04.09.2019. Autor: Anu Baum Paljud inimesed, kes peavad end kinnistu ainuomanikuks, ei ole tegelikult seda mitte. Eestis on tekkinud olukord, kus aastatel 2003–2013 abikaasade vahel sõlmitud abieluvara jagamise lepingu järgi on kinnistu ainuomanikuks märgitud üks kaasadest, kuid see kehtib üksnes juhul, kui vastav kanne on tehtud ka kinnistusraamatusse.
04.09.19, 07:23 Mida tähendab: "ei ole selgesõnaliselt kirjas, et oled ainuomanik". Ma praegu vaatasin, minu ja abikaasa ühiselt soetatud kodu on minu nime all. Kas see on selgesõnaliselt öeldud või ei ole. Kui on olnud miskit asjaajamist, siis kusagilt on notar teada saanud, et mu abikaasal on ka selle kinnistuga pistmist. Kus need salajased andmed küll peituvad.
Ah-soo. Kinnistusraamatus asjad muidu ei avane, kui tuleb lubada mingid hüpikud kusagilt ülevalt, kuhu tuleb mingi punane täpes.
-0+1
Vahur Neljapäev
04.09.19, 09:39 Eilses konkureerivas ajalehes oli ühe vanema soov paigaldada Smuuli tänavale künnised, et tema võsukesed julgemini nutitelefoniga teed ületada saaksid.
No huvitav, meie nooruspõlve aegadel ei olnud ei ühtegi ohutussaart, isegi sebrasid oli vähe, ometigi oli ka õnnetusi palju vähem. Eilses uudistesaates oli ju näha, millist suunda noored näiteks rongiliiklusega lähevad, täielik hoolimatus ja tähelepanematus.
Ainult üks loll vanem hakkab seeläbi autojuhtide mune pigistama, et nemad midagi kuskil muutuksid, kuigi endal lapsed kasvatamata. Õnnetus juhtub ju sel juhul niikuinii, ei ole vahet kus see juhtub. Kõiki maailma teravaid nurki ei saa ümaraks lihvida, lihtsam on lastele teadvustada, et noad on teravad ja pliit kuum.
-1+4
Lisa kommentaar
NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.