[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Esmaspäev, 28. september 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
september 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Kommentaarid

Vallavolikogu ei toetanud lasteaedade kohatasu kaotamist
24.05.2019. Autor: Ahto Jakson
Saaremaa vallavolikogu ei toetanud eilsel istungil endise maavanema Toomas Kasemaa poolt rahvaalgatuse korras esitatud lasteaedade kohatasu kaotamise eelnõu.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Kurvastaja
 1

24.05.19, 00:56
Eakad ja haiged valla elanikud peavad Saaremaa valla hooldekodudes ligi 700euroseid ja rohkem maksvaid kohatasusid maksma, sest vald peab sellist hoolduskulu normaalseks. Hooldekoduteenuse hind on ületamas tervet mõistust ja vald ei leia, et seda hinda võiks mingilgi määral enda kanda võtta, nagu teeb seda laste puhul. Kes seisab haigete ja väetite eakate eest? Eakad ja lapsed on ju ühe ja sama elukeskkonna võrdsed lülid ning vahe tegemine on seadusevastane.

-10  +24
Kurvastajale
24.05.19, 08:43
1.Mida inimene on teinud kogu elu, kas tõesti ei ole ühtegi senti kõrvale pandud. Kas meie "vanurid" on siis kõik puupaljad.
2. Kui "musatalt" oled töötanud suure osa oma elust, siis mis parata, tuleb ka mustalt "jätkata".
3. Päris lahe trikk on muidugi see, kui jagad kõik oma kinnisvara ja vallassvara lastele laiali ja siis minnakse maksumaksjalt almust paluma, miks teised peavad üleval pidama võhivõõrast. Mina hooldan oma vanemaid, nüüd veel sinu omasid (või sind) ka???
4. Statistika järgi on selgelt kõige suuremate hoiustega inimesed pensionärid!

-28  +15
Saarlane
 1

24.05.19, 06:31
Kurb on see maailma. Asi pole selles, et ise oma lapsi kasvatada ei suudeta, vaid kuhu kõik raha leitakse ....Lastesse investeerida ei taheta ,samuti nõustun eakate murega. Kõik poliitikud unustavad inimesed, kui pukki saavad ...go Saaremaa vald,go.....Kahjuks rahvas on teid ise valinud .

-11  +12
Õpitud abitus
24.05.19, 09:33
Kui ema isa ei viitsi lastesse investeerida, vaid nende esmaseks huviks on on uued autod, suvalised huvid, puhkusereisid, niisama lebotamine, Lätist viina ostmine ja mööda üritusi kooserdamine jne. miks siis peab vald ja riik neid lapsi üleval pidada. Kas selleks, et siis aastakümnete pärast hakata ise vinguma, et riik ei toeta vanureid. Kui on vaja uut mersut osta või ootavad ees järjekordsed suusa- või päikesereisid, siis peavad lapsed ja vanurid ootama ja nad jäävadki ootama, sest raha raisatakse igale poole mujale.

-14  +16
ühishüve ja valimiskampaania
 1

24.05.19, 09:25
See oli ju valimiskampaania-aegne tähelepanu-püüe. Tasuta lõunaid pole lihtsalt olemas, helikopterilt ei jagata raha kõigile. Kui saame nii rikkaks, siis muidugi võib tasuta ühishüvesid jagada.

-3  +11
Eve
24.05.19, 10:40
Tegelikult meil jagatakse ikka küll tasuta aga ainult osadele. Keskkooli õpilased saavad tasuta koolis olla, toidetud ka ning ka elukoha linnas maksab vald kinni. Kutsekooli õpilane saab veel stipendiumi ka kui vähegi õppida viitsib. Nende vanemad ei pea justkui midagi panustama. On ju ka neil vanemad olemas! Miks on nii et ühtede jaoks raha jätkub küll ja küll aga teise jaoks mitte midagi. Just see ei mahugi pähe! Miks lasteaia laps kehvem on?

-9  +11
Eve

24.05.19, 09:46
Asi pole selles et lapsevanemad ei suudaks oma lapsi ülal pidada. Suudavad ikka. Ei jää maksmata see lasteaia kohatasu. Aga mitte ei saa aru miks on keskkooli õpilastele tasuta toit, miks on ülikool tasuta aga lasteaed mitte? Miks siis lasteaia lapsed kehvemas seisus on? Just see ei mahu pähe. Teeme siis kõik tasuliseks. Ja toidu eest maksku kõik. Nt keskkooli lapsed käivad paljud juba ise tööl, kasvõi suvel ja teenivad ise omale raha. Lasteaialaps ei teeni midagi aga tema ei saa midagi tasuta.

-7  +13
Juku
 1

24.05.19, 10:10
Vald jagab preemiateks 800 000 ja nüüd ei saa 250 000 laste heaks ? Valige veel sotse ja näete kuidas vallamaja kulud tõusevad. Nendest mõntu läbrakatest ja muudest vallapidudest ei hakka rääkimagi.

-9  +17
saarlane
24.05.19, 11:48
Selle asja nimi on prioriteedid ja veel kord prioriteedid ... jagades ametnikele preemiaid on tegemist võimulolijate legaalse altkäemaksuga potentsiaalsetele valijatele :-)
Huvitav on vaid see, et kümmekond aastat tagasi meie endine maavanem (kui ta oli veel aktiivne "reformiorav") üldse ei tundnud nii suurt muret lasteaiakohtatasude vms probleemide osas.

-5  +9
Olev Ait ettepanekust

24.05.19, 11:32
Olin hääletamisel erapooletu. Vist oli kaks kolmandikku vastu, aga kolmandik oli erapooletu.
Kahju on ju see, et selliseid ettepanekuid tehakse enne valimisi, Ma millegipärast loodan, et selliseid asju tehakse kogu aeg, kui seadus lubab. Paljud volikogu liikmed pidasid seda valimispropagandaks ja kahjuks see nii vist ongi.
Mõni soiub, et hooldekodus peab ema eest 700 eurot maksma. Hoidke ema kodus ja 700 eurot jääb teile. Viskate ema nagu kaltsu kusagile kõrvale.
Tulin 1994 ema infarktii tõttu talinast koju ja ema suri 2019 laupäeva hommikul peale hommikusööki ja mõningat vestlust oma toas toolil istudes. Hoolige oma vanematest ja nende varandusest. Ärge laske tüüpidel oma metsades metsameestel sauruste mudamaadlust teha. Minu jaoks on see hullem kui metsa mahavõtmine. Traktoriga veo jäljed on nagu mudalaukad .
Elame veel.
Ah jah , jätke marksism kõigis oma vormides. Olete ju enamuses Marxi õpetusest NII sisse võetud. Tegelik elu on ju midagi muud. Lastega pered annavad mingi kindluse, et sa suured oma laste juures. Paljudel teistel on see hooldekodude või korteris paariks nädalaks peale hinge heitmist üles korjamise värk.

-9  +7
 2

24.05.19, 12:30
Olen sageli mõelnud, et küll võib ikka eakal emal või isal valus olla, kui lapsed nad omaenda kodust hooldekodusse viskavad. Kas poleks eetilisem, ja ka rahaliselt mõistlikum palgata mõni noorest pensionärist naaber päevaseks ajaks, kes memmel/taadil aegajalt silma peal hoiab...aga ju tahetakse enamasti vanainimene lihtsalt jalust ära saada. Kui vanur juba varem laste poolt ükskõikset kohtlemist tunda saanud, siis müügu rahuliku südamega oma vallasvara maha, ja muretsegu koht väärikasse, kallimasse hooldekottu, et eluõhtu väärikalt mööda saata.
Mina olen üksik inimene ja oma sugulaste suhtes ma mingeid lootusi ei hellita., kui juhtuvad vahel külla tulema, siis käivad mööda õuesid ringi, silmad peas vilamas. Kui vahel, väga harva, appi palud midagi tegema, siis maksad nii, et silm valge. Lisaks antakse mõista, et ei oska sina istuda, ega astuda. Külajuttude järgi tean, et neil plaan tehtud-maja müüki ja mina hooldekottu. No väga vabandan, aga ei saa nad oma plaani teoks teha, kuni mul elupäevi antud...

-10  +4
Tavapärane praktika
24.05.19, 13:40
"Olen sageli mõelnud, et küll võib ikka eakal emal või isal valus olla, kui lapsed nad omaenda kodust hooldekodusse viskavad" - olles enne seda teinud tühjaks nende arveldusarved ja omastanud nende kinnisvara!

-5  +7
üllatus, üllatus
24.05.19, 17:00
Kus on aga lapsed ja lapselapsed? Kas neil mõistuse aulu pole?

-3  +4
Olev Ait EESTI nn. venekeelsest elanikkonnast
 3

25.05.19, 14:19
Arusaamatu on kuulata EESTI nn.venekeelsest elanikkonnast. Kas siis vene okupatsiooni ei kavatsetagi NLKP tipptegijate rein veidemauinnide , KGB eriliste usaldusisikute KGB Kristjanite Toomas Sildamite juhtimisel likvideerida. Vene okupatsiooni lõpetamisest saab siis rääkida , kui vene okupandid ehk tiit vähi kodanikud koju lähevad. Emigreerigu kas seaduslikult või ebaseaduslikult kus kurat mujale. EESTI ei vaja neid.
Muide, ka eestlaste lapsed ei sünni eesti keele ja kultuuri oskajatena ehk ka neid lõimitakse EESTI ühiskonda. Mis toimub aga vene impeeriumi vanglatest pääsenute ja nende järeltulijatega. Need on meil vaata et looduskaitse all ehk ilma kohustuseta ennast EESTI ühiskonda sobituda. Ja seda tänu ei tea mitmendal katsel NLKPsse omale tiibu saanute juhtimisele, veidemauinnidele ja sildamitele.
Lõpetada vene okupatsioon.
ELAGU EW!

-0  +1
Olev Ait lisab
25.05.19, 14:22
Kogu see nn.venekeelne elanikkond toodi EESTI venestamiseks. Kogu see Lasnamäe oli mõeldud EESTLUSE lõpetamiseks, mille nimel isegi Lasnamäe sõjaväe lennuväli viidi mujale. Lasnamäe kui suurim vene okupatsiooni vähkkasvaja ei ole veellik videeritud. Kuni seda pole tehtud, pole mõtet rääkida vene okupatsiooni likvideerimisest.

-0  +1
Pärdik
25.05.19, 21:11
Kas sa peale propamöla päriselt ka midagi EESTI jaoks teinud oled?

-3  +1
Olev Ait pärdikust
27.05.19, 13:29
Miks pärdik siia ronis?

-1  +1
lapsevanem ja laps

25.05.19, 15:45
mõeldes oma pereelu peale ja selle peale, kui kulukas on eaka päevahoid, eriti kui ta segane on ja ei tea kuhu minna või mida teha, eelistan ööpäeva ringset järelvalvet kui et naaber päeval vaatab. Olen vanematele südamest tänulik, et nad mind kasvtanud on ning jään neid abistama seni, kuni see ei võta rohkem kui pool päeva minu enda elust, kui läheb üle selle, eelistan pakkuda neile parimat (tean et ise hoolduskoormusega toime ei tuleks). Mitte pole asi selles, et kuidas ma ikka oma vanemad hooldekodusse jalust ära viin, vaid selles, et neile oleks tagatud järelvalve ning tervislikust seisundist tulenev pidev abi (et ei juhtuks nii, kui ma tööl olen, et lükkavad siibri liiga vara kinni või kukub embkumb kokku jne - ma ei taluks neid süümekaid). Ei ole kõlblik võrrelda last ja eakat, aga ühtmoodi järelvalvet vajavad mõlemad.

-0  +9
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Koroona fännide huvi ralli vastu ei vähenda (5)
Jahimehed hakkavad surnud hülgeid koristama (6)
Mõni sõna tänapäeva ajakirjanduseetikast (4)
JUHTKIRI - Meest sõnast... (2)
UUS! Saarlane tõi Soomest uue koroonajuhtumi (5)
KG staadion sai ametliku avapaugu (1)
„Lapivaip 100“ näitus jõudis Saaremaale
FC Kuressaare langes üheksandaks
Koroona ajal hoogustunud maale minemise jätkumist tuleb toetada  (1)
Robert Virves kihutas Soomes vastu puud ja sattus haiglasse (1)
Järgmise aasta Saarte mängud lükatakse edasi (1)
Lauatennises võeti mõõtu segapaarismängus
Saaremaa alistas avamängus Klaipeda
Naiskodukaitsjad esmaabi erialavõistlusel viiendad
Maaelust, inimressursist ja statistikast
Nädala loetavuse top 5
Koroona fännide huvi ralli vastu ei vähenda (5)
Jahimehed hakkavad surnud hülgeid koristama (6)
Mõni sõna tänapäeva ajakirjanduseetikast (4)
JUHTKIRI - Meest sõnast... (2)
UUS! Saarlane tõi Soomest uue koroonajuhtumi (5)
Kommentaarid
UUS! Saarlane tõi Soomest uue koroonajuhtumi (5)
Vald paneb Varese sadama arendusele pidurit (37)
Järgmise aasta Saarte mängud lükatakse edasi (1)
Koroona fännide huvi ralli vastu ei vähenda (5)
Robert Virves kihutas Soomes vastu puud ja sattus haiglasse (1)
Koroona ajal hoogustunud maale minemise jätkumist tuleb toetada  (1)
KG staadion sai ametliku avapaugu (1)
JUHTKIRI - Meest sõnast... (2)
Mõni sõna tänapäeva ajakirjanduseetikast (4)
Jahimehed hakkavad surnud hülgeid koristama (6)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud