Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Esmaspäev, 26. juuli 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
juuli 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Kommentaarid

Vald ootab projekteerijalt selgitust
10.10.2019. Autor: Ahto Jakson
Saaremaa vallavalitsus ootab selgitust Kuressaare kesklinnas vaekoja juures sademevete äravoolutorustiku projekteerinud firmalt, et seejärel saaks alustada ümberehitustöödega.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Ivanovitš

10.10.19, 10:51
Kunagi vene ajal oli juhus, kus toimus suurte kahjudega autode kokkupõrge, kuid süüdi ei saanud jääda mitte kumbki osapool. Sest ühel oli kõva tutvus maanteede ministeeriumis ja teisel vabariiklikus autoinspektsioonis. Asja uuriti ja puuriti, kuni ühel ööl viidi kodust kinnimajja teemeister, sest leiti, et 15 aastat tagasi ehitatud tee kalle oli veerand kraadi vale. Aga peaasi, et süüdlane kätte saadi ja kohtu ette veeti!

-1  +27
Kodanik
 1

10.10.19, 10:53
Tekkis küsimus, et mis tudeng Koppeli 2002a välja mõeldud UFO platsil üldse õieti on?
1. Liiklusseadusega kooskõlas ei ole! Autojuhil puudub kohustus seal jalakäijale teed anda! Mõned SH "arvajad" võiksid läbi linna sõita tipptunnil või mõne ürituse ajal ja kujundada siis oma arvamust;
2. Liikluskoormuse suurenemisega kitsastel kõrvaltänavatel, ei ole arvestatud;
3. Torude mõõdud on valed;
4. Sadeveekaevude suurused on valed;
5. Merko ei kasutanud Projekt Kuubis OÜ poolt tehtud projekti, vaid mingit oma suva, sest antud projektis on kõik turu ja Vaekoja ümbruse kalded Vaekojast eemalduvad, mitte sirgelt sinna poole;
5. Kivid telliti valesti;
6. Kasutatud betoonplaadid on armeerimata ja suure tõenäosusega tuleb paari talve möödudes need välja vahetada;
7. Liiklusmärgid on segased(kas on raske tänavale joonistada suured 10ne märgid?);
8. Mõlemas nö hullumaja platsi otsas muudetud peatee suunad tekitavad kaose;
9. Arusaamatuks jääb kus peavad käima jalakäijad Lossi tänaval, kui terrassid algavad majaseinast ja ulatuvad jalgrattateeni välja?;
10. Parkimiskorraldus on arusaamatu ja arusaadavalt tähistamata ja inimesed pargivadki kuhu juhtub;
11. Ehitusjärelvalve kellele maksti rahva raha eest tohutud summad istus vist oma Tallinna kontoris, kui need Moldova käkerdajad siin oma suva järgi kive lappisid;
12. Poliitikutest Vallaisad käisid silmad kinni ringi ja ei märganud midagi;
13. Sellega vald ei ole arvestanud, et purskaevu peab iganädalaselt hooldama, see kaotab tohutul hulgal vett ja töötab elektriga;
14. Turuplatsi katusealused on disaininud mingi napakas, kes ei tea , et meil vihma ka sajab ja puhub tugev tuul vahest;
jne jne jne-1  +55
Kira Kivisööja
10.10.19, 12:29
Selline ongi läbilõige praegusest vallavalitsusest. Mingi hariduseta jõmm istub haigla nõukogus, sealt ei puudu ka endine miilits ja muud meditsiinikauged tegelased. Ma küsin nüüd: "Mis vald see selline ometigi on?"

-0  +34
naljamees

10.10.19, 11:21
kogu see vallavalitsus mädaneb peast nii et solk jookseb vaekotta ja linna mööda laiali !!! õudus kuubis !!! sotsidest sossepad on linna tuksi keeranud,kuhu küll ei vaata igalpool on sotsside kõrvad !!!

-0  +28
Kuressaare Soojus
 1

10.10.19, 11:25
Ühel nädalal kiidame, et kõik torud said vahetatud eurorahadega, nüüd tuleb korralik kokkuhoid vee- ja sooja kadudes, ning meil on pea kõige madalamad hinnad Eestis!
Paar nädalat hiljem teatame, et tõstame toasooja hinda, sest küte ja elekter on kallinenud!
Võta nüüd kinni?

-0  +27
tigedik
10.10.19, 12:30
kurat sotsid jälle sitta kokku keeramas ja rahvast nöörimas !!! EI sotsidele !!! SAAREMAA SOTSIDE VABAKS !!!

-3  +22
Tublid poisid!

10.10.19, 11:50
Võrreldes sajandialguse lapstudengite europlatsiideele, on sealt puudu ainult veel lendavad autod! Joonistatud ja disainitud olid sinna, aga nähh võtta pole :)

-0  +16
Palju õnne
 1

10.10.19, 12:53
Valla palgal on mingi majatäis arhitekte, ehitusinsenere, spetsialiste ja keegi ei suutnud kahe aasta jooksul aru saada, et midagi on valesti?

-0  +33
Ametnik
10.10.19, 17:19
...aga meie käime ju rahva raha eest väljamaal ennast "täiendamas"! No seal seminaaaridel muidugi midagi kõrvataha ei viitsi panna, veel vähem kaasa mõelda! Peaasi, et pärast hotelli bassus kokse lürpida saaks!
"Täiendamiselt" kogemata kaasa võetud brožüüri tõlgin üks-ühele ära ja saadan ajakirjanikele, ning Valla lehel avaldan ka midagi! No, et vaja mõned teed co2 pärast jalgrataste ja nõmedate jalakäijatepärast ümber teha jne bla-bla-bla! Seda jama saab ju veel järgmisel aastal ka eurorahadega EV100 egiidi all teha, vahet pole, et rahvas maksab EL'is olemisele peale! Mina saan EL'i ametniku välja mõeldud jalgrattateede normi aasta lõpuks täis ja pearaamatupidaja kirjutab ka mulle palgafondi ülejäägist poole aasta palga suuruse preemia "hea töö" eest, nagu ka endale, ning kõigile abivallavanematele! Palgafond tuleb ju ära raisata, sest muidu võetakse järgmisel aastal vähemaks! Auto, kütus, auto parandus ja telefon anyway rahva raha eest!
Rahvas sai jube kurjaks küll millegipärast peale artiklit, aga teen suvalt mingi kokkuvõtte enda arvamust läbi surudes, sest no las see pööbel karjub! Me teeme ikka nii nagu tahame!

-0  +15
Sajandi käkk
 1

10.10.19, 13:00
Ah nüüd siis hakkavad valla asjapulgad vastutusest kõrvale hiilima.

-0  +27
mauno
10.10.19, 20:41
Avamisel olid kõik kõvad tegijad, vastutajad ja ilma ühegi nende panuseta poleks seda ümberehitust üleüldse juhtunud. Jamad ja probleemid on muidugi teiste vastutada

-0  +8
Süüdlased tuvastatud

10.10.19, 13:44
Mitmed tippekspertidest koosnevad kõrged komisjonid tuvastasid üksmeelselt, et süüdi on 17 saj. vaekoja projekteerijad, kuna nad ei osanud ette näha, et 21 saj platsimudijad ei tule toime vihmavee ära juhtimisega ja suunavad vetevood otse vaekotta. Milline karistus projekteerijatele määrata, pole veel otsustatud, kuid kaalumisel on isegi vaekoja lammutamine.

-0  +27
saarlane
 1

10.10.19, 13:54
Huvitav,et kus on muinsuskaitse silmad.

-0  +14
Muinsuskaitse
10.10.19, 14:23
Meiid koondati ära ja allesjäänud saadeti mandrile, et me EURO EV100 sajandi käki ehituse ajal jalus ei oleks!
Projektiga oli ette nähtud, et Vaekoja ümber olnud müüritis tuleb taastada, aga...???
Ka see oleks suurema katastroofi ära hoidnud!
Lisaks tekkis Lossi tänava tööde käigus kohtumaja kesklinna poolse akna alla suur pragu! Kes selle parandamise nüüd kinni maksab?

-1  +18
Mauno

10.10.19, 13:55
see vald võiks ise ka ükskord selgituste jagamisega hakkama saada kui küsitakse. Seal neid osakondi küll, kes midagi muudkui teevad, kuid enda tegevusi seletada ei oska või ei taha ehk venitavad ja hämavad.

-0  +20
Ebaõnnestunud käkk

10.10.19, 15:37
Käkk see on, fakt. Projektbüroo tibid on süüdimatud lumehelbekesed. Koduleht on inglise keeles, eesti keelt nad ei tunnista......mida sellistelt tahta!? -- kõik eelnevad kommentaarid on sulatõsi.

-0  +19
Kodanik

10.10.19, 15:48
Kogu käki iva seisis ju selles, et Veevärk ja Soojus said torude vahetuseks eurorahad taha, et kadusid vähendada, ning see mis maapeal toimus...SUVA!
Võeti 2002 aastast riiulil vedelenud noortudengite läbimõtlemata jura, ning kohendati 76000 euroga euronõuetele vastavaks!
Nüüd on suur tuhin CO2 vähendamine rattateede rajamise ja seoses sellega ka osade kitsaste tänavate ühesuunaliseks muutmisega, sest meite üllas EL annab selle jaoks raha! Kust sinna EL'i see raha laekub....ajalugu muidugi vaikib ja loll rahvas ei pea teadma!
Uue tänavaga seoses läheb see asi juba vana Baskini anektoodiks -
1 . Saame eurorahad tänavalgustuse jaoks! Mõeldud-tehtud! Samas teeme ka tee korda, ning unustame korraliku kõnnitee tegemata;
2. Saame paari aasta pärast eurorahad kanali ja veetrasside jaoks. Mõeldud-tehtud! Pea kõik üles ja korraliku kõnnitee unustame ikka tegemata! Samas kaevasime kõik nii sügavalt läbi, et mõlemal pool teed asuvad inimeste kaevud veest pea tühjad;
3. Tõstame mingite rahadega Kitzbergi tänava kõrgemaks nii, et Uuelt tänavalt suurvesi enam loomulikul teel pargi poole ära ei voola ja sinna ristmikule tekib suur lomp;
4. Nüüd kukume seal uute kergliiklustee EL rahadega uuesti mürgeldama, et teha ...ülla-ülla!!!??? Normaalne KÕNNITEE!

-0  +21
Kark

10.10.19, 17:41
Kas EL rahad, mis kergliiklustee rajamisel olid ettenähtud elamumaa krundi omanike kompensatsiooniks, läksid kellegi ametniku taskusse? Oleks lihtsalt huvitav teada saada, mis sinna taskutesse kõik liigub. Mingit kontrolli momenti pole projektides kirjas? Kas peab siis nüüd hakkama EL kohtu poole pöörduma, sest kohapeal puudub kontroll?

-0  +17
tule-taevas appi

11.10.19, 15:26
insenerihariduse puudujääke näeme igal pool, tänavatelt ei voola vesi ära v voolab valesse kohta, uut teekatet on vaja üsna pea hakata jälle lõikama ja kaevama, majade fassaadid lagunevad (vt vallavalitsus), tänavad ehitatakse kitsamaks, metsa vahele pannakse maha tänavasillutised

-0  +3
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Vald tippklubide toetust suurendama ei torma
Viljakasvataja ja mesiniku mõtted seoses eriliselt kuuma suvega
Kultuurkapital jagas kultuuri ja spordirahvale toetust
Hanno Pevkur: Ivar Alt kinnitab jätkamist
Kurelased ja Kuressaare, II
Tõll peaks olema liinil taas augusti keskel
Haigla kutsub kasutama korralikku varustust
JUHTKIRI - Valla toel hoogu juurde
Vennad Haamerid said mälestustahvli
Muhus hakkas tegutsema Toidupank
Valitsus vähendab lubatud osalejate hulka
Järjekordne kultuurne laupäev Kuressaare keskväljakul
Afganistan – avali põrguvärav
Peeter Jürisson on Eesti meister
Võhma jooksu võitjad on Tarmo Mändla ja Anne-Li Tilk
Nädala loetavuse top 5
Vald tippklubide toetust suurendama ei torma
Viljakasvataja ja mesiniku mõtted seoses eriliselt kuuma suvega
Kultuurkapital jagas kultuuri ja spordirahvale toetust
Hanno Pevkur: Ivar Alt kinnitab jätkamist
Kurelased ja Kuressaare, II
Kommentaarid
Muudatusettepanek või küsimus? (16)
Tagant otsasõit Ringteel (27)
Maakonnas on avatud 25 talu (9)
Tehumardi elanikud on hädas hingematva teetolmuga (9)
Praam sõitis Kuivastus rambi kõveraks (NB! oluliselt täiendatud) (44)
UUS! Ooperipäevade külastajad peaksid hakkama mandrilt varem tulema (4)
Algasid kauaoodatud Saaremaa ooperipäevad (16)
Tsiklisõitjad kogunevad Karujärvele (13)
Transpordiamet tellis suursaartele lisalennud (5)
Sõrve sääre elanikud saavad tasuta autoga sõita (4)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud