[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Esmaspäev, 25. mai 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kommentaarid

Tudengid otsivad tulevikulahendusi
24.09.2019. Autor: MM
Tallinna tehnikaülikooli arhitektuuri kolmanda kursuse ja ehitusinseneride viienda kursuse tudengid mõtestavad Orissaare keskväljakut ja Kuressaare Tuulte Roosi elurajooni eesmärgiga leida tulevikulahendusi nende kahe asupaiga elavdamiseks.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Maidu
 6

24.09.19, 09:08
Arusaadavalt on nende laste KONTSEPTSIOON(nii homo sõna) kogu autoliiklus sulgeda ja rajada betoonist purskkaevuga lastemänguväljak ja ongi liiklus elavdatud! Edaspidi sõitku orissaarlased ratta või käruga väinatammile, et Tallinna või linna bussile saada jne

-0  +6
elektritsaabtasutablogspotcom
24.09.19, 18:19
HHO genekas koosneb 30-st roostevabast terasplaadist
millede vahel on 1 mm paksused tihendid. Plaadid on + ja - laenguga,veele lisatakse soodat,jne. Igatahes,vee muudab kütuseks.
HHO geneka paigaldad mootorile ja bensiini-diisli asemel valad paaki vett sest HHO eraldab veest vesiniku ja juhib selle mootorisse.
Kui riik toodaks HHO genekaid milliseid kasutatakse hoonete kütmiseks ja teisi mudeleid autode mootoritel vesiniku kütuse tootmise tarbeks,ning
elektriautosid siis igal aastal Eesti saaks rikkamaks 10 miljardi euro võrra.

-2  +1
elektritsaabtasutablogspotcom
24.09.19, 18:21
A)
Eesti maaülikooli tudengite ehitatud suruõhuauto tohib sõita suletud ruumis, sest heitgaase ei ole, ainult puhas õhk. Isegi müra ei ole, aeg-ajalt kostab ainult õhupalli lõhkemisele sarnanev paugatus. Suruõhul töötav auto ehk pneumobiil on tõsine tegija sest selle abil igal aastal Eesti saab rikkamaks 10 miljardi euro võrra sest vene bensiini-diisli ja maagaasi asemel saab kasutada vett ja suruõhku.
B)
Paigaldagem sisepõlemismootoritele
HHO genekad mis eraldavad veest vesiniku ja juhivad selle mootorisse s.o. bensiini-diisli asemel kasutad vett.

-1  +1
elektritsaabtasutablogspotcom
24.09.19, 18:24
Lennunduse fossiilkütustevaba tulevik https://blog.solarship.com/
https://blog.solarship.com/

Tutvuge päikeselaeva Nabila uusima lennukiga. Nimekaimu abil, mis tähendab „sündinud aadlile”, on see laev esmasündinu meie uue põlvkonna lennukites ja esimene meie Wolverine lennukite skaleeritavas reas. Fossiilkütusteta kaubalennukite tarnimine kaugemate piirkondade teenindamiseks on järjekordne samm meie missioonis. Kui Nabila on kompaktauto suurus, siis pärast seda modelleeritud Wolverines veab abivajajatele mitu tonni varusid.Nabila tiiva uus kuju on enne selle tootmist hoolikalt arvutimudelitega viimistletud - tänu sellele on paranenud stabiilsus, vähenenud tuule tundlikkus ja suurem juhtimisvõime. Selle eesmärk on saavutada ka suurem tõstejõu suhe, mis on aerodünaamilise efektiivsuse mõõt. Pole vaja öelda, et Nabila töötab täielikult elektrienergiaga.

Nabila programm on Solar Laeva jaoks viis oma teadus- ja arendustegevuse kiirendamiseks ohutult, kuid samas kiires tempos. Seal, kus enamus seni ehitatud Päikeselaevade lennukeid on mehitatud, juhitakse Nabilat maapinnast kaugemal, võimaldades meil oma uusi konstruktsioone ehitada, muuta ja lennata väiksema ulatusega, kiirema pöörde ja väiksemate kuludega. Põhjalik telemeetria võimaldab meil kontrollida oma lennuandmeid meie tehniliste mudelite suhtes, aidates meil rohkem teada saada ja parendusi teha kiiremini kui kunagi varem.

See lähenemisviis on võimaldanud meie meeskonnal paralleelselt ehitada ja katsetada mitut lennukit ning aitab meil joonistuslaudadelt ja katsestendidelt maha võtta kümneid ideid ja täiustusi ning panna need hindamiseks tõelistele lendavatele õhusõidukitele. Erinevad konfiguratsioonid ja omadused konkureerivad otseselt üksteisega, parimad elemendid saavad teele järgmise lennuki.

Juba Nabila lennuetendus on pälvinud kiituse mitmelt endiselt õhuväe pilootilt, kes kahtlemata ootavad ahmilt, et nad saaksid ise lennata. Vahepeal jätkab Nabila oma tööd mitmete konfiguratsioonidega, konkureerides päikselaeva tehnoloogia järgmise põlvkonna parimate ideede tõestamiseks, kuulutades lennunduse fossiilkütustevaba tulevikku.

-1  +1
elektritsaabtasutablogspotcom
24.09.19, 18:30
Ise päiksest ja tuulest elektrit tootev ja veest vesinikku tootev laev vesinikutanklat ei vaja külastas Tallinna.

Päikese- ja tuuleenergiat kasutatakse vesiniku tootmiseks (s.o. veest vesiniku eraldamine elektri abil millega saab hakkama iga koolilaps),

vesinikust omakorda tehakse kütuseelemendis

energiat(elektrienergiat), mida vajavad elektrimootorid mis veavad laeva.
Seega,laev liigub tasuta kütusega.

Tuulikute ja PV paneelide abil toodetakse vesinikku millest tehakse kütuseelemendis
energiat(elektrienergiat), mida vajavad laeva jõuseadmed (elektrimootorid)või pardatehnika. Seni on Energy Observer oma peatuste ajal 1496 töötunni jooksul tootnud kokku 488 kg vesinikku. Energiavajadusest (elektrivoolu)merel annab vesinik(mereveest eraldatud vesinik) kuni 60%, ülejäänu(elekter) saadakse päikeseenergiast ja tuulest. Vesinikkütuseelementi on 48-protsendilise efektiivsusega kasutatud keskmiselt 6 tundi iga 24-tunnise navigatsiooniperioodi jooksul. Sellest on selgunud vesiniku eelised: võrds

-0  +1
elektritsaabtasutablogspotcom
24.09.19, 18:32
1) Kui riik toodaks elektriautosid ja jagaks neid kodanikele omahinnaga siis Eesti igal aastal saaks rikkamaks 10 miljardi euro võrra.
2)Kui riik toodaks vesiniku autosid ja jagaks neid kodanikele omahinnaga siis Eesti igal aastal saaks rikkamaks 10 miljardi euro võrra. Vesiniku autod erinevad elektriautodest vaid akude poolest. Vesiniku autodel on akude asemel vesiniku element mida korra kuus laetakse s.o. ainsa laadimisega soidetakse kuu aega.
3)Paigaldagem sisepõlemismootoritele
HHO genekad mis eraldavad veest vesiniku ja juhivad selle mootorisse s.o. bensiini-diisli asemel kasutad vett.

-1  +1
elektritsaabtasutablogspotcom
24.09.19, 18:44
Tsepeliinid lendavad ilma kütuseta
sest taevas hoiab neid heelium ja juhitakse elektrimootorite abil mida toidetakse PV paneelidest mis asuvad tsepeliini katusel.

https://blog.solarship.com/

https://blog.solarship.com/

-1  +1
EV 101

24.09.19, 12:47
Meie kontseptsioon ongi palju eurorahasid ära kulutada ja kõik väikelinnade platsid betooniga üle valada, et ei peaks seda raha mõistlike ja vajalike ehitiste peale raiskama!

-1  +5
Midli
 1

24.09.19, 15:42
Milleks siin kommentaariumis joriseda, minge pange kirja, millist avalikku ruumi teie sooviksite. Selle pärast ju ideid kogutaksegi, et KÕIK saaks sõna sekka öelda. Mina leian, et autode eelistamine inimestele ei ole OK. Eriti väikeses kohas.

-3  +3
Maidu
24.09.19, 18:19
Misasi see väike koht on? ...et las Tallinnas sõidavad, aga meil 20km kaugusel elavad töölised käigu jala tööl või?
Sinusugune käib siin ainult suvel linna mõnes üüber kallis restos söömas ja üüber suvekodust otse summdi merre, sest see asub mere ääres!
Ametniku palgaga hää ülevalt kisada, kuidas tavainimene halva ilmaga suve lõppedes ümber Kuressaaare kesklinna lapsed lasteaeda, ise tagasi tööle, pärast lapsed või ise trenni ja õhtul kõik lõpuks kõik teisele poole linna jälle koju saavad! Geeniused Kuressaare kesklinna kallal! Endal ei ole kohalikust ilmast ja liiklusest aimugi! Peaasi, et saaks mingi ÜRO ja laste kisa järgi kõik peesse keerata! Lisame siia veel Merko...kes ka arvatavasti need konkursid võidab, Moldova-Ukraina ehitajate kvaliteedi ja ongi nagu Orissaare Spordihoone, kus katusel ujumisbassein kajaka-tuvi laipadega või Liiva konsum, mis tilgub läbi tänu geeniusest ehitusjärelvalvele nagu...

-1  +5
vanamees
 1

24.09.19, 16:34
helistagu mulle omme pääla kümmet !!

-1  +1
VANA
24.09.19, 16:40
TÄNA EI JURA, VÕTAN NAPSU !

-0  +1
Kõik on kord juba olnud
 3

24.09.19, 17:58
Sellised arhitektuuritundengite vaimusünnitised olid eelmisel aastal Auriga keskuses näha. Reaalsusest asi väga kaugel ja kohalikke olusid mittearvestavad.

-1  +8
.
24.09.19, 20:00
No äkki tuleb mingi mõistlik mõte ka,mida omal peas pole...

-0  +2
Maidu
24.09.19, 20:38
Mõistlik mõte Valla rahadega lolluste edasiarendamisel?
Mine vaata Valla lehele linna ühesuunaliste teede ja kahesuunaliste teede arutelul!
Kõljala-Kaali ja Salme-Läätsa kergliiklusteed, Leisi kanalisatsioon ja linnas Aia ja Talve tänava korda tegemine jne asjad on olulised rahvale! Millega tegelevad Valla ehituse ja kõige sarnasega tegelevad ametnikud, ning mida kohalik meedia kajastab(hea, et nüüd kajastabki vähemalt)? Mingite uute kontseptsioonide väljamõtlemisega kusagil x-kohas, mis ei ole eluohtlikud, ning mis kohalike elanikele absoluutselt korda ei lähe, nagu see krdi kesklinna ehitus ...naljanumbrid ju :)

-1  +4
.
24.09.19, 22:21
Pole mõtet oma vererõhku ülesse ajada...Kesklinna remont oli hädavajalik,asfalt oli juba rööpasse sõidetud. Kõik on ju tegelikult samamoodi nagu enne, ainult mõned parkivad autod on puudu ja seal saab istuda. Inimesed, kes tahavad vallast midagi saada, saavad pinkidel järjekorda võtta. Aeglaselt saab ju varsti sealt läbi venida ka.Võrreldes, mis teiste linnade platsidest sai, pole häda midagi.
Orissaare oli vanasti väga asjalik ja ilus koht. Võiks jälle olla.

-1  +1
anonüümne
 3

24.09.19, 22:15
Maidu kodakondsed hiilivad täna ilmselt seina ääri mööda. Maidu hirmus kuri kõigi peale millegi pärast.


-0  +0
Maidu
24.09.19, 23:10
...ja mis sol viga, et siin lamedat paned? Mine hiili ka ja otsi mõni inimene praegu kesklinnast! Reede ja laupäeva õhtul oli kesklinn tühi! Heal juhul kolm purjus joodikut kusagil...
Mingi kodanik . on teada tuntud pläraja mandrilt, kes oma lollust üritab kuidagi õigustada kohalikust elust midagi teadmata :)
Naljanumbrid olete, et seda lollust õigustama asute! Minge makse Vaekoja omanikule omast taskust nt kahjud, mis ehitaja poolsete valede kallete pärast tekitatud on välja, kui nii kõvad vennad olete!
...ja Orissaarel ei ole midagi viga! See ongi juba mõeldes vale, et seal midagi nüüd ruttu enne eurorahade lõppemist muutma peab hakkama! Keeratakse järjekordne käkk kokku ja muud midagi!
...ja selle s...peale ei viitsi keegi enam vihastadagi!
Kui päris Saare elust ja ametnike poolsest lollist ja arutust raharaiskamisest midagi ei tea, siis võiks heaga suu kinni hoida :) ;) NALJANUMBRID!!!

-1  +2
.
25.09.19, 05:51
See on sul küll nüüd lihtsalt otsitud probleem. Kui Karell jalad harki ja silmad punni ajas, arvasin mina ka algul, et palmiõli tehakse ahvidest. Kuigi ma teadsin ennegi, et see on taimne rasv....
Lõpuks tuli välja,et selleks on õlipalmi viljad,mida kasutatakse,kui ma ise selle kohta rohkem lugema hakkasin.
Kui tihti sa ise öösel kusagil platsidel käid? Või päeval? Plats 16 kaameraga politsei valve all, vaevalt need pidutsevad inimesed ennast seal mugavalt tunnevad. Ja miks oleks siis pidanud raha kasutamata jätma, kui kõigile väikelinnadele anti. Kas ainult Tallinn on linn?

-0  +1
.
25.09.19, 06:08
Kui keskendute oma elus raskemate asjade negatiivsetele aspektidele, siis vähendab see teie sagedust, hoiab teid südamevalu ja vimma küüsis, tõmbab ligi rohkem negatiivsust, väga tõenäoliselt teeb teid haigeks ja päris kindlasti kibestunuks. Kui te aga selle asemel otsite viise olla tänulik kõige eest oma elus, siis tõuseb teil mitte ainult võnkesagedus, vaid te saate ka kasvada, sest olete õppetunnile avatud. Sirje Maasikamäe raamatust "Sa oled tegija"

-1  +0
Lasteaed
 1

25.09.19, 07:57
Viige need plakatid lasteaedadesse. Küll meie tulevik joonistab nendele tulevikulahendusi.
Mis Tuulte Roosi puutub, siis karta on, et Musumännik läheb sae alla.

-0  +0
?
25.09.19, 09:04
Kas Tuulte-Roosi lapsed tehakse Musumännikus või?

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (12)
Kurb kuulda ja lugeda
Põllumeeste murekohtadest ehk Tööjõust ja talvehõngulisest kevadest (4)
JUHTKIRI - Armumine, alkohol ja vastutustunne
Grupipostkasti saab jaanipäevani tellida tasuta
Puu- ja köögiviljaga kauplejad peavad järgima turustusnõudeid
Rekonstrueeritakse soojustorustikke
Saaremaa ja mandri vahet sõites tuleb arvestada teetöödega
Suur peatükk rahvusvahelist teadust – raamat Kuusnõmmest
Ajatusi kodusest Valjala kihelkonnast
Tänavu saab puugid postiga TAI-sse saata
Eestis nii Huawei kui Kremli mehed
Viikingid on jätkuvalt nulli peal
Naisi oodatakse videosilla vahendusel riigikaitse teabepäevadele
ERM ootab taimetoidulugusid
Nädala loetavuse top 5
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (12)
Kurb kuulda ja lugeda
Põllumeeste murekohtadest ehk Tööjõust ja talvehõngulisest kevadest (4)
JUHTKIRI - Armumine, alkohol ja vastutustunne
Grupipostkasti saab jaanipäevani tellida tasuta
Kommentaarid
Põllumeeste murekohtadest ehk Tööjõust ja talvehõngulisest kevadest (4)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (12)
Kelm esitles end USA sõjaväelasena (10)
Valjala ja Pöide infospetsialisti ametikoht kaotatakse vaatamata vastuseisule (23)
Rannakas: ta ütles mulle, kuradi kits, kutsusid pollad (4)
Mikk Tuisk sai koalitsiooninõukogu toetuse  (12)
Õudne sild Muhu- ja Saaremaale (27)
Rannakas end toakaaslase tapmiskatses süüdi ei tunnistanud (16)
Sotside ja Keskerakonna fraktsiooni juhid toetavad Vanalinna kooli remonti (13)
OLULISELT TÄIENDATUD! Fraktsioon Saarlane esitab vallavanemakandidaadiks Mart Maastiku (46)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud