[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Teisipäev, 15. oktoober 2019  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
oktoober 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Kommentaarid

Hoonetest vastas vaid üks täielikult tuleohutusnõuetele
14.11.2018. Autor: MM
Päästeameti inspektori Saaremaal kortermajadesse tehtud kontrollvisiidid näitasid, et elamute tuleohutusnõuete täitmine ning elanike teadlikkus ei ole kiita.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
maakas

14.11.18, 09:43
saatke see aktivist ravile ! varsti korjab kõik tikud ja tulemasinad ka ära !

-2  +24
maalt ja linnast
 1

14.11.18, 10:11
Mees ajab õiget asja! Kui palju õnnetusi jääks olemata, kui inimesed, kaasa arvatud "maakad" , tuleohutusnõuete järgimisse tõsiselt suhtuksid. Selle "ega minuga ju ei juhtu" suhtumisega ei tee elus midagi paremaks. Panusta ise ka, elad kauem. Edu!

-26  +4
Irw
18.11.18, 08:56
Mees tegeleb pigem oma ametikoha õigustamisega !

-1  +6
Jdjd
 2

14.11.18, 12:36
Tegelikult ei saa nõukoguse ajal ehitatud majades mingit modernset nõude täitmiat. Tänapäeval ehitatakse majad nõuetele vastavalt. 40 aastat tagasi ehitatud maja ehitati selleks, et massid kuhugi ära paigutada. Kõikide nõuete täitmine nõuka ajal püsti pandud majas ... no ma ei tea. Raske juhus...

-1  +24
Volli
14.11.18, 15:05
Vene ajal olid õiged majad ja õiged inimesed.

Näha ju kuhu see EL meid viib. Abielu ei ole enam ainult mehe ja naise vahel, kortermajades peab valitsema üüratu kord.

-0  +21
Margus
20.11.18, 09:29
Ela kus tahes, kas maal või linnas, kas uus või vanas majas. Oluline on, et elama jääksid. Kahju, et sellest ise aru ei saa.
Kui sulle politsei trahvi teeb kiiruse ületamise eest, siis oled sama pahane. Aga kui ei satu politseinik sinu teele ja kiiruse ületamisega sõidad jalakäiale otsa, kelle peale siis pahane oled.
Ära sõima kontrollijat, käitu ohutult ja kui ise ei oska, siis ära pahanda, kui sind sunnitakse ohutult käituma.
Proovi aru saada, kelle pärast ohutust kontrollitakse!

-2  +0
Volli

14.11.18, 15:03
Ah minge seenele oma lolli jutuga. Varsti ei tohi suitsukoni ka trepikojas vedeleda, äkki keegi komistab ja kukub end veel oinamaks.

-1  +22
tukiloputajad
 4

14.11.18, 16:14
No nüüd leidsid need pritsumehed enestele ka asendustegevuse. Hakake parem tööle ja jõudke tulekahjule õigel ajal aga mitte alles siis kui on vaja tukke loputada. Tont võtku, nüüd on eneste jaoks leitud mingi asendustegevus, et õigustada eneste olemasolu. Häbi teil olgu! Parem treenige endid, et tulekahjule õigel ajal pärale jõuaksite.

-1  +25
Anti
14.11.18, 16:55
Tegelikult on õige üritus. See on kahju eeltöö, ehk tulekahju ärahoidmine. Veel peaks kortermajades olema ka ühistu selleala vastutavad inimesed, kes jälgiksid üldnõuete täitmist. Majades aga kus on autonoomsed kütteseadmed peaksid olema nende seadmete korrasoleku eest vastutavad isikud, kes on läbinud vastava koolituse. Ka individuaalelamus!
Mis on kortermaja või maja parem autost mis peab iga aastase kontrolli läbima ja juht peab omama kvalifikatsiooni tunnistust.
Kui teil on kõik OK, polegi seda " tukiloputust" tarviski.

-25  +5
antile
14.11.18, 17:25
Osta mõistust ! Aastasadu on saadud läbi igasugu "hooldusteta " . Meil minnakse igasugu paberitega päris l.lliks - paber siia , paber sinna - igal pool maksa . Pärast nagunii keegi ei vastuta . Muideks , saksamaal saab sõiduauto ülevaatust teha iga kahe aasta tagant ( vanemad autod ) , mitte nagu meil igal aastal . Suurem osa neis nõudmistest on pigem mõtetud ja lihtsalt jaburad , nõuavad aga väljaminekuid - muideks : käisin mõned aastad tagasi autoga ülevaatusel - tunnistati korras olevaks - vaid 2 nädalat (!!!) hiljem tuli sarniir pesast välja - tõesti oli "turvaline " värk .

-2  +28
Anti
14.11.18, 19:51
Ei saa sakslastega ennast võrrelda. Nende kiirtee kiirus või meie samalaadne, meie tavatee ja nende samalaadne?! Need on eriasjad!
Sakslastel olid shamottmoodulkorstnad kohustuslikud 30 aastat tagasi. Meil - hakkame sinnapoole liikuma!
Ei saa iga inspektori seisukohta kommenteerida aga kahjutuli ja sealt tulenevad gaasid on me kõigi probleemid.
Isegi kodutuli me küttekoldes on oht ja sellega toimetamine tänastes tingimustes vajaks koolitamist!

-18  +0
Volli
15.11.18, 08:13
Anti on lihtsalt üks järjekordsetest jopskinitest, ei miskit muud!

-0  +11
Vanasõna

14.11.18, 17:13
Üks l.ll ametnik jõuab kabinetis rohkem l.llusi kokku kirjutada kui ühiskond neid täita !

-0  +30
tigedik

14.11.18, 17:17
Topime aga uksi ja paneme neile liblikaid - turvalisus selle arvel pigem isegi kahaneb . Tobe on kuulata kuidas 2 korruselises hoones on segavaks faktoriks lillepott aknalaual , kuna "tohutud" massid pidada seda teed mööda evakueeruma .
Tuletõrjujatele palka ei jätku , samas kui need inspektorid-instruktorid mitme autoga lendavad ringi ja teevad ühe ettekirjutuse teise järgi - mis on selle vajadus - hukkunuid suurenenud ju eriliselt pole . Ah jaa - õigustus oma tööle , järsku muidu koondatakse ära .
Seadused ja määrused lähevad aga päev päevalt lollimaks - neid täita lihtsalt ei jõua - andurid , tuletõkkeuksed , varsti nõutakse veel ka ats i igasse korterisse või !

-0  +33
naljamees

14.11.18, 18:40
ma tahaks näha kuidas see tola mu vanad kotad seal trepikojas põlema saab ja kuidas on sellega võimalik nii palju tossu teha ! ja kui ohtlikud siis on need lillepotid ??? seega, kui onimene on loll siis elu - lõpuni !

-0  +19
katkine kumm

15.11.18, 08:16
Lihtsalt uskumatu, et mingisugustel jupipritsumeestel on taas katus sõitma hakanud ning nad töötegemise asemel mingisuguse idiootliku asendustegevusega jahmerdavad. Teie töö on tule kustutamine, aga mitte oma suumulkudega jahumine.

-0  +11
lillepott

15.11.18, 09:02
Lillepott aknalaual, KUI see on avatava akna EES (mitte kinnise akna), saab olla takistuseks vaid juhul, kui avatud trepikoja akna kaudu saaks kuhugi evakueeruda. See tähendab seda, et akna taga on redel ja aken ise on kõrgusel, kus ilma toolita välja ronida saab. Kui paljudel majadel see meil nii on?!?
Jalanõu ukse taga- sama teema. Kes sellest üle ei saa, ei saa ka mööda avatud siledat maad mööda majast välja.
Vot mööbel treppidel, trepikoja kahe korruse vahel asuval platvormil või korteris avatud akna ees blokeerimas, on suur mure.
Jalgratas selleks projekteeritud nn esikus esimesel korrusel, trepi kõrval (mitte ees) ei ole ka mingi takistus.
Kui see takistuseks onkusagil loetud, tuleb sellel toredal ametnikul omale otsa vaadata ja küsida, KUHU jäi ta talupoja tarkus euronõuete lugemisel...?

-0  +11
hüdropult

15.11.18, 09:33
See on üks järjekordne idiootlik kampaania, kuidas on võimalik, et neil, selliseid tobedusi nõudvail ametnikehakatistel sugugi mõistust pealuusees ei ole.

-0  +8
kaasamõtlemist
 2

15.11.18, 13:40
Näide elust enesest. Öisel ajal. Kolmanda korruse korteri tulekahju, mille naaberkorteris oli paanikas ema alla 1 aastase lapsega. Trepikoda oli täitunud tiheda ja musta suitsuga ning kuumuskiirgus oli kolmandal korrusel nii põletav, et tuli kaitseriietusest läbi. Kiivri näokate hakkas sulama, ometi tuli tegutseda. Voolik, mis trepiastmetelt ülakorrustele suundus ja mille abil oleks pidanud esmalt kaitsvat veekardinat tegema purunes, sest I-korrusel purunenud lillepoti kild lõikas vooliku veega survestamisel selle läbi ja vesi sihtkohta ei jõudnud. Uue vooliku järele liikudes sai päästja jalatrauma, sest astus kellegi lahtise jalanõu peale, mida suitsuses keskkonnas näha ei olnud. Ema ja pistütar päästeti kuid sekundid ja hetked mis olid sellel korral määravaks püsivad mälus igavesti. KÜSI ENDALT - KAS MINUST VÕIB SÕLTUDA KELLEGI ELU JA MIS MA OLEN SELLEKS TEINUD, ET ÕNNETUST ÄRA HOIDA!

-13  +5
Kaasalobisejale
15.11.18, 14:57
Räägi neid muinasjutte oma vanaema haigele kassile . Klaas päästjal peab vastu 300 'c ,suitsus liikumiseks on taskulamp ja kui päästja kinga otsa komistades murrab jala siis kuidas ta meie tänavatel hakkama saaks ! Ja sellise kuumuse juures laguneks ka betoon juba tema jalge all ,aga muinasjutuvestja on füüsikast kaugel . Muideks olen näinud ka avatud maastikul kuidas need kehva kv voolikud lambist lõhkevad -mingi potikild seda küll ei tee ,seda enam et lõviosa lillepottidest juba ammu plastikust on

-1  +14
säde
15.11.18, 15:43
Isegi mu naabri rasket vaimuhaigust põdev tädi räägib targemat juttu kui see kaasamõtlemist siin.

-1  +10
huvitav
 1

18.11.18, 21:47
Huvitav oleks teada millisele järeldusele Kallavus jõudis pärast Aste asula tondilossi juures käimist.

-0  +4
Volli
19.11.18, 09:38
Järelikult on ametnikel igav ja siis nad arvavad, et ka teistel on igav, eesotsas ühistu peremeestel.

Kui probleeme tegelikult pole, siis saab need alati välja kookida ja tekitada.

Väga terve inimene võib ka ühel hetkel kõiki haiguseid omal kahtlustama hakata ja seejärel kõik arstid kümnete visiitide kaudu läbi käia. Lõpuks tuleb ikka välja, et tühi töö.

-0  +3
Maks

20.11.18, 09:35
Olge terved kuni õnnetusse satute. See ei ole sajatus, lihtsalt nii on. Poloe ju mingit lootust, et õnnetuse korral teil hästi läheks, te pole ju nõus selleks mittte midagi tegema. Ja kui teil on selline hoiak, nagu siin kirjas, siis head minekut teile, keegi ei suuda teid aidata!

-2  +1
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Auto sõitis kesklinnas läbi purskkaevu  (4)
Ralliauto kahjustas Kaali trahteri seina
Pargitud autod segavad probleemi lahendamist
Saaremaa koolipoiss kirjutab telesaatesse lugusid
Muhulane Ivari Vokk jättis Vetteli
Rallinädal tõi politseile 81 menetlust
JUHTKIRI - Jälle häda ralliga (1)
Projekteerija: keskendume lahenduse otsimisele (1)
Ott Tänaku maal osteti 1524 euroga
Salme kool lõi kaasa Erasmus+ projektis
Täiskasvanute õppe nädal täies hoos
Kultuur kirbul - Kartul koos lisandiga
Mihkel Tanila Lätis pildil
Saaremaa pinksimehed alustasid väärikalt
Vutinaised võitsid teise liiga
Nädala loetavuse top 5
Saarlasest saadikul on kuluhüvitis kasutatud (17)
Auto sõitis kesklinnas läbi purskkaevu  (4)
Kuressaare püüdleb Euroopa Spordilinnaks (19)
JUHTKIRI - Ausast võitlusest ja väärikast kaotamisest (1)
Saaremaa elas terve nädalalõpu rallirütmis
Kommentaarid
Projekteerija: keskendume lahenduse otsimisele (1)
Auto sõitis kesklinnas läbi purskkaevu  (4)
JUHTKIRI - Jälle häda ralliga (1)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (69)
Kuressaare püüdleb Euroopa Spordilinnaks (19)
Huvitegevust Saaremaal on toetatud ligi 700 000 euroga (3)
Saarlasest saadikul on kuluhüvitis kasutatud (17)
Kikas: soojafirma müük oluliselt soojahinda ei tõsta (51)
Kesklinn saab suuremad liiklusmärgid (19)
Orissaare pood sulgeb 3. novembril uksed (10)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2019. Kõik õigused kaitstud