[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 30. mai 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kommentaarid

Pakendite kohtkogumist saadavad erimeelsused
10.06.2019. Autor: Angela Randmets
Pakendite kohtkogumisega seonduvat jälgides võib kergesti jääda mulje, et kohalik omavalitsus kohtleb erinevaid taaskasutusorganisatsioone erinevalt. Vald väidab, et ei soovi neist ühtegi teistest ebavõrdsemalt kohelda.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad

10.06.19, 09:07
Kas kõigil suvilaomanikel ei peaks prügilepingut olema? Kuhu nemad oma prügi viivad? Teevad remonti ja sodi pole kuhugi panna. Kust need risustajad siis tulevad? Ilmselt kõigil inimestel lepingut ei ole,sest inimesed toovad linnas 200l kottidega prügi kaupluste taha prûgikastidesse.
Vald ju pidi kontrollima,et kõigil oleks leping olemas.
Kuhu aga panevad oma prügi autosuvila omanikud ja lihtsalt turistid-ei kujuta ette.

-1  +13
Heino Vipp

10.06.19, 09:21
EPR tegevjuht Harkmann on arvamusel, et avalikud pakendipunktid tuleks Kuressaares üldse ära kaotada, sest need lihtsalt ei toimi ja pealegi on kõigil kuressaarlastel võimalus liituda kohtkogumisteenusega( Väljavõte artiklist)
Harkmann jätku oma arvamus enda teada. Kohalik omavalitsus otsustab pakendiseaduset tulenevalt, mida ja kuidas teha. Siret Kivilol on õigus igatpidi. Saaremaa valla keskkonnaosakond on tühi koht, isegi mitte 0, vaid miinus 2
Eile õhtu oli kinnituseks, mis toimub linnas pakendijäätmetega. Minu küsimus on: kaua lastakse veel sellel toimuda?

-0  +18

10.06.19, 09:34
Käin maalt linna tööle ja toidu ostan linnast. Pakendid tôin ka linna konteinerisse,sest maal on need väga kaugel ja teises suunas. Nüüd peaksin liituma kohtkogumisega raha eest,sest maal on see tasuline. Viskan oma tava prûgikasti siis,sest selle eest maksan nagunii.

-0  +20
Heino Vipp

10.06.19, 10:02
Ja veel. ETO, juhatuse liige Siret Kivilo, jäeti sõna otseses mõttes üksinda rinnet hoidma. ETO selja taga mindi läbi rääkima teise kahe TVO-ga. Mis juba on valla poolt pakendiseaduse rikkumine. Nüüd nõutakse ETO-lt peaaegu kogu pakendijäätmete kokku kogumist Kuressaares. Huvitav, mis alusel. Miks eelistati kahte tootjavastutusorganisatsiooni? ETO on läbi aegade olnud kõige vastutulelikum tootjavastutusorganisatsioon.
Ja kui pean hakkama maksma topelt pakendijäätmete eest, ehk siis maalt kohtkogumise korral maksma, toon oma jäätmed Lossi 1 ette.

-1  +20
saarlane

10.06.19, 10:17
Heino, vii jah oma pakendid Lossi 1 maja ette, saavad sind prügistamise eest liistule tõmmata :) Sea on kaamera ka üleval. Sellised maalt jäätmete linna tassijad ongi need, kelle pärast avalikud konteinerid uputavad.

-25  +1
eelmisele

10.06.19, 11:16
Kui ma teen ostu linnast, siis on minul ÕIGUS tasuta tagasi anda ka linnas pakendijäätmed ehk siis sealt, kus ostetud. See, et ma maalt olen, ei võta minult õigust pakendijäätmed seal tasuta tagasi anda, kus ostsin. Lihtne! Selles ongi pakendiseaduse mõte!!!!

-1  +24
kuressaarlane

10.06.19, 12:30
Millal see prügivärk on nihusse läinud,enne oleks tulnud vallal(asjapulki seal jagub)endal selgeks teha,kuidas asi hakkab toimuma ja siis välja kuulutada.Nüüd on igas ajalehes jälle muudatus.Pole siiani aru saanud ,kuhu panen oma rämpsposti(kas viin Omniwasse,Tallinnas kortermajades viib postiasutus minema postkastide pealt) ja ajalehed,need ei ole ju pakendid.Kas tõesti prügimäele,mis on mitme km kaugusel??

-0  +15
mõtleja

10.06.19, 12:46
Olen Härra Vipiga täielikult nõus, keskkonnaosakonnas puuduvad ametnikud, kes mõtelda oskaksid, kes analüüsiksid erinevaid tegevusi, võtaksid tekkinud olukorra eest vastutuse ning astuksid oma ametikohtadelt tagasi. Oli see ju Katrin koppel, kes Nõmme näitel hirmsasti kohtkogumist promos, ainsa vahega, et seal ju avalikud pakendikonteinerid alles, Tallinnas paigaldatakse neid pidevalt juurde ning elanikel võimalus 24/7 oma pakenditest lahti saada kodule aina lähemal. Rääkida kohtkogumise absurdsusest saame artilklit lugedes, milline ajuvaba tegevus see on, aja- ja kütte kulu, lisaks meeletu saaste veokite heitgaaside puhul ja seda kolme erineva firma poolt, erinevatel aegadel ja erinevate veokitega meie vaikse Kuressaare linna tänavatel. Lollus ruulib ja seda kõrgemal tasandil, sest pidurit ei julge ajuvabadusele keegi panna. Vald on juhitamatu!

-0  +22
anonüümne

10.06.19, 13:33
Ega siis kaamera risustajat ei püüa, seda peab tegema järelvalve spetsialist ikka ise. Mis vahet on kahel mustal prügikotil, ühes pakend, teises olmeprügi või ehituspraht, kas kaamera on suuteline seda tuvastama, ega ikka ole.
Tänu valla poolt soositud prügikotilepingutele, rändabki suur osa prügist, mis oma olmeprügi kotti ei mahu, pakendikonteineritesse. Kui kõigil oleks prügikonteineri kohustus, siis see ka täis topitaks, sest siis on koht, kuhu seda toppida või pressida!

-0  +5
viimasele

10.06.19, 14:03
Olen täiega nõus pakendikonteinereid risustavad just nimelt
suuremahulised jäätmed.Käisin maal kalmistul ja kohutav vaatepilt,
Asuküla pakendikonteinrite aedik täis veetud vana lahtivõetud
mööblit ja vald nõuab aina suuremaid konteineri avasid,et ikka
saaks sellist risu ka kasti toppida.Tule taevas appi.


-2  +3
 2

10.06.19, 14:08
Kuna olen üksik inimene soovisin prügifirmalt rentida kõige väiksemat konteinerit(80l). Selgus,et nii väikest tol hetkel polnud. Ega ka mitte 100l.Pakuti et võtke 125l ja tûhjendamine on kord kuus.Küsisin,et kas konteinereid juurde tellida ei saa. Vastati,et ûhe inimese pärast ei hakka seda küll keegi tellima. Võtan 125l kasti ja korjan pool aastat seda kasti täis?

-1  +10
Katrin Koppel
10.06.19, 15:37
Kui tegemist korraldatud jäätmeveo teenuse kasutamisega, siis on prügifirma kohustatud hinnakirjas toodud konteineri talle rentima, kui klient seda soovib, isegi kui soovijaid on vaid üks. Enamasti peab vedaja kliendi konteineriga varustama kahe nädala jooksul (sõltub piirkonnast). Soovi korral peab vedaja konteinerit ka tühjendama kord kahe nädala jooksul. Klient ei ole kindlasti kohustatud rentima või ostma suuremat konteinerit, et vedu saaks harvemini toimuda. Konkreetsetest probleemidest võiks valda teada anda ülaloleval meiliaadressil.

-8  +0
Vihane
10.06.19, 17:32
Minul ka suur konteiner, Üksi t'idan seda 3 kuud. Klaasi pole enam üldse kuhugi panna, sõitsin mööda linna 10 km ja otsisin konteinereid, mida pole seda pole, Mitte keegi ei osanud ka juhatada, kuhu klaas panna. Nüüd viskan kõik maha kollaste konteinerite juurde, lihtsalt ajab vihaseks see jama. --Miks lammutada toimiv süsteem, kui paremat pole veel välja mõeldud???

-0  +18
to vihane

10.06.19, 18:00
Küsi Katrin Koppelilt, tal kindlasti õhtul aega ka Sinu küsimusele siin vastata, miks lõhkuda toimiv süsteem!
Praegu on nii, et ühed lõhuvad, teised targemad hakkavad seda süsteemi jälle mingi aja pärast taastama, aga see on andeksantav.

-0  +6
To Vihane
 1

10.06.19, 18:58
Selle asemel, et 10 km ringi tiirutada või siin neid tobedaid kommentaare lugeda, mine loe kollase pakendikonteineri silti. Klaaspurgid-pudelid käivad samuti kollasesse konteinerisse. Tule taevas appi!

-6  +2
Taevas appi
11.06.19, 19:29
Kollane konteiner EI OLE klaasi jaoks! . selleks on roheline k. Õpi lugema ja ära eksita teisi inimesi.

-0  +1
maalt linna pakendite tooja

10.06.19, 19:07
miks ma peaksin endise valla pealt otsima pakendikonteinerit, kui ma kauba ostan linnast, linna toon ära taara ja loomulik oleks ka pakendid korraga poe juures tagastada. Minu üks sõit ja sorteeritud pakend, mis vahet on, kas ma maalt või linnast? Olmeprügileping olemas ja nii palju raha pole, et mööblit pidevalt vahetada ega remonti teha. Minu küsimus, miks maalt linnas poes käiv inimene ei saa pakendeid siia tagastada? Miks aetakse nüüd omavahel riidu linna ja maa inimesed? Kas vallal pole muud tarka teha? Minu tuttavatel on linnas korter ja maal maja, mõlemal pool on lepingud, aga pakendeid panevad ikka korralike inimeste kombel PAKENDIkonteinerisse, mida ei paku tasuta maal prügivedu osutav firma ega linnas korteriühistu. Olgu sissekirjutusega inimestega kuidas on, aga turistid???? Veavad kogu kauplusest ostetud pahna oma kodumaale? Kus on kaine mõtlemine? Kas vallal alkoholivabu päevi ka on, et kainelt saaks otsuseid tehtud?

-0  +13
 1

11.06.19, 07:07
Kui mul läheb aknaklaas katki siis millisesse konteinerisse ma selle pean panema? Iga inimene maksku prügimaksu ja sel juhul võib prügi panna sinna , mis on talle kõige sobilikum.

-2  +3
ärimiiz
11.06.19, 10:54
Rendid ehitusjäätmete konteineri loomulikult, mis küsimus see siin selline on?

-0  +1
anonüümne

11.06.19, 16:08
Probleeme on veel. On suvitajad, kes topivad oma prügi tõesti igasse prügikasti, mida näevad! On see siis eramaja hoovis või asutuse õue peal! Või hoopis metsa alla! Mitte keegi ei vii oma prügi linna kaasa!
Siis on veel, kui näiteks vanainime on pandud hooldekoju, aga selle pere lapsed,sugulased, kes muidu elavad mujal, aga kõik käivad nüüd selles vanainimese majas suvitamas, grillimas..! Aga vanainimese kõik lepingud on peatatud või lõpetatud. Kuhu läheb prügi?
Ja on ka neid, kellel puudub täielikult prügileping! Kas see ikka on normaalne? Kas tõesti see inimene ei tee kohe üldse mingit prügi? Ei usu! Pakendi, jah, viib pakendisse ( kui on muidugi, kuhu viia), aga klantspaberil reklaamid? Vana hambahari? Tühi hapukkoorepakk? Nojah, metsa alla...

-1  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Tiiu Aro: Edward Laane tunnustamiseks on teisi võimalusi (24)
Koroonakriis sünnitas mõtte seeni kasvatama hakata (7)
Autod ummistavad Ruhnu sadama kai  (1)
1. juunist on Saaremaal Kaarma, Kärla ja Lümanda kogukond (6)
Vandaalid laamendasid võistluspaigas ja virutasid jooksu lipu (1)
Leisi Noored soovib Melsase majas avada noortekeskuse
Olerex paigaldab Kuressaare tankla katusele päikesepaneelid  (4)
Nädala loetavuse top 5
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (4)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (51)
Kurb kuulda ja lugeda (26)
Saun läks ehitusveast põlema (10)
Vallavanem sai täpid viimasel hetkel kokku (17)
Kommentaarid
Vandaalid laamendasid võistluspaigas ja virutasid jooksu lipu (1)
Koroonakriis sünnitas mõtte seeni kasvatama hakata (7)
Kurb kuulda ja lugeda (26)
Tiiu Aro: Edward Laane tunnustamiseks on teisi võimalusi (24)
Reformierakond kesklinna liikluseks sulgemise eelnõu tagasi ei võta (65)
1. juunist on Saaremaal Kaarma, Kärla ja Lümanda kogukond (6)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (199)
Olerex paigaldab Kuressaare tankla katusele päikesepaneelid  (4)
Vallavanem Mikk Tuisk – põhimõtetega mees  (28)
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (4)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud