[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 27. mai 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kommentaarid

Vallavalitsus hakkab ise maal viibimist piirama
01.03.2019. Autor: Ahto Jakson
Saaremaa vallavolikogu andis eile häälteenamusega vallavalitsusele õiguse otsustada valla omandis oleval maal viibimise piiramise ja kallasraja tõkestamise üle.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Olev Ait arvab Pihtla riukaritest
 3

01.03.19, 00:48
Minu arvates on Lautri kinnistul mitu ebakõla. Kõigepealt on seal olev tee jäetud ülejäänud kinnistust eraldamata eraldi kinnistu moodustamiseks või ülejäänud teega ühte kinnistusse ühendamist. Muide, on labane vaadata, kui sind peetakse vähemalt loolliks, et mitte öelda sõjaväelasliklt käsutäitjaks, aga mitte üheks käsuandjaks, nn. pataljonistaabiülemaks, kes valmistab oma mõistusega ette otsuseid pataljonikomandörile ehk volikogule. Teiseks olevat seal juba kiviaiaga sõiduautoga endisesse lautrikohta minek võimatuks tehtud. Oleks võinud ka naaberkinnistutel jätta tee eraldi kinnistuks eraldamata ja siis oleks pidanud Lautri kinnistu omanik sissesõitu pidanud kerjama oma naabritelt. Väikese lautrikoha eraldamine on Pihtla valla tegemata töö, äraostetavus, korruptsioon. Rääkida elamumaal lammaste pidamisest on lastele. Rääkida osa rannajoone jätmisest lautrile kui võimatust tulevastele elamumaal konnavatele lammastel merevee joomisest ilma jäämist on lastele. Muidugi näitab juhtida asi ainult endale sobivasse sängi mehe taset, Kurb, aga tõsi. Kas Pihtlas oli võimul Jüri Saar, Rattur või oli seal veel teisi tegijaid? Miks puudub rahuldav solidaarsus, aga on teistest rulliga ülesõitmine, teavad need tegijad ise koos neid aidanud notariga, kellel tase on puudunud.
OLGU.

-0  +11
elektritsaabtasutablogspotcom
02.03.19, 10:47
Kurjategijad tekitavad inflatsiooni selleks, et rahvast enam koorida. Rahva juhtimiseks kurjategijatele vajalikus suunas tekitatakse inflatsiooni.
Kuidas pannakse maarahvast metsa langetama ?
Tekitatakse inflatsiooni.
Kuidas pannakse rahvast panka teenima ?
Tekitatakse inflatsiooni.
Kuidas hoitakse rahvast samal palgatasemel s.o. hoiavad rahvast odava tööjõu tasemel ?
Tekitavad inflatsiooni.
Jne.
Kadri Simson keelustas tuulepargi rajamise,sellega rikkus seadust ja kergitas elektri hinda ja teenuste,kaupade hinda-tekitas inflatsiooni !
Inflatsiooni tekitatakse keskpankade kasumi tarbeks.
Seakari,Eestile pandi "aatomipomm" ja te vaikite !
40%-ne elektri hinna kergitamine on hullem kui katastroof. See on julm sigadus ! Prantsusmaal kollased vestid korraldavad demonstratsioone 2 % hinna kergitamise vastu...


Inflatsioon ongi olnud meie majanduskasv?
Einar Eiland, EMÜ majandusmagister
30. november 2011, 06:57
Kui panna graafikule kõrvuti inflatsiooni ja sisemajanduse kogutoodangu kõverad, selgub, et kümne viimase aasta jooksul pole tavakodanik mitte mingit majanduskasvu tunda saanudki.
Lähtudes Eesti Panga soovitatud statistikaameti andmetest, jõuame hämmastavale järeldusele: majanduskasv ületab inflatsiooni kümne aasta lõikes vaid 1,3 protsendiga. Võib öelda, et sisuliselt nullib inflatsioon majanduskasvu.
Kui arvestada majandustsükli pikkuseks kümme aastat, see on eelmisest langusest praeguse kriisini, siis on meie majanduskasv tavakodanikule osutunud nullilähedaseks, sest nii palju kui on tõusnud majandus, on kasvanud hinnadki. Tavatarbija pole saadud raha eest rohkem osta saanud. Headel aegadel kogutu on halbadel aegadel kohe kasutusse läinud.
Meie taasiseseisvumise perioodi viimased kümme aastat pole olnud mitte majanduskasv, vaid meeleheitlik Euroopa hindade tagaajamine. Kõige rängemalt on inflatsiooni läbi kannatanud tavatarbija ehk kõige nõrgem lüli ühiskonnas. Just tema on sunnitud tarbima kõige enam kallinevaid tooteid, näiteks toitu. Ta ei osta kinnisvara ega kulda, mida hiljem kallimalt müüa.
Naudi roosasid prille
Seega on valitsuspoliitika osaks kujunenud raha äravõtmine või äravõtmise organiseerimine nendelt, kellest jõud üle käib ja vastava informatiivse seisundi loomine. Selline käitumine on iseloomulik feodaalkorrale, mitte demokraatlikule riigile. Vastuolu ilmneb ka euroopalike tavadega, mille kohaselt riik peaks toimima rahva huvides, mitte looma tingimusi inimeste vaesumiseks. Viimati nimetatud protsessist räägime, sest lõhe Eesti ja Euroopa Liidu sissetulekute vahel suureneb.
Eesti kõrget inflatsiooni on probleemina käsitlenud ka rahvusvahelised reitinguagentuurid. Ilmselt oli ka nende mure seotud rahva vaesumisega. Ent selle jutu ees on siinse maakamara valitsejad oma kõrvad lihtsalt sulgenud. Seega on pimekurdi mängimisest saanud meie poliitika osa.
Rahvale valeandmete ja pooltõdede esitamine või olukorra tõlgendamine omakasupüüdlikult on kuritegelik nii valimistel valitsejate poolt hääletanute kui ka ühiskonna suhtes.
Kreeka laenude puhul oleme valeandmete esitamise julgelt hukka mõistnud. Kuid kahjuks on valelike pooltõdede esitamisest Eesti Panga ja statistikaameti andmetele tuginedes saanud kohaliku poliitika lahutamatu osa. Tegeliku seisundi varjamine meenutab olukorda arstipraksisest, kus patsiendile pakutakse kõhuvalu raviks roosade prillide kandmist ja lõbusate meelelahutuslike multifilmide vaatamist.
Mõne aja pärast aga selgub, et patsient on surnud või riigist lahkunud. Nii laheneb olukord ise ega vajagi riiklikku sekkumist.
http://www.ohtuleht.ee/454137
Inflatsioon ei ole loodusõnnetus või ilmamuutus mis tekib iseenesest s.o. inflatsioon ei ole inimkonna poolt kontrollimatu nähtus,inflatsiooni tekitatakse keskpankade kasumi tarbeks lisaks rahatrykkimisele aeg ajalt ELEKTRI HINNA TÕSTMISEGA,KÜTUSTE HINNA TÕSTMISEGA jt. sisendhindade kergitamisega.
http://www.ap3.ee/…/27/nordea-selle-aasta-risk-on-kutusehind
Inflatsiooni vastu aitab:
1) Tasuta elekter :
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/…/kuidas-saab-elektr…
2) Transport poolmuidu mida saab HHO aparaadi abil mis hoiab kokku kulutusi bensiinile ja diislile 90% !!! Neid saab kodus ise valmistada ja osta :

https://www.green-techno.net/
Sellel veebil oli selline tekst aga paraku too veeb on suletud juba mitu kuud :
http://m.stins.biz/auto/
Auto on water
AUTO ON WATER
Hydrogen on the ICE is one of the most exciting topics of vehicle owners and not only. Our company has developed electrolyzers capable of replacing the main fuel (gasoline, diesel) by 70-90%. In some cases, it is 100%. Working samples were successfully tested for 2 years.
The results of the engine, units of the units, were in excellent condition, without damage.
Increase of the motor resource of ICE by 2 times, Increase of the engine power up to 35%, Absence of deposit on the piston system.
Machines on which tests were carried out
VAZ 2101
VAZ 2101
VAZ 2108
VAZ 2108
VAZ 2109
VAZ 2109
BMW e39
BMW e39
Volga GAZ-24
Volga GAZ-24
Gazelle
Gazelle
HUMMER H2
HUMMER H2
KamAz
KamAz
Skoda Octavia
Skoda Octavia
Tavria
Tavria
Security
SECURITY Our company has focused on the required capacity per second of a sufficient amount of gas from the water for the operation of ICE. The explosive gas does not accumulate and is not stored in cylinders. There are no volumes of gas accumulation. In the event of an accident or other damage and ignition, the explosion is excluded, since the system is filled with water and the exhausted gas immediately consumes the internal combustion engine. Nothing to explode.
Installation additional. generators
ADDITIONAL. GENERATOR
ADDITIONAL. GENERATOR
ADDITIONAL. GENERATOR
Propane-methane with hydrogen
Excellent proven system of afterburning methane and propane. The propane savings range from 40 to 70%.
In DVS, propane or methane is burned by only 63-64%, the remaining 33-34% is emitted into the exhaust manifold.
Hydrogen is mixed with propane-methane during combustion causing propane to burn to 90-99%
thereby increasing power and saving gas by at least 30-35%.
Good Started on the mixture in -25 -27. Smooth work.
Reduces the temperature of hydrogen burning.
Propane-methane slows the ignition of hydrogen and oxygen.
Hydrogen raises the octane number and raises the caloric content of propane or methane by 20-40%, depending on the amount of hydrogen.
CO2
The ecological exhaust also increases. CO2 emissions are reduced to a minimum, The smell of exhaust fumes. Our performance at the gas saving stand (PROPAN) and the reduction of CO2 emissions to 7-11%.
INDICES AT THE BOOTH
Propane is marked by Red.
CO2 is marked with white
CO marked in yellow.
OPTION 1. Savings of 50-70%.
OPTION 2. Savings of 70-90%.
OPTION 3. Savings of 90-100%.

-1  +0
elektritsaabtasutablogspotcom
02.03.19, 11:01
Kütuseta autode abil Maaülikooli tudengid kingivad Eestile igal aastal kümme miljardit eurot.
https://www.ohtuleht.ee/943270/puhu-tuul-maaulikooli-tudengid-massavad-suruohu-joul-tootava-autoga
2009 aastal Jarmo Tuisk kirjutas sedasi :"
Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit krooni, mis teeb 7500 krooni iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitab Tuisk küsimuse."

Kui arvestada inflatsiooni ja seda,et rahakurssi pandi lambist,ning hinnad pandi laest siis selle aja 10 miljardit krooni on praegused 10 miljardit eurot.

Sellest on hea,et suruõhu jõul töötaval autol autokütuse paaki ei olegi olemas sellel mootoril sest kasutatav hapnik tuleb õhust ja tasuta.
Suruõhu jõul töötava autoga autosid peab riik ise hakkama tootma ja Eesti kodanikele jagama neid autosid tasuta sest siis igal aastal Eesti saab rikkamaks 10 miljardi euro võrra.

Lihtsam on vist riigil toota vesiniku autosid sest neid juba toodetakse Jaapanis,Inglismaal,Fordi tehases-siis jagada Eesti kodanikele neid autosid tasuta sest siis igal aastal Eesti saab rikkamaks 10 miljardi euro võrra.

Katsetada pole vaja suruõhu jõul töötava autoga ,mujal maailmas on juba katsetused tehtud,asi toimib.
suruõhu jõul töötava autoga ja vesiniku autodega peatab inflatsiooni ja viib Eesti elukeskkonna
looduse keskele kus on tervislik elada,ilusasse ja vaiksesse loodusesse kus eestlased saavad elada metsa serval taludes...

Maaülikooli tudengid kinkisid igale Eesti kodanikule tohutu lotovõidu. Loe õhtulehe artiklit :
"Puhu, tuul! Maaülikooli tudengid mässavad suruõhu jõul töötava autoga"

-1  +1
Eiteaka
02.03.19, 17:43
Mis kilovati hind on?

-0  +0
Olev Ait lisab

01.03.19, 00:56
Arvan, et volikogu vist vähe taipava või ära mõjutatud enamikuga läbi surutud otsus anda kallasraja asjad mingile vallaametnikule selle asemel, et kogenud vallavolinikud seda sunniksid osavallakogul ja lõpuks valla volikogul klaarida on 28 II 2019 üks häbiplekke. Mind paneb imestama, kuidas inimestel puudub rahuldav solidaarsus, aga on soov teistest üle sõita. Sõjaväes pataljonistaabiülemaks koolitatuna ja muidu teatud inimgruppe juhtinuna arvan, et sellistele meestele kihutavad alluvad, gruppi kuuluvad selja tagant kuuli, vähemalt vaimse kuuli, maantee kraavi ripakile jätmise.

-0  +10
stjopa

01.03.19, 05:49
Vallavalitsus tegeleb mingi tühja tähjaga. Kas see ongi suur Saaremaa visioon? Kallasraja sulgemine!? Kui madalale ikka saab langeda. Järgmisena võtavad endale ülesandeks igal hommikul koristajale puhastusvahend tuua, et ikka jumala eest see oma sõbra poest saaks ostetud ja muidugi kallimalt, kui mujal müüakse. Kui vallavalitsus tahab tegeleda madalama astme ametnike tööga, siis korrigeerige ka vastavaks enda palganumbrid.

-0  +23
stjopa

01.03.19, 06:29
Sul on paganama õigus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kahjuks aga nad ei jõua kõike korralikult teha oma igapäevatöös
ja siis ongi hea peita saamatus igasugu kontrollimise ja ise
ärategemise tahtmise taha,

-0  +8
ei poolda

01.03.19, 08:11
Vald toimetab nagu oleks küüditamine eesmärgiks, siit lollus, sealt lollus, otsused on läbimõtlematud ja seadustega mitte päris kooskõlas. Täna tegelevad mingi jamaga, mis ei ole meile kui valla kodanikele nii oluline kui peaks olema. Vaadates viimast maamaksu ja selle tõusu, siis täna on me ``tore vald`` ka inimeste hekid ja siis põldude ja teäärseta kraavide peale kasvanud võsa metsana arvele võtnud. Siin on omad seadused mida vald on kuritarvitanud . Mingi mitte pädev ametnik vaatab sati kaarti ja annab hinnangu ja see pole tõene. Tundub, et me vald teeb varsi kontori toolite hanke, sest ametnikud ei käi kohapeal tegelikkusega veendumas ja seega mingi osa ametnikust kasvab ja ei mahu enam vanasse tooli. Kurb kui meie kui maksumaksjatega nõnda käitutakse. Vald peaks ikka inimestele olema, mite inimesed vallale ja nende ametnikele.

-2  +13
vald ei saa

01.03.19, 08:55
oma põhitööga hakkama, kuidas ta siis igasugu lisakohustustega toime tuleb? Tee hooldus lonkab kahte jalga, ehitusega kemplemine on tavapärane olukord ning sotsiaalteenustest ei hakka rääkimagi.

-0  +11
Olev Ait Saaremaa valla külavanematega seoses
 1

01.03.19, 19:57
Mulle ei jätnud valla volikogu kõige paremat muljet selle külavanema küsimuse arutamisel. Õigemini puudutas probleem komisjoni töösse suhtumist. Kui vallavalitsus ei ole nõus, siis ei tähenda see, et komisjoni töö tuleb nagu kalts nurka visata. Komisjon arutas ju tõsimeeli neid asju kogenud inimeste kohalolekul ja aktiivsel osavõtul. Komisjoni esimees arvas komisjonis olnud seisukohad prügikasti vääriliseks, aga kedagi ei kutsutud kohe midagi paranduseks välja pakkuma. Samas räägitakse ju vallavalitsuse vastulauses ikka veel katastriüksusest. Minu arvates on selline lähenemine hullem, kui juriidilise isiku eluhoone omanikuna küla otsustajaks jätmine. Olen vähemalt SEITSMES külas katastriüksuse omanik. Loomulikult ei jäta mind elu neis külades ükskõikseks, aga põhiline pingutus mure on ikka see küla, kus ma elan ehk siis Riksu.
Teine lugu on mõistega nn.kant ehk vist ka piirkond. Võttes aluseks nn.Taritu piirkonna, siis selgus, et nn.Lääne-Saare päevil tehti siin mingi koosolek, kus pidid osalema küla esindajad. Miks küla esindajad, aga mitte küla elanikud. Selline lähenemine piirkondadele võib tekitada olukorra, kus mingil koosolekul on ühed nn.küla esindajad, teisel aga mingid teised. Ja jama kui palju. Minu arvates on möödapääsmatu, et vald sekkub olukorda, sest muidu on sellest piirkonna esindajatest tekitatud seltskond hunnik jama. Reeglid täpsemaks, aga mitte vanad reeglid kohe nurka.

-0  +6
Natuke noorem vana koer.
01.03.19, 20:10
Lugesin artiklit ekspressis. Kahju isegi sinust.
Ära sa nüid staaritsema ka kuku.
Haugatused olgu lühikesed ja täpsed.
Pikki ja lohisevaid komme ei viitsi keegi lugeda.
Okupandi ohvitserina oled mu silmis ikka samas kaalus suvalise kommaripeeruga.

-4  +1
 1

01.03.19, 20:24
Räägitakse,et pikk jutt,shitt jutt aga aidaalusel on siin õigus,pole siin vaja hurjutada mitte.

-0  +4
Natuke noorem vana koer
01.03.19, 20:51
Sa pole lible hingeöhku nuusutandki.

-3  +0
Olev Ait anonüümsest
 1

02.03.19, 00:23
"...Lugesin artiklit ekspressis. Kahju isegi sinust.
Ära sa nüid staaritsema ka kuku.
Haugatused olgu lühikesed ja täpsed.
Pikki ja lohisevaid komme ei viitsi keegi lugeda.
Okupandi ohvitserina oled mu silmis ikka samas kaalus suvalise kommaripeeruga...."

Minust pole mõtet kahju olla. Elan vaikselt edasi, vasaku puusaliigese kulumisest hoolimata. Samuti tee vahet NLKP ja KGB aastakümnete liikmelisusega liikmete ja kokku vene sõjaväes aasta ümber tegev olnud ohvitseri vahel. Aga mida teha - ole loll edasi.

-0  +3
Natuke noorem vana koer
02.03.19, 02:18
Rööm näha et rott olid sa oma ohvitseriaegade hiilgeaegadel ja sa pole oma kuvandit kaotanud. Sellena kärvad kah. Nomen est omen. Selavi. Oia köva! Jne!

-2  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Vallavanem sai täpid viimasel hetkel kokku
Ave Kirppis otsib uut omanikku
Uus vallavanem valitakse kultuurikeskuses
JUHTKIRI - Muutmine muutmise pärast
Uue moega tänavapidu ootab kõiki lõbusõitu tegema
Rahvastikuregister – vajalik igas olukorras
Valesti paigutatud koorem viis auto teelt välja
Lugeja küsib, jurist vastab
3000 m jooksu võitsid Mairo Mändla ja Eliise Hoogand
Arhitekti projekt kui ehitaja piibel
Mustjala päevakeskuse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand “Öu”
Nädala loetavuse top 5
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (3)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (41)
Kurb kuulda ja lugeda (20)
Politsei tabas metallivarga ja purjus mopeedijuhi (3)
UUS! Fraktsioon Saarlane soovib Tiiu Arolt tagasiastumist volikogu juhi kohalt (18)
Kommentaarid
UUS! Fraktsioon Saarlane soovib Tiiu Arolt tagasiastumist volikogu juhi kohalt (18)
UUS! Tanklat röövida üritanud naistele pikk tingimisi vangistus (12)
Kool ja lapsevanemad tahavad Vanalinna kooli remonti esimesel võimalusel (16)
Taruvaras kimbutab taas Saaremaa mesinikke (4)
Kurb kuulda ja lugeda (20)
Naisi oodatakse videosilla vahendusel riigikaitse teabepäevadele (1)
Politsei tabas metallivarga ja purjus mopeedijuhi (3)
Kaluri tee elanikud ei nõustu uue aadressiga (lisatud valla selgitus) (2)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (41)
Mikk Tuisk sai koalitsiooninõukogu toetuse  (23)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud