

15.11.19, 16:05
Aitäh olulisel teemal kirjutamast!
Kuna siin kommentaariumis endiselt palju sildistamist ja lahmimist, ma kordaks üle kolm peamist põhjust taimsemale toidule üleminemise jaoks ehk tervis, keskkond ja eetika.
Tervise osas arstide hinnangul süüakse Eestis keskmiselt ca 2-3 korda liiga palju liha. Tasuks vähendada nagu paljud teevadki: https://www.err.ee/.../eestlased-soovad-vaatamata...
Keskkond: ülemaailmsed uuringud (nt ÜRO omad) on leidnud, et taimetoidu tootmine võtab vähem ressursse, s.t. maad, energiat ja vett kui loomse toidu tootmine (loomseks toiduks tuleb mitu korda rohkem taimset toitu loomadele söödaks kasvatada). Viimati oli loomsete toodete vähendamine välja toodud siin 11 000 teadlase ühispöördumises, kus pakuti 6 soovitust kliimamuutuste leevendamiseks. https://novaator.err.ee/.../11-000-teadlase...
Eetika: küsitav, kui palju mu maitsemeel kaalub üle teise olendi (nt koera või notsu) kannatused kitsas tööstusliku massifarmi tingimustes kasvades ja surres, kus teda objektina koheldakse ning millest lekkivad kaadrid peavad olema varustatud hoiatustega nende kohtlemise võikuse tõttu.

-4  +8
täiendus
15.11.19, 16:07
Vabandust, lingid jäid poolikuks. Lisan:
https://www.err.ee/965214/eestlased-soovad-vaatamata-taimetoidu-populaarsuse-kasvule-jatkuvalt-palju-liha
ja
https://novaator.err.ee/999310/11-000-teadlase-uhispoordumine-kliimakriis-on-kaes-ja-suveneb-kiiresti

-1  +4
to Keskkond, tervis, eetika.
15.11.19, 17:44
Eks sa hakka siis sitta ja saepuru sööma.

-7  +9
komantšide suur juht Katkine Kumm

15.11.19, 17:42
Kas te teate mida tähendab sõna vegan indiaanlastest apatšide keeles? Vegan tähendab nende keeles VILETS JAHIMEES.

-7  +11
noh!

15.11.19, 19:28
Või, et meie metsad lähevad raidele tänu loomasööda vajadusele!
Meie metsad lähevad ikka kogu kupatisega inimtarbeks. Inimtarbeks läheb nii eluta ( kui selline valdkond ehk olemas ongi) kui ka kogu elusloodus, sealhulgas ka taimed - kas siis otse või läbi loomse seedetrakti ning seda seepärast, et inimorganism ei ole veel täna võimeline temale eluks vajalikku kõigist valdkondadest omistama! Aga inimene oma elukäigus on pidevas arengus ja juba täna oleme n.n. eluta loodusest ehk naftast võimelised tootma seda mida me sadakond aastat tagasi ei osanud arvatagi. Ehk ongi see nafta või tema mingi produkt me maaasukate tulevikutoit. Teisalt pole meile teada miks on maamunal seda naftat vaja? Kas see ongi mõeldud me toiduks või ehk hoopis seesama maamuna elushoidmiseks! Inimene (sealhulgas taimetoiduline) tarbib lisaks elusloodusele ka vedelat, gaasilist kui ka tahket looduskeskkonda. Kui globaalselt võtta siis inimene tarbib ka teist inimest ja on seda oma eksistentsi algusest peale teinud!

-2  +2
 1

16.11.19, 04:51

Eesti annetab Venemaale tanklate ja gaasitorude kaudu igal aastal 10 miljardit eurot, selle asemel saab hooneid kütta ja sisepolemismootoreis kütusena kasutada vesiniku mida saab tasuta vesiniku hho geneka abil.

Eesti maksab andamit Venemaale tanklate ja gaasitorude kaudu igal aastal 10 miljardit eurot, selle asemel saab hooneid kütta ja sisepolemismootoreis kütusena kasutada vesiniku mida saab tasuta vesiniku hho geneka abil.

Eesti annetab Venemaale tanklate ja gaasitorude kaudu igal aastal 10 miljardit eurot, selle asemel saab hooneid kütta ja sisepolemismootoreis kütusena kasutada vesiniku mida saab tasuta vesiniku hho ge.ne.ka abil

Tasuta kütus majadele ja autodele. Peter Salocher, Stanley Meyer jt.
https://www.greenfuelh2o.com

https://youtu.be/qRZY_R1fdHI

https://youtu.be/ThgwvIzaikc

https://youtu.be/CrShsQjvqAY

https://youtu.be/qdDoxQEwMxU

https://youtu.be/WkEX5cToTawHHO genekas toodab vesiniku koguses
mis kohe tarvitatakse,siis ei saa tekkida õnnetust.
HHO genekas paigaldatakse sisepolemismootorile, see asendab bensiini ja diisli vesinikuga. Ka hooneid saab kütta tasuta vesiniku hho geneka abil.

Oluliseim oskus on veest lahutada vesinikku. See on lihtne.
Omavahel ühendatud anumates olevale
veele paned anoodi ja katoodi,veele lisad toidu soodat,katoodi ja anoodi ühendad 9V akuga. Toimub elektrolüüs mis jagab vee vesinikuks ja hapnikuks. Vesinikku kasutatakse hoonete kütmiseks ja vesiniku autodes. Vesiniku autod erinevad elektriautodest akude poolest. Vesiniku autol on akude asemel vesiniku element.
Elektri ja vesiniku autode tootmise omahind on madalam bensiini-diisli autode omast. Paraku jaehind on kallim sest poliitika on vale.
Vesinik ei ole ohtlikum kui bensiin,ohutusnõuetest tuleb kinni pidada.
Kui teete elektrolüüsi siis vesinik ise ei plahvata aga kui süütad siis toimub tugev plahvatus mis teeb kurdiks,kaotad kuulmise terveks eluks. Tuleb kasutada kõrvaklappe ja süüdatava
vesiniku kogus ei tohi olla suur sest muidu tapab,purustab maja seinad. Muideks,bensiiniga on peaagu sama lugu kui tuba kattub bensiini aurudega ja toimub pisike elektrisäde,keegi lülitab lambitule
põlema,lülitis toimub elektrisäde siis toimub plahvatus ja maja lendab vastu taevast. HHO genekas toodab vesiniku koguses
mis kohe tarvitatakse,siis ei saa tekkida õnnetust.
Raketid lendavad kosmosesse vesiniku abil.
Filmis "Kiired ja vihased" NOX gaas on vesinik.
Veest vesiniku eraldamiseks on parim variant see kui kasutada kuiva
elektrolüüsi aparaati. Internetis nimetatakse seda hho generator.
Vaata www.instructables.com seal kirjeldavad kuidas ehitada hho genekat. HHO genekas toodab vesiniku koguses
mis kohe tarvitatakse,siis ei saa tekkida õnnetust.
Elektri tootmiseks ehita enda maja katusele tuulik ja päikesepaneel
sest siis saad elektrit tasuta ja selle abil elektrolüüsi tehes saad ka vesiniku tasuta-nii saad maja kütet tasuta. Vesinikuga kütmiseks on vaja katelt jne. Vesinik annab kuumust mitu tuhat celsiust,sulatab metalli. Bensiin annab kuumust 700 celsiust.
Vesiniku oktaanarv on 110.

P.S. Saksa tsepeliin ameerikas ise ei plahvatanud. Ta lendas yle ookeani euroopast ameerikasse ja seal vaenlased süütasid tsepeliini. Naftakompaniid soovivad,et ainult nende kütust ostetaks ja sestap likvideerisid alternatiivi.

-4  +0
Anti
16.11.19, 16:15
Vaada va "tasutaelekter" me oleme naturaalmajanduse ammuilma seljataha jätnud ja täna meie ei maksa vaid elektri eest vaid kogu süsteem on nii ülesse seatud, et maksame kõikide kaupade eest kellegile kuigi saaksime seda ise tasuta valmistada! Aga konks ongi selles, et ka ise valmistades ei tule ka midagi tasuta vaid oma tööjõud tundub lihtsalt odavam olema.
Sinu tasuta energia on see kommentaariumi üleküllastanud ja sinul oleks kasulikum see idee paasil alternatiivne elektritootmine püsti panna aga mitte terroriseerida sellega lugejaid!

-0  +3
komantšide suur juht Katkine Kumm
 5

16.11.19, 19:41
Kas te teate mida tähendab sõna vegan indiaanlastest apatšide keeles? Vegan tähendab nende keeles VILETS JAHIMEES.

-9  +7
Jah.
16.11.19, 19:49
Me teame et sa oled katkine kumm.
Ja seda veekanni nalja oled kah juba mitu korda pritsinud.
On küll hästi naljakas.
Aga rohkem pole vaja.
Muidu oled juba nagu see rikkis elekter.

-4  +0
komantšide suur juht Katkine Kumm
17.11.19, 09:07
Minu nimi on jah Katkine Kumm sest kui mu vanamees Kõva Vänt mu emmet Siivutu Sinilill'e kellas läks neil tulise seksi käigus kogemata kantoss katku ja nii ma siis seal emaüsas arenema hakkasingi. Aga minugi vanamees rääkis alata, et austa neid kes liha söövad kuid maltsa - ja takkjanäksijatest ei ole vaja lugu pidada. Nemad on justkui lehmad kes hakkavad pärast murusöömist mäletsema.

-7  +6
Jah
17.11.19, 10:24
Sümptomid ju samad mis katkisel elektrikul.

-3  +0
Mürka
17.11.19, 10:43
Kõik veganid on trossid!

-0  +7
Jah
17.11.19, 11:07
Olen Mürkaga nõus.

-0  +4
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Perekondlik
Veise päästmine lõppes kahjuks looma hukkamisega
Kuressaare Soojuse teema tekitas pingpongi (1)
Eksimus viis enampakkumise kehtetuks tunnistamiseni
Aia tänav ei saanud riigilt soovitud toetust
Tuhandete nurrumootorite hea haldjas – Edit Annusver
Saare politseinikud said kõrgema teenistusastme
Vald hoiab tänavu lumetõrjelt kõvasti raha kokku
JUHTKIRI - Õnnetu juhus
Kogukonna ajupotentsiaal koolide heaks tööle!
Päevakeskuse fotoringi liikmete üllatusnäitus
Kas ennetada või tegeleda tagajärgedega?
Kohus karistas naise süütajat 13-aastase vangistusega
Leisi laureaadid on Tiina Oks ja Leisi apteek
Kuidas meist eurooplased said?
Nädala loetavuse top 5
Torm hävitas legendaarsed Järve luited (10)
Naine pääses autoga napilt puu alla jäämisest  (3)
Auto sõitis Loode tammikus vette (2)
Kaablivigastus viis linnas elektri (12)
Vallal ei ole tervisepargi raja kordategemiseks raha (15)
Kommentaarid
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (128)
Kuressaare Soojuse teema tekitas pingpongi (1)
Võrkpallifännid saavad mänge jälgida viirusehirmuta (37)
Voolukatkestus külavanema vastuvõttu ära ei jätnud  (7)
Naine pääses autoga napilt puu alla jäämisest  (3)
Kus sa oled, arst? (5)
JUHTKIRI - Igal teol on tagajärg (10)
Kaablivigastus viis linnas elektri (12)
Eesti-Vene piirilepingu tegemisest (3)
Nõudlus spordisaalide järele ületab pakkumist (19)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud