[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 01. aprill 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
aprill 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Kommentaarid

Vald korrastab jäätmevaldajate registrit
18.02.2019. Autor: Angela Randmets
Saavutamaks järgmiseks aastaks eesmärki vähemalt pooled Saaremaa olmejäätmetest ringlusse võtta, korrastab vald jäätmevaldajate registrit. Kinnistuomanikud aga on segaduses.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
 1

18.02.19, 07:56
Olen küll kinnistu omanik, kuid prügi ei tooda. Kellele ja kuidas pean seda tõestama?

-0  +15
Katrin Koppel
18.02.19, 10:08
Kui kinnistu ei ole kasutuses, siis on võimalik vallavalitsuselt taotleda vabastus korraldatud jäätmeveost. Vabastust saab taotleda internetis (https://www.saaremaavald.ee/korraldatud-jaatmeveost-vabastamine) või teenusekeskuses/vallavalitsuses kohapeal.

-6  +1
Vaatleja kinnistuomanikule
 1

18.02.19, 09:03
Kuidas ei tooda -- poest ei saa ju isegi leivapätsi ilma pakendita,, aga see ju ongi prügi -- nii et ära soga et ei tooda..

-13  +5
Kinnistuomanik
18.02.19, 09:42
minu kinnistu ei osta leiba, seega pole tal ka prügi. leiba ostavad ja prügi tekitavad ikka inimesed.

-2  +16
...

18.02.19, 09:28
Mul samuti kinnistu (isakodu) seisab tühjalt. Harva, kui seal oleme, võtame tekkinud prügi kaasa ja panime linnakodu konteinerisse. Sama küsimus: kellele ma pean seda tõestama?

-0  +23
korralik koguja

18.02.19, 10:03
Oma teada olen prügi sorteerinud nii nagu vaja,kuid nüüd pean paberi ja pakendi panema holme hulka,kuna paberi konteinerid korjati ära, ma ei hakka neid tasima ei tea kuhu.

-0  +21
sorteerija

18.02.19, 10:50
„Kohalike omavalitsuste ülesanne on luua võimalusi jäätmete mugavaks üleandmiseks liikide kaupa ja kontrollida, et seda ka tegelikkuses tehtaks,“ nentis Koppel. Miks seda eramuomanikelt ei nõuta, miks nemad võivad kõik oma jäätmed ühte kasti visata ja suurelamud peavad sorteerima! Miskit ikka väga mäda siin vallas. Sügisel kenasti näha neid nirisevaid prügiveokeid, kus eramute juurest õunu konteineri täitega ära veetakse! Miks eramuomanikelt ei nõuta kompostereid, mille sees oma biojäätmeid komposteerida, mis mujal maailmas kohustuslik. Kuidas on võimalik taaskasutada sellist osa olmeprügist, kus biojäätmeid on pea 50% ja neid ei eraldata oma tekkinud olmeprügist. Kui midagi teha, siis seda kõigilt ühesuguselt nõuda, viisid või tehnoloogia võivad vaid erinevad olla.

-0  +13
kodus sorteerija

18.02.19, 12:33
Kontrollida, et seda ka tehtaks! Mujal maailmas on järelvalve ametnik, kes läheb ja lükkab konteineri kummuli ja sorteerib selle läbi, teeb omad järeldused, kas noomida majaomanikku, või teha trahv. Kuidas meie järelvale saab sellise tööga hakkama, on küsimus vallavalitsusele. 400 kohta, kust biojäätme vedu toimub pole mingi näitaja, kui selle taga reaalseid tonne pole. Mitme aasta pärast reaalsete kogusteni jõuame, kui jõuame ja kas tahame jõuda on küsimus, mis vajab kiiret lahendust, kui aastal 2020 peab pool jäätmetest taaskasutusse jõudma. Bio-jäätmete praegune osakaal kaaluliselt olmeprügis on pea 50%.

-0  +5
sorteerija
 1

18.02.19, 12:42
olen tüdinud naabri haisvast kompostihunnikust mis otse minu aia taga on. see meelitab suuri linde ja närilisi lähedusse elama. kõigil peaks olema kohustus biolagunevale konteinerile.

-2  +4
misasi on
18.02.19, 13:45
biolagunev konteiner ja kui kaua aega võtab, et selline imevärk mul aianurgas ära biolaguneb?

-1  +5
Selgeltnägija Nastja

18.02.19, 12:52
Kui lugeda eelnevaid kommentaare, siis kõik peale Katrin Koppeli kommentaari tundub kuidagi ühe käekirjaga olevat. Prügimaffia tööhoos?

-5  +1
vabastuse taotleja
 3

18.02.19, 13:11
Püüdsin paarkümmend korda Saaremaa valla keskkonna prügiveovabastuse e-vormile ID-kaardiga sisse logida, kuid mitte ei õnnestunud. Pr. Koppel võiks selle teenuse toimimist kontrollida, enne kui ajalehes seda reklaamib.

-0  +5
vabastuse mittetaotleja
18.02.19, 13:49
Proovisin kord huvi pärast - toimis hästi. Probleem ilmselt rohkem teie brauseri valikus.

-0  +1
vabastuse taotleja
18.02.19, 14:02
Teil oli õigus. Seekord sain hakkama, kuid elektriandmeid ei osanud nii kiiresti lisada. Maksan tühiarve trahvi iga kuu 4,43 euri.

-0  +0
abistav käsi
18.02.19, 14:04
Kas pr Koppel peaks nüüd Teie arvutit kontrollima tulema?
Testisin praegu valla kodulehel sisselogimist nii ID kaardi kui mobiil ID-ga. Sisselogimine toimib mõlemaga tõrgeteta.

-4  +0
to selgeltnägija Nastja

18.02.19, 13:13
Miks on vaja prügivedajaid süüdistada ja kõik nende kaela ajada, et vaat, kui pahad ja rahanäljas!
Paraku, jäätmevedajad saavad osaleda vaid korraldatud jäätmeveo konkurssidel, kus siiani kõige odavama hinna pakkuja omale teatud aastateks jäätmeveo võimaluse teatud territooriumil ka saab. Korraldab seda kõike aga kohalik omavalitsus ja tema seab kohustused vedajale kust ja mida vedada. Kui on probleeme, küsige vallavalitsuselt, kes korraldab ja kontrollib oma valla territooriumil jäätmevedu, aga ärge süüdistage selles prügivedajaid.

-0  +4
Anti

18.02.19, 16:04
Ei saa aru miks peab olema prügivedu kui bussiliiklus, et auto sõidab tühjalt kui prügi piirkonnas ei ole? Tühisõitude ärahoidmiseks võiks olla internetis registreerimis süsteem. Kui minu konteiner hakkab täis saama panen registrisse kirja ja register teatab mis päevaks konteiner peab äraviimisvalmis olema. Autod on suured ja kallid ka siis kui need töötavad seesama biogaasiga. Miks raisatakse me raha ja saastatakse õhku asjata?

-0  +10
EEE

18.02.19, 16:45
Kui ei saa tänava kaupa korraldatud,mis siis muust rääkida.Biokonteiner:kui õieti toimida,sügisel hakkad panema,järgmisel sügisel võib mulda kaevata.

-0  +0
Vahur Reede
 2

18.02.19, 17:57
Probleemi suurus paistab kenasti ära seoses lähenevate valimistega.
Kes ei ole tellinud endale e-valijakaarti, neile saadetakse automaatselt valijakaart paberkujul. Ja nii need paberilipikud korjuvad kogukonnakeskustesse, teenuskeskutesse ja mujale sest konkreetsele adressaadile neid viia ei saa - pole kuhu viia. Uus kinnistusraamat võimaldab otsida kinnisvara isikunime järgi tasuta. Lasin ühe portsu nimesid läbi ja aadress ning kinnistu kattuvad. Loogiline asjade käik IRLi "kodukulud alla" tegevusele - maamaksu pole vaja maksta, kui "elad" oma tühjal kinnistul. Tegelikult pole inimene seal aastaid elanud, kui üldse - isegi maja katus on sisse kukkunud mõnel juhul aga aadressi järgi on see inimene jäätmevaldaja (tekitaja) sel aadressil ning peab ühinema korraldatud jäätmeveoga Saaremaa suurvallas. Just suurvallas, sest väikevallad on siiani vabastatud korraldatud jäätmeveost. Jamaks läks asi üle Saaremaa seoses "ühinemisega".

Kui nüüd tõestada, et kinnistu ei ole kasutuses, siis on võimalik vallavalitsuselt taotleda vabastus korraldatud jäätmeveost aga...

...aga sellega ju inimene ise tunnistab, et tema registreeritud elukohaandmed ei vasta tegelikkusele ning see asi läks karmimaks just selle aasta alguses. Nt omavalitsus saab "jõuga" muuta inimese andmeid rahvastikuregistris.

Keeruline olukord.


-1  +8
VAhur Reede
18.02.19, 20:28
Lisan juurde nüansi, millest suure suuga ei räägita.

Järgmine rahvaloendus Eestis toimub aastal 2021. See on aga esimene omasugune - mingeid rahvaloendajaid enam ei ole, kõik on registripõhine. "Registripõhine" ei tähenda elanikkonnaregistripõhine - sellist arvestus saab teha igal suvalisel ajahetkel. Toimubki igasuguste registrite ristkasutus ühe ajahetke seisuga, sh ka jäätmevaldajate registri andmetega. Kui varem käisid rahvaloendajad asja "usutavust" kontrollimas, siis mõne aasta pärast teeb sama asja ära arvutialgoritm erinevaid registreid võrreldes.

Ja nüüd tuleb kõige ... laenan Delfist selle sõna - öövastavam asi selle protsessi juures -- "rahvaloendus" on ainult rahvakeelne termin asjale, mis tegelikult on "rahva ja ELURUUMIDE loendus"! Kajastamist on leidnud ainult elanikkonna muutus, ELURUUMIDEST pole poolt sõna ka kuskil meedias (peale exsots Urve Palo üürikorterite projekti, mis loob elamispindu veelgi juurde).

Rahvaarv on languses + eluruume tuleb juurde + sots Sven Mikseri tegevuse tulemusena liitus Eesti Vabariik üleilmse migratsioonipaktiga = [tõesta, et sa pole loll].

ELis on Eestis ühe elaniku kasutatavat elamispinda seal statistilise tabeli alumises otsa pool aga kasutuseta elamispinda just teise äärmuse lähedal.

Aga oleme sirgeselgsed ja ei võta neid vastu! Mis moodi? Muud moodi ju Eesti Vabariigis (eriti Saaremaa vallas) ei tehatagi, kui "kaasfinantseerinu olemasolul". Kraan keeratakse kinni ja ongi selg kõver.

-1  +6
Volli
20.02.19, 15:04
Võid nime vahetada, sisu jääb samaks. Kedagi ei huvita, karvavõrdki.

-1  +0

19.02.19, 16:58
Artikkel sisaldab nõuet, et jäätmed tuleb üle anda. Termin "anda" peab jääma 30-aasta tagusesse ühiskonda, kus võeti ja anti. Praeguses kapitalistlikus ühiskonnas on tuntud terminid vaid osta ja müüa. Veelvähem seda, et anda ja tuleb veel peale maksta ? Selline tegevus ei sobi kapitalistliku ühiskonnaga kokku. Kogu aeg toonitatakse, et eelistame Eestimaist, Ragen-Sell on väliskapitalil tegutsev firma, seega temale keeldub alateadvus isegi müümist.

-0  +3
eramajaelanik

20.02.19, 10:36
Pakendi kogume kollastesse kottidesse, mis viiakse perioodiliselt maja eest ära. Biolaguneva kogume konteinerisse ja see viiakse kord kuus. Paberi ja papi kogume kasti ja viime selleks ette nähtud konteinerisse, mis asub meie majast umbes 600 m kaugusel vastavalt vajadusele. Segaprügi koguneb vähe ja selle laseme ära viia iga kolme kuu tagant. Lihtne! Olen nõus, et naabrite kompostihunnikud haisevad ja meelitavad linde ja loomi ligi. Kui minu krundi ümber on neli erineva naabri haisvat hunnikut, on ebameeldiv küll.

-0  +0
Kalmer Kesküla

20.02.19, 16:33
Ma elan 15 aastat Iirimaal Dublinis, hoovis on kolm konteinerit roheline kuhu läheb siis kõik see mida loetakse taaskasutavaks , pruuni läheb see mis on kompost, ja musta üldprügi. Siin riigis klaastaarat vastu ei võeta see tuleb viia konteineritesse, mis on ühiskondlikud. ja kui kodu konteiner tänaval pole siis mingit tühisõidu raha küll keegi ei küsi.

-0  +0

20.02.19, 22:30
On äärmiselt eksitan, et jäätmete sortteerimine hoiab kokku raha! Kui segajäätmete konteiner on ettenähtud äraveo päevaks tühi või pooltühi, läheb see ikka täie kirja. Kui juhtub kuhi peal olema, lükatakse kuhi maha. kuid pappi- ja kompostjäätmete konteinerite tühjendamise eest küsitakse raha nagu täis olevatest konteineritest.

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Vald jagas eriolukorra ajal toetusi (8)
Südamekodus puudub kaasaegne ventilatsioonisüsteem (5)
Kalatööstused värbavad abikäsi (4)
Pihtla pritsumeeste ammune unistus sai teoks
Ettevõtjad soovivad soojahinna alandamist (5)
Kuressaares alustab tööd konteiner-välihaigla
Kosmeetikatootja annetas haiglale 5000 maski
JUHTKIRI - Katk või sõda? (2)
Saarlased suhtuvad täiendavatesse liikumispiirangutesse mõistvalt
Lugeja küsib, jurist vastab
Turismisektor pausil, ooperipäevad kui lootusekiir
Teatrirahvalt haiglarahvale
Kultuur koduseinte vahel
NUKU teatri raamaturiiul loeb
Luulekevad 2020
Nädala loetavuse top 5
UUS! Saaremaal lisandus 17 koroonahaiget, kokku on viirusejuhte 258 (47)
Quo vadis*, Saaremaa? (45)
Politseinike solvaja sai karistuseks 10 päeva aresti (32)
Esimest koroonaohvrit meenutatakse tegusa mehena (16)
Roolijoodik võeti kohtusaalis vahi alla (6)
Kommentaarid
Ettevõtjad soovivad soojahinna alandamist (5)
Vald jagas eriolukorra ajal toetusi (8)
Kalatööstused värbavad abikäsi (4)
Südamekodus puudub kaasaegne ventilatsioonisüsteem (5)
Kinnaste ja kaitsemaskide kandmine Maximas on vabatahtlik (7)
JUHTKIRI - Katk või sõda? (2)
Politseinike solvaja sai karistuseks 10 päeva aresti (32)
Kala väljaveoks pandi käiku ekstra praamireisid (13)
UUS! Saaremaal lisandus 6 koroonahaiget, kokku on neid 264 (13)
Sotsiaalminister käis Südamekodu olukorra pärast Saaremaal (24)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud