[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 27. mai 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kommentaarid

Raivo Aeg ja Madis Kallas on valimistes pettunud
05.03.2019. Autor: Ahto Jakson, Ardo Vahter
Isamaa Erakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ei saanud Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonnast riigikogu valimistel ühtegi mandaati, küll aga üllatas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), kes tegi ringkonnas Reformierakonna järel teise tulemuse.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
vanamees
 2

05.03.19, 06:43
sullerid ju !

-7  +17
elektritsaabtasutablogspotcom
09.03.19, 01:29
Isamaa kergitas elektri hinda 40% ja sellega tekitas vaesust n.n. inflatsiooni.
Raivo Aeg on ppa maffia esindaja mis varjab kuritegusid ja ei pane vangi kurjategijaid.
Niisiis,pederastia vaba saarte elu korraldamiseks pangem rahad kokku Tartu Hoiu-laenu ühistu eeskujul ehitagem tuulepark ja andkem saarlastele elekter tasuta sest see peatab saarlaste pagendamise Soome ja viib elukeskkonna loodusesse jpms.
Tasuta transpordi saamiseks kasutagem HHO generaatoreid jne.

-0  +3
elektritsaabtasutablogspotcom
09.03.19, 12:57
Kas olete selle unustanud ?
Minevikust äripäeva artikkel :"
Reformierakonna juhitud valitsusel puudub mõistlik maksu- ja majanduspoliitika, mille tagajärjel pole võimalik Eesti majanduskasvu seisakust välja tuua. Seega on lisaks seisakule majanduses meil võimul seisakuvalitsus, nagu koalitsioonipartnerid seda ka ise avameelselt on nimetanud.
Kobareelnõuga räpakalt tõstetud aktsiisid on olnud väga halb vahend valimislubaduste lunastamiseks, sest sellega on haavatud Eesti konkurentsivõimet naaberriikidega võrreldes.
Sotsiaalmaksu ravikindlustusosa poole protsendiline langetamine olukorras, kus Eesti Haigekassa vajab lisavahendeid, annab kinnitust, et valitsus ei ole võimeline algatama vajalikke samme Eesti sotsiaalsüsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks. Selle asemel, et tunnistada tõsiseid probleeme haigekassas ja pensionisüsteemi rahastamises, peidetakse pea liiva alla ning eitatakse muresid.
Valitsuse haldusreform, mille teostamiseks loodi lausa eraldi ministrikoht, on taandunud omavalitsuste sunduslikuks liitmiseks, mis ei muuda midagi omavalitsuste sisulises toimimises. Lahendamata on ka kiirkorras vastu võetud haldusterritoriaalse reformiga kaasnenud omavalitsuste ülesannete ja tulubaasi küsimused. Valitsus pole endiselt saavutanud kokkulepet lubatud valdkonnaseaduste muutmise osas. Sellega venitamine paneb surve alla kõik Eesti omavalitsused, kes peavad läbirääkimisi omavalitsuste vabatahtliku liitumise osas.
Valitsuse tegevusetus on pannud ka riigikogu olukorda, kus enne omavalitsuste vabatahtliku liitumise etapi lõppu pole võimalik anda garantiisid tulevase rahastuse ega ka ülesannete jaotuse osas. Seega pole omavalitsuste sisulises toimimises vähematki läbimurret. Omavalitsuste iseseisvuse ja finantsautonoomia suurendamise asemel liigub valitsus täiendava tsentraliseerimise suunas.
Taavi Rõivas peaministrina jätkab mittepoliitiliste ametite poliitilist mehitamist ning eirab jätkuvalt õiguskantsleri üleskutset järgida riigiettevõtete nõukogudes võimude lahususe põhimõtet ning kutsuda nõukogudest tagasi reformierakondlastest riigikogu liikmed.
Taavi Rõivas eiras Keskerakonna, Vabaerakonna ja Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonide juhtide ettepanekut korraldada pikalt toppama jäänud Eesti esindaja määramiseks EL Kontrollikotta avalik konkurss. Taavi Rõivasel puudus huvi kompromisskandidaadi leidmiseks läbipaistva konkursiga ja riigi usaldusväärsust kõigutava venitamiseta. Alles 10. oktoobril 2016. aastal otsustas Vabariigi Valitsus erakorraliselt telefoni teel peetud kabinetiistungil esitada ilma veenvate põhjendusteta Eesti esindajaks Euroopa Kontrollikojas endise ministri Juhan Partsi. Vastuoluline otsus tekitas Eesti ühiskonnas laialdast pahameelt. Taavi Rõivas pole peaministrina soovinud ega suutnud lahendada riigiettevõtete juhtimise põhiprobleemi, milleks on ülemäärane politiseeritus ja vastutuse hajusus.
Taavi Rõivase juhitud valitsuskabinetis poliitilise otsusena langetatud mandri ja suursaarte vahelise praamihanke läbiviimine on halvendanud teenuse taset ning kogu protsessist võib välja kooruda Eesti lähiajaloo suurim korruptsioonijuhtum. Tegemist on hankega, mille raames on tehtud miljonitesse eurodesse ulatuvaid valeotsuseid ning mille otseseks kannatajaks on Eesti inimesed. Valitsuse kahjulike otsuste eest peab vastutuse võtma peaminister Taavi Rõivas.
Taavi Rõivase juhtimisel ei ole valitsus astunud samme poliitilise konkurentsi elavdamiseks, selle asemel liigub valitsus täiendava tsentraliseerimise suunas. Üheks näiteks on nii-öelda kahe tooli seadus, mis võimaldab riigikogu liikmetel kuuluda samaaegselt ka kohalikesse volikogudesse ning mõjutada nende otsuseid.
Peaministrina on Taavi Rõivas vastutav riigi julgeoleku eest, paraku näeme, kuidas riigikaitse arengukavad ei kohandu vähimalgi määral halvenenud julgeolekuolukorrale. Riigikaitsesse suunatakse küll raha juurde, kuid esmase iseseisva riigikaitse võimekust see ei paranda, võimekuslünki isegi ei plaanita likvideerima asuda. Siseturvalisus on kroonilise alarahastuse tõttu lakanud paljudes riigi piirkondades kodanike jaoks toimimast, Eesti ja Euroopa välispiir on jätkuvalt valvatud vaid osaliselt.
Peaministri esmased reaktsioonid ja retoorika immigratsioonikiriisis olid ebaadekvaatsed.
Taavi Rõivase valitsused on aastaid eiranud kriisi põllumajanduses, lastes rahvastiku ära toitmise, regionaalpoliitika elujõulisuse ning ekspordi seisukohalt üliolulisel sektoril liikuda hääbumise suunas. Valitsus vaatab hoolimatult pealt, kuidas oluline majandussektor kokku variseb.
Eesti elanikud hindavad peaminister Taavi Rõivase toimetulekut oma tööga mitterahuldavaks. Seda on kinnitanud kõik järjestikused Turu-uuringute ASi läbiviidud esindusliku valimiga küsitlused, kus viie palli skaalal on hinnang jäänud pidevalt alla skaala keskmise.
Peaminister Taavi Rõivas on kaotanud täielikult opositsiooni usalduse ning ei suuda kontrollida ka enda juhitavat valitsust, mis on juhi puudumise tõttu koostöövõimetu.
Allakirjutanute (riigikogu Keskerakonna, EKRE ja Vabaerakonna fraktsioonid - toim) silmis vajab Eesti riik uut ja otsustusvõimelist valitsust.

-0  +1
Madis Oinas

05.03.19, 07:55
Igal Oinal oma Madisepäev.
Võiks ju lõpuks aru saada, et "vanade mäkrade" käskude täitmine ja kogukonna tahte eiramine viib vältimatult sohu.
Peagi on käes aeg kus lahtilaskmisest jääb väheseks,kinni tuleb panna.

-5  +39
Volli
 2

05.03.19, 07:56
Nüüd on mehepoegadel tõesti jama majas, nad peavad ka reaalselt tööle hakkama.

-8  +48
Tõdemus
05.03.19, 08:53
Need mehed on kogu aeg töötanud, vastupidiselt sinule, kes sa oled elanud kogu oma elu parasiidina ja tööpõlgurina!!

-50  +16
Volli
05.03.19, 10:52
Lollile inimesele võin nii palju vihjeks anda, et iga sinu kommentaari taha ilmub kellaaeg ja kui kolm kommentaari on lisatud erinevate nimede alt aga ajaliselt 8:53; 8:56; 8:59, siis on aru saada, et nende taga istub üks tõeline debiilik, kel ei ole mitte midagi muud teha, kui "Volli" nimi üles otsida ja siis lasta oma kuueaastasel lapsel mingi "solvang" välja mõelda ning ka see üles kirjutada.

-10  +19
valija

05.03.19, 08:33
Mina valinuks Aegi,kui Parts majandusministrina mulle nii palju kahju poleks teinud.Ikkagi erakonnavalimised!

-7  +8
anonüümne
 7

05.03.19, 09:54
See, et Aeg on kunagi Saaremaal võmmina töötanud, ei tee temast enam saarlast, kes saarlaste huvide eest seisaks, et saarlased teda valima peaksid, sama ka Tiidus, temale antud häälte saak paneb imestama, mille eest! Laanet kuidagi virvendab, aga ka tema tegemistest on raske aru saada, kus on see lubatud helikopter, mis Roomassaares valves pidi olema. Isegi haigla kõrvale ei suudeta ehitada helikopteri platsi, no millest siin veel rääkida. Kuidas tuua siia Saaremaale arste, küsimus õhus, lahendusi pole! Mis Kallast puudutab, siis aeg oleks oma juhioskusi näidata, kui ei suuda, siis kõige parem oleks oma kohalt tagasi astuda, mida konkreetselt näitas väga kesine valimistulemus.

-1  +44
Volli
05.03.19, 10:53
Aeg on muidu tore ja muhe mees ja poliitvaated on üsna eestimaised. Aga ta peaks korralikult Laaneti varvaste peale astuma hakkama, et rahvas teda kuulda võtaks.

-6  +18
Volli
05.03.19, 13:03
Helme sai seeläbi hääli, et inimesed on nendest Laanetitest ja Kallastest niivõrd palju väsinud.

-6  +35
tegelt
05.03.19, 13:11
Kõik on väsinud Vollist, kes virvendab silme ees 365/24/7. Vajutaks keegi OFF-ile :D

-21  +20
Volli
05.03.19, 13:58
Ma ei tea nüüd kui targaks pidada ühte inimest, kes ARVAB, et ta räägib kõigi eest.

Lisaks on vollifoobiale ka väga kerge ravi. Mitte käia kommentaariumites lugemas või halvemal juhul ise mitte vastu ilkuda. Sinusugustele ei olegi Volli kommentaarid mõeldud. Need on mõeldud arukatele ja mõtlevatele inimestele, kes suudavad rohkem lugeda kui 3 rida.

Loe oma pildiraamatuid edasi.

-13  +18
to tegelt
05.03.19, 14:50
Volli ajab tihti mõttetut iba aga tema osades kommentaarides on ka päris palju iva sees. Näiteks 10:49 on ta suutnud küll täppi panna. Mis sina seevastu teha suudad? On sul kade meel äkki?

-2  +13
irrw
05.03.19, 14:58
Läkski leili :D

-6  +4
MODE
05.03.19, 15:00
rahune maha homo

-2  +11
Volli
 1

05.03.19, 10:49
Madis Kallas on pettunud? Aga enamik saarlastest pole üldse pettunud, et sellist vallavanemat omame?

Vaene Madis ikka küll. Eks rikkal ole ka valusam hoop, kui ta Ferrari asemel Porche ostma peab, kui vaesel see, et ta ei saa sel kuul isegi vorsti leiva peale osta.

-9  +36
Volli
05.03.19, 10:50
Vikade parandus: Porsche. :)

Žigulli omades ei ole üldjuhul nii kõva slängi vaja läinud, veel.

-5  +11
hääletaja

05.03.19, 14:45
Ma ei tea, kas asja taga oli Reformierakond või keegi muu, aga viimasel e-hääletamise päeval ei saanud Keskerakonna poolt hääletada. Alustasime hääletamist 17.11 ja kuni lõpuni ei andnud süsteem hääletada. Kui kell sai 18.00 öeldi tugikeskusest, et jah nad ei saanud id-kaardi serveriga ühendust. Kirjavahetus fikseeritud ja päriselt tekkis selline tunne, et just keskerakonna poolt ei lastud hääletada.

-1  +12
Olev Ait arvab -võtke õppust

05.03.19, 15:14
Raivo Aeg on ennast liiga üle nuumanud. Käinud ka helikopteri platsile nurgakivi panemas. mõnes hooldekodus ja muidugi kohalikud lehemehed kaasa. Näed sa, kui palju kaabumees Laanet jooksis, kohe lahjaks jooksis ennast.
Kallase poiss oleks asja pidanud ikka nii organiseerima, et kesklinn talveks kuumaastikuks ei jääks. Pole ju oluline, kes süüdi on – hiinlased, linnainsener või keegi kolmas. Konkurendid aina põrutavad sisse, eriti siis, kui täiskarsklased on aksiiside peale nii pahased, sest kui nüüd lõpuks jooma hakata, siis tuleb eurokopika rohkem maksta ja mis veel hullem, tühja riiuli asemel kohe mitu kasti odavamat alkoholi koju ootama tuua, äkki hakataksegi seda mekkima.
Nii lihtne see ongi,
Nii on.
OLGU.
Olev Ait

-0  +11
vanamees

05.03.19, 19:51
vene miilitsal ja kgb koputajal ei tohiks eestis üldse sõna õigust olla !!! ÜKSKORD ME TAASTAME EESTI NII KUI NII !!!

-1  +11
mott

06.03.19, 12:30
Aeg on tühi koht, Kallas on rohkem vallavanemana vajalik!

-2  +9
Volli
 1

09.03.19, 15:51
Mina olen tõeliselt pettunud, et meil on siin senini see Madis Kallas vallavanemaks. Ma olen ikka kohe äärmiselt pettunud!

-2  +2
Reet Vahu
09.03.19, 18:42
Ja ma olen sinus juba mitukümmend aastat pettunud olnud. Kellele mina kaebama peaksin?

-1  +2
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Vallavanem sai täpid viimasel hetkel kokku
Ave Kirppis otsib uut omanikku
Uus vallavanem valitakse kultuurikeskuses
JUHTKIRI - Muutmine muutmise pärast
Rahvastikuregister – vajalik igas olukorras
Uue moega tänavapidu ootab kõiki lõbusõitu tegema
Valesti paigutatud koorem viis auto teelt välja
Lugeja küsib, jurist vastab
3000 m jooksu võitsid Mairo Mändla ja Eliise Hoogand
Arhitekti projekt kui ehitaja piibel
Mustjala päevakeskuse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand “Öu”
Nädala loetavuse top 5
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (3)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (41)
Kurb kuulda ja lugeda (20)
Politsei tabas metallivarga ja purjus mopeedijuhi (3)
UUS! Fraktsioon Saarlane soovib Tiiu Arolt tagasiastumist volikogu juhi kohalt (18)
Kommentaarid
UUS! Fraktsioon Saarlane soovib Tiiu Arolt tagasiastumist volikogu juhi kohalt (18)
UUS! Tanklat röövida üritanud naistele pikk tingimisi vangistus (12)
Kool ja lapsevanemad tahavad Vanalinna kooli remonti esimesel võimalusel (16)
Taruvaras kimbutab taas Saaremaa mesinikke (4)
Kurb kuulda ja lugeda (20)
Naisi oodatakse videosilla vahendusel riigikaitse teabepäevadele (1)
Politsei tabas metallivarga ja purjus mopeedijuhi (3)
Kaluri tee elanikud ei nõustu uue aadressiga (lisatud valla selgitus) (2)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (41)
Mikk Tuisk sai koalitsiooninõukogu toetuse  (23)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud