[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Neljapäev, 17. oktoober 2019  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
oktoober 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Kommentaarid

Eeskirja muutmine toob mugavama jäätmeteenuse
22.03.2019. Autor: Angela Randmets
Saaremaa vallavalitsus esitas keskkonnaametile arvamuse saamiseks Saaremaa valla jäätmehoolduseeskirja muutmise eelnõu, mille eesmärk on teha liigiti kogutud jäätmete üleandmine elanikele mugavamaks.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Heino Vipp
 1

22.03.19, 08:29
Minul kui Saaremaa valla elanikul on õigustatud ootus, et Saaremaa vald täidab pakendiseadust selle seaduse mõistes. Mitte ei käi nagu kass ümber palava pudru küll ühest, küll teisest nurgast. Vald peab täitma seni kehtivat pakendiseadust!!
Tehke omale ükskord pakendiseaduse mõte selgeks!

-1  +40
Heinole
22.03.19, 17:08
Tee omale selgeks, et sa ei saa sellest asjast üldse aru. Kes oled sina, et midagi siin seletad?

-13  +3
saarlane

22.03.19, 09:13
Kas siis tulevad avalikud pakendikonteinerid tagasi?

-0  +19
Härra Vipile

22.03.19, 09:14
Kõik on kõigiga läbi arutatud, meie valla kõikvõimalikud komisjonid on selle läbi arutanud ja heaks kiitnud, ainuke asi, mis kahe silma vahele on jäänud, on seaduste täitmine ja seda juba alates eelmise aasta oktoobri kuust, kui hakati pakendikonteinereid ära tooma. Siin saarel kehtivad oma seadused!
Nüüd kirjutatakse see maapiirkondades mugavusteenusesse sisse, aga seda raske raha eest ja maksab selle kinni seesama korraldatud jäätmeveo jäätmetekitaja, selle asemel, et õigus oleks pakenditest tasuta vabaneda avalike pakendipunktide kaudu.
Nii juhitakse meie valda!

-1  +30
mõtleja
 1

22.03.19, 09:17
Vald soovib korraldatud jäätmeveoga edaspidi lisaks segaolmejäätmetele, paberi- ja kartongijäätmetele ning biojäätmetele liita nii suurjäätmed kui ka pakendijäätmed. Kui palju see kõik maksma hakkab jäätmevaldajale. Kõige kurvem on see, et midagi konkreetset kirjutatud pole, ei ole teada, mida täpselt korraldatud jäätmeveo hangetesse sisse kirjutatakse, kõike võib ju olla kuskil avaldatud, kellegagi arutatud, kuid peamine, mida hankesse ja kuidas seda sisse kirjutatakse, siis seda peale Koppele ja Holmi keegi ei tea keegi. Sulaselge sooja õhu puhumine! Juba vene ajast oli randades probleem klaastaaraga ja selle purunemisega, rääkimata lõhkumisest, klaastaara keelustati randades, siis nüüd, et meie merd hoida lubatakse klaastaara kasutus jällegi meie randadesse, kumb on rohkem Saaremaal kaitstud, kas inimene või loom. Kas komisjonid selle ettelükatud teksti ka üldse läbi lugesid, ning süvenesid teemasse, või kuulasid ettekannet ja andsid oma nõusoleku.
Mööbli taaskasutus, naerukoht, mööbel mis taaskasutusse läheb, seda ei visata ära, probleemsed on puitlaastplaadist mööblitükid, millega midagi teha pole.
Miks ei suurendata, õigemini, miks ei tihendata tasuta pakendipunktide arvu väljaspool Kuressaare linna, miks on selles küsimuses vald seisakul. Jube mõtekas on vedada üksikut vanapaberi kotikest Sõrve sääre tipust eraldi reisiga Kudjapeale, kui teisi tellijaid pole, vaid üks soovija on, aga ettekirjutatud hanketingimus seda nõuab. Mis see maksab, või maksma läheb kõigile korraldatud jäätmeveoga liitunuile. Niipalju siis minupoolsest arutelust!

-1  +24
mõtlejale
23.03.19, 16:42
Sa "mõtleja" räägi oma nime alt, kui sa nii tark oled.

-3  +1
Pakend

22.03.19, 09:50
Fakt on see, et pakendi käitlemise eest tarbija käest enam raha võtta ei või, sest selle eest on tarbija juba maksnud pakendit ostes!!!

-1  +26
 1

22.03.19, 09:54
Paraku saavad tänased vedajad kõigist KK välja mõeldud uuendustest (loe lollustest) teada vaid lehe kaudu - ei ole küsitud arvamust , ega kaasatud aruteludele ei RS-i ega Prügimeest. Kahjuks ei ole otsustajatel selget ettekujutust ,mida need "uuendused" valla elanikele kaasa toovad. Keegi peab ju need lollused ka kinni maksma - ja need oleme Meie, selle valla elanikud. Nimelt toovad "KK uuendused" kaasa tavaprügi hinna kordades tõusu, mille arvel kaetakse suurjäätmete ja pakendikogumise kahjum.

-1  +22
rihole
23.03.19, 16:49
Võibolla peaks kaks vallas tegutsevat jäätmevedajat kaasama ka veohangete tingimuste ettevalmistamisesse? Veel parem, lastagi vedajatel hanketingimused koostada, peaasi, et neil pärast tuju paha poleks? Siis ehk pandaks lõpuks keegi kinni ka sellest kambast. Ei maksa vist päris unustada, et vedaja on teeniusepakkuja ja teenusepakkuja saab teenuse tingimustest teada lugedes hanke dokumente. Kas talle need meeldivad ja kas ta lõpuks ka pakkumise teeb või mitte, on ta oma asi. No ja kui ei tee, küll tuleb mõni teine vedaja asemele, see valdkond ka areneb.

-3  +1
penskar

22.03.19, 10:53
Esialgu viis auto prügikonteineri ja kollase koti ühel päeval,äkki muudeti ringi nüüd erinevatel nädalatel ja kõige imelikum hakkab kollase koti vedu kell kuus hommikul.Ma ei saa suvel seda õhtul välja panna,linnud hakivad ja veavad laiali. Miks mina penskar pean tõusma hommikul enne kuute üles.Seadust muudetakse ikka väga tihti.

-2  +16
to penskar

22.03.19, 11:30
Aga miks Sa häält ei tõstnud, kui avalikud pakendipunktid likvideeriti Kuressaares, see on nüüd tõesti vaid Sinu probleem, kuidas oma pakendikotti kaitsta!
Osta omale pakendikonteiner ja hoiusta oma pakendikotti seal sees, nüüd on hilja vinguda!

-19  +3
to penskar

22.03.19, 11:58
Kas oled üks nendest KK ajudeta ametnikest siin kommimas????

-0  +14
matemaatik

22.03.19, 12:48
Kas Saarlased on nii lollid, et nad ise ei suuda oma suurjäätmeid jäätmejaama viia, oma pakendeid avalikesse pakendikonteineritesse viia ja oma biojäätmeid ise komposteerida. Kõik peab olema maksustatud ja punktitõpsusega reguleeritud. See on ju idiootsus! Kas korraldatud olmeprügi veost Teile ei piisa, et koos sellega haarata Teie poolt väljamõeldud tobedused! Kas meie vallavalitsuses on analüüsivaid ametnikke, mida teevad vastavad komisjonid, millega need mõtlevad, kui üldse on suutelised mõttetööd tegema.
Mitu inimest Kuressaarest, Sõrve Sääre majakani on nõus maksma kallimat prügiveohinda, et mõni üksik elanik saaks oma vana kapi, kotitäie reklaame, kui posti üldse tuuakse, konteineritäie niidetud muru jäätmevedajale üle anda. Kus on need arvutused? Neid pole ja kui pole, siis ei tohiks need kajastuda ka korraldatud jäätmeveos. Kui selline idiootsus korraldatud jäätmeveo hankesse sisse kirjutatakse, siis vadaja teeb arvutused selle järgi, et ta peab igast majapidamisest mingi kindla graafiku järgi neid ka ära vedama. Mis selline mugavusteenus maksma hakkab, arvestades, et madalate jäätmeveo hindade aeg on Eestis otsa saanud ja kõik vedajad tahavad kasumeid teenima hakata.
Kas järjekordne plekkämber hakkab kolisema vallaametnike kohal!

-0  +18
küsija

22.03.19, 13:31
Vana mööblitükk kodu juures väikese tasu eest ära anda on oluliselt etem kui see omal käel jäätmejaama sõidutada ja seal ikkagi maksta.
Kui suured need mööblitükid võivad olla, või palju neid korraga võib olla, või kui on rohkem, siis kui tihti neid mööblitükke võib väikese tasu eest ära saata? Kui väike või kui suur see tasu on, et rääkida väiksest tasust?
Kui mul on 6 liikmeline pere, kas siis saab iga pereliige ühe mööblitüki korraga ära saata, või hakkab teenus tööle aadressipõhiselt ja mööblitüki järgi.
Küsin seda talumehe tarkusest, et ei tuleks üllatusi, sest terve majatäis ajast ja arust asju, mis vaja ära saata.

-0  +9

22.03.19, 13:48
Holm - kodu juurest vastavalt vajadusele suurjäätmete äraandmise võimalus muutub odavanmaks, kui vastav teenus jäätmejaamas.
See tähendab, juhul kui vedaja sõidab edasi-tagasi okku 100 km . et tuua Sõrvest üks vana diivan, mille vastuvõtt jäätmejaamas maksaks (100 kg) 16,8 eurot ja saab selle eest veelgi vähem.
TULE TAEVAS APPI!
TULGE SEAL VALLAS MÕISTUSELE
Vedaja "keevitab" selle hinnavahe ju olmejäätmtele otsa.

-0  +16
võimuahnus

22.03.19, 16:13
Täiesti juhtimatu vald,pole siis ime et igasugu spetsialistid mõtlevad
välja uusi eeskirju ja määrusi, kas kuidas neid täita, tundub läbi
arutamata kui üldse arutada soovitaks-ikka mina ise ja mina ise.
Miks ei kaasata vastava ala tegelikke spetsialiste oleks ehk asjal
iva sees.

-0  +12
Ka penskar

23.03.19, 11:17
Pakendikotti ei saa kaitsta konteineris,kuna prygivedaja ytles,et ta pole kohustatud konteineri kaant tõstma,et kott välja võtta. Vot nii ,mul ka hommikuks kotid lõhki kistud.

-0  +6
viimasele

23.03.19, 15:40
Minul just vedaja soovitas hoida kotti konteineris või kinnises
nõus ja ei sõnagi,et pole kohustatud kaant tõstma.
Ilmselt siis vedajatel ka erinevad eeskirjad ja nõuded.

-1  +3
nii kaua
 1

23.03.19, 21:29
kui vallanoorikud tegelevad asendustegevusega ja ei süüvi prügiveoga seotud probleemidesse ja elavad oma helesinises roheliste triipudega unistustes prügivabast Saaremaalt, seni istuvad vallakodanikud ja mütlevad kuhu ja kuidas võimalikult soodsalt prügi sokutada. Milleks toimivat süsteemi lõhkuda? Kui mul pakendikott koos, jalutan kogumiskonteineri juurde ja viskan ära, kui olmeprügi veopäev, siis veeretan kasti värava juurde, kui ma mööblit vahetan, viin selle ära nii nagu ma ta majja sain. Millest probleem? Kellegi mugavus? HALLO VALLAAMETNIKUD, KÕIK EI SAA TEIE TASEMEL TUHANDETESSE ULATUVAID PALKASID MAKSJUMAKSTE KULUL, ET SAAKS SUVALISELT IGASUGUSTELE TEENUSTELE LISAKS - MUGAVUSMAKSU MAKSTA!

-0  +5
prügistaja
23.03.19, 22:36
Osa Saaremaast oli kuni mullu oktoobrini korraldatud jäätmeveota.Selge, et olmeprügi hakkas kogunema valedesse kohtadesse,pakendikonteinerid kaasa arvatud!Nüüd selgub, et tegematajätmine oli sihilik, saamaks argumente eesootavale mugavusele!

-0  +0
uitmõtted

24.03.19, 08:03
Seni kui suures vallas ei hakata kohtlema kõiki piirkondi, prügitekitajaid ja vedajaid võrdselt prügi sorteerimiseks võimaluste loomisel,mahutite
paigaldamisel normaalsesse kaugusse,nende tühjendussageduste
nõudmine kõigilt vedajailt ühe sagedusega jne.jne.ei lahene miski
iseenesest.Tuleks vahel kasutada ka nn."talupoja mõistust" ja
mitte kõike reguleerida seaduste,eeskirjade ja kohustustega
Selgitustöö on selle asja nimi ja uskuge see toimib paremini.
Praegu tundub et inimestega ei taheta üldse suhelda
ainult nõuda ja uusi asju välja mõelda.
Prügivedu kodust on normaalne aga kas mina peaksin maksma
kinni siis ka mõne üksiku suurjäätme vedamise kellegi juurest.
Keegi vastab siin väga ülbelt,et vedajad peaksid koostama
jäätmeveo eeskirjad-ei pea kuid neilt oleks n ii mõndagi kasulikku
teada saada ja päris tasuta,siis ei peaks ma nüüd korraldatud
jäätmeveo korral andma prügi ka aiamaalt,metsatükilt ja sisse
vajunud maja juurest kus ei elata ega hakata elama ja pole
sellist teedki,et juurde pääseda
Ma ei usu et ükski kolmest prügivedajast Saaremaal tahaks
oma kallist tehnikat lõhkuda olematu teenuse tegemiseks.

-0  +1
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Omanik lõpetas krundil parkimisvõimaluse (8)
Inspektsioon süüdistas kalurit ilma tõenditeta (10)
Valge mehe süü (10)
JUHTKIRI - Parklaprobleemid süvenevad (30)
Kesklinna purskkaev suletakse kevadeni (16)
Aasta õppija on Anu Kaljuste
Mesiniku magus ja töörohke elu (1)
Kristjan Rahu fondi Vöimalus teine voor on avatud
Eesti naisjooksjate paremik stardib kolme päeva jooksul
Kuressaare Laurentiuse kirikus peetakse hõbeleeripüha (5)
Kirikuteated
Nädala loetavuse top 5
Auto sõitis kesklinnas läbi purskkaevu  (78)
Omanik lõpetas krundil parkimisvõimaluse (8)
Ralliauto rammis Kaali trahteri müüri
Puulehti riisuma ei peaks  (11)
Inspektsioon süüdistas kalurit ilma tõenditeta (10)
Kommentaarid
Inspektsioon süüdistas kalurit ilma tõenditeta (10)
JUHTKIRI - Parklaprobleemid süvenevad (30)
Puulehti riisuma ei peaks  (11)
Omanik lõpetas krundil parkimisvõimaluse (8)
Lennufirma: vald valetas kirjas ministrile  (20)
Kuressaare Laurentiuse kirikus peetakse hõbeleeripüha (5)
Valge mehe süü (10)
Kesklinna purskkaev suletakse kevadeni (16)
Mesiniku magus ja töörohke elu (1)
SÜG-i uue nime saamiseks 170 ettepanekut (4)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2019. Kõik õigused kaitstud