[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 29. veebruar 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
veebruar 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Kommentaarid

Prügiveo hinna tõusu saab leevendada jäätmeid liigiti kogudes
14.11.2019. Autor: Ahto Jakson
Saaremaa vallavalitsus peab prügiveo hinna tõusu alates tuleva aasta 1. märtsist paratamatuks, kuid soovitab elanikel selle leevendamiseks jäätmeid liigiti koguda.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Mati

14.11.19, 06:00
Kes mulle selle eest maksab.Teen firmale teenust siis.Saavad lihtsamalt selle prügi maha müüa. Meil ikka lihtne keevitame hinna otsa küll maksavad. Mingu pangu Pransusmaal või kus iganes poole kallimaka saaksid tänavatelt oma prügi koristada kui oleks millega koristada.Põletatakse kõik maha. Aga me nutame ja maksame.

-7  +25
saarlane
 3

14.11.19, 07:10
See et prügihinda tõstetakse ja sorteerimine ei ole minu jaoks probleem,sorteerin juba ammu,kuid see, et elame saarel ja prügifirmale vedu kallis,sellest saan aru.Kus on meie valitud SAADIKUD -LAANET TIIDUS, M.HELME JNE.,nemad peaksid taotlema riigilt vahendeid saarte erinevusele,ajame kõik valla süüks,kuid tahaks teada ,mida on teinud"kuulus Ekre" proua Moonika Helme Saaremaa heaks.Enne valimisi oli pildil,kuid eile kuulsin Vikerraadios rääkimas lollusi,mis ei olnud seotud saartega.Laanet on vähemalt igal üritusel platsis.Miks me neid saadikuid valime,kui ei seisa meie eest???

-4  +32
Vahur Naljapäev
14.11.19, 12:33
Ära unusta Enn Eesmaa lubadust tasuta praamisõiduks. Nüüd kui riigikokku soojale toolile sai, nüüd on kadunud nagu tina tuhka.

-1  +22
Totakale saarlasele
14.11.19, 17:21
Miks peaksid mandri maksumaksjad sinu prügi kinni maksma!???

-13  +3
Vahur Naljapäev
14.11.19, 17:26
Miks peavad tööl käivad ja oma autot kasutavad inimesed sinu bussipileti kinni maksma?

-2  +17
Möhh
 2

14.11.19, 09:03
Ühe pakendi eest osatakse ikka mitu nahka koorida. Maksad siis kui ostad toote, maksad siis kui kodust ära veetakse ja kõige lõpuks müüakse sulle veel selle pakendi põletamisest saadavat soojust või elektrit. Pürgi kui tooraine äravedamise eest peaks inimestele peale maksma hoopis!

-4  +33
Vahur Naljapäev
14.11.19, 12:35
Mina olen ka alati samal arvamusel, et kui me räägime keskkonnasõbralikkusest, siis peavad alustama ikka suuremad tegijad, ehk kauplusteketid.

Pole minu asi purkide ja võrkkottidega poodi minna. Pakendagu need salatid ja vorstid siis sedasi, et jäätmeid järgi ei jääks.

Tagatipuks peaks veel Rimi kõige keskkonnasõbralikum suurkett Eestis olema. Miskipärast on sinna aga viimasel ajal ilmunud plastmassist munakarbid. Mune on juba aegu tagasi alati pappkarpidesse pakendatud. Nüüd siis Rimi, kui kõige "keskkonnasõbralikum" kett võtab kui nimme omale, mida heaks arvab. Peaasi, et odav oleks. Sellest ei ole üldse teemat. Aga see, et seal siseraadios sulle iga viie minuti tagant meelde tuletatakse, et tule oma võrkkottidega, see siis pole silmakirjalik?

-2  +17
Maidu
14.11.19, 12:54
Rimi ju lisaks kaskkonnasõbralikkusele ka kõige Eesti sõbralikum! Jahutatud Norra lõhe - 4.99 jevrot! Tule ja osta! ...kuhu see kohalik kala siis kaob?

-3  +0
veganhomodhipid
 1

14.11.19, 09:25
Prügi sorteerimine ja pakendite pesemine on kõige keskkonnavaenulikum tegu, mida prügiga teha saab.

-2  +21
Vahur Naljapäev
14.11.19, 12:38
Mõtlen just sama. Propageeritakse küll vähem plastnõusid kasutama aga mis see portselan parem on? Portselan vaja pesu, pesu vajab vett, veega tekib reovesi, reovesi vajab käitlemist. Lisaks pesed nõusid vahenditega, vahendite tootja rikub keskkonda, vahend satub reovette jne... Samas plastiknõu toodetakse ühe korra, visatakse ära ja läheb jäätmekäitlusesse.

On see maailm ikka nii must-valge kui meile näidatakse? Sama jutt käib ju uute autode kohta, osta muudkui uus ja säästlik aga tegelikkuses selle sama auto tootmiseks on juba niivõrd palju keskkonda säästetud, et pole ta säästlik essugi.

-3  +18
Maakas
 3

14.11.19, 09:27
Millal jõutakse meie peenes osavallas selleni, et kõikides majapidamistes on prügiveo lepingud? Pean silmas elamisi, kus aastaringselt elatakse. Lääne- Saaremaal on endiselt hulgi peresid, kes ei ole lepinguid sõlminud ega kavatsegi seda teha. Ja midagi ei juhtu ka. Aga mina kes ma juba aastaid teenust korrektselt kasutan maksan aga pidevalt rohkem.

-7  +12
Ehh
14.11.19, 09:57
Räägitakse, et loll pidi isegi kirikus peksa saama!

-2  +7
Vahur Naljapäev
14.11.19, 12:39
Aga miks peab leping olema? Kui paljude meeste ja naiste vahel ka tänapäeval enam abieluleping on? Elatakse niiöelda vabaabielus ja ollakse lihtsalt elukaaslased.

Leping on ajast ja arust nagu ka autodega kesklinnas sõitmine ja loomaliha tarbimine.

-2  +8
Tegelikult on prügiveo leping
15.11.19, 20:02
seadusega kohustuslik. Mida sa oma küljeluuga teed, abiellud või mitte see pole kellegi asi niikaua kuni sa teda metsa alla ära ei sokuta.

-0  +1
Heino Vipp
 1

14.11.19, 10:00
Ära Holm aja jama!. Pakendijäätmeid on mul õigus ära anda tasuta. Seda, et ma elan maal, ei pane mulle kohustust kaks korda ühe asja eest maksta. Pakendiseaduse mõistes peab pakendid kokku korjama taaskasutusorganisatsioonid. Kelle tasku läheb siis raha, mida ma veelkord pean maksma pakendi ära andmise eest?
Läheme kohtusse, Bert Holm

-2  +44
Saarlane
14.11.19, 21:53
Ei siin ole Holm suht milleski süüdi, sest tema käed seotud ülevalt poolt tulnud käskudega ja ETO, ning teiste taaskasutusorganisatsioonide vastuseisuga!
Palju õnne ELiga liitumisega! Keskkonnaministeerium ei ole kindlaid juhiseid siiani suutnud välja mõelda ja üks lihtne asi on muudetud EL seadustega täielikuks jamaks! Serbia, Kreeka, Bosnia, Malta, Türgi, Hispaania, Soome jne matavad siiani pea kõik maa sisse! Palju nende trahvid on?
Eesti ametniku on lihtsalt lolliks läinud oma eesrindlikkusega!
Sellist taara taaskäitlus % ei ole vist ühelgi teisel EL riigil?!
Puhas mõtetu protsentide taga ajamine, et EL'ile meele järgi olla! Muud midagi! Siin ei ole loogiliste lahendustega mitte mingit seost!

-0  +8
Vallaametniku jutt
 1

14.11.19, 10:13
teises lehes on ilus jutt lihtsameelsetele. Unustatakse ära, et nn taaskasutusele võtmisega tekivad ka kekskkonda saatavad ained, alustame kasvõi selle prügi veost siia-sinna ja graanuliteks töötlemine jne. Miski ei toimi tühjast õhust, autod sõidavad ikka küttega, liinid k.a sorteerimisliinid töötavad lektrienergiaga jne. Mis kasu saavd meie lapsed sellest, kui me mängime nn roheliseks olemise mängu?? Tegelikuses kulutame aga ressursse rohkem, kui prügist kasu saame. Ja selle vahe maksab kinni tarbija - mitmekordselt. Ka teie palga, vallaametnikuna., maksab see õnnetu tarbija kinni, kelle huve te peaksite esindama!

-2  +27
Maidu
15.11.19, 18:10
Tegelikult on asi ainult taaskasutusse minevas protsendis ja millise valemi järgi seda arvutada! Sellist taaratagastussüsteemi või metallitaaskasutuse % ei ole vist üheski teises EL riigis!

-0  +0
anonüümne

14.11.19, 11:01
1.Loen sellest tekstist välja,et hr.Holm ise on alles nüüd hakanud ise ka oma prügi sorteerima?? Mina sorteerin juba aastaid..
2. Jah,aga mis sest kadu,et sorteerin aastaid.. Kui varem oli
vähemalt siin Ida-Saaremaal mitu erinevat pakendikonteinerit siis nüüd vaid üks üldine ja neidki mitte enam igal pool.. Kui varem oli eraldi konteiner paberi-papi jaoks ja teine eraldi muude pakendite jaoks..., siis nüüd tuleb kõik papp ja pakend mutsida ühest väikesest august läbi ühte ja samasse konteinerisse. Kas selleks, et pärast jälle paber ja plastpakend eraldi sorteerida?
3. Loen tekstist soovitust korteriühistule- muretsema eraldi pakendikonteiner lisaks olmeprügi konteinerile... ja siis selle pakendiprügi tühjendamine maksab teile nii ja nii palju... NO KUULGE! Pakendid korjatakse tasuta!! Selleks on teised süsteemid ja organisatsioonid! Kas Holm pole kursis?

Lisan,et olen üritanud juba aastaid prügi sorteerida. Mis sest kasu, kui kogu aeg midagi muudetakse, mingid vaidlused kes millegi eest peab vastutama ja kes mida koguma...
Mul läheb kõik toidujäätmed põllule komposti hunnikusse, reklaamid-ajakirjad viisin paberikonteinerisse, pakendid eraldi, olmepügi tekkis väga vähe...
Aga kõike ju muudkui "parendatakse "...

-2  +22
 1

14.11.19, 11:54
Ma ka sorteerin. Miks ma peaksin selle eest maksma,et nad mul kodust ära viiakse? Niigi on prûgivedu kallis. Eriti närvi ajavad need pakendikonteinerid,kus on vaid kaks väikest ümmargust auku. Kuna konteiner on mitme km kaugusel,siis koguneb neid kena kotitäis. Aga kõik pakendid pole ümmargused. Annab neid kandilisi pakendeid(isegi kokkulitsutuna) sealt august ükshaaval sisse toppida.
Kõigil kindlasti puudub prügileping. Vald pidi ammu seda kontrollima.

-2  +14
Aidu
15.11.19, 18:03
Tääd tehke korra nädalas igas külas üks suur papi, ehitusjääkide ja paberipõletusõhtu salaja! Ongi asi lahendatud!

-0  +1
Läänlane

14.11.19, 12:08
Miks pakendikonteinerit igale poole üle saare ei saa panna soodsamalt?

-2  +8
to Läänlane

14.11.19, 12:23
Sellepärast neid pakendikonteinereid ei pandagi juurde, sest nüüd saab raha eest maal elavad inimesed oma pakendid üle anda, ega see pole Kuressaare linn, kus tasuta saab!

-2  +13
Vahur Naljapäev

14.11.19, 12:32
Rahunege inimesed, jätkuvalt on meil palju riigimetsa kuhu oma prügi täiesti TASUTA viia. Sinna võiks isegi sama sildi TASUTA panna, mis meie busside peal liigub.

Keskkonna pärast ei pea ka muretsema, sest niikuinii tehakse seal iga kevad ära ja saabki maapind taas puhtaks. Kui muidu mõtlema ei hakata, siis protestiga saab alati kõik hammasrattad õlitatud.

-3  +9
anonüümne
 1

14.11.19, 15:26
Tegelikult peaks meilgi tegema nii, nagu Pariisis. Päeval kõik panevad oma prügi kottidega tänavale hunnikusse, öösel tuleb prügiveo meeskond, loobivad kõik pakendid autosse ja linn jälle puhas! Kõigil meel rõõmus- linn puhas ja inimestel tööd ja palka..

Või näh, Vahuri jumala õigus- metsa all tasuta ruumi küll... Mida kõrgemaks kõik hinnad tõstetakse, seda usinamalt inimesed tasuta võimalusi otsivad ja leiavad...ja kevadel võib siis talgute korras ise oma prügi ja naabri prügi ka sealt metsa alt jälle kenasti kokku korjata, saab kenasti tasuta ära anda...
Hea, kui süsteem õigesti toimib..

-1  +7
Vahur Naljapäev
14.11.19, 17:28
Väga õige!

Tänases Kallutatud Hääles on artikkel sellest, kuidas autojuhid kihutavad. Mitte kordagi ei ole antud artiklis mainitud, et äkki ei olegi probleem KIHUTAJATES vaid pigem MÕTTETUTES kiirusepiirangutes, mida iga halaja vallavalitsusest nagu meepurgi kaasa saab.

Sama jutt ka prügiveoga. Ega muud ei aita teha, kui näidata mis on demokraatia. Rahval on võim ja kui seda kuulda ei võeta, siis tuleb häält teha ja protestida.

-2  +14
see kihutamise jutt on ka ajast ja arust
 1

14.11.19, 20:10
pange veel linna sissesõites liikluskiiruseks kuni 20 km, vaat kui palju kiiruse ületajaid oleks, pooled neist need samad peapeale kukkunud vallatöötajad, kes neid piiranguid seavad. Palju kasulikum on linnainimestel sissehingata neid heitgaase, mis on madalamal käigul sõites suuremas koguses. Aga noh, vallas ju targemad, OHUTUS ENNE KÕIKE!!

-0  +12
Maidu
15.11.19, 18:00
Mes sa aint vallaametnikest mainid? Mo ees Uuele tn keeranud politsei volkari buss peaaegu kadus mo silmist, kui üritasin ikka korralikult 30nega sõita!!! Olin alles poolel teel, kui nemad juba Kaubamaja poole keerasid e min kiirus oli neil 60 km/h! Oleks siis vilkurudki põlenud vms

-0  +1
liikleja

14.11.19, 20:37
Konkreetne kiiruse ületamine 100 juhi poolt näitab just seda, et midagi on mäda, mõõdame ja trahvime. Lauslollus mõlema poolt, nii vallavalitsuse kui ka politseiametnike poolt. Kui politsei tahab kangesti võimu näidata, siis võiks selle teisaldatava kiirusemõõtjaga iga päev istuda 10 ja 30 alas, aga mida see neile annab? Kui siiani on saadud liigelda neil piirangutega tänavatel 50-ga ja midagi pole juhtunud, siis, miks on vaja nüüd kiirusi äkki piirama hakata. Kas keegi on Kuressaare kesklinnas näinud öötundidel 6 tundi järjest patrullivaid politsei ametnikke, ega ikka pole. Millal see föön sinna 10 kilomeetri alasse püsti pannakse, seal võiks terve pika päeva, mitme vahetusega föönitada, saaks kindlasti oma 300 kiiruse ületajat.

-0  +15
Juhan
 2

14.11.19, 21:23
Korraldatud on prùgiveo hange valesti. Oleks vaja teha kogu Saare maakonna prùgiveo hange mitte jagada maakond kolmeks. Praegu on selgelt nàha, et prügifirmad jagasid maakonna omavahel àra. Sellepàrast ka sellised kòrged hinnad. On rikutud ausa konkurentsi pòhimòtteid. Tuleb teha uus konkurss kogu maakonna ulatuses.

-0  +12
meie vald ja aus
14.11.19, 22:01
konkurents? Kas te ei leia, et see jagamine tehti juba enne prügifirmasid ära, vallamajas laua taga.

-0  +8
Maidu
14.11.19, 22:17
Teed ise prügifirma või ja hakkad kõiki majapidamisi eraldi läbi sõitma?
Kõige suurem jama on riigi poolne kütuseaktsiisi tõstmine ja solkimine! Täna neid, et kõigi asjade hinnad tõusevad!
Samas nt see sotside ja oravate poolt maha laidetud alko aktsiisi langetamine...no nende jutu järgi pidi maailmalõpu kohale kohe tooma ja me joome end surnuks vms
Tegelikult oli 5a tagasi kuuspakk soodusega 3.99, nüüd langes 8.99 pealt 7.99 peale e nali kuubis! Miks Soome turist tagasi ei tule ja miks tavaline 0.5 Premium või Orikas, mis poes ca 1.20, juba 5 eurot ja soodusega 4.50 baarides?

-0  +3
Maidu

14.11.19, 22:07
Lugege enne need asjad läbi ja tehke järeldused enne, kui kedagi süüdistama kukute...

https://www.google.com/amp/s/blog.stat.ee/2019/09/20/kuhu-liigud-eesti-prugi/amp/

https://www.envir.ee/et/uudised/prugilate-sulgemise-tagamaad-ja-tagajarjed

https://www.eto.ee/ministeerium-vihastas-jaatmespetsialistid-valja/

https://www.eto.ee/eesti-leidis-tee-prugitrahvist-paasemiseks/

-0  +0
MAidu

15.11.19, 09:24
kui vald tahab vägikaigast nn tavainimestega vedada, käib kõik kohtud läbi ja urgitseb, teeb valesüüdistusi jne. Ühesõnaga seisab oma MINA eest, kui on vaja seista vallakodaniku eest, siis tõmbavad meie vallaesindajad saba jalgevahele, niuksuvad veidi ja laiutavad käsi, NO SEADUS ON SELLINE. Ehk, kui endal on mugavam olla selles rollis, et näe, meie ei saa midagi teha, oleme vaid seaduse täitjad, siis selle rolli on meie ametnikud hästi selgeks õppinud. Kui aga võtta positsioon, et VALLAametnik peaks nagu vallainimeste huve kaitsma ja nende eest seisma, siis pääseb kisa lahti.... võimetud, lihtsalt võimetud .....

-0  +7
Maidu

15.11.19, 10:05
...ja nagu kunagi õeldi, et prügi hind ju ei tõuse vaid pigem langeb "ausa" konkurentsi tulemusel, siis nüüd üritavad vist Toompea nõudmisel vähendada enda alluvuses töötavate tööliste arvu sellega, et panevad Kuressaare Soojuse müüki! ! Siis saab ju Brüsseli nõuete järgi igasugu kohvetajatest tugispetsialiste, nõunikke ja abitöölisi juurde võtta, sest need ju nii vajalikud, ning ilma nendeta ei saa! Vahet ei ole, et üks asutus toob raha pm sisse ja hoiab hinna normaalsuse piirides, teised tegelevad rahva raha eest mõtetustega! Teie lollikesed makske kõik kinni lihtsalt!
Holm ja Koppel ajavad suurt mulli ainult, nagu nad midagi määrata saaksid! Tegelikult pannakse kõik paika Brüsseli ja otsustusvõimetu Keskkonnaministeeriumi poolt!
Nüüd ütles Kallas juba välja, et eeltöö Kuressaaare Soojuse müügiks e ....

-0  +6
saarte hääl
 2

15.11.19, 10:54
Madis nütles otse välja, et :soojafirma müügitehing peab valla soovi kohaselt olema tehtud hiljemalt 30. juuniks 2020.

-0  +5
Maidu
15.11.19, 17:45
Las ma ennustan, et mõnedele härradele on Utilitase või Fortumi poolt tehtud pakkumine, millest ära öelda ei ole võimalik! Kui annad poolthääle, siis mingi kindel summa või hea palgaga soe koht tagatud! Üks mees ju ei saa nende viimaste ja paistab, et lõppematute lolluste tõttu järgmistel KOV'i valimistel 13 häält ka enam kokku!

-0  +3
Maidu
15.11.19, 18:19
Fortum pani kogu oma Pärnu ja Tartu krempli vist müüki üldse ja et see Utilitase kätte ei satuks, võtaks munadega Vallavanem ette ristiretke, et Kuressaare Soojuse ja Veevärgi, ning kasvõi laeburahadega kogu see täielikult renoveeritud süsteem ära osta! Igal aastal tiksuks ca 20 miljonit Vallale raha juurde!
Meite kanad on, aga sääl vallavalitsuses suurärikate lükata ja tõmmata puhtalt oma kiire kasu pärast!

-0  +4
Mahta Valda

15.11.19, 16:36
Niikaua, kuni mulle prügi kui toorme eest maksma ei hakata või vähemalt tasuta ära ei veeta, ei mõtlegi seda sorteerida.

-0  +3
Maidu

17.11.19, 16:47
Olen aru saanud, et ETO ja Ragn-Sellsi tahtmised käivad üle nii Keskkonnaministeeriumist, kui ka Riigokogu tahtmistest!
Muideks millegipärast ei näe ETO nimekirjas kaht platiku suurreostajat EV's e Selverit ja Maximat! Kasumid on nendel kui suured?
Kogu asi keerleb ainult ühe % numbri ja selle arvutamise metoodikas! Ehk palju jõuab Eeati prügist taaskasutusse! Muidu oleme kõige eesrindlikum ida ploki riik ja võrreldes Kreeka, Malta, Portugali, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia või kasvõi Soomega, kes enamus prügist maha matavad, oleme nagu superriik, aga ega sellest keegi räägi ju!
Piisaks ainult kasvõi kõige lihtsamast asjast - pange Eesti kõige populaarsemale viinale e see on vist Liviko "Laua viin" taarakleeps külge ja asi oleks lahendatud! Kui veel ei ole, sest ise viina ei joo...
Veel parem, kui kõigil kange alkoholi pudelitel oleks see silt peal, pluss kõikidel purkidel- Salvest, Põltsamaa, Felix jne
Iga pood peaks nende tagasivõtmise korraldama ja olekski asi lahendatud!

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Perekondlik
Veise päästmine lõppes kahjuks looma hukkamisega
Eksimus viis enampakkumise kehtetuks tunnistamiseni
Kuressaare Soojuse teema tekitas pingpongi (1)
Tuhandete nurrumootorite hea haldjas – Edit Annusver
Aia tänav ei saanud riigilt soovitud toetust
Saare politseinikud said kõrgema teenistusastme
Vald hoiab tänavu lumetõrjelt kõvasti raha kokku
JUHTKIRI - Õnnetu juhus
Kogukonna ajupotentsiaal koolide heaks tööle!
Päevakeskuse fotoringi liikmete üllatusnäitus
Kas ennetada või tegeleda tagajärgedega?
Kohus karistas naise süütajat 13-aastase vangistusega
Leisi laureaadid on Tiina Oks ja Leisi apteek
Kuidas meist eurooplased said?
Nädala loetavuse top 5
Torm hävitas legendaarsed Järve luited (10)
Naine pääses autoga napilt puu alla jäämisest  (3)
Auto sõitis Loode tammikus vette (2)
Kaablivigastus viis linnas elektri (12)
Vallal ei ole tervisepargi raja kordategemiseks raha (15)
Kommentaarid
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (128)
Kuressaare Soojuse teema tekitas pingpongi (1)
Võrkpallifännid saavad mänge jälgida viirusehirmuta (37)
Voolukatkestus külavanema vastuvõttu ära ei jätnud  (7)
Naine pääses autoga napilt puu alla jäämisest  (3)
Kus sa oled, arst? (5)
JUHTKIRI - Igal teol on tagajärg (10)
Kaablivigastus viis linnas elektri (12)
Eesti-Vene piirilepingu tegemisest (3)
Nõudlus spordisaalide järele ületab pakkumist (19)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud