[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 18. september 2019  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
september 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Kommentaarid

Marrakechi leppest ja inimeste liikumisest
11.12.2018. Autor: Ats Miller, arvaja
Eks seda ole juba vist tüdimuseni korratud, et Marrakechi migratsioonilepe on üsna otsekohene katse tunnustada illegaalset immigratsiooni „uue normaalsusena”. Kui keegi veel kahtleb, siis – palun lugege lepingut! Loomulikult mitte võltsi, pehmendatud eestikeelset tõlget.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Anonüümne
 12

11.12.18, 07:35
Mõistus tõrgub uskumast, et Kaljulaid, Kaljurand, Mikser, Ratas, Paet jne näevad selles rändeleppes midagi positiivset. Ilmselt ei häbene nad tulevikus ütlemast, et me algusest peale soovisime seda Marrakechi lepet seestpoolt õõnestada. Ajalugu kordub - kommunist oli hea olla nii kaua, kuni sellest oli isiklikku kasu.

Ilmselt on meie esindusorjad nii suurtes võlgades, et neile oleks euronisa otsast lahtilaskmine katastroof. Ehk et nad on kellelegi kasulikud idioodid. Teine võimalus, mida ma ei tahaks uskuda, oleks - lihtsalt idioodid.

-0  +29
vanamees
11.12.18, 08:46
need on eestirahva ja eestiriigi reeturid, kes peavad vangis istuma oma elupäevade lõpuni !!! neil ei tohi kohta olla meie keskel !!!

-0  +26
Volli
11.12.18, 11:01
Väga kurb tõdeda, et meie prahva reeturid on jätkuvalt riigitüüri juures ning karta on, et oravate lisandumisel koalitsiooni ei muutu paremuse poole midagi. On ju oravad ja kesikud vaid ühe ja sama perse kaks kannikat ja sotsid on see urruauk nende vahel. Kui kauaks veel vaba ka meie maa, kui sellised oma rahva reeturitest pooletoobilised riigitüüri juures on?

-1  +18
Vollile
11.12.18, 11:09
Sinu kommentar tõstatas küsimuse sulle: Aga kes siis peaks selle puukidest globaaltolerastide pundi võimult kukutama - kas jälle tädi Maali, Kapa-Kohila Kusti?! Nemad on selleks juba ammu valmis, kuid KUS ON ülejäänud?! Kommentaariumis kribades toodetakse vaid sooja õhku ja võiteldakse kärbsemustaga kuvari ekraanil ... :-(

-5  +7
Volli
11.12.18, 12:17
Esiteks, kui sa räägid VOLLIga, siis pöördud minu poole lugupidavusega:

Lp. Volli! jne.

Teiseks ei tasu minuga haukuda, mina tean niikuinii kõikidele küsimustele vastuseid.

Kui vastata sinu küsimusele, siis on ainult üks võimalus: 3ndal märtsil 2019 lähevad kõik saarlased hääletama ja valivad VOLLIKOGU, et mina koos Olevi ja Gunnariga riigikokku saaksime.


Mõningad valimislubadused:

*Saaremaa omaette linnriigiks (niikut Vatikat)

*Õlleaktsiis nulli, meil (Saaremaal) saab olema kõige odavam õlu maailmas

*Keskväljak neljarealiseks tagasi. Lisaks tõmbame maha siinse vallamaja ja sinna asemele tuleb viiekordne parkla

*KÕIK, absoluutselt KÕIK Saaremaa teed, ka külasisesed kruusateed, kus sõidab 1 inimene aastas, saavad peegelsileda mustkatte. Selleks läheme koos Brüsselisse raha kerjama ja enne vait ei jäe, kui vajalikud miljardid otse peopessa pistetakse

*Riigiametnike palk vastavalt töö tulemusele- rahvas määrab selle. Ehk siis kui vallavanema tööga rahul ei olda, siis aasta lõpul saab vallavanem vaid kena moosikeedise, muud ei midagi

*Rae ja Tooma poe esistesse tulevad maleklubid, kus sealsed targad Bockimehed saavad oma aju treenima hakata ja seejärel saadame nemad maleolümpiale

*Igale saarlasele kord aastas tasuta vihmavarjukokteilireis Kreekasse

*Kõik rahad nihverdan mina ülejäänud valdadelt Saaremaale. Kunagise Edu kontori keldrisse tuleb suur seif, kuhu kõik teiste valdade investeeringud minema hakkavad. Teistel pole vaja sentigi, meil on vaja miljardeid

*Sõrve sääre tippu lennuväli, mis hakkab ühendama kõiki maailma otsasid. Lisaks tuleb artifitsiaalne sääre pikendus, kust peaksid ka esimesed kosmoselennud Marsile aset leidma juba aastal 2025, kui Raivo Hein silla avab

*Vallavalitsuse alt hakkab otsejoones hyperloop jooksma Sõmera koduga. Üks vale vastus, üks vale liigutus ja reisid Sõmerale väikese nupuliigutusega


...Need on vaid mõningad minu valimislubadustest, seega olge targad valima VOLLIKOGU.

-1  +14
Anonüümne
11.12.18, 14:25
Lp Volli. Kõik Teie valimislubadused on head ja täidetavad, aga see va kolmas punkt - kesklinn neljarealiseks - see on ikka päris utoopiline. Ehk piisaks, kui Te lubaks teha valmiva üherealise kaherealiseks.

-1  +1
Anne
11.12.18, 15:06
Vat see Volli mulle nüüd väga meeldib. Õige Saare inimese õige huumor ka takka otsa. Kindlasti valin 2019 sinu.

-0  +6
Volli
11.12.18, 15:33
Tänud pöördumise eest lp anonüümne ja suured tänud kiituse eest Anne!

Neljarealine teelõik kesklinnas on hädavajalik, et tipptundide ajal saaksid koos sõita 30ga munejad ja ka 60ga sõitjad, kel elus tähtsamaid asju, kui Holostovi katusekive sõidu ajal nillida ja üle lugeda. Seepärast on tee neljarealiseks tegemine ainuõige. Kuna vallavalitsuse hoone koos Ferrumiga niikuinii minu valitsemise ajal kaob, siis on vaja see tühi pind kuidagi täita. Tee oleks ideaalne lahendus, sest metsa on meil mujal kui kesklinnas ja metsa koht pole ka kindlasti linnas.

Vastan meeleldi veel teie küsimustele.

-0  +5
Gunnar
11.12.18, 15:50
Mulle meeldib Volli lubadustest kõige enam see punkt kus lubatakse igale saarlasele kord aastas tasuta vihmavarjukokteilireisi Kreekasse. Ma nii igatsen siin neid kreekapäraseid vihmavarjukestega kokteile taga ning sirtakit tahaks ka kangesti tantsida vihtuda. Aitäh sulle armas Vollikene sellise hea lubaduse eest! Ma armastan sind ikka endiselt ning kuni surmani.

-0  +7
Olew
11.12.18, 17:02
Aga mulle meeldib jälle see õlleaktsiisi jutt. Sellist meest ongi meie riigiisade sekka vaja. Vähem tühja loba ja rohkem selle nimel tegutsemist, mis meie iibe ning rahulolu üles tõukab.

-0  +7
Volli
11.12.18, 18:08
Volli tänab kõiki heade sõnade eest!

-0  +2
Vollile
11.12.18, 18:36
Ei ole ma sind samas asutuses töötades teietanud, veel vähem teen ma seda täna! Täpselt sama kehtib ka sinu, Olevi ja Gunnari kohta - soojapuhureid on ilma teiesugusteta terve Vargamägi, vallaViletsus ja ametkonnad umbselt täis - aitab! Sellel päeval, kui tuleb riigi ja rahva reeturite "mihklipäev" istuvad teiesugused sügaval keldri nurgas ja ei julge iitstadagi. Küll aga olete pärast "kõvad vabadusetoojad". HALE!

-2  +1
Volli
11.12.18, 23:36
"Vollile", ära muretse, ka sinusuguste eluheidikute ja muul moel hammasrataste jäänud kakajuppide peale mõtlen mina samuti. Esmalt saan sulle vähemalt ühe pitsi viina anda närvide rahustuseks ja seejärel kogu Sõmera ravi on sulle tasuta. Loodan, et pead ikka vastu minu valitsemisajani. Ära torma nööri järele, isegi sul on veel lootust. Küll kunn valitseb.

-0  +1
Kes minevikku ei mäeleta

11.12.18, 09:20
tore kirjutis aga lõpp käjs rappa - Eesti on seest suurem kui väljast ja näitab seda veel.


-6  +0
 3

11.12.18, 10:24
Mida teevad valged Aafrikas, Austraalias, Uus-Meremaal, India ja Vaikse ookeani saartel, Põhja ja Lõuna-Ameerikas jne. Nende maade põlisrahvad võiksid selle küsimuse tõstatada ÜRO-s.

-9  +3
to kurb
11.12.18, 11:03
Need nõndanimetatud põlisrahvad sööksid siiamaani ühteteist kui valge mees poleks neile kultuuri toonud ning neid kannibalismi harrastamisest vöörutanud.

-0  +9
eelmisele
11.12.18, 11:18
...kas need valged võõraste maade anastajad olid kultuursed oma metsikute tapatalgutega. Loe mõnigi ajalooraamat läbi! Aafrika kolonisaatorite järeltulijatelt tuleks kõik nende valduses olevad Aafrika riikide maavaradeleiukohad ära võtta, ja alustuseks inimestele kaevud asulatesse rajada.
Muide, venelased räägivad siiani, et tõid Eestisse kultuuri, kirjaoskuse.

-6  +2
To \"eelmisele\"
11.12.18, 11:42
Ja MILLISEID maid ja rahvaid Aafrikas on ajaloo vältel koloniseerinud ja tapnud eestlased?! Kui tead, vasta, kuid ajalugu ümber pole mõtet kirjutada - sellega tegelevad ViletsusValitsus vol.2 ja Kadriorus parasiteeriv Brüsseli käpik

-0  +9
 1

11.12.18, 12:47
Ega eestlased pole jah kedagi koloniseerinud, me oleme ise koloniseeritavad olnud. Ma olen lihtsalt seisukohal, et kõike ei saa nii üheselt võtta, ninge et tõde on kuskil vahepeal. Olen täiega kontrollimtu migratsiooni vastane, näiteks sellise, mille algatas Merkel 2015 aastal. Ei usu mina, et ükski aafriklane üldse vabatahtlikult nii vaesesse riiki kui Eesti tahaks tulla. Ega ka Lähis-Ida muslimid, sihtkohaks ikka jõukad Lääne-Euroopa riigid. Mul on siiani silme ees pilt, kui Pevkur seletas telekas, et me valime sellest 2015 aasta põgenikelaviinist endale arstid ja insenerid.... No vaatad sellist jobu, ning ei tea kas nutta või naerda.

-0  +7
Juhan Kõverkael
11.12.18, 15:45
No kurat, mul on selliste Pevkurite, Rataste, Toomide, Mikserite ning muude pehmete ja karvaste pärasi ikka väga piinlik.

-0  +8
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Teenuskeskus ärgitas trahteripidajat poodi avama (1)
Autol purunes parklas kütusevoolik (1)
Mart Mäeker asus riigiteenistusse (7)
Taas kaob üks avariiline hoone linnapildist (2)
Kaarma surnuaias sõidetakse haudade vahel autodega (1)
Päästeamet leidis Saaremaa lasteaedades ja koolides puudusi
Eakatel on Isuzu bussi raske siseneda  (4)
Pensionisüsteemi peab parandama, mitte lõhkuma (11)
Saaremaa naised on kõige aktiivsemad NIPT testi kasutajad
„Külla-külla!“ – väga menukas ettevõtmine
Lugeja küsib, jurist vastab (2)
Hematoloog Ines Vaide alustab haiglas vastuvõttu
Saaremaa mahetoode Rand & Rossi tõi Soome konkursilt hõbemedali
Koorijuhid ootavad laulupeo repertuaari kinnitamist
JUHTKIRI - Käepärane lahendus
Nädala loetavuse top 5
Eesti Energia ähvardab kalakasvanduse vooluta jätta (22)
Avatud Torni tänava ristmikul muutus peatee suund (14)
Sügistorm tegi saarlaste elu ebamugavaks (7)
Liivakotid hoidsid vaekoja kuivana (15)
Mis juhtus?
Kommentaarid
Pensionisüsteemi peab parandama, mitte lõhkuma (11)
Eakatel on Isuzu bussi raske siseneda  (4)
Mart Mäeker asus riigiteenistusse (7)
Liivakotid hoidsid vaekoja kuivana (15)
Avatud Torni tänava ristmikul muutus peatee suund (14)
Eesti Energia ähvardab kalakasvanduse vooluta jätta (22)
Lugeja küsib, jurist vastab (2)
Taas kaob üks avariiline hoone linnapildist (2)
Autol purunes parklas kütusevoolik (1)
Kaarma surnuaias sõidetakse haudade vahel autodega (1)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2019. Kõik õigused kaitstud