Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 24. juuli 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
juuli 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Kommentaarid

Tõllu eemalolek tõi pikad praamijärjekorrad
30.09.2019. Autor: MM
Ehkki TS Laevad teavitas potentsiaalseid praamireisijaid Virtsu-Kuivastu liini teenindava parvlaeva Tõll korralises hoolduses viibimisest juba eelmise nädala alguses, 23. septembril, tekkis Virtsu sadamasse möödunud reede õhtul tavapärasest pikem järjekord.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Maalt ja paadiga

30.09.19, 08:23
TS Laevad võiks midagi ette võtta suhtlemisega klientidega. Nii olulisest muudatusest oma kodulehel ja Facebookis teavitamisest ei piisa! Teil on olemas tuhandete püsiklientide e-postid (need, kes e-pileteid ostavad). Palun olge nii head ja saatke edaspidi teavitusi ka e-postiga. Ma pole juba aastaid ilma e-piletita praami kasutanud, kuid reedel nii juhtus ning pidin Virtsust tagasi keerama. Mul ei tulnud pähegi enne kodulehele minna või Facebookist uurida, kas praamid liiguvad plaanipäraselt. Protokolliliselt olete oma ülesande justkui täitnud, kuid tegelikult ei paista teid sisuline informeerimine väga huvitavat. Viskate lõigukese kodulehele ja saate pärast öelda, et teavitasite ju. Keegi teist võiks minna mõnda suuremasse teenindusettevõttesse teadmisi koguma. Ah õigus, milleks? Teil konkurente ju pole :)

-6  +36
haahaaaa
 1

30.09.19, 09:02
Mis tähendab,et võimalusel planeerige reis teiseks päevaks.. Mõni arvab vist et praamiga sõitmine on mingi luksus??!! Kõik võiks lõpuks aru saada,et praam on maantee pikendus ja eluks vajalik !! Nii vihaseks teeb ,et alati saab õelda”varuge kannatust”. Olge õnnelikud et siin Saartel veel keegi elab,sest pidevalt on praamiühendusega mingi jama! Te sõitke oma maja värava taha ja oodake enne tuppa minemist tund või rohkem..!! Mis tunne on ahh ??

-15  +46
kk
30.09.19, 11:55
No arvestades seda massi, kes ilma bronnita sadamas olid, kuidagi ei usu, et KOGU sellel massil tekkis reede hommikul ootamatult vajadus just reede õhtul praamiga üle saada.

Neljapäev õhtul oli veel bronni pileteid reede õhtustele reisidel - mina ise ostsin alles neljapäeval. Kellel oli vaja just reede õhtul sõita, oli võimalus bronni panekuks küll.

-14  +15
Nõuame silda!
 1

30.09.19, 10:23
Jah, ja loomulikult on ju vaja saata üks suurem praam korralisse hooldusse täpselt siis, kui alguse saab sügisgraafik! Milleks ennem hooldust teha, onju...?
Miks üldse on selle TS laevadega ühtelugu mingid probleemid, pikad järjekorrad, väikse mahutavusega laevad...
Planeerige reis teiseks päevaks? Vabandage väga, kui lapsed tulevad koju käima korraks, ei ole võimalik valida seda teist päeva, sest kõik käivad ka tööl enamasti! Ka tänapäeval ei ole normaalne suhtumine, et tulge teisel päeval...!!! Kui olete reisijate veo enda vastutusele võtnud, siis ka vastutage! Sest praamiühendus mandriga on samaväärne maantee pikendusega!!!! Sellest sõltub väga elu toimimine maal, Saaremaal!
Nõuame silda! Et saaks igal ajal koju!

-15  +33
Puu Sild
02.10.19, 18:06
Kes MEIE silda nõuavad?....mina selliseid ei tea.

-1  +1
Tim
 1

30.09.19, 10:31
Ma ausalt tahaks sõita igal ajal Saaremaalt mandrile ja tagasi nii nagu mulle sobib. Olenemata kellaajast ja kuupäevast. Tulen vb lennikilt mis maandub Tallinnas ja tahaks kell 4 koju Saaremaale aga ei saa.. Kui oleks sild siis maksaksin ju sellelt üle sõitmise eest kasvõi mõned eurid rohkem kui vaja.. Kindlasti oleks ka Saaremaal käijate hulk suurem ka kui ei peaks pidevalt praamiaegu vaatama/broneerima.. või ostima ei tea kust infot et kas praam üldse sôidab...

-12  +32
Oooo
30.09.19, 13:36
No siis peame ju sillad ehitama ka hiiumaale , kihnu, ruhnu , vormsile ,manilaiule , piirissaarele jne . , sest miks sealsed elanukid viletsamad on . Küsimus vaid kust see raha tuleb

-9  +19
Eh
 2

30.09.19, 11:30
Saarlastele võiks ju olla Virtsust tulles eraldi rada, isegi kui mul pole bronni, sest alati ei oska ju sõitu täpselt broneerida. Nn. saarlase eelis, sest saarlane tahab ju koju. Urr, sel suvel tundsin küll, et ma ei salli väga turiste...

-13  +22
Kk
30.09.19, 11:57
Palju seal talvel ikka turiste on... Pigem ikka omad, kes nädalavahetuseks koju või vanemate juurde tulevad.

-4  +13
Nõus
30.09.19, 13:03
Kuivastusse siis mandri rahvale eraldi rada?

-2  +20
Jummeli Juula
 1

30.09.19, 12:47
Teen võrdluse - Kas te kujutate ette, et Maanteeamet paneb kinni enamuse Tallinnasse suunduvatest tänavatest ja maanteedest ning jätab lahti ainult Viljandi maantee ning Paldiski maantee? Teavitab seejuures avalikust neli päeva ette oma kodulehel ja Facebookis ning soovitaks Tallinnasse mõnel muul ajal tulla? Ma usun, et see jama lõppeks mitmele tegelasele tuntava pöördega karjääris.
Praamiliiklus on meil aga ju nii eriline, et ka selle kasutajad peavad olema erilised. Eriliselt leplikud puhta ükskõiksuse suhtes - Näh, kirjutasin sulle midagi FB-sse ja ole sellega rahul ning kui sa ei käi iga päeva meie Facebookis või kodulehel, siis oled ise süüdi.

-13  +19
Oooo
30.09.19, 13:37
Kui sa tähele pole pannud siis seda on ju korduvalt juhtunud

-0  +22
Saarlane

30.09.19, 18:32
TS Laevad võiks enesele selgeks teha lihtsa tõsiasja - Saaremaal ja Hiiumaal elavad inimesed. Nad ELAVAD siin. Omi mänge mängige turistide ja muidu seiklejatega. Saarte ELANIKELE peaks olema garanteeritud ühendus ööpäeva ringselt. Kõik ülejäänud eestimaalased ja külalised saavad sõita ööpäeva ringselt sinna kuhu soovivad, aga saarlased ja hiidlased peavad arvestama mingi üleveo "konkursi" võitnud firma veidrustega. Päevade viisi soiutakse võrdsest kohtlemisest ja ebavõrdsusest. Miks need sõnad saarte elanike puhul ei kehti. Ja ärge tulge rääkima, et elate oma KODUS omal vabal soovil.

-4  +14
M

30.09.19, 18:40
Kas te kujutate, milline skandaalilaviin ja mitu tuhat kommentaari Delfisse tuleks, kui maanteeamet teataks Facebookis, et mitu päeva järjest on Tallinna Tartu maanteel liikumine raskendatud ja valige teine päev? Miks meie siis halvemad oleme? Ega inimesed lõbusõite praamidega ei tee ja enamus liiguvad ikkagi PÕHJUSEGA. Peab sõitja käima Facebookis, et jälgida, kas ikkagi mandrile saab? Riigi ja Ts laevade tegemata töö. Lõhuti ära ebaausalt hästi eraettevõte töötavat süsteemi. Järjekordne ehe näide, et riik ei suuda sama hästi transpordi ettevõtet juhatada nagu eraettevõte. Räägime otse, operaatoril on ükskõik, sest rahad tulevad, pole vahet mitu inimest teenust kasutab.
Alles nüüd jõudis kohale, et siia on vaja 3, vähemalt saja sõiduauto mahtuvusega praami. Milleks osteti pea 50-aastast remondimata ujuvat küna? Ja PL Oinas ei teinud samal ajal ühtegi reisi. Selle eest, et miljonid eurod kadusid, muidugi keegi ei vastuta. Sellise teenuse eest küsitakse veel raha. Firmal on tuhanded kontaktid, kes kasutavad teenusest väga tihti. Hea firma võtaks nendega ühendust, saates sõnumi.

-9  +7
M
 2

30.09.19, 18:46
Räägime natuke lennuhankest ja nende all olevatest kommentaaridest:
Maailmas ei tõuse ükski lennumasin õhku enne, kui see pole korduvalt üle vaadatud. Ükski reisija ei astu pardale, kui konkreetne lennukompanii pole saanud pabereid, kus hinnatakse kõike ÄÄRMISELT rangelt. Ametlikke mõisteid kas "Uus" või "Vana" lennuk ei eksisteeri. Ei ole vaja ajakirjanduses esineda ja muinasjutte määrida, kui ei ole varem oma soovi vanusest esitatud. Enne kui sõna võtta, oleks kasulik vallasaksadel ka teada, MIDA räägitakse. Tegelege tõsistemate muredega vallas, vingumise asemel nagu munadeta mees. Sellist ajuvabadust nagu oli SH arvamusloos ei ole ma vist kunagi lugenud. Käitutakse emotsioonidel nagu mingisugune pubekas.

Arukas teeb enda vigadest järeldusi, nagu teeb seda maanteeamet ebaõnnestunud konkursist. Pole vaja avalikult ennast halba mulje jätta. Hange kuulutati välja ja juba viiuldamine lahti. Tahetakse juba midagi vaidlustada. See vanuse nõue oli eemaldatud TEGELIKE reisijate heaolu pärast, et ei tekiks vaidlustusi ja inimesed saaksid siiski kevadest liigelda pirakama lennukiga, mida on oodatud Mitmeid ja Mitmeid aastaid.

Uut ja odavat masinat korraga sellisesse sihtkohta ei tule, tuleb vaadata prioriteete. Aeg on ENDA ego maha suruda istmete mugavuse asjus ja leppida, et lähiajal väga uut lennumasinat ei tule, kui arvestada, et elame Eestis, mis ei ole Ülla-Ülla rikas riik.

Seega näitab vanus turvalisust? Vana lennuk on kogenud, kontrollitud ja Usaldusväärne. 90% õnnetustest on piloodi, koordinaatori inimliku vea(de) ja ambitsioonide pärast. 10% on konstruktsioonivead, rikked, tahtlikud m..vamised ning hooldusvead jne.

Antud piirkonnas on suhteliselt värske lennuk ainult Nordical. Nende pakkumist EI suuda riik rahuldada, sest riik ei suuda selliseid summasid välja käia inimeste soovid ja nõudlus ei muutu üleöö. 72-kohalist lennukit pole vaja ja rahaliselt otstarbekas siia tuua, selle hooldus nõuab taristut ja kaugeltki mitte vähe raha. Pealegi on majandusseis nendel üliraske ja varsti nad ei lenda Tallinnast. Pole vaja käituda nagu Delfi kommentaatorid!

Tähtsam on lennuki tehniline korrasolek ja vanus ei näita üksinda kvaliteeti. Vanem lennuk võib ka uuele silmad ette teha. Lennunduses on piisavalt selliseid näiteid. Üsna värske on ju Boeingu Max. Kui inimene ütleb lennuki vanusest selliseid lollusi nagu olid SH arvamusloodes, siis ei saa olla inimene kuigi arukas. Lollused kerkivad nagu seened pärast vihma. Seda numbrit, mis on lennuki dokumentides kirjas, ei ole võimalik võrrelda auto, bussi või veoki vanusega ning see ei mõjuta kui põdur antud masin on. Ja mida need diivanieksperdid kiunuvad, see Jetstream, mis praegu lendab, on juba 28-aastane ja keegi vingu. Ükski lennuk ei saa Euroopa piirides olla, kui see ei ole täielikult (!) töökorras.

-6  +0
M
30.09.19, 19:45
See ei oma antud kontekstis suurt tähtsust. Mind üldiselt see praamiasi ei huvita. Point oli selles, et eraettevõted oskavad kohati (mitte alati) paremini kompaniid juhtida, sest riigifirmale laekub raha igal juhul. Selliseid näiteid on piisavalt. Lisaks on mõned riigifirmad üsna ahned. Lihtsalt see mis praegu TS laevadega juhtus ei peaks juhtuma. Siin elavad ka samasugused inimesed ja Eesti mõistes mitte vähe. Alles nüüd saadi Aasa valitsusega teada, et siia on vaja 3 suurt praami. Muidu olen sinuga väga nõus. :)

-2  +2
M
30.09.19, 19:46
... 19.13-le

-0  +1
M-le 18-40

30.09.19, 19:13
Sinu kiidetud erafirma puhul oli ju tegelikult neid apse, ja jama hoois rohkem! Peale selle nuumati veel tohutult mingit aferisti, riigiametnikud olid "lahkelt " nõus neid lepinguid pikendama.
Ilmselt oli sul endal seal "käsi sees" , või ei ole lihtsalt asjaga kursis, või oled lihtsalt loll!

-5  +13
Volli

30.09.19, 19:22
Taheti näidata,kui hea on Muhus elada ja kõik nägidki,kui hea on....

-6  +2
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Tsiklisõitjad kogunevad Karujärvele (12)
Tehumardi elanikud on hädas hingematva teetolmuga (8)
Maakonnas on avatud 25 talu (6)
Ettevõtja Boris Lehtjärv: tuleb elada nii nagu oskame
Karja kihelkonna kohvikud (1)
Muhu volikogu suureneb (4)
Kalmistupüha Vilsandil (1)
JUHTKIRI - Kiirus, vaid kiirus (3)
Konrad Mägi maalimispaik Kuressaares sai stendi (1)
Mustjala festival kustutas Saaremaal kontserdijanu (1)
Transpordiamet tellis suursaartele lisalennud (3)
MoNo ehk ratastel noortekeskus
Kirikuteated
Asva Viikingiküla linnusehoovis toimuvad Meistripäevad (1)
Nädala loetavuse top 5
Praam sõitis Kuivastus rambi kõveraks (NB! oluliselt täiendatud) (43)
Saaremaa vallavolikogu pöördumine Saaremaa elanike poole seoses COVID-19 vastase vaktsineerimisega (36)
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Politsei avastas festivalil uimastitarvitajad (10)
Raskes seisus seakasvatusel üks mure taas juures (21)
Kommentaarid
Praam sõitis Kuivastus rambi kõveraks (NB! oluliselt täiendatud) (43)
Transpordiamet tellis suursaartele lisalennud (3)
Tsiklisõitjad kogunevad Karujärvele (12)
Algasid kauaoodatud Saaremaa ooperipäevad (14)
Tehumardi elanikud on hädas hingematva teetolmuga (8)
Tagant otsasõit Ringteel (25)
Maakonnas on avatud 25 talu (6)
Sõrve sääre elanikud saavad tasuta autoga sõita (4)
Konrad Mägi maalimispaik Kuressaares sai stendi (1)
Saaremaa vallavolikogu pöördumine Saaremaa elanike poole seoses COVID-19 vastase vaktsineerimisega (36)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud