Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 28. juuli 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
juuli 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Kommentaarid

Kahes hooldekodus tõuseb kuutasu
07.11.2019. Autor: Ahto Jakson
Saaremaa vallavalitsus kergitas alates tuleva aasta 1. jaanuarist nii Kihelkonna kui Pärsama hooldekodus ööpäevaringse hooldamise kuutasusid.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
vanamees
 1

07.11.19, 06:32
kas rosimannused juba kohal ???

-4  +35
elektritsaabtasutablogspotcom
08.11.19, 09:46
Pension tuulepargist
Harry Raudvere maksab pensioni oma energiaühistu liikmetele sest tema aktiivus viis kokku 500 inimest kes panid rahad kokku ja ostsid tuulepargi. Kes panustas 10 eurot,kes sada,kes kaks tuhat,kes sadatuhat -sedasi koguti raha kokku ja osteti tuulepark,ning kindlustati endile pension. Taanis on see populaarne moodus endile pensioni tagamiseks.
Tartu Hoiu-Laenu ühistu energiaühistu liikmed pensionile minnes muud ei tee kui vaid sügavad mune.

-2  +1
Kodanik
 2

07.11.19, 10:08
Ei selleks vaja noid sulisi, sest meil ju põhi sulid sääl mäe otsas, kus pikk torn om!
Piisab ju kui need "geeniused" seal enda ja kõigi teiste ametnike palkade tõstmiseks mõnda aktsiisi jälle tõstavad, ning ongi korras! Kõikide asjade hinnad sellega seoses tõusevad....tehtud!
Riik tekitab nii ise kuntstlikku inflatsiooni ja saab Brüsseli härrade ees uhkustada, kui tublid me oleme!

-2  +8
elektritsaabtasutablogspotcom
08.11.19, 10:04
Inflatsioon ongi olnud meie majanduskasv?

Einar Eiland, EMÜ majandusmagister
30. november 2011, 06:57

Kui panna graafikule kõrvuti inflatsiooni ja sisemajanduse kogutoodangu kõverad, selgub, et kümne viimase aasta jooksul pole tavakodanik mitte mingit majanduskasvu tunda saanudki.
Lähtudes Eesti Panga soovitatud statistikaameti andmetest, jõuame hämmastavale järeldusele: majanduskasv ületab inflatsiooni kümne aasta lõikes vaid 1,3 protsendiga. Võib öelda, et sisuliselt nullib inflatsioon majanduskasvu.
Kui arvestada majandustsükli pikkuseks kümme aastat, see on eelmisest langusest praeguse kriisini, siis on meie majanduskasv tavakodanikule osutunud nullilähedaseks, sest nii palju kui on tõusnud majandus, on kasvanud hinnadki. Tavatarbija pole saadud raha eest rohkem osta saanud. Headel aegadel kogutu on halbadel aegadel kohe kasutusse läinud.
Meie taasiseseisvumise perioodi viimased kümme aastat pole olnud mitte majanduskasv, vaid meeleheitlik Euroopa hindade tagaajamine. Kõige rängemalt on inflatsiooni läbi kannatanud tavatarbija ehk kõige nõrgem lüli ühiskonnas. Just tema on sunnitud tarbima kõige enam kallinevaid tooteid, näiteks toitu. Ta ei osta kinnisvara ega kulda, mida hiljem kallimalt müüa.
Naudi roosasid prille
Seega on valitsuspoliitika osaks kujunenud raha äravõtmine või äravõtmise organiseerimine nendelt, kellest jõud üle käib ja vastava informatiivse seisundi loomine. Selline käitumine on iseloomulik feodaalkorrale, mitte demokraatlikule riigile. Vastuolu ilmneb ka euroopalike tavadega, mille kohaselt riik peaks toimima rahva huvides, mitte looma tingimusi inimeste vaesumiseks. Viimati nimetatud protsessist räägime, sest lõhe Eesti ja Euroopa Liidu sissetulekute vahel suureneb.
Eesti kõrget inflatsiooni on probleemina käsitlenud ka rahvusvahelised reitinguagentuurid. Ilmselt oli ka nende mure seotud rahva vaesumisega. Ent selle jutu ees on siinse maakamara valitsejad oma kõrvad lihtsalt sulgenud. Seega on pimekurdi mängimisest saanud meie poliitika osa.
Rahvale valeandmete ja pooltõdede esitamine või olukorra tõlgendamine omakasupüüdlikult on kuritegelik nii valimistel valitsejate poolt hääletanute kui ka ühiskonna suhtes.
Kreeka laenude puhul oleme valeandmete esitamise julgelt hukka mõistnud. Kuid kahjuks on valelike pooltõdede esitamisest Eesti Panga ja statistikaameti andmetele tuginedes saanud kohaliku poliitika lahutamatu osa. Tegeliku seisundi varjamine meenutab olukorda arstipraksisest, kus patsiendile pakutakse kõhuvalu raviks roosade prillide kandmist ja lõbusate meelelahutuslike multifilmide vaatamist.
Mõne aja pärast aga selgub, et patsient on surnud või riigist lahkunud. Nii laheneb olukord ise ega vajagi riiklikku sekkumist.
http://www.ohtuleht.ee/454137-0  +1
elektritsaabtasutablogspotcom
08.11.19, 10:05
Inflatsioon ei teki enesest aga TEKITATAKSE inimeste poolt!!!
Isegi loodusnähtused ei teki iseenesest teadmata põhjustel.
Merel mõõna ja tõusu tekitab kuu.
Pilvekesed tekitab päikene mis aurustab vett.
Äiksekese tekitavad pilvekesed mis teineteise vastu hõõrudes tekitavad laenguid.
Maavärinaid ja vulkaanipurskeid tekitab maapõues olev kuumus.
jne.

Majandus on puhas matemaatika,lihtne ja labane,igati inimese poolt juhitav ja kontrollitav.
Kapitalistlik majandus põhineb kokkuleppe hindadel ja majanduse vundamendiks-alustalaks on olemas baashinnad millele rajaneb terve majandus:nendeks on toormehinnad-elektri-, ja kütusehinnad.
Nii kui tõstetakse elektri või kütuse hindu siis kõik muud hinnad kerkivad automaatselt.
Kui ei tõstetaks elektri või kütuse hindu siis inflatsiooni ei tekiks.


Pessimistlik stsenaarium: Eesti firmad kaotaks energiahindade tõusul üle 600 miljoni euro - Majandus
http://majandus.delfi.ee/news/uudised/pessimistlik-stsenaarium-eesti-firmad-kaotaks-energiahindade-tousul-ule-600-miljoni-euro.d?id=64393726

Inflatsioon ei ole loodusõnnetus või UFO mis tekib iseenesest s.o. inflatsioon ei ole inimkonna poolt kontrollimatu nähtus,inflatsiooni tekitatakse aeg ajalt ELEKTRI HINNA TÕSTMISEGA,KÜTUSTE HINNA TÕSTMISEGA.

Inflatsioon ei teki enesest aga TEKITATAKSE inimeste poolt!!!
Isegi loodusnähtused ei teki iseenesest teadmata põhjustel.
Merel mõõna ja tõusu tekitab kuu.
Pilvekesed tekitab päikene mis aurustab vett.
Äiksekese tekitavad pilvekesed mis teineteise vastu hõõrudes tekitavad laenguid.
Maavärinaid ja vulkaanipurskeid tekitab maapõues olev kuumus.
jne.

Majandus on puhas matemaatika,lihtne ja labane,igati inimese poolt juhitav ja kontrollitav.
Kapitalistlik majandus põhineb kokkuleppe hindadel ja majanduse vundamendiks-alustalaks on olemas baashinnad millele rajaneb terve majandus:nendeks on toormehinnad-elektri-, ja kütusehinnad.
Nii kui tõstetakse elektri või kütuse hindu siis kõik muud hinnad kerkivad automaatselt.
Kui ei tõstetaks elektri või kütuse hindu siis inflatsiooni ei tekiks.

Eesti põhiseadusesse tuleb kinnistada järgnev lause :

Eesti rahvuse püsimajäämiseks ja kosumiseks olgu elekter tasuta kõigile eestlastele tänasest ja igavesti.

See lause võib kõlada ka nii : Eesti rahvuse püsimajäämiseks ja kosumiseks olgu elekter tasuta kõigile eestlastele ja Eesti kodanikele tänasest ja igavesti.

Eesti Siseministeeriumi andmeil Eesti-sisese energia vajaduse katab mõne suure tuulepargiga ära.
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/arhitektuur/ueleriigiline-planeering-kellele-ja-milleks/

120m kõrgusel on tuulevaikust harva - tuuleteadlase Ain Kulli järgi on tuul Läänemerel ja Peipsil üheaegselt nõrk 28 päeva aastas.
Rohelise Eesti energiakavast
http://www.elfond.ee/et/teemad/teised-teemad/saeaestev-areng/taastuvenergia/rohelise-eesti-energiakava-2020

Maalehe teadmisveerg „Tuna & täna“ vaatleb valguseaasta puhul mõnd fakti valgusest.
- Kui palju päikesepaneele tuleks üles seada, et kogu Eestit elektriga varustada? 7,33 TWh tootmiseks (nagu 2013. aastal) pole neid rohkem vajagi kui 50 km2 ehk umbes Sirtsu soo jagu.
- Tervele maailmale elektri tootmisega saaks aga nt Sahara kõrbes hakkama enam-vähem Eesti-suurune päikesepaneel, mis kogu Sahara pindalast kataks ainult 0,5%.
Eesti-suurune päikesepatarei suudaks elektrit toota kogu maailma jaoks


Mõiste:Tasuvusaeg on periood, mis näitab, kui kaua läheb aega projekti esialgsete kulude tagasisaamiseni.
Peale tasuvusaega päikesepaneelid ja tuulikud annavad elektrit ja kütet tasuta.
Mida enam tõstetakse kütuse ja müüdava elektri hinda seda rutem tasuvad ära päikesepaneelid ja väiketuulikud,ning elektriautod.
Kuidas saab elektrit tasuta ?:
https://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2016/11/kuidas-saab-elektrit-tasuta.html

Isegi lapsed meisterdavad endile elektrituulikuid ja päikesepaneele sest peale tasuvusaega annavad nood elektrit ja kütet tasuta :

http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2012/04/lapsed-on-vanemaist-nutikamad.html

-0 +0

elektritsaabtasutablogspotcom
08.11.19, 01:13
Inglismaal puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.
Andro Roos :” Mõtteid parteidele maksukoorumuse radikaalse vähendamise elluviimiseks (aga ärge lootkegi, parteidel ei jätku mõistust ja mune):

Alates aastast 973 toimus Inglismaal raha ümbermüntimine iga kuue aasta tagant. See toimus järgnevalt: kuninglik rahapada muutis iga kuue aasta järel olemasolevad vaegväärtuslikud mündid maksevahendina kehtetuks, kogus need kokku ja müntis uue välimusega müntideks. Seda aga nii, et iga nelja vana mündi vastu andis välja ainult kolm uut münti ehk 25% vähem. Iga kuue aasta tagant korrigeeris kuninglik rahapada ka ringlusse lastavate müntide koguarvu, lähtudes otsuse tegemisel järgmise kuus-aastaku planeeritavast riigi üldisest rahavajadusest reaalmajanduse käitamisel. Sellel ümbermüntimisel oli kaks peamist mõtet. Esiteks toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus. Teiseks positiivseks nähtuseks ümbermüntimise juures oli see, et kuni münte ümber vermiti, ei kaotanud valuuta ise väärtust, st puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu. Selline ümbermüntimisel põhinev süsteem kattis õige pea lisaks Inglismaale terve Lääne-Euroopa."

Kas leidsite Andro Roosi tekstist need laused ?:

puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.

toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus.


Andro Roos : " Niikaua kuni eksisteerib riigiväline intressiga keskpank ja tema raha, seni ei saa olla ka vaba turumajandust ega tõhusust."

-0 +1

elektritsaabtasutablogspotcomKommenteri seda kommentaari
08.11.19, 03:53
PPA eksportis saartele kuritegevuse sedasi, et kriminaalpolitseinikud kes peavad kinni nabima kurjategijaid pandi patrullteenistusse s.o. pandi tegelema joodikutega.

-0 +1

elektritsaabtasutablogspotcomKommenteri seda kommentaari
08.11.19, 03:56
Tallinnas mendid kimbutavad vaid vaeseid lillemüüjaid aga samas mentide seljataga tegutsevaid taskuvargaid nad ei arreteeri.

-0 +1

elektritsaabtasutablogspotcomKommenteri seda kommentaari
08.11.19, 04:00

Isamaa tõstis elektri hinda 40%,tekitas inflatsiooni keskpankade kasumi tarbeks ja selles peitub kuriteokoosseis mis on karistatav Kelmuse kuriteo alusel.

Isamaa tõstis elektri hinda 40%,tekitas inflatsiooni keskpankade kasumi tarbeks ja selles peitub kuriteokoosseis mis on karistatav Kelmuse kuriteo alusel.

Isamaa tõstis elektri hinda 40%,tekitas inflatsiooni keskpankade kasumi tarbeks ja selles peitub kuriteokoosseis mis on karistatav Kelmuse kuriteo alusel.

Isamaa tõstis elektri hinda 40%,tekitas inflatsiooni keskpankade kasumi tarbeks ja selles peitub kuriteokoosseis mis on karistatav Kelmuse kuriteo alusel.


Juudid kodustasid inimkonna ...ja nad teostavad endid panganduse kaudu mis paneb toime Kelmuse kuritegusid, vaata dok.filmi "97% owned ".
-0  +1
suur oli üllatus

07.11.19, 10:13
kui vallaametnik kurtis, et vaat kui halb elu vallapalgalisel on, ei saa Eesti keskmist palkagi kätte. Uurisin, et mis see number siis on ka, 1400! No issand mu meie, kellel siis nii kõrged palgad on, et keskmine 1400?!

-2  +35
Vahur Naljapäev

07.11.19, 10:15
Mis te neid vanureid ikka sinna haisvasse vanadekodusse panete, kus niikuinii töötajad neid ei salli?

Pange parem oma memmed/taadid hotelli, maksate küll natukene rohkem aga teenindus selline, et inimene ei soovi ära surragi.

Huvitav, millal kaob see veneaegne kultuur meilt? Vanadekodu? See nimi kõlab juba hullemini kui krematoorium. Tahame ju meelsasti põhjanaabritega sarnaneda. Seal on selliste asjade nimed PANSIONAADID, mis ongi nagu vanade inimeste hotellid. Kena elamine, kena seltskond, kena söök ja kena teenindus. Kuskil ei haise ja keegi sinu surma ei oota.

Vaadates, milliseid hindu vanadekodud kasseerivad, siis imestan ma, et meil toodetakse täiesti ebavajalikke pillirookõrsi aga sellist äriideet, et vanurid natukene elegantsemalt elada saaksid, seda pole mitte kuskilt. Davai noored hakkajad. Minge küsige toetust ja tehke ära. Räägite oma ajujahtidest ja -vähkidest...

-3  +40
kas
 2

07.11.19, 10:56
KUIDAS KUJUNEB SEE HIND ?
kas keegi kontrollib ka seda majandamist ja lisaks kuidas neid
inimesi seal hooldatakse

-2  +17
Ega
07.11.19, 12:11
Kedagi ei koti sest meie ühiskonnas on arvamus et vanade peale pole vaja ressursse raisata,nagunii varsti surevad maha.

-1  +22
õigust räägid
07.11.19, 15:18
Kuressaare haigla üks arst ütles ka, et parem oleks kui vana inimene ära sureks, oleks kõigil kergem. Unustas ainult, et see vanainimene oli kellegi ema, vanaema, kes mitte ei tahtnud tast lahti saada.

-1  +19
Volli
 2

07.11.19, 16:16
Aga minul tõuseb ainult vererõhk ja kõvaks läheb vaid kõrvakuulmine.

-5  +11
Vahur Neljapäev
07.11.19, 18:11
Minul täpselt samad hädad. Naistega ei ole minul enam midagi teha.

-3  +6
Homsed uudised!
07.11.19, 20:07
Vahurid ja Vollid kogunesid ühtekokku!

-4  +0
arusaamatu

07.11.19, 17:51
Kuutasu tõusis aga kas pension ka tõusis?

-1  +11
Kas keegi sai aru ka
 1

07.11.19, 19:50
et tegemist valla asutustega? Pidu saab pidada, igasuguseid hankeid-teenuseid korraldada, aga oma eakatele taskukohase hinnaga üldhooldekodu/vanadekodu teenust pakkuda vallal raha ja poliitiline tahe puudub.

-1  +32
Sama meelt
09.11.19, 00:50
Haridus/kultuuri/spordi/raamatukoguteenusele makstakse rohkesti peale. Samas seadusega sätestatud kohustuslikud üldhooldusteenuse osutajad peavad kvaliteetse teenuse osutamiseks teenuse saajaid või nende lähedasi halastamatult koorima, sest vald ei maksa sentigi oma allasutustele juurde. Kõik tuleb ülikõrgetest kohatasudest. Hooldustöötajate palgad on endiselt nirud ja rahapuudusel teenus kehvake.

-1  +11
Arusaamatule

08.11.19, 15:00
Praeguse "kiidetud valitsusele" pension tõuseb 7euri.See mida nad ise nimetavad,see on igaaastane pensioni tõus.Mida veel tahta(NALI).

-2  +3
mamma
 1

09.11.19, 14:04
Mis te vingute, hoolitsege ise vanemate eest.

-7  +0
Papa
09.11.19, 15:32
Kerge öelda, raske teostada, kui oled tööealine ja pead tööl käima, et omad järglased järjele aidata. Mõni haigus vajab ööpäevaringset spetsiifilist hooldust, milleks võivad puududa oskused ja vajalik ruum koos eriabivahenditega. ükski lähedane ei pane toimetulevat ema-isa lihtsalt lusti pärast kõrgehinnalisele teenusele. Mis viga lahmida...

-0  +8
heh hea lähenemine vallal

09.11.19, 18:49
ei pea vanainimest hooldekodusse panema. Mis järgmiseks, ärge pange lapsi lasteaed või makske kogu kohatasu?????

-0  +1
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Eelmüügist ostetud bussipilet tekitas tüli  (3)
Vald palkas ettevõtjaga vaidluses advokaadibüroo (5)
Raadiot kruttinud juht põhjustas liiklusõnnetuse (4)
Jalgrattur pääses napilt auto alla jäämisest (3)
Hertta disainibutiik avas Kauba tänavas uksed (1)
Motoringraja asukoht ei ole veel kindel (4)
Reeder vangerdab praamidega (3)
Haiglas algas laste vaktsineerimine
JUHTKIRI - Õigus ja kaitse (2)
Valik ilma üleskutseteta
Astes avati tantsujuht Valve Tederi auks mälestuspink
Rütmi- ja improlaager kulmineerub kontserdiga
Ainulaadne ajastut koondav autobiograafia
Tiidrek Nurme võidutses Viljandis hooaja tippmargiga
Ruhnu saab sügisel spordiplatsi
Nädala loetavuse top 5
Tõll peaks olema liinil taas augusti keskel (13)
Hanno Pevkur: Ivar Alt kinnitab jätkamist (10)
Eelmüügist ostetud bussipilet tekitas tüli  (3)
Haigla kutsub kasutama korralikku varustust (4)
Kultuurkapital jagas kultuuri ja spordirahvale toetust (3)
Kommentaarid
Eelmüügist ostetud bussipilet tekitas tüli  (3)
Vennad Haamerid said mälestustahvli (2)
Jalgrattur pääses napilt auto alla jäämisest (3)
Raadiot kruttinud juht põhjustas liiklusõnnetuse (4)
Motoringraja asukoht ei ole veel kindel (4)
Reeder vangerdab praamidega (3)
Vald palkas ettevõtjaga vaidluses advokaadibüroo (5)
JUHTKIRI - Õigus ja kaitse (2)
Hanno Pevkur: Ivar Alt kinnitab jätkamist (10)
Vald tippklubide toetust suurendama ei torma (6)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud