[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Teisipäev, 25. juuni 2019  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
juuni 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kommentaarid

Arendaja esitas vallale Varese sadama kohendatud detailplaneeringu
19.12.2018. Autor: Ardo Vahter
Varese sadama arendaja OÜ Adepte esitas Saaremaa vallavalitsusele kohendatud detailplaneeringu, milles nähakse võrreldes eelmisega madalamat tuulegeneraatorit.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
maakas

19.12.18, 05:14
nii kaua, kui seda tuule generaatorit sinna topitakse, on rahvas vastu !!!

-7  +21
Anonüümne
 2

19.12.18, 07:57
Varasemas valla keeldumise põhjuses ei olnud tuulegeneraatori kõrguse teemat. Oli nõue, et sadama detailplaneeringut tuleb menetleda ilma tuulegeneraatorita, sest detailplaneering ei vasta Mustjala valla külade üldplaneeringule ning ei arvesta kohalike elanike huvidega. Kas nüüd on midagi muutunud.

-4  +21
Ehitusjärelvalve
19.12.18, 14:45
Et Varese üldplaneeringut tuleb menetleda ilma tuulegeneraatorite oli ka Saaremaa valla volikogu otsus. Kas Saaremaa valla volikogu otsus enam ei kehti, ja Saaremaa valla ehitusjärelevalve on otsustamise üle võtnud? Kes see siis Saaremaa vallas otsustab, kas valla volikogu või ehitusjärelevalve?

-0  +14
saarlane
21.12.18, 14:55
muide sellele sullerist habemelikule : see küla oli seal sajandeid ja see küla,
ei taha mingit tuulegeneraataorit ! sellel külal on suuremad õigused otsustamiseks , kui võõral tulijal !!!

-1  +1
anonüümne
 1

19.12.18, 08:29
Kuule mees, saa ükskord aru, et sinna Mustjalga pole sul ega kellelgi teisel mõtet raha tuulde loopida! Sa jääd seal eluaeg igasuguste muldade ja ja muude sarnaste ollustega jagelema!

-4  +13
Rahapesu
19.12.18, 14:47
Või äkki jääd isegi rahapesuga silma? Tänu Danske panga juhtumile, on millegipärast rahapesu Eestis päevakorras.

-0  +4
Ei usu
 2

19.12.18, 08:44
Eile kirjutas see habemega mees ajalehes , et Varesele tuleb selle sadamaga seoses 12 uut töökohta ! Tagaranna süvasadamas, kus vesi kaide all loksub, on Tallinna Sadama andmeil tööl 1 mees.
Palju Roomassaares ?Kas on 10 ?

-8  +15
Kõrvalseisja
19.12.18, 09:42
Usu või ära usu aga kui palju inimesi sai juba sellel aastal sadamas tööd? Või tehti sadam korda ilma inimesteta ja tööd polnudki vaja teha? Ei maksa arendajat alahinnata, ta ei loobiks oma isiklikku raha ilmaasjata tuulde kui ei oleks kindel, et sadam toimima ei hakkaks.

-11  +11
vanamees
20.12.18, 13:49
habe valetab ja vassib täiega !! ei ole, veerel niipalju tööl, ei ole süvasadamas nii palju tööl, ei ole roomassaares nii palju tööl ja ka kuivastus ei ole selliseid tööliskarjasi näha !!! kasvategu seal peeti, lilli või jumal teab mida, siis ehk saab 12 inimesele yööd pakkuda !

-2  +6
Kohalik
 1

19.12.18, 09:09
Ärge peletaga kõiki investoreid siit kohe eemale. Hea on kui keegi soovib siia investeerida ja töökohti luua, muidu see piirkond sureb üldse välja. Hooned tehakse korda ja kogu piirkonna väärtus kasvab.

-11  +22
Pesuköögis
19.12.18, 14:55
Vot niisugune oli ka Danske panga loogika. Peseme raha nii et silm sinine, mõelge ainult nendele töökohtadele mis selle pestud raha eest loodi. Mõelge ainult sellele kuidas rahapesu võimaldas autotööstuse toetamist, kuna rahapesijad ostsid endale teenitud honoraride eest vingeid masinaid.

-4  +5
Külaelanik
 2

19.12.18, 09:28
Enne kui Varese sadama kohapealt kobisema hakkate, vaadake kui suur töö on sellel suvel sadamas tehtud. Sadam on süvendatud, slipp ehitatud, kaitsemuulid korras. Seda, et sadamat üldse korda tegema hakatakse, ei uskunud ka omal ajal keegi. Kogu aeg on ässitajate poolt käinud üks kaebamine ja valetamine. Sadamas on tööstushooned ja ma olen veendunud, et arendaja teab suurepäraselt kuidas sadamakompleks tööle panna. Mitte rahvas ei ole tuulegeneraatori vastu vaid paar kiuslikku külahullu, kes tituleerivad end rahvana ja kes täna ei julge, nii nagu nad ise on ajalehes kurtnud, enam oma nägugi külavahel näidata. Ja tore on. Tegelikult ei ole üldse kellegi asi, mida eraomanik oma maal teeb, sest kes teeb, see jõuab, möödakäijad pidagu lõuad.

-12  +22
vingujad hoos
19.12.18, 14:59
Pole vaja siis enam vinguda et maaomanik on küla ja sadama vahelise tee kinni pannud. Tegemist ju emamaaga, eksju?

-1  +3
Teine külaelanik
20.12.18, 06:59
Sa külaelanik saad (kui saad?) suurepäraselt aru, et ajad siin jälle oma demagoogilist jama suust välja. Aga ma tean kus sa elad ja seepärast ei imesta sugugi.

Sadamale pole kunagi keegi vastu olnud, vaid vastu ollakse sinna planeeritavatele tuulikutele. Need sinu mainitud paar nn. külahullu ei tituleeri ennast kellekski vaid ongi selle küla inimesed ning on erinevalt sinust mõistnud, mis vahe on sadamal ja tuulepargil keset küla ja kuidas see erinevus mõjutab või hakkab mõjuma külale ning selle keskkonnale. Lisaks – need sinu nimetatud külahullud elavad või omavad suvekodu sadama naabruses ja näevad suurepäraselt, mis toimub või kuidas ja kellega seal toimetatakse. See, et sa ajalehtede artikleid lugeda ei oska, nende sõnumist aru ei taha saada või meelega neid siin oma suva järgi tõlgendad, see on ilmselge. Seega pean sulle kinnitama, et need sinu nimetatud kiuslikud külahullud julgevad mitte ainult külatänaval olla ja liikuda, vaid ka sadama arendajale välja öelda seda, mida sinusuguse mõttemalliga iitsatadagi ei julgeks. Ja siin see suur erinevus ongi küla elaniku ja "külaelaniku" vahel.
Taipad?

-6  +9
Kõrvalseisja
 1

19.12.18, 09:35
Saaremaa keskkonnakomisjoni oli Undresti poolt kutsutudki ainult need inimesed, kes on varese sadama arendamise vastu. Tegelikult on Undrest, kes on selle komisjoni esimees hoopis hirmul, et Varese sadam tehakse korda, sest kes konkurente sallib. Ta tegi ju kõik selleks, et varese sadama arendajat ei võetaks Saarte Kalanduse liikmeks, sest äkki küsitakse ka Varese sadama arendamiseks raha ja siis Undresti ninaesine läheb lahjemaks. Seakari, mitte Tallinna raad!

-5  +22
Varesed
19.12.18, 15:13
Varese sadamast ei saa kunagi Understile konkurenti sadama näol, sest sinna ei ehitata kalasadamat vaid platvorme tuulegeneraatoritele “sadama” nimel. Saarte Kalanduse liikmeks ei sobi tuulegeneraatorite arendajad Raudvere ja Sõnajalad.
Varese pole kaugel, minge vaadake ise kas Varesel tehtud töömaht vastab ühe väikese kalasilla ehitamiseks?

-3  +2
eelmisele
 1

19.12.18, 10:38
Kuule kõrvalseisja. Tee omale asjad selgeks, ära pillu asjata tatti.
MTÜ Varese sadam on Saarte Kalanduse liige. Ja et taotleda sadama arendamiseks raha, ei pea olema MTÜ Saarte Kalandus liige.

Tee omale asjad selgeks!

-10  +2
anonüümne
19.12.18, 10:57
Asjad ongi selged. MTÜ Varese Sadam ei ole sadama arendaja ega omanik. Liige ei pea olema aga koosolekutele ei kutsuta ja informatsiooni ka ei jagata. Ja miks ei tohi siis olla sadama omanik Saarte Kalanduse liige. Undrestil oli vaja kohe hakata põhikirja muutma, et oma tahtmist läbi suruda. Kõik Saarte kalanduse liikmed teavad, et juhatus on Undresti käpa all. Tee ikka endale asjad selgeks enne kui sõna võtad.

-5  +8
Liige
 1

19.12.18, 11:02
Eelmisele: See oli tõeline tsirkus, mida me nägime Saarte Kalanduse koosolekul kui Varese Sadama arendajat liikmeks ei soovitud. Pole mõtet hakata korruptante õigustama. Kuigi avalikkus peaks teadma, kuidas mõnedele raha jagatakse.-0  +11
Suurärimehed hoos
19.12.18, 14:40
Äkki tuletame meelde kuidas Raudvere endale Liikülas maad erastas. Sellel ajal kehtis seadus et kui oled ettevõtja, saad rohkem maad erastada. Raudverest saigi “külmhoone” omanik ja “ettevõtja”, ostis Varese kalurite käest kala ja viis metsa. Varsti erastasgi Mustjala vald Raudverele mitmed hektarid, et teate ju, “ettevõtja”. Raudverele maksis diil ainult mõni räime kast. Sellest ajast on Mustjala vald Raudvere lõa otsas, ja nüüd on Raudvere Mustjala osavalla volikogu esimees. Eks Saarte Kalamajanduses on liikmeid kes mäletavad.

-6  +4
liikmele
 1

19.12.18, 11:34
Põhikirja muudatus tehakse ikka üldkoosolekul 2/3 häälteenamusega
Mis puutub siia juhatus ja Undrest?

On ju lihtne!

-1  +1
anonüümne
19.12.18, 12:02
Loomulikult tehakse aga eks jutud liiguvad häälte ostmisest...Kus suitsu seal tuld.

-6  +4
Pahapilli tuttav

19.12.18, 14:26
Mitte keegi ei tea täpselt kes seda sadamat arendab, või rahastab sest “sadam” see meie mõttes küll pole. On olnud võimaldus seda “sadama”ehitust lähedamalt jälgida, ja on ilmne et “sadama” nimetuse varjus ehitakse sinna tuuleparki. Töö maht mis on tehtud nn “muulide” ehitamiseks on liiga töömahukas ainult ühe väikese kai kaitsmiseks. Samuti, akvatooriumi suudmest ei mahu suuremad laevad sissegi. Ja miks eirab Raudvere sildistust, milles on kirjas arendaja, ehitaja ja vastutaja nimed?

Raudverele ehitusluba on kolme kai ehitamiseks. Nüüd tänu korduvalt muutvate detailplaneeringutele, on välja kujunenud midagi muud, ilmselt üks väike kai ja võimsalt tugevdatud muulid tuulegeneraatorite platvormideks.

Kui vald oleks töepoolest huvitatud milleski muust kui ainult JOKK, siis telliks erapooletu auditi ja hindaja, et mis seal Varesel tegelikult toimub?

-4  +9
sõrulane

22.12.18, 16:32
Kui sinna Varesele on tõepoolest segatud ka need sõnajalad, siis tehke tõepoolest kõikvõimalikud aktsioonid, kasvõi lammutage ise need tuulikud maha, aga lööge see punt kohe laiali! hiljem on nendest juba hoopis raskem lahti saada ja te kahetsete oma passiivsust kogu elu!

-0  +5
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Perekondlik
Sõmera hooldekodukompleks läheb müüki (2)
Ihaldatuim RMK maatükk asub Saaremaal
Vald: pakendeid peaksid vastu võtma ka poed (17)
Raekoja tänav peagi liikluseks lahti (8)
Topeltpõleng tekitas päästjatele pingelise olukorra (1)
Juulist saavad haiglas sündinud beebid endale Tuiud (5)
Tapjale kümneaastane vangistus (2)
Enn Meri stipendiumi sai Sander Vilter (9)
Hoovid ootavad külalisi
Sõna on mäda (4)
Lilled usinatele
Kurdlehine kibuvits Saaremaal esialgu probleemi ei tekita
Zummi käsikiri tõsteti romaanivõistlusel esile
MEIE MAA 100 - Meie Maa autohull
Nädala loetavuse top 5
Medaliga lõpetab tänavu kuus gümnasisti (6)
Staažikas noorsootöötaja lahkus Noortejaamast (12)
Lihaveised häirivad Sutu lahe ääres suplejaid (30)
Varas istutas potililled oma aeda (26)
Perekondlik
Kommentaarid
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (61)
Lihaveised häirivad Sutu lahe ääres suplejaid (30)
Riik on katki (10)
Vald: pakendeid peaksid vastu võtma ka poed (17)
Tapjale kümneaastane vangistus (2)
Sõmera hooldekodukompleks läheb müüki (2)
Topeltpõleng tekitas päästjatele pingelise olukorra (1)
Juulist saavad haiglas sündinud beebid endale Tuiud (5)
Varas istutas potililled oma aeda (26)
Raekoja tänav peagi liikluseks lahti (8)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2019. Kõik õigused kaitstud