[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Pühapäev, 07. juuni 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
juuni 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Kommentaarid

Ajame autod minema!
06.08.2019. Autor: Jüri Kallas
Autod on koledad, autod on vastikud – ajame autod minema! Vähemasti Kuressaare kesklinnast, kui mujalt ei saa. Umbes sellesisulisi ja -suunalisi mõtteavaldusi on mulle viimasel ajal üsna mitu ette juhtunud.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Vahur Neljapäev
 33

06.08.19, 00:19
Müts maha artikli eest, Jüri!

Aus ja konkreetne ning mis peaasi- õige kirjutis. Mind paneb aga imestama, et kellele me ikkagi seda jalakäijatele mõeldud kesklinna teeme? Pole ju suur imeasi, et see sama väljak on 70% aastast praktiliselt inimtühi.

Jah käis kord üks sots suures miljonilinnas ja nägi jalakäijatele mõeldud tänavat. Tore küll. Me oleme aga üks küla, kus peaks olema külaplats jaanilõkke jaoks, mitte aga "jalakäijate" tänavat mõne inimese pärast.

Kumb see siis praktilisem on kui me ilu ja "hubasuse" kõrvale jätame? Oleks see Uus tn vaid ilma munakivisillutiseta enamjaolt asustamata lai tänav. Aga see ju ei ole. Mida te lolli mängite seal vallavalitsuses?

-11  +45
Grigori Krivonossov
06.08.19, 08:18
Tule ometi mõistudele! Tänapäeva linnade linnassüdamed peavadki kuuluma ainult jalakäijatele ning sellistele liiklusvahenditele nagu jalgrattad, tõukerattad ja nii edasi kuid mitte mingil juhul autodele. Saa omati juba ükskord täiskasvanuks.

-41  +17
Vahur Neljapäev
06.08.19, 08:29
Oma kasvult olengi ma juba ammu täiskasvanu mõõtu, kahjuks on mu aju areng millegipärast peatunud ja nüüd olen ma oma mõistusepoolest ikka veel lasteaia viimase rühma jõmmide tasemel. Aga mis parata, ka mulle meeldib väga kommida ning nii ma siis siin oma seosetut juttu kribingi.

-12  +8
Anu
06.08.19, 08:48
Nõustun Grigori aevamusega täiesti, autopedede koht ei ole kesklinnas. Las nad veidikegi käivad jala ning kulutavad oma rasvakihti tuharatelt väiksemaks.

-24  +16
Vahur Neljapäev
06.08.19, 09:14
Grigori, on tore teada, et sinu puhul ei arene mitte ahvist inimene vaid vastupidi. Kunagi oli autode leiutamine suur maailmaime aga nüüd üritame neist iga hinna eest lahti saada. Ilmselt sama lugu nagu mehe ja naise vaheline abielu on liiga igavaks läinid- lisame vürtsi juurde.

Sa ei saa ju endiselt aru, et Kuressaare puhul on kesklinn LÄBISÕIDUKS vajalik. Keegi ei soovi ju sinna Vaekoja vahele lõbusõitu tegema minna. Inimesed poleksid rahulolematud kui oleks olemas mõistlik alternatiiv aga seda ju ei ole.

Aga Grigori sugused vennikesed võivadki ju Kuivastust keskväljakuni sõita, seejärel pool tundi parkimiskohta otsida ja hiljem Loode Tammikusse linnulaulu nautima minna ja sinna hoopis jalutada. Mõistame, et sul on igav aga on ka inimesi, kel on elu olemas ja sooviksid tegelda muuga kui jalutada.

-11  +18
Vahur Neljapäev
06.08.19, 09:21
Mõni autopede on oma autoarmastusega isegu juba nii hulluks läinud, et võtab oma autokese ööseks voodissegi kaasa ja topib seal enese rahuldamiseks oma meheau auto sumbutisse. Ikka väga palju väärakaid elab meie hulgas.

-7  +13
Grigori Krivonossov
06.08.19, 09:28
Vahur Neljapäev/ 06.08.19, 09:14 on siin täiesti enesepaljastusliku üllitise kirjutanud. Iseenesest ja hea kui inimene veel kuidagimoodi adub, et ta on taandarengu tsüklisse sattunud ning nüüd kõigepealt muutub ta tasapisi aina lapsikumaks ning rumalamaks kuni jõuab mingil hetkel pöördumatusse muutumisse tagasi ahviks.

-10  +13
Vahur Neljapäev
06.08.19, 09:45
Oi, Grigori Grigori. Inimene võib olla loll aga kui ta seda ei adu on natukene kurb. :) See on tegelikult sinu mure.

Mida sinusuguste nolkide generatsioon ei tea, on see, et kunagi oli seal hoopis ringtee ja sõita sai ka Kohtu ja Kauba tn vahelisel lõigul.
Sekka jalutasid muidugi jalakäijad, mingeid piiranguid polnud, inimesed said täitsa vabalt hakkama. Nüüd peab olema iga teo jaoks luba ja iga keelu jaoks keeld. Muidu ju tekib hirm ja nolgikene ei saagi hakkama.

Siis tuli aga sinuguste lumehelbekeste generatsioon ja ma mõistan, et teil on omad nõudmised ja omad arusaamad elust. Nagu öeldakse lolli tuleb kaitsta. Sama näide näiteks raudteeületuskohtadega, vanasti polnud mingied tõkkepuid kuskil metsavahelisel ülesõidul, helidest ja muudest signaalidest rääkimata. Polnud mingeid meeletus koguses liiklussurmi. Nüüd on aga inimesed muutunud järsku nii härdaks ja hädapätakateks. Pea on telefonides kinni ja teist inimest nähes ei ostata suud ka lahti teha.
Nüüd jõuame aga sinna generatsiooni, kus keelumärgi panekust ei aita, sinna alla tuleb ka panna silt "DO NOT ENTER" nagu näiteks Ameerikas tehakse. Vähe sellest, neid märgid tuleb mõlemale poole teed panna, sest ahviks muutunud inimesed ei saa lihtsalt muidu aru.

Mõistan nüüd sinu probleemi. Aga tee endiselt vahet KESKVÄLJAKUL, kus toimub linna elu ja KÜLAPLATSIL. Mis teeb Kuressaare keskväljakust linna südame? Paar kohvikut läheduses ja turuplats. Luba naerda. Mine avarda oma silmaringi palun noor tobukene, sul seda aega paistab olevat. :)

-9  +13
Karmen Koer
06.08.19, 09:49
Grigori ütles ise ka esimesena: Tänapäeva linnade linnassüdamed peavadki kuuluma ainult jalakäijatele. Oled sa linna üldse oma elus näinudki??

-7  +10
Vahur Neljapäev
06.08.19, 09:52
Karmenilt õige tähelepanek.

Euroliit ajab meil pead sassi. Kuressaare arvab, et ta on Frankfurt ja Kallas arvab, et ta on Merkel.

Siis tahaks teada, et miks me ei viinud liiklust maa alla tunnelitesse kui tegu niivõrd suure linnaga on? Stockholmis näiteks väga hea näide olemas. Autoteed viiakse aina enam maa alla. Kui jaksame nende tohutute inimmasside jaoks väljakuid teha, siis teeme ka tunnelid, et asi vürtsikam oleks :)

-9  +18
Vahur Teisipäev
06.08.19, 10:14
Parem ärge tehke sellest pooletoobilisest Vahur Neljapäevast ja temepoolt kirjutatud ajuvabast jutust väljagi. Loll inimene jääb ikka lolliks, et teda ravi ei ussi - ega püssirohi.

-8  +9
Vahur Neljapäev
06.08.19, 10:18
Libavolli, ma mõistan, et sa oled samuti inimesest ahviks arenenud ja propageerid jalakäijatele mõeldud liikumist aga ära muutu labaseks ja ära pritsi oma diagnoosi igale poole laiali, keegi ei viitsi seda jama lugeda. :)

10st tehti märjukeste poekene lahti, mine kulista midagi rahustuseks.

-8  +5
Veronica
06.08.19, 10:29
Need Vahur Neljapäev ja Volli on oma olemuselt ja vaimuvaesuselt sarnased nagu sitapoti kaks sanga. Ei ole nende jutus ei iva ega mingit sima samuti mitte. Need erinevate nimede all esinevad kujud on ju tegelikult üks ja sama põhulõuast väänakas, kellel pole midagi muud eha kui lollusi kirjutada. Aga küllap on nii, et see tüüp ei oskagi midagi muud teha.

-4  +14
Vahur Neljapäev
06.08.19, 10:32
Kas sul on mingi multikeelne bipolaarsus? Sa mitte ei esine kahes kehas vaid kahekümnes. Küll on tore, et "Nimi*:" lahter sinusuguse debiiliku elu väga värvikaks ja kirevaks teeb.

Nüüd saan sinust täitsa aru. Sa pole suutnud kunagi oma sõna maksma panna, ilmselt oled terve elu saba jalgevahel lidunud ja siin tunned end kui peremees. Vaene räsitud inimhing küll. Mõistan, et su hinges on piin ja suur valu aga sellest kõigest saab üle.

Eriti kiiresti saad sellest üle, kui moderaator sinu kontakti politseisse annab ja sind avalikustatakse ning juba järgmisel päeval kommenteerin mina sinu nimega artikli all, väike räsitud jobukakukene. :)

Mine leia endale nüüd mõni muu hobi, sest ajukahjustusega inimesed ei tohiks üldse internetis olla. Miks sa siis oled?

-9  +5
Maarica
06.08.19, 10:34
See Veronica on tegelikult sünni järgi mees, kes tõmbab kord nädalas sukad jalga ja siis tantsib balleti. Veronica, sa ajad kõiki oksele.

-9  +4
Reet Vahu
06.08.19, 10:37
Sa vana liba Vahur Teisipäev mine jaluta Saaremaa metsades ja kuula linnulaulu!!! Paista, et see internetiavarus on su viimased ajukelmed ka kinni kärsatanud, et sõimerühmalapse juttu suust välja ajad!!!! Sa oled kõigi jaoks tühi koht ja lepi juba sellega!!! Loodan, et sind aetakse seal keskväljakul alla.

-9  +6
doctor Andy Leew
06.08.19, 10:37
Kuule, Vahur Neljapäev, sul ju närvid täita persses, tule minu kliinikusse ravile. Meil on head spetsialistid tööl ja küll nad sa sassiläinud kuplialuse jõuludeks taas enam-vähem korda sätivad.

-6  +9
prügikast
06.08.19, 10:40
08:29, 09:21, 10:14, 10:29 kommentaarid kirjutanud tegelane on toimetusele teada ja peatselt ilmub artikkel inimesest, kes päevast päeva Saaremaa kohaliku lehe kommentaariumi risustab. Hetkel on asi politseis ja nagu me teame, siis kohtuveskid jahvatavad väga aeglasti aga karistuse tema ikka saab.

-4  +7
doctor Andy Leew
06.08.19, 10:42
Tean mida ma räägin, sest see Vahur Teisipäeva jõmm käis minu juures ka ravil aga temast asja ei saanud, saatsin talle saatekirja otse krematooriumisse aga paistab, et ta pole minu arvamust kuulda võtnud.

-5  +4
doktor Vorst
06.08.19, 10:44
Ka minu juures käis see nädalapäevade libavahur/volli. Propageeris oma jalgsi käimist aga mina soovitasin tal hoopis peesse käia. Ei saa ju haige inimene ometi aru, et autod leiutati seepärast, et inimeste elu mugavamaks teha. Tema sooviks koopasse tagasi ka elama minna.

-6  +6
Hoiatus libavahuri eest
06.08.19, 10:46
Liigne libavahuri tarbimine võib viia soolestiku rikkeni, halvemal juhul kõhuprobleemideni. Tüüpilised sümptomid on oksendamine, peavalu, ahhetamine, mõistmatus ja mis peaasi meeletu irvitamine.

-4  +5
Gunnar
06.08.19, 10:48
Ma olen pidevalt sellele libavahurile öelnud, et mine jaluta metsa vahel, mitte ära käi neid jämedeid soome turiste seal keskväljakul nillimas. Käib ja vaatab kuidas nemad jäätist limpsivad, endal käsi kubemes ja väidab küll, et sügeleb aga kõik ju teavad, mis ta seal sahistab. Seepärast ta autodevaba kesklinna tahabki.

-6  +5
päästke Volli!
06.08.19, 10:49
Vahur Neljapäev on sassis,
tal hullutempel seisab passis.
Hullaris on tema kodu,
sääl veetnud on ta päevi sadu.

Kui arvutile pääseb ligi,
siis kommib nii, et lippab higi.
Ta hulle komme kirjutab
ning saatusi sajatab.

On päris kahjugi sest Vollist,
kes päästaks tema sellest rollist.
Kord on ta Vahur, siis taas on Volli,
nii pidevalt ta mängib lolli.

Ehk Gunnar aitaks teda,
sest Volliga on miskit mäda.
Ta Vahur Neljapäevaks sai,
ta silmaring ei ole lai.


-7  +10
spektaator
06.08.19, 10:51
Aga millest siis rääkida? Kell 8,29 ta ju selgelt ütles "Oma kasvult olengi ma juba ammu täiskasvanu mõõtu, kahjuks on mu aju areng millegipärast peatunud ja nüüd olen ma oma mõistusepoolest ikka veel lasteaia viimase rühma jõmmide tasemel"

-3  +4
sõltumatu arstikomisjon
06.08.19, 10:53
On juba iidamast aadamast teada, et kui inimene hakkab esinema mitme nimega, siis on tema kupli vaheline töö lõpetatud. See pole veel kõige hullem. Kõige hullem on siis kui inimene tahab autoteel jalutada. Siis on tema aur lõppenud.

-3  +3
Vahur Neljapäev
06.08.19, 10:57
Ah mis te selle Vahur Teisipäeva kallal norite. Mulle ikka kodus õpetati, et haigete inimeste kallal ei tasu võtta.

-3  +3
Vahur Teisipäeva endine kolleeg
06.08.19, 11:03
Tegu on raske inimesega. Väga-väga-väga keerulise inimesega. Kord kui talinas komandeeringus käisime ja kuivastu sadamasse jõudsime, siis ei soovinud ta praami peale minna vaid tahtis üle väina jalutada. Kujutage pilti.

-4  +4
Karu-Ott
06.08.19, 11:07
Jalutamine on väga ohtlik. Sest kord jalutas Vahur Teisipäev ka metsas ja mina piilusin teda põõsa vahelt. Kargasin talle selja tagant sisse ja lõin hambad ajju. Hiljem oli tükk aega minu söömine häiritud, sest tema aju tükid olid mul hammaste vahel. Vahur, kui sa mind kuuled, siis tule tagasi mu juurde, ma annan sulle need tükid tagasi, sest vaadates mis juttu sa siin ajad, SUL LÄEB NEID VAJA!!!

-6  +3
Viivi Vitukene
06.08.19, 11:12
Mis te peded, poolpeded ja muidu sitaräästad siin niisama tühja plärae, tulge parem staadioni taha vana päikesekella juurde, ma annan teile seal keppi. Seda muidugi juhul kui teist üldse kepimehi on. Eriti kehtib see Vahur Neljapäeva alias Volli kohta. Mul on kohe lõuna algamas ja ma ei kavatse seda siin vallaviletsses istudes lasta raisku minna. Seega vennikesed, kes naisterahvast panna tahab, andke oma päkkadele valu ja vut, vut, vut vana päikesekella juurde mind kellama.

-4  +5
11:12
06.08.19, 11:13
järjekordne näide ajuvabast tegelasest, kelle päev algab ja lõpeb püksiaugu juures. kurb et sellised sellid kunagi suureks ei kasva.

-6  +5
Vahur Teisipäev
06.08.19, 11:14
Oii Viivikene. Kas ma võin sinna jalutada ka? Nii tahaks, sest ma olen ajukääbik, kes autoga sõita ei oska ja veel vähem suudan ma ühe endale lubada.

-4  +3
Viivi Vitukene
06.08.19, 11:38
Mis te siin oma suumulkudega jahute, tõmmake oma koivad kõhualt välja ja vut, vut, vut staadioni tahe mind rautama. Või polegi te enam meed vaid lihtsalt ühed mõttetud supinokud kes teevad suuga suure linna, tilliga ei paukugi. Eriti kehtib see Vahur Neljapäeva alias Volli kohta.

-4  +6
Vahur Neljapäev
06.08.19, 11:48
Miks ma peaksin sinusugust bipolaarset debiilikut tahtma?

-6  +6
elektritsaabtasutablogspotcom
06.08.19, 18:20
Eesti tanklates voolab Vene kütus ja Eesti riigile nad makse ei maksa.
"Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit eurot, mis teeb 7500 eurot iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftasheikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitas Jar mo Tui sk küsimuse."
Lisaks sellele gaasitorude kaudu makstav andam Venemaale...
Paigalda mootorile hho genekas mis eraldab veest vesiniku ja juhib selle mootorisse sest siis tanklasse enam pole asja.

-3  +0
Njah
 3

06.08.19, 01:14
Autod las sõidavad, aga sellest kerjuse käe mõttest ei ole veel aru saanud.

-6  +8
KAS NÜÜD SAAD ARU?
06.08.19, 08:31
Kõik roosid ma kingiksin sulle ja õitega pärjaks su pea.
Ei ole sust kallimat mulle ja paremat ilmas ei tea.
Kui sina kes armastad elu, kes tantsid vaid lillede teel.
Kui sa kes ei tea mis on valu.
Ei tea mis on murelik meel.
Kuid sulle ei ole mul anda, mis on sinu ainuke soov.
Ei suuda sind õnnele kanda, ei sinule päikest ma too.
Mu elutee okkane rada, ei õisi sealt võtta ma saa.
Vaid okkaid sul pakkuda tahan, ei võta neid vastu mult sa.
Ma tean et sa varsti must lähed ja naeratad teisele siis.
Ma tean et mind armastad vähe, on sulle ükskõik minu piin.
Ei suuda sind keelata mina, head õnne sul eluteel.
Ei kunagi jõua ma sinna, õnn võõras on minule.
Siis úksinda hulgun maailmas, kuid mälestus sinust on hea ja varjates pisaraid silmas, sind surmani meeles ma pean.
Sa õnne küll kinkisid vähe kuid ikkagi kaunikd ta jääb, kui üksinda nultana lähen, neid hetki ma unelmais näen.

-0  +8
kiimaline Tiina
06.08.19, 10:17
Või tinnu oma räpase kerjakäega kohe nii romantiliseks läinud - poleks temast seda nagu uskunudki.

-0  +6
elektritsaabtasutablogspotcom
06.08.19, 18:59
Eesti tanklates voolab Vene kütus ja Eesti riigile nad makse ei maksa.
"Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit eurot, mis teeb 7500 eurot iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftasheikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitas Jar mo Tui sk küsimuse."
Lisaks sellele gaasitorude kaudu makstav andam Venemaale...
Paigalda mootorile hho genekas mis eraldab veest vesiniku ja juhib selle mootorisse sest siis tanklasse enam pole asja.
Vesinik annab tiivad !

-0  +0
Kummituslinn
 2

06.08.19, 01:39
Olen pea iga päev keskväljakult läbi sõitnud ja ei ole mingit probleemi veel kohanud, et mingigi liiklusohtlik olukord oleks tekkinud. Vaatame, et mis saab alates septembrist, isegi poolest augustist. Eks näeme, kui tihedalt see keskväljak siis jalutajaid täis saab olema. Meie olematu liiklustiheduse ja rahvaarvu juures ei ole mitte mingit põhjust kesklinna välja suretada autovaba ideega. Niigi oli alles mai kuus turistidelt kuulda kommentaare, et meie linn on nagu kummituslinn, inimesi pole.

-5  +27
Vahur Neljapäev
06.08.19, 09:16
Ärge palun munege seal 10ga. Kui sotsid paneksid liiklusmärgi, et jalutada tuleks palja tutiga, siis kõik kohe seda ka kummardavad?

-4  +13
Anu
06.08.19, 09:23
Kesklinnas palja tutiga jalutamise vasui pole mul midagi.

-5  +8
David Wodduck

06.08.19, 06:58
Ühesõnaga mõnus käkk on jälle kokku keeratud ja päris rahul pole keegi.
Nüüd oleks aeg valla tegelastel omale preemiaid ja autasusid kesklinna uuendamise eest määrata, siis vähemalt keegi oleks õnnelik

-6  +12
Vahur Reede
 2

06.08.19, 07:56
Jüri Kallas on asja kenasti kokku võtnud.
Aga kui ei oleks seda Kuressaare kesklinna jama, oleks Saaremaa Vald väga kehvas olukorras.

Kuressaare problemaatiline kesklinn on kont, mida järada ja valla sisulistelt probleemidelt on fookus kõrvale juhitud. Suhtekorralduslikult kaval trikk - lõputu kriisikommunikatsioon sellel kesklinna peessekeeramise teemal toimub riskikommunikatsioonina kõigil teistel teemadel.

Ja huvitav on see, et Saaremaa ükski ajaleht pole huvi ka tundnud, mida arvavad Kuressaare kesklinna olukorrast Häli-Ann Tooms ja Mari-Liis Männik !?

-16  +9
Hipu Lillar
06.08.19, 08:33
Kallis Vahutike, täna on alles TEISIPÄEV, mitte REEDE.

-4  +14
Vahur Neljapäev
06.08.19, 15:20
Teisipäevane Vahur on natukene peast sooda ja jalutab hetkel Kuressaarest Tallinna, sest ainult lollid kasutavad selleks mootorsõidukeid. Need on ajast ja arust nagu ka nuppudega telefonid, lauatelefonid, kineskooptelerid, raadiokassetid jne.

-8  +6
Statistik
 1

06.08.19, 10:40
Tekkiva olukorra hoomamiseks tasuks korra selja taha vaadata. Viimase 20 aastaga on sõidukite arv Saaremaal 10 kordistunud ja hetke seisuga hingekirjas 28603 sõidukit. sama perioodi vältel ei ole toimunud hoomatavaid muutusi meie liikluskorralduses peale parkimiskohtade arvestatava vähenemise kesklinna piirkonnas. Kuressaare linn on kodanike elukeskkond mitte 3 vaid 12 kuud ja tänane reaalsus on see, et siia peavad ära mahtuma nii jalutajad kui sohvrid oma masinatega.

-1  +10
Vahur Neljapäev
06.08.19, 11:11
Ära unusta ka muid vägitegusid, mis autojuhtide jaoks tehtud on. Näiteks nende süüdistamine jalakäijate hooletuses, mõttetute piirkiiruste sätestamine, tänavate meeletu kitsendamine jne.

Üks samm edasi ja kolm tagasi. Aga see pole veel kõige hullem ka. Lugege Heina artiklit täna silla kohta. Paistab, et ka veel utoopilisemaks saab minna. Tüüp arvab, et silla ehitamine 30 000 elanikuga saarele on kahe aasta töö.

-3  +15
doctor Andy Leew

06.08.19, 10:41
Tean, mida ma räägin, sest see Vahur Teisipäeva jõmm käis minu juures ka ravil aga temast asja ei saanud, saatsin talle saatekirja otse krematooriumisse aga paistab, et ta pole minu arvamust kuulda võtnud.

-8  +3
anonüümne

06.08.19, 14:15
Minge seenele oma jalutamisega kesklinnas. Tõesti jalutage kuskil pargis või metsas. On meil nendest puudust? Kuressaare kesklinn on autoliikluse selgroog ja kui see eemaldada või vähemalt suurem pauk sinna panna, siis on ju terve Kuressaare linna liiklus häiritud. Ma leian, et see mis tehti oli üldse enamikega vastuolus.

-2  +11
Kuresaarlane
 1

06.08.19, 15:13
Huvitav, et SH on nagu teise suuna leidnud! Küll kommivad seda kesklinna Muhu mammid, kes 2x a. linna satub, siis mingi seniilme vanamees linna äärest ja kõige tipuks veel mingi suvakas suvesaarlasest Viimsi abilinnapea! Puudu veel Kihnu Virve ja Vändra Aveli arvamus, et õige arvamus kätte saada! Küsigu auto-, bussi-, taksojuhtide ja Uue tn. inimeste arvamust ka!
See on ainult aja küsimus, kui seal keegi alla jääb! Kas raske oli sõidutee 3cm kõrgem v madalam ja teist värvi kividest teha?
Saan aru, et kiiruga oli mingi projekt vaja peale saada, sest Veevärk sai torude vahetamiseks eurorahad taha, aga no pilk peale ja väikesed muudatused sisse! Krt kui raske see siis oleks olnud? Praegune kivide asetus ja värvused ei vasta ju nii kui nii projektile!
Ainukene odav võimalus on nüüd aotode ala lillepottidega ääristada, et need pealaiali uitajad ja ratturid seal alla ei jääks!!!

-0  +17
Vahur Neljapäev
06.08.19, 15:18
Sõiduteed ei saa kõrgemale tõsta, sest siis EI OLE KÕIK LIIKLUSES VÕRDSED. Puudu on veel see, et tuleviku autod ei ületaks 100 kg, muidu ei ole kaal võrdne. Teine variant on muidugi massisöömine teha ja kõik saarlased tonnisteks sööta, siis on tõesti jalakäijate ja autode vahel üks võrdusmärk. :)

Mis puutub aga kallutatud ajakirjandusse, siis eks seal olegi sedasi, et kirjutatakse parasjagu seda, mis neil vaja on. Ja pealegi, kui minna kesklinna ja küsida seal praegu inimeste arvamust autovabastuse koha pealt, siis on ju loomulikult 90% selle poolt, sest ülejäänud NORMAALNE inimkond istubki kas tööl või autoroolis ja kirub seal seda olukorda. Maalt hobusega memmedel ja taatidel on ju pigem parem, et autod seal ei sõidaks, muidu ei saa keset teed enam tuttavatega juttu ajada. Kas pole mitte loogiline?

-4  +13
Kurekas
 1

06.08.19, 16:21
Eks need trollijad siin ongi need hipster suvesaarlased oma sõitke rattaga, sööge veganpurksi, imege pillirookõrsi jne üleõppinud euroajupestud lambad, kes Kuressaare tegelikust elust midagi ei tea!
Kasvõi seda, et mida Vallavalitsus ehituse alguses eelmisel aastal Uue tn. inimestele lubas!
Tehku seal Tallinnas ka Vabaduse väljak kuni Vene teatrini mingisuguseks Uhuhuu projekteerija nägemuse järgi mingisuguseks käiiijala ja sõida ringiga, keegi liiklusest aru ei saa ajuvabaks betoon turismiobjektiks! Siis kui Kaarli pst. kinni pannakse, alles siis saavad aru, et selline asi ei kõlba kuhugile!
Lisaks on Eestis paraku ca 100 päeva aastas see sitt suusailm e käigu jala ja sõitku oma tobedate elektriliste vidinatega seal mandril, kui tahavad!
Nagu kõik kesklinna toidukohtade omanikud ja muud ärimehed-ja naised on õelnud- tahate kesklinna elu täielikult välja suretada, siis keelake seal autod!
Pühapäeval 23:00 jalutasin Lossi tn. mööda pargi poole! Olin seal ainukene liikleja e kellele kuradile on vaja sinna mõlemale poole teed kokku ca 5 meetrist jalakäijate teed pluss veel 3m terassidele mõeldud ala, mida kasutatakse heal juhul 3kuud aastas ja sõidutee on samas nii kitsas, et kahel laiemal autol peeglid kokku käivad!!!???
-2  +14
Politsei
08.08.19, 19:04
Mis põhjusel käib inimene kl 23 linnas ringi? kas otsib seiklusi või on paha peal väljas? mis?

-0  +1
Autojuht
 3

06.08.19, 16:49
Kui kesklinnast läbi sõites või Lossi tänaval mulle üks imbetsillist uitaja ette peaks nüüd tulevikus löön signaali ja gaasipedaali tühikäigul põhja! Vot siis nautigu need turistid oma rahu ja vaikust seal! Soovitan kõigil teistel samuti käituda! Ega muidu need Valla ametnikud enda ajusid liigutama hakka, et olukorrale mingi normaalne lahendus leida!
Muudkui aga ehitame laste ja ei tea kelle jaoks uusi asju, ise ei suuda olemasolevaidki hooldada!
Tahaks näha ja naerda kuidas kesklinnas talvel lund koristatakse, kui need istumisalused sinna paika mädanema jäetakse?

-3  +5
Vahur Neljapäev
06.08.19, 17:37
Aplaus sellise sõnavõtu eest. Vähe sellest, et signaali anda tuleks hakata protsestiaktsiooni korras turiste alla ajama ja pärast tuleks Kallas nendele turistidele haiglas järgi saata ja las seletab, mis omas külas teinud on.

-5  +8
Gunnar
06.08.19, 19:43
Ma ju olen seda varemgi kirjutanud, et see Vahur Neljapäev on debiil mis debiil.

-4  +6
Ss
06.08.19, 23:24
Räägi enda eest "käi jala ja peesse" debiil

-4  +3
Maidu
 1

06.08.19, 17:20
...aa nu jah! Meitel käib jo igalpool söuke "kokkuhoid"!
Ülemused Talinas käskivad ju ametnikke vähendada!
Lahti lastakse poole kohaga pensionile lisa teenivad koristajad Maiu ja Leili! Nende palgaraha oli kokku 600 euri bruto!
Mina kavalpea, aga tellin sõbra firma nüüd valla maja koristama ja talle maksan hoopis sama vaeva eest 3000 euri! Tal ju köik eurulitsentsid ja öko pesumasinad, ning vahendid! ...e vägew wärk!
Järjekorras on veel autojuhid Mati ja Ennu, remondimehed Väino ja Kalle ning...no pean veel mötlema, et kümme kokku saada!
Möelge aint! 10 inimest koondan ära ja ajakirjandusele näitan, et näete kui palju ma tegin, ning palju nüüd Vallas "ametnikke" vähem om! Need panevad ju aint seda kirja, mes ütlen, sest ma jut samas parteis mida nende ülemusest omanik toetab!
Minu ülemus kiidab, maksab preemiat ja tõstab mo palka selle peale! Rahvas va loll aplodeerib mulle, et nu vot - on ikka üks tubli ametnik ka veel alles!!! :) :) :)-1  +3
Maidu
06.08.19, 18:54
Meks kirjutasin? Vot seepärast, et nende uute noorametnike suhtumine ongi selline! Kesklinn värk kaasaarvatud! Näitan end siin veidi tegijana ja siis saan Talinasse tagasi hää koha pääle! Savi need kohalikud!
Üks sadat söögikohta omav mammi teeb valjut häält ja saab mes tahab! Ta ju "prominent", palju raha jne Teeb veel söögi välja ja annab Valla ametnikele sooduskaardi ka, et need ikka oma palgaraha, mis raffa taskust tuleb, tema juurde kulutama tuleksidi! Ise maksab töötajatele miinimumi, aga söögi hinnad on nagu Pariisis! Hindade õigustuseks ütlen veel, et soovin töötajatele ju õiglast palka maksta! Ok ja arusaadav! Üks toitlustaja eenis Laulupeo ühe õhtuga puhtalt 15000 kätte ja see on fakt, ning nüpd mõelge palju te kuus saate, et 3eurisi kohvisi, 5eurisi õlusi ja 10ne eurisi pitsasi sööte!
Ega see loll maaraffas ptea ju miskit, mis tegelikult kõige taga on! Tilu-lilu purskkaev on olemas e olgu õnnelikud! Niiii iluuus, nagu üks kõrgharitud ja hää taibuga naisuke kusagil tornis ütskord televusseris röökma pistis!
Ajakirjanikud kirjutavadki aint seda mida lubatakse! Vahet pole, et tegelikult neil ajud olemas ja teavad asju, aga nähh..ep lubata ju!
Palju see Merepäevade avamine maksma läks? Arvestades osalejaid ja kogu tehnikat, siis 20000 imeti libekate poolt jälle rahva raha ülbelt välja!
Nüüd mölge et mespärast mingi nurgatagune EKRE niipalju hääli sai? Ega kolmandik raffast ju nii loll kahh ole kut libekad arvavad! Said oma ajakirjanduse muidugi kohe tööle, et nüüd maailmalõpp!!! Jobudest naljatilgad!!!

-1  +5
anonüümne

06.08.19, 17:57
Aga A-nässakas lubas ju tunneli teha! Ju tal on liberaalse riigi soodsates äritingimustes see mõnisada sidrunit e. milli kõrvale pandud, et saaks tunneliga Torni tänava nurgalt kuni pargi nurgani maa all autode jaoks tunneli teha. Mis ta muidu ikka praalib, tehku nüüd asi ära!
Aga kui nüüd peaks selguma, et nässakas ongi niisama praalinud, kasutage siis teisi lahendusvariante, näiteks likvideerige kõnniteedelt kõik kohvikute "lüpsiplatsild" , ruumi saab olema nii autodele kui jalakäijatele piisavalt! Ega kohvitamise ja napsutamise õige koht polegi ju mingil tolmusel ja lärmakal tänaval, hoopis sobivam koht oleks ju näiteks pargis, kui ikka õues värske õhu käes peab see asi tingimata toimuma! Pealegi on selleks sobiv aeg meie kliimas ju ikka ainult 2-3 nappi kuud aastas. Jõulude või riigi aastapäeva paiku seal väga mõnus ju polekski lõdiseda!

-0  +22
Vahur Neljapäeva tegelik pale
 2

06.08.19, 19:39
Kindel on see, et Vahur Neljapäev on paadunud pede ja varem kirjutas ta sageli Volli nime all (tegelikult oli ta libaVolli). Ja mis veelgi hullem, ta on hullarist varvastväristanud psühhopaat ning ühiskonnale ohtlik aferist.

-7  +5
Jalakäija jahur
07.08.19, 00:28
Küll on ikka nutumaik suus kui nii haledalt siin tappa said :D :D hädapätakas ja luuser kuubis

-4  +5
Vahur Neljapäev
07.08.19, 09:29
Küll see libavolli ka oma peksust kord õpib. Arvab ju tema, et võib edukalt hooletuna tee peale potsatada ja auto peab otseloomulikult olema valvas ja kohe pidurdama. Noh ajagu oma õigust siis hauas edasi.

Debiilikuid tulebki nottida, libavolli!

-3  +5
Maidu
 1

06.08.19, 19:41
Egat tegelik võim ses selle poisikluti käes ole! Meil siin mõned rikkurid jo Saares kellede taktikepi järgi kogu asi käib ja kes selle päält ilusti teenivad! Näh isegi Mäekerit psuuda enam süpdiatada, sest ta oli ainult mängukann nende inimeste käes! Kas teite kompartei raha tahab? ...langen põlvili ja teen nutuse näo, et loomulikult! No siis ju otsustatud ;) :)

-4  +2
varik
06.08.19, 19:46
Jälle oled ennast deliiriumisse joonud.

-2  +6
Maidu

06.08.19, 19:47
Ohooo! Mingi libekas kargas jälle välja, et mõistusega inimesi, kes ka Kuressaare päris elu teavad, virisemises süüdistama hakata! Mingi ajudeta ametnik vist jälle v ref-sots ajukanast noorpoliitik :) :) :)

-4  +2
Maidu

06.08.19, 19:58
Huvitav möuke Varik sa nüüd oled, et sõna võtad? Kas see kes moole ajalugu õpetas v see kellel ganja pläru igal võimalikul juhul näos oli?

-5  +0
Maidu
 1

06.08.19, 20:33
Vot mõnel inimesel on kommenteerimisel tänu tutvustele, teadmistele ja vanusele ka mingi kindel mõte taga!
Sinusugune nolk on nagut mingi bemmivend kes ei saa aru, et miks küll oma lollide kiirendamistega mind maha psuuda raputada oma kõrvalistmel lösutava paksu tätuusid täis mo kleit on moole liiga väike tibi ees :) Mina vaatan spidokat ja üle 50ne ei pea sinu suguste närvi ajamiseks üldse vajutamagi! Sina oled noor ja loll v lihtsalt loll ja vajutad väiksel kõrvaltänaval soti sisse! Ajugeenius oled!

-5  +0
varik
07.08.19, 06:29
Väga labane mats oled.

-1  +6
Maidu
 7

07.08.19, 09:11
Vahur Neljapäev on samuti üks labane autopede ning heterode pidev halvustaja. Tema taolised omasooihalejad tuleks ühiskonnast isoleerida.

-4  +3
Vahur Neljapäev
07.08.19, 09:30
Miks sa oma nime alt ei kirjuta, saamatu debiilik? Kas läks nii hinge, et suu putru täis toppisin?

-3  +4
Maidu
07.08.19, 09:53
Miks sa ise oma nime alt ei kirjuta va Vahur Neljapäevast libedik ja sitaräästas. Minu eesnimi ongi Maidu ja ma ei karda selle nime all kirjutada. Sina oled aga argpüksist klähvija ning ilmselt ka teiste kulul vegeteerija.

-4  +3
Vahur Neljapäev
07.08.19, 10:00
Tüüpilise lolli vastus, kui midagi ütled või küsid, siis öeldakse "ise oled". Kas sinu mõttemaailm on ka lasteaialapse tasemel või solvan ma neid kui sind selliseks pean?

-1  +6
Maidu
07.08.19, 10:10
Olen jah debiilik. Tegelikult kirjutangi ma Vahur Teisipäeva nime alt ja kuritarvitan ka Volli nime, et seda mustata ja oma päeva lõbusamaks teha. Mul ei ole lihtsalt ühtegi hobi ja elu tundub ka mõttetu. Saage palun aru.

-2  +3
Maidu
07.08.19, 10:11
Sina Neljapäev oled ju isegi mu seakatku surnud seast lollim, lambapeadest rääkimata. Sa oled juhmimast juhmim oinapea ning lampjalgne veel pealekauba.

-4  +2
Maidu
07.08.19, 10:14
Tean ju seda kõike enda pealt. Ma olen veel suurem lambapea, sest mul polegi enda pead ja ajud ka lamba seest võetud. Ma olen üks hääbunud netianonüümik, kes elu nii kibe ja kurb.

-2  +3
Vahur Neljapäev
07.08.19, 10:15
Seekord nimega maidu esinev kodanik on tõesti depresiivne ja ohtlik nii endale kui teistele. Selle pasa, mis mina tavaliselt WC potist alla lasen kirblab tema siia kommentaariumi. Küll see ainus tainas peres on ikka raske olla. Kõik temas pettunud, kaasa arvatud ise.

-1  +4
doctor Andy Leew
 6

07.08.19, 10:20
Hi, hii, hiiii! Sellel soodal Vahur Neljapäeval ongi närvid täitsa persses. Ei sellist jobikakku ma enda kliinikusse ravile taha sest see isend on ju ravimatu.

-6  +4
doctor Vorst
07.08.19, 10:21
Eriline haigus on aga sinul, sest sellest ei kirjuta isegi ükski meditsiiniline raamat. Oled selle ise välja töötanud, palju õnne. Kurb uudis on see, et ainus teadaolev ravi on surmanuhtlus.

-3  +8
Vahur Neljapäev
07.08.19, 10:22
Kellel need närvid tegelikult pees on? :) Vaata peeglisse, masendav tegelane. Sa oled ju nii närvis, et õige Volli suudab sulle koha kätte näidata ja sind värisema panna. Ha-ha!

-4  +6
doctor Andy Leew
07.08.19, 10:54
Ikka sinul Vahur Neljapäevakene, ikka sinul. Kellel siis veel? Ega ometi mitte Vollil, Gunnaril ja Maidul? Nemad tunduvad vähemal hetkel küll päris head konditsioonis olevat ega vaja mingisugust minupoolset sekkumist.

-6  +5
Gunnar
07.08.19, 10:58
Sina vajad küll ravi, sest keerasid mul öösel peeruvahe villi.

-2  +5
Gunnarile
07.08.19, 11:15
Kas see oli taas Vahur Neljapäeva tegu?

-4  +4
Reet Vahu
07.08.19, 11:55
Pane ennast põlema libavolli!!!!!

-3  +4
automehhaanik
 1

07.08.19, 10:34
Ma olen kindel, et vahelduseks topib see Vahur Neljapäev rahulduse saamiseks oma vänta isegi auto sumbutisse.

-5  +5
nr 1 automehaanik kuressaares
07.08.19, 10:36
Ei ole ta veel seda teinud, minu andmete järgi oled sina veel siiani ainus sedalaadi ajukääbik. Eriti piinlik on see, et su pisike tillu tõmbus seal veel vaakumisse nii, et ma pidin rellakaga otsa maha tõmbama. Vat kus häbi.

-4  +6
Vahur Neljapäev
 9

07.08.19, 10:51
Mis sa Maidu arvad sellest loost, et kui elaksime koos? Sina mulle suppi keedaks, mina sulle taha keeraks.

-7  +4
Maidu
07.08.19, 10:58
Ei sobi, sest siis ei saa ma keskenduda oma hobile. Mitme nime all meie maas kommenteerimisele ja sapi loopimisele.

-4  +6
Vahur Neljapäev
07.08.19, 11:00
Sul on siis järelikult keegi teine? Ega ometi Gunnar või koguni see Volli?

-4  +6
anonüümne
07.08.19, 11:13
Minge ravile tõesti. Mida te risustate seda kommentaariumi? On see naljakas teie meelest?

-3  +7
doctor Andy Leew
07.08.19, 11:16
Seda minagi, et Vahur Neljapäev peaks ravile minema.

-5  +5
Vahur Neljapäev
07.08.19, 11:21
Vähemalt saan ma veel end ravida, sul aitab ainult pael.

-5  +5
Vahur Neljapäev
07.08.19, 11:30
Tropp läks seepärast nii pöördesse, et ta maatasa tegin, kuna soovib AUTOTEEL jalutama hakata. :) :)

Hullusärki tuleks selline tainas aheldada. Järgmisena tahab lennujaama hoovõturajal koera ka sirtsutada.

-4  +6
Reet Vahu
07.08.19, 11:38
See tainas muud ei oskagi kui ainult tühja tähja pärast leili minna!!! Küll tal on raske elu!!!

-5  +4
Reet Vahule
07.08.19, 11:48
Vahur Neljapäevast kirjutad või?

-6  +4
Reet Vahu
07.08.19, 11:50
Neljapäev võib küll saamatu olla aga vähemalt tal on elus mõni eesmärk erinevalt sinule!!!!

-4  +5
Gunnar
 6

07.08.19, 12:19
Kuulge targutavad jõmmkärakad, mis me siin ikka vaidleme, lähme parem Vaekoja pubisse. Seal peaks praegu pärast suurt vihmasadu mõnus bassein alumisel korrusel olema. Lähme sinna ja lahendame omavahelised erimeelsused rahumeelselt kokteile rüübates. Ma teen teile lepituseks ühed head kreekapärased vihmavarjukestega kokteilid välja. Ma ootan teid kõiki seal kell 12:30. Kohtumiseni mu kaisukarud ja mürakarud!

-8  +7
Vahur Neljapäev
07.08.19, 12:28
Siis ära jaura oma jalakäijate keskväljakuga ja kui midagi propageerida tahad, siis too normaalseid argumente ka peale selle et "elame aastas 2019 ja keskväljakud kuuluvad jalakäijatele". See argument ei kõlba sea taguotsa ka.

Ja üleüldse võiksid aru saada, et see mida sa ajad on rumalus. Kuressaare on väike küla ja siin on vaja inimestel liikuda, autodel liikuda, mitte teid kinni panna.

-6  +6
Gunnar
07.08.19, 13:39
Mis sina Vahur Neljapäev siin koera kombel klähvid, sind ei ole ma ju sinna Vaekoja pubisse kutsunudki. Sinusugust põhulõuga ei kutsukski ükski normaalne inimene kuskile.

-5  +5
Vahur Neljapäev
07.08.19, 13:47
Ma ei käigi alamklassi ja sitakoorukestega väljas.

-5  +7
Gunnar
07.08.19, 14:00
Seda muidugi, sina kuulud ju mudaklassi ja alamklass jääb sulle ligipääsmatusse kaugusse.

-7  +5
Vahur Neljapäev
07.08.19, 15:44
Muda on puhtam kui sitt.

-5  +7
Volli
07.08.19, 16:34
Ja eriti puhtam kui Gunni sitt. Seal ju peale alkoholi muid jääke pole ka.

-4  +6
Grete Laia
 1

07.08.19, 17:13
Gunnar on ikka KUNN, tema oskab pinksi mängida, on Kreekas käinud, kreeklanna naba näinud ja häid vihmavarjukestega kreekapäraseid kokteilegi maida saanud. Kuhu olete jõudnud teie Vahur Neljapäev ja Volli? Ei kuskile! Peale Nasva ja Sõrvemaa polegi te mitte miskit näinud.

-12  +8
Volli
07.08.19, 21:15
Ikka rohkem näinud kui sinusugune pime kana, kes isegi autoga sõita ei oska ka ainus oskus, mida CVsse kirjutada on erinevate nimedega MM kommentaariumis esineda. Kao ravile, tõesti. Sa oled ikka niivõrd rõve silk ühes meepotis, et isegi Aafrika lapsed hakkaksid oksele kui sind näeksid kuigi nad on nädalaid söömata. Su vanemad vahetasid oma perenimed ära ka kolisid mujale, et sinust eemal olla ja sind mitte tunda. Sa pole oma elus mitte midagi teinud, mitte millegagi hakkama saanud. Isegi algklassi kaugushüppe kohta diplomit pole saanud, kui kõik teised istusid kodus ja sina ainsana olid koha peal. Sul pole sõpru, seepärast sa otsidki siin omale meelelahutust ja tüütad superstaare. Peatselt oled sa vana ja mõtiskled oma sitase elu järele ja saad aru, et selline elu ei kõlba isegi fekaaliauto jaoks. Aga siinsamas on olemas kõvad tegijad, superstaarid, kes sulle näkku irvitavad ja pähe sülitavad. Vaatad neile ikka alt ülesse ja kuni surivoodini kahetsed.

-6  +9
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Vanalinna kool remonditakse koos staadioni rekonstrueerimisega (17)
Saarlase magistritöö pälvis tunnustuse (2)
Saaremaa vald soovib Muhuga ühtset alkoholipoliitikat ajada (4)
Saaremaa spordistipendiumi sai Johannes Treiel
Nädala loetavuse top 5
Saaremaal pole võimalik enam kunagi nii soodsalt puhata (23)
Kesklinna sulgemine lõpetab einetakso teenuse (57)
Pöide kandi rahvas pole uute pakendikonteineritega rahul (12)
Vasakpööre ja möödasõit lõppesid avariiga (15)
Reformierakond andis kesklinna liikluse sulgemise osas järele (40)
Kommentaarid
Reformierakond andis kesklinna liikluse sulgemise osas järele (40)
100 spaapaketti koroonaviiruse eesliini meditsiinitöötajatele kingituseks  (9)
Saaremaal pole võimalik enam kunagi nii soodsalt puhata (23)
Spetsialist soovitab hakke peletada nende endi hädakisaga (22)
Haigla audit valmib kõige enne jaanipäevaks (4)
Vanalinna kool remonditakse koos staadioni rekonstrueerimisega (17)
Kommentaar - Kas jalakäijad ummistavad Kuressaare kesklinna? (34)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (208)
Saaremaa vald soovib Muhuga ühtset alkoholipoliitikat ajada (4)
Isad saavad üle kolme kuu taas sünnitusest osa (2)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud