[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Esmaspäev, 25. mai 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kommentaarid

Käo küla veeprobleemile ei ole lahendust leitud
29.05.2019. Autor: Ahto Jakson, Ardo Vahter
Mullu märtsist alates on Käo külas asuva Uus Õunaaia korteriühistu ühisveevärgi vesi reostunud ja tarvitamiseks kõlbmatu. Kohalikud elanikud on korduvalt Saaremaa vallast abi otsinud, kuid head lahendust probleemile kusagilt ei paista.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Kohalikk

29.05.19, 07:32
Filtrid pidasid vastu 2,5 kuud , mitte 2,5 tundi.Kirjas trükiviga.
Jah, siin on ka varem laudad tegutsenud, kuid kordades väiksemad.

-0  +16
Margit

29.05.19, 07:43
Sellel trassil on peale korteriühistu tarbijateks veel hulganisti eramaju.
Arved vee ja kanalisatsiooni eest tulevad Saaremaa vallalt.
Siis ootame ka lahendust sealt.
Kui vallal puudub julgus uue kaevu puurimiseks, siis kust peakime meie selle kindluse võtma, et raha kokku koguda ja riskida!!!

-1  +34
Monika

29.05.19, 08:20
Aasta tagasi ei teavitatud ühise veevärgiga seotud talusid, et vesi on kasutuskõlbmatu, ka praegu ei ole veetrassiga ühenduses olevate taludele pakutud puhast vett. Vanad ja noored peavad ise tegema kulutused, et saada hädapärane joogivesi perele. Rääkimata võimalusest pesta pesu või ennast. Ja samuti tekib küsimus, kes tasub kulutused uutele boileritele, pesumasinatele jm kodutehnikale mis on reostatud/rikutud.?

-0  +31
proovime

29.05.19, 08:22
Väga õigeaegne teemapüstitus! Jätame hetkeks kõrvale valla. Riiklikult tegeleb meil selliste probleemidega keskkonnainspektsioon.
Riik eraldab igal aastal vahendeid üha parema järelevalve tagamiseks. Võib - olla prooviks uue kaatriga 2X250 hj kohale jõuda.
Riik otsib kärpimise kohti. Kui võtta ära pooled võimsused (jätta järele 250 hj) ja anda uisk pooltele keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroos, ei juhtu midagi. Päike tõuseb ikka idast ja järelejäänud pool hakkab tööle. Lootus ikka jääb!

-0  +26
elanik

29.05.19, 08:56
Hr. Kaasik.Meile jõudnud info kohaselt teie pakutud kaev ei sobinud, kuna liiga sügav ja vesi soolane ning söögiks joogiks kõlbmatu.
Meile on vaja terviklikku lahendust, mitte haavale plaastri panemist, kui haavas on mädanik...

-0  +28
anonüümne

29.05.19, 08:58
Mulle tundub ,et lahendust ei viitsita ega tahetagi leida! Keegi ei viitsi, sest põhjendusi leitakse palju- seal laudad ennegi olnud, kaevud vanad ja torud amortiseerunud.... ja keegi ei viitsigi rohkem ajusid vaevata! Aga tavainimene üksi on jõuetu, sest ametnikud on mugavad ja veeretavad probleemi aina edasi, ühe käest teise kätte.... Aga palka võtavad oma tegemata tööde eest kahe käega vastu!
Tulgu need ametnikud ja elagu nädal aega sellise vee otsas mida ei saa juua, millega ei tee süüa, millega ei pese pesu ega ennastki! Räkimata väikelapse pesemisest....
Kui muud üle ei jää, peab rahvas pöörduma telemeediasse ja saab millalgi ehk sotid selgeks!

-2  +31
kohalik
 3

29.05.19, 09:04
aga kui liigutaks ennast äkki ise kah. Loobuks sellest ühisvärgist ja teeks oma kaevu. Teadjaid ju palju kus õige kaevu koht oleks. Hajaasustusest saaks 2/3 toetust ja ju selle 1/3 jaksab ise kah või siis vald toetaks. Oleks rahu maas ja ise oma vee peremees. Erakavud peab alati ise nuputama ja riskima. Veetrass minu tead üks aasta ju pandi uus

-26  +2
vastus
29.05.19, 09:13
Üks asi on riskida, eeldades, et kõik läheb ok.
Teine asi on võtta risk, kartes, et tulemust pole, sest põhjus pole kindel.

-0  +18
Margit
29.05.19, 09:15
Trass tehti uus aga kaev jäi vana.

-1  +16
saarlane
29.05.19, 10:13
Just oli kuulutus, kus pakuti täiskohaga tööd palgaga 550 eurot. Kuressaares. Pidi keeli oskama ja arveid kirjutama jne. See on üsna tavaline palk saarel. Pension on veel väiksem. Äkki pakute säästuplaani, et kuidas sellise eelarvega inimene nagu selle kaevu jaoks saaks säästa?

-0  +24
mitte otseselt kohalik
 1

29.05.19, 09:18
Asja tuleb vaadata natuke suuremalt.... Miks ainult Õunaaiast räägitakse? Probleem on ju seal paljudes majapidamistes, kel ON oma erakaev ja kes ON juba uue kaevu omale puurinud, kuid ka see EI lahendanud probleemi... Vesi ikka pruunikas, lehkav ja fekaalse reostusega.. Ja mitte ainult Ollamäe lauda ümbruses.. Minge uurige Pöide lauda ümbruses olevaid majapidamise kaevusid ka! Ka seal ilmneb vaikselt samu probleeme.. Ja siis nad tahavad veel Kaprale uut lauta ehitada !?
Talvel käis ju härra Madis Kallas isiklikult seda probleemi vaatamas ja nendest lauda uutest ja kinnistest hoidlatest voolas ju paneelide vahelt välja seda jama! Tunnistas seda oma silmaga! Ja see igakevadine virtsajõgi, mis mõõda Ühistu kaevatud kraavi Kuke jõkke voolab.. aga Keskkonnaametil "pole seal midagi teha"..
Ma ei saa aru, mis toimub.. Mis summadest juttu on, et osad on nõus enda väärikuse ja aususe maha müüma..!?

-0  +39
Margit
29.05.19, 11:49
Tundub jah, et probleem on palju suurem.Ka Muhus on lauda läheduses sama teema olnud.
Õunaaiast räägin ainult selle pärast, et elan siin.Palun võtke kõik sõna, keda probleem puudutab, et selgeks saaks kui suure alaga tegu on .

-0  +25
Arvamus

29.05.19, 09:24
Enne valimisi-Vali mind, mina aitan sind!Kompensatsioonid taskus.
Peale valimisi ja palkade kinnitamist-Saa ise hakkama!

-0  +22
Monika

29.05.19, 10:26
Meil on ka kaev!!!! Aga see on reostatud arvatavalt just nende lautade pärast mida koguaeg juurde ja juurde ehitatakse!! Olime sunnitud ühinema nn ühise veevärgiga, et lõpuks saada normaalne vesi tarbimiseks!!!!!! Kes tasub meie endi tehtud kulutused?Vee toomine majja, torude jne paigalduse?! Vannituba on vaevalt kolm aastat vana ja varsti tuleb seda hakata renoveerima!!? Keegi ei viitsinud isegi teavitada vallast et ärge vett tarbige, sest see ei kõlba!! Tänu enda kisa ja lärmi peale alles hilissügisest hakati saatma kirju, mida nn ette võetakse. Aga puhast vett ei ole ikka. Olenemata lubadustest.

-0  +29

29.05.19, 10:47
Probleem on ka mujal siinkandis. Ka erakaevudes. JOOGIVEEKS see vesi niikuinii ei ole kunagi kõlvanud aga nüüd ei aita ka käsi pesta! VIRTSAHAIS jääb kätele külge! Pesu haiseb pesumaisnast tulles virtsa järgi! Kas farmide omanik Leedo, Kaido Kaasik, Vilmar Rei ja ülejäänud seltskond kujutab ette end pesta virtsa veega? Käid pesemas ära ja haised nagu sõnnikuhunnik? Kuidas minna niimoodi tööle? Kuidas saata haisev laps kooli? Kuidas riideid pesta, et last ei hakataks koolis narrima, sest ta haiseb rõvedalt? Söögitegemiseks ja kohvi keetmisest üldse ei räägi. Kõik asjapulgad elavad ise kaugel ja pole nende asi, kuidas inimesed siin hakkama saavad! Väga hästi keegi kirjutas, et elagu nad ise siin. Kasvõi nädala. Aga meie siin kannatame juba aasta jagu!!! Küla peale oli jutt, et Vilmar Rei öelnud kellegile, kes vee üle kurtis , et palju kobisete siis keerame selle vee teil üldse kinni. Ise pole kuulnud, aga arvestades seda tegevusetust, arvan, et tõsi jutt. Eelmisel suvel sain naabri käest teada, et vesi ei kõlba kuna Rei oli rääkinud, et Leedo laudas oli kopajuht mingi apsaka teinud kaevates ja seetõttu oli virtsavesi sealt meie veevärki jooksnud. Avalikult seda ei räägita muidugi. Mingit lahendust inimestele siin ei ole pakutud ei tookord ega seekord-vett oleks vaja kasvõi paagiautost vm. Aga meid isegi keegi ei ole teavitanud, ET see vesi ei kõlba! Vald või asi!!! Keegi ei julge Leedot ja tema farme ka mitte kuidagi puutuda, sest äkki läheb omal kunagi tööd vaja, kui ametniku ja vallajuhi kohalt kinga saab. Masendav! Sama on selle keskkonnakaitsega. Luuravad võsas, kas saaks ehk mõnele kalamehele millegi eest trahvi väänata, aga Leedot jm suuri probleeme ei julge keegi puutuda. Tõesti tekib tunne, et kas on kinni makstud või mingi poliitiline ringkaitse teatud seltskonnal Saaremaal.

-0  +39
Kannataja

29.05.19, 11:33
Just.

-0  +14
Kohalik
 1

29.05.19, 13:03
Too saarlane.... Kas Rei kirjad sulle ei jõua. Seal ju kõik papril kirjas mis ütles. Sakid väheke palju

-8  +0
saarlane
29.05.19, 17:52
Ma räägin sellest, et probleem oli veega juba eelmise aasta kevadest. Aga kirja, et juhtus jama ja vesi on reostunud ärge jooge seda, ei tulnud ju ei siis ega ka suvel ega suve lõpul! Kui küla pealt kuulsin, et Rei oli rääkinud, etaudas juhtus jama ja virts jooksis vette jmt siis oli mingi suve lõpp mu meelest. Siis palju veel hiljem tuli toona see artikkel lehes ja siis alles hakati liigutama ja siis tuli kiri. Aga seda hoiatust kohe kui oli teada see jama ei tulnud. Teiste käest küsisin ka, et kas nad on saanud mingi teate, et mis toimub. Pärast lehelugu alles kirjutati.

-0  +17
Margit

29.05.19, 13:15
hr.Kaasik.
Ööpäevas 2-3 kanti vett-vesi seisab...
No pole kuulnud, et see kaevu rikuks.Sel juhul peaksid ju kõikide kaevud rikutud olema vähese tarbimise tõttu, kus paar inimest elavad ja tarbimine kuuski väiksem!!!

-1  +24
arvamus

29.05.19, 15:56
Lõpuks on jõudnud kätte aeg, kus V Leedo peab hakkama oma sigaduste eest ka vastutama.Mida tuleks teha:
1. Keelata selliste laudakomplekside ehitamine. Olemasolevad likvideerida.
2.Vee reostaja V. L. peab peab kindlustama reostatud külades elanike ja ettevõtete puhta veega pideva varustamise.
3. Reostatud pinnase- ja põhjavee kihid tuleb Leedol taastada endisele tasemele.
4. Elanike ja ettevõtete rikutud seadmed tuleb Leedol neile kompenseerida.
5. Riigiametist saamatuse tõttu vallandatud Kaasik,tuleb praegusest ametist vabastada.
Riigi ja valla vastavad organid ja ametnikud peavad otsustavalt sekkuma selle katastroofi lahendamisse. mitte udujutte veeretama!
On kätte jõudnud ülim aeg see sigadus KOHE LÕPETADA!u

-0  +31
Viking

29.05.19, 17:28
Hr. Kaasik! Miks ma pean jälle artiklit lugedes nägema et te olete suust lihtsalt sula selget sitta välja ajanud?
Te väidate et te ei tegele aunastamisega ja ei tee oma sitamägesid enam mitte kuhugi? Miks te valetate?
Kas teie rendite kinnistut Robirohu, kat tunnus 38601:001:0415, riigiomand? Vastun on jah. Kas te olete aunastanud kaks suurt lägamäge millest üks oli kevadel vee all gps punkti N 58*27'01.1" E 023*03'00.1". Vastus on jah. Kas te vedasite vähemalt ühe nendest sitahunnikutest jääle mis hiljem sulas kevadiseks üleujutusjärveks? Vastus on jah. Kas see tegevus tundub teile normaalne? Kas soovite et paneme siia ka ülejäänud mitme tuhande tonni sitamägede koordinaadid? Mitte üks nendest hunnikuitest ei vasta aunastamis nõuetele.

-0  +31
Viking

29.05.19, 17:47
Kas mitte Kallimäe kinnistu omanik mitte ei puurinud uut puurkaevu. Sama põhjus, vana kaev oli virtsa täis.Plastikmantel, kõik jutud ja uuest kaevust tuli KOHE sama virts välja. Kinnistu asub mõnisada meetrit Õunaaia kinnistust ja rohkem kui 700m jutuks olevast kaevust. Ma saan aru et mitmel mehel on kange tahtmine peita kogu asi ühe kaevu taha aga nii see asi ei lähe. Räägime ikkagi miks on mitme ruutkilomeetri ulatuses pinnavesi reostunud ja miks reostub aina rohkem põhjavesi põide lauda ümber ja miks kästi muhu laudad sulgeda ja mis seal juhtus põhjaveega. Soovitan kohale kutsuda Rein Einasto. Vesikondade teadur olnud aastakümneid, pannud seisma mitmeid kaevandusi ja muid ajuvabadusi. Väga austatud ja haritud teadur. Sellise eksperdi teadmiste baasil saaks teha kõigile puust ja punaseks selgeks mida tähendab vesikond, pinna ja põhja vesi, nõrgalt kaitstud põhjavesi jne. Ja ta oskab ka rääkida kui kerge on seda rikkuda ja kui kaua võtab aega taastumine. Samuti oskab ta rääkida millised on tavalised reostuse allikad. Kas selleks on raba, naabri kits või üle euroopa tootlus rekordeid purustav suurfarm.

-1  +32
Monika

29.05.19, 18:20
Minu ettepanek; Maaomanikud, kes Te kõik rendite Leedole maid palun vaadake oma lepingud üle ja kui võimalik tehke vajalikud sammud nende lõpetamiseks. Tundub, et muud valikut lihtsalt ei ole.
Saan aru, et osaliselt saadud rendi rahadest maksame maamaksu aga ehk on inimestel võimalus see jagada kuudele ja teha ka nn püsimakse siis ei teki aasta alguses olukorda millal tuleb suurem summa maksta riigile. Pigem seisku maa kasutuseta kui jätkame endi välja söömist oma kodudest.Koheselt muidugi ei anna ka see lahendust probleemile aga pikemas perspektiivis vähemalt tagame oma tulevastele põlvkondadele ehk puhta vee ja ehk on Leedo sunnitud ka oluliselt vähendama oma karju.

-1  +28
Kas see on meie või kellegi teise riik?

29.05.19, 20:16
Kas nüüd on siis Eestis niimoodi, et ühe rahaahne sulleri rahahimud kaaluvad üles saarlaste elujärje siin maalapil?
Me kõik maksame riigile ja kohalikule omavalitsusele makse, mille eest on palgatud tähtsad riigi- ja vallaametnikud. Nemad on palgatud MEIE teenistusse ja seda mitte väikese palga eest! Meie huvide kindlustamiseks!
Aga kelle huvides nemad tegutsevad? Nende huvides, kelle jõhkrate tegude eest nad peaksid meid kaitsma!

-0  +27
Teada asjad

30.05.19, 12:31
Aga selline ongi vana Affa käekiri! Igal pool, kuhu ta end suures ahnuses topib, on piltlikult öeldes sita- ja vererada järgi!
Ei hooli ta seadustest ega inimestest, ainult rahast. Rahaga saab kinni maksta ametnikud ja palgata plebeid, kes on valmis musta töö ära tegema. Mingit viisakust, hoolimist või eetikat ei tasu sealt loota, need on talle tegelikult tundmatud mõisted. Üritab sealjuures meedia abil luua endast mingit positiivse kangelase, kõva tegija kujundit. Sellest tüübist saab jagu ainult jõuga , ühise jõuga! Olemuselt on ta väga kaval ja isegi arg.

-1  +16
kohalik

30.05.19, 17:00
Need mugavad asjapulgad vallavalitsusest ja mujalt, kes suust ainult sooja õhku välja ajavad ja probleemiga ei tegele, samuti see Kaasik ja vanapaks ise tuleb kohapeal ninapidi selle virtsavee sisse suruda ja sundida seda ise jooma. Ehk hakkavad siis midagi ette võtma!

-0  +13
saarlane

30.05.19, 21:06
Kuna see leedo ei pea kinni elementaarsetest nõuetest oma lehmadega, siis tuleb tal see tegevus Saaremaal ära keelata, enne, kui ta kõik viimased saarlased oma sita ja virtsaga ära mürgitab! Temaga mingi mängimine, et piirata, kontrollida ja jälgida jne. ... see ei anna mingit tulemust. Tema lihtsalt ei hakka mitte kunagi käituma eurooplasena!

-1  +9
?

31.05.19, 05:53
Mis tuule grupp see on? Mis tuult seal lehmalaudas siis on, kas lehmade kõhutuuled , või vana paksmao peeretused pärast puuda angerjate keresse keeramist? Ju lautadel peaksid ikka uksed-aknad ees olema, et tuul sinna ei pääseks?

-1  +6
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (11)
Kurb kuulda ja lugeda
Põllumeeste murekohtadest ehk Tööjõust ja talvehõngulisest kevadest (1)
JUHTKIRI - Armumine, alkohol ja vastutustunne
Grupipostkasti saab jaanipäevani tellida tasuta
Rekonstrueeritakse soojustorustikke
Puu- ja köögiviljaga kauplejad peavad järgima turustusnõudeid
Saaremaa ja mandri vahet sõites tuleb arvestada teetöödega
Suur peatükk rahvusvahelist teadust – raamat Kuusnõmmest
Ajatusi kodusest Valjala kihelkonnast
Tänavu saab puugid postiga TAI-sse saata
Eestis nii Huawei kui Kremli mehed
Naisi oodatakse videosilla vahendusel riigikaitse teabepäevadele
Viikingid on jätkuvalt nulli peal
ERM ootab taimetoidulugusid
Nädala loetavuse top 5
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (11)
Kurb kuulda ja lugeda
Põllumeeste murekohtadest ehk Tööjõust ja talvehõngulisest kevadest (1)
JUHTKIRI - Armumine, alkohol ja vastutustunne
Grupipostkasti saab jaanipäevani tellida tasuta
Kommentaarid
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (11)
Põllumeeste murekohtadest ehk Tööjõust ja talvehõngulisest kevadest (1)
Kelm esitles end USA sõjaväelasena (10)
Valjala ja Pöide infospetsialisti ametikoht kaotatakse vaatamata vastuseisule (23)
Rannakas: ta ütles mulle, kuradi kits, kutsusid pollad (4)
Mikk Tuisk sai koalitsiooninõukogu toetuse  (12)
Õudne sild Muhu- ja Saaremaale (27)
Rannakas end toakaaslase tapmiskatses süüdi ei tunnistanud (16)
Sotside ja Keskerakonna fraktsiooni juhid toetavad Vanalinna kooli remonti (13)
OLULISELT TÄIENDATUD! Fraktsioon Saarlane esitab vallavanemakandidaadiks Mart Maastiku (46)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud