[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 25. jaanuar 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
jaanuar 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Kommentaarid

Lennufirma: vald valetas kirjas ministrile
16.10.2019. Autor: Ahto Jakson
Lennufirma NyxAir OÜ nimetab Saaremaa valla põhjendusi Tallinna-Kuressaare lennuliini hankesse lennuki vanuse piirangu seadmisel valeks ja leiab, et uue lennuki nõude puhul saab ainsana pakkumise esitada Regional Jet OÜ, millest 51% kuulub Eesti riiklikule lennufirmale Nordica.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Vahur Neljapäev

16.10.19, 10:06
Käsi peseb kätt, öeldakse selle kohta.

Minul jääb senini arusaamatuks, et mis valu sel Ratasel selle suurema lennukiga on. Kui tihti ta ise lennukiga Kuressaarde lendab? Ju seal midagi kuskilt kinni makstud on, mis see muu olla saab.

Inimene, kes ei tea reaalsetest oludest mitte midagi tuleb siia soss-seppa mängima.

-1  +10
See pole esimene

16.10.19, 10:25
ja ilmselt ei jää viimaseks korraks, kui vald valetab.

-3  +10
vallaviletsuse luuleread

16.10.19, 10:46
Räägi, räägi sa, küll me usume ja kui valet vannume, küll leidub pääsuteid. Valetada võib, kui leidub uskujaid, me valetame julgesti küll leidub pääsuteid.

-1  +9
Demagoogia

16.10.19, 11:38
Pane pealkirjaks "vald valetab(s)" ning keegi ei vaevugi artikli sisusse süübima. Mingi tegelane promob oma vana lennukit ning kõik kiidavad takka . Kui kirjutada artikkel sellest kuidas lennuk vana ja väike siis sama nutukoor siunaks jällegi vallavalitsust
Õige Madis nii tulebki saarlaste ja Saaremaa huvide eest seista ,et elu paremaks ja kaasaegsemaks muutuks

-9  +3
Aga
 1

16.10.19, 11:42
Pange kaks lennukit kõrvuti ning laske saarlastel hääletada kas uus ja korralik või vana ja väike .
Eeldatavasti siis vana ja väike läheks kaubaks

-1  +5
Jaanus
16.10.19, 12:04
Kas me kõik ei lähtu oma igapäevastes majanduslikes otsustes sellest, mida me suudame endale lubada ja kas see on ka põhjendatud? Vastasel juhul kui saaksime valida ilma, et ise seda kinni peaksime maksma alati uuema, suurema, kallima asja/teenuse. Paraku peame lähtuma valdavalt ikka oma võimalustest ja vajadustest. Muidugi on ka erandeid, kes puudujääva osa võtavad SMS laenudega juurde, aga see pole jätkusuutlik.

-3  +5
Jaanus

16.10.19, 11:53
Valedele alustele tuginev tegevus võib kaasa tuua Saaremaa kogukonna heaolu halvenemise, sest piiratud ja fikseeritud eelarvetingimustes tekitab uuema ja kallima lennukiga opereerimine paratamatult surve hõredama lennugraafiku sisseviimiseks. Kulude erinevust väiksema ja suurema lennuki (mõlemad üle 40 koha) ilmestab eelmine tühistatud hange, kus uuema ja suurema lennukiga Tallinn-Kuressaare-Tallinn liini opereerimise eest küsiti 8534 € ja vanema lennuki puhul 6023€. See teeb viie aasta kokkuvõttes orienteeruvalt vaheks 7,2 miljonit eurot põhjendamatult kulutatud maksumaksja raha.
Samas riik väidab, et raha pole ja pensione tõstame 7€ ja lastehaiglatele vajaminevate seadmete soetamiseks tuleb teha jõulutunneleid, sest riigil pole vahendeid. Kas pole mitte absurdne?!

-0  +6
Juku

16.10.19, 12:01
Ojamets on tubli, et võtab sõna. Kui pehmod ei annagi oma arvamusest märku, siis midagi ka ei muutu ja need ministrikesed ei hakkagi oma peaga mõtlema. Üle 33 kohaline lennumasin polegi põhjendatud. Ning sellega saab ka üle 2x päevas lennata. Ratas ise ütles ERRile, kui see hange välja kuulutati, et lennuki vanus ei ole oluline ja see ei näita üksinda kvaliteeti. Tähtis on lennuki tehniline korrasolek. Ja siis tulevad professorid vallamajast targutama ja muud aktivistidest ninad manipuleerilikult "pettuma". Mina ei hakka ju oma nina toppima sinna valdkonda, mida ma ei jaga. Madised ja teised need onud ei tea tegelikult lennundusest midagi v.a, et see toimetab reisijaid kõrgustel punktist A punkti B. Nad ei oskaks isegi vastata, mitu tiiba reisilennukil on.

Skandinaavia piirkonnas, kes tõesti võiks sellisele hankele tulla, on enam-vähem uus lennuk ainult Nordical. Nende üle 70-kohalist lennukit ei suudaks riik maksta, sest nad nõuavad 5aasta eest 30 miljonit eurot, mis ei ole mõistlik ega jätkusuutlik, vaadates praegust lennuki täituvust oktoobrist märtsini. Inimeste harjumused ei muutu üleöö ja Nordica ei tagane oma hinnast. Samuti vahetatakse neil esimehi väga tihti, nad pidevalt hilinevad ja nende majanduslik seisund on kehva. Seda nimetatakse ebaausaks mängimiseks ühe vedaja kätte. Miks me siis hankeid teeme?

Kas keegi oskab mulle vallavalitsusest õiget vastust pakkuda, milleks on vaja siia liinile uut lennukit? Miks on praegune lennuk pea 29-aastane ja suuri hilinemisi Kuressaare liinil ei toimu? Uues lennukis on ainult sisustus modernnsem ja värskem. 30 minutit kannatab ka kõva tooli peal sirgelt istuda. Suure lennukiga tuleb kindlasti ka kvaliteedisamm kuna inimesed saavad lennata suure lennukiga, 29-aastase ja 19-kohalise Jetstreami asemel. Inimesed ei soovi, et see hange astuks vaidlustamiste koridori.

Igal lennuki detailil pardaarvutist ja navigatsiooniseadmetest propelleriteni välja on oma tähtaeg. Ei ole vahet, kui amortiseerunud osa parasjagu on, vahetatakse see ikkagi välja. Paralleele saaks tõmmata kui autol võetaks iga 5 tagant kõik lahti. Ei oodata kuni midagi küljest kukub ja lennuk ei välju. Iga lennufirma saab lennulube VÄGA Suure vaevaga. Arvestage, millises riigis elame ja kui palju raha on riik valmis maksma. Kui lisatakse see nõue, siis lendab ka pakkumise hind õhku ja tekib järjekordselt segadus e. 4. tühistamine. Sellise intellektiga ja teadmistega meil otsustavad ametnikud ongi?!

See nõue oli eemaldatud reisijate heaolu pärast, et ei tekiks segadust ja poleks vajadust kellegil vaidlustada. Vallavanem ei ole soovi varem vanusest rääkinud ja valetada ei ole ilus. Vigadest tuleb õppida ja seda maanteeamet teebki luhtunud hankest, mida tehti 1 aasta. Se
Maailmas ei tõuse ükski lennumasin õhku enne, kui seda pole väh 2 korda üle vaadatud.


-0  +4
Võimalik vaid Banaanias
 2

16.10.19, 13:07
Sellisele liinile ei tulegi lähimal 10 aastal uut lennukit. Kumb on teie arvates parem, pannakse vanuse nõue, keegi peale Nordicat hankele ei tule ja veel vähemalt 2 aastat ei tulegi suurt lennukit või lendab mitte kõige värskem lennuk ja ärimehed ning Tallinna töökohtade hõivajad peavad olema 30 minutit lennukis, mille interjöör pole eriti ilus. Selle aja jooksul peavad mõned suurtes linnades seisma puupüsti täis bussis. Praegune lennuk on 19 kohaline (järelikult suurema lennukiga on meeldivam lennata seega tuleb kvaliteedihüpe) ja 29 aastane. Keegi pole väga palju kurtnud. Uuema lennuki puhul ei jääks ka piletihind samaks. Samuti on vaja panna nii hommikul kui õhtul vähemalt 30 minutit lennukit varem väljuma.

-0  +2
Sass Sagrispea
16.10.19, 13:13
Oh ää aja sa kua siis nii pailu läma oma suumulgust välja. Põle sii mingit banaaniat, sii oo hoopiski korruptsioonimaania.

-0  +4
Võimalik vaid Banaanias
16.10.19, 15:35

Selles olen Sinuga nõus, et siin pole muud midagi kui korruptsioonimaania ja ebaausad hanked, aga miks peaksin oma suu kinni panema? Igal lugejal on ju ausas lehes ja demokraatlikus riigis võimalik oma arvamust avaldada. :)
See on nagu valimistel. Paljud erakonnad ei pea oma lubadustest kinni ja üks hääl loeb väga vähe, aga kui panna need hääled kokku, siis saab tulemuse ja võib-olla muudetakse midagi. Rumal on see, kes nõustub kõigega, puudub enda arvamus ja ei ole konkreetne. Minu kommentaarid on analüüsivad ja nendega ei ole mõtet vaielda, sest need põhinevad faktidel. Keegi ei saa aru kui ma ei seleta ja kirjutan 1 lause. Milles Sina parem oled, kui sul puudub oma arvamus, ei ole midagi teemasse tarka panna. Ei ole vaja käituda nagu Delfi kommenteerijad ja laksutada suud tühja.
Minu küsimus on väga lihtne, miks on vaja nendele "asjatundjatele" uut lennukit kui see ei näita tegelikult midagi ning on samamoodi turvaline. Ega keegi ei tule veel vanema kui praeguse omaga.

-0  +0
Vahur Reede
 2

16.10.19, 16:42
Madis Kallas on juba mitu aastat valla komne põhitingimust:
1) suurem lennuk,
2) paremad lennuajad ja
3) võimalus soetada pileteid rahvusvahelise piletimüügi süsteemi kaudu.
Saaremaa Ettevõtjate Liit kordas veel suvel üle oma kolm põhitingimust:
1) suurem lennuk,
2) piletihinna tõus mitte üle 10% ja
3) võimalus soetada pileteid rahvusvahelise piletimüügi süsteemi kaudu.

"Noor lennuk" ei ole ei kahe kogumi ühisosas ega ühendis - tegemist on lambist võetud valega, et just sellest on kogu aeg räägitud põhitingimisena.

-2  +6
Vahur Reede
16.10.19, 16:44
Vikade parandus:
Madis Kallas on juba mitu aastat mantrana korrutanud valla kolme põhitingimust:...

-2  +1
kolmapäe
16.10.19, 22:32
täna on kolmapäev

-3  +1
IRW

16.10.19, 21:05
Riigil ei jätku raha ! Mugavusteenuseid aga lausa doteeritakse !!! Mart , ae , mart - leidsin just üle 4 milli järgmiseks aastaks põllumeestele !!!!!

-0  +3
Ants

17.10.19, 10:57
See, et lennuk peab olema uus ja kindlasti üle 40-ne istekoha on
konkreetne näide, et valla asjapulgad põevad gigantomaaniat.
33-e kohaline vanem lennuk on meie rahakotile väga sobiv.

-0  +1
40 istekohta

17.10.19, 14:51
on vaja vallaisandatel ja nende sõpradel Tallinna-Kuressaare vahel gastroleerimiseks, et näidata kui hästi ja ilusasti nad ikka tööd teha oskavad (sisu on ikka sama 1,5 tundi istumist kellegi kabinetis, 4 tundi kolamist linna peal ja ülejäänud aeg sõit edasi-tagasi, seda kõike selle asemel, et muretseks korraliku interneti, teeks videokonverentse ja koosolekuid JA HOOLITSEKS ÜLEJÄÄNUD AJAL VALLAKODANIKE EEST!).

-0  +2
Ajab nutule (

17.10.19, 23:05
Praegune lennuk on ka vana ja massilisi ärajäämisi ei ole seni toimunud. Suurem lennuk (ATR 42 või 72, Bombardier Q300) on õhus stabiilsem seega jääb ilmastikuoludest tingitud hilinemisi vähemaks. Vana lennuk on kindlasti sama usaldusväärne nagu uus. See vanuse nõue ettepanek oli ei muud kui esinemiseks. Need argumendid olid ka "parimad". Kohatu on nii ministrile valetada. Kui rumalad saavad need aktivistid ja vallaklounid olla. Numbrit, mis on lennuki dokumentides kirjas, ei ole võimalik võrrelda auto, bussi või veoki vanusega ning see ei mõjuta kui põdur antud masin on. Lennunduses töötavad pädevad ametnikud, kes teavad enda eriala ja seal ei ole ruumi shid happen'iks. Reisijad ootavad juba vähemalt eelmisest hankest pirakamat lennukit, sest sellega on lennata parem ja palun mõelge üks kord inimestele ning ärge pange see nõue sinna, kuna sellisel juhul tulevad hankele heal juhul 2 ettevõtet.

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Perekondlik
Noortejaama sularahatehingute kohta avaldus politseis  (5)
Tarkvara toe lõppemine ajas saarlased paanikasse (4)
Incapil vahetus juht
Osta osalus WOW! keskuses ja Lahhentagges
Tiiu Mölder laseb inimestel end tühjaks rääkida
Lääne-Saare Hoolekanne juhiks sai Heli Kaer (5)
Sõnajalgade tuuliku toodang tegi meretuulikutele tuule alla
Lümandas tahetakse teederahaga parki korda teha (2)
Mart Undrest: olen Eesti Kalanduse teenistuses!
Oleks Minni-taolisi palju, ei siis oleks muret, et eestlus välja sureb
Hea uni aitab paremini käituda ja õppida
Konverents Saaremaa mässust tõi Muuseumiroti
Klintebakken: rinnutsi koos graniit ja liivakivi
JUHTKIRI - Üleminekuraskused
Nädala loetavuse top 5
Kurvad hetked. Igaveseks (2)
Ämm ja vanaema lõid naist (9)
Haigla patsiendid ummistavad tänavaid autodega (22)
Magaziini kauplusekett jõuab Saaremaale  (24)
Vandaalid lõhuvad kesklinna avalikku WC-d (9)
Kommentaarid
Lümandas tahetakse teederahaga parki korda teha (2)
Tarkvara toe lõppemine ajas saarlased paanikasse (4)
Rahva Raamatus tuleb „Väikese mamma” esitlus (3)
Lääne-Saare Hoolekanne juhiks sai Heli Kaer (5)
Noortejaama sularahatehingute kohta avaldus politseis  (5)
Magaziini kauplusekett jõuab Saaremaale  (24)
Torgu teenuskeskuse juhatajaks Mari Kübarsepp (3)
Orissaare Konsum sai nurgakivi (10)
Magus kättemaks (3)
Korraldaja vajab vallalt ooperipäevadeks 70 000 eurot (26)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud