[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 28. veebruar 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
veebruar 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Kommentaarid

Põuakahjude leevendamiseks 20 miljonit
03.08.2018. Autor: MM
Valitsus toetas eile Maaelu Edendamise Sihtasutusele (MES) 20 miljoni euro eraldamist, et leevendada põuakahjustuste mõjusid.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Ärimiis

03.08.18, 23:15
Hakkan vist kah tasapisi põllulappe kokku ostma, põllumajandus tundub viimasel ajal olevat üsna riskivaba bisnes. Liiga kuiv=dotatsioon, liiga märg= dotatsioon, madalad kokkuostu hinnad= dotatsioon. Sellist aastat, kus ideaaltingimused ja ise peaks hakkama saama, ei ole vist olemas, nii et dotatsiooniga võin igal juhul arvestada.

-4  +11
Kalamiis

05.08.18, 14:14
Paar aastat tagasi oli enneolematult hea viljaaasta, nüüd võiks vajaka selle tuludest võtta.

-2  +8
Olev Ait arvab

05.08.18, 14:56
Anna minna, sest varsti pole niikuinii eriti ohtralt Eestis põllumehi. Valge rass sureb nälga oma superhüper tehnikaga kukil.

-7  +6
Olev ait viljakasvatamisest

05.08.18, 15:00
Kõik ei ole viljakasvatajad. Enamik on meil varsti nn.lihaloomade kasvatajad. Läheneb laku panni olukord, kus piima jan piimatooteid eriti pole. Hea seegi, äkki sureb mõni põllumehe seljas krääksuja ka nälga.

-7  +13
Olev Ait põllumajandusest
 2

06.08.18, 00:09
Kas tõesti vajab toetust ainult teravili? Kas hein pole oluline? Riik võiks lehma kohta näiteks 50 eurot anda, siis saaks ühe muidu Rootsi mineva rulli endale osta. Lehm elab kohe mitu päeva , ületalve pidamine Kirill Voinoffi stiilis õnnestuks paremini. Sama lugu on lammaste, köögiviljaga. Kui põllumajandus on tähtsuselt teine strateegiline asjandus riigis peale inimeste kohalolu, mitte väljamaal siis, siis tulebki seda nii võtta. Süüa tahaks iga päev, kolm korda päevas, ja hästi ja miks mitte veel odavalt kah.

-5  +10
Soovitus
06.08.18, 07:13
Mis muud kui suru kannad tugevamini trankvilisaatorisse.

-3  +4
Olev Ait kasulikust idioodist
06.08.18, 10:04
Mida annab loomale trankvilisaator ehk arvatavsti mingi rahusti? Pole midagi öelda, aga pläriseb ikkagi.

-4  +3
Appikene
 2

06.08.18, 09:40
aga ühel eelmisel aastal oli ülihea aasta viljale ja heinale jne, kas põllumehed maksid rohkem riigituludesse? Kindlustusfondi? Kui perel maja mahapõleb, kaagutavad kõik kooris, et kindlustus ja kindlustus, aga põllumehed? Risk suur, kindlustagu oma saak ära. Igaüks vastutagu oma vara eest ise ega nad inimestele toitu tasuta anna, miks peab maksumaksjate taskust see raha tulema? tavalisele liinitöölisele ei maksa keegi toetusi, et noh põllumajandussaadused poes kallivõitu sel aastal, saate toiduostutoetust. Lõpetage ükskord ära see toetuste jama, kui me juba turumajandusest räägime, võiks ka nii käituda.

-2  +6
Affa Nassi
06.08.18, 10:09
Selliseid ebameeldivatest vinguviiuleid, kui on seda põllumehed, ei ole Eestimaal. Kurat võtku, hakake ükskord juba tööle ning lõpetage see kerjamine ning teiste kulul elamine. Miks te seanahavedajad ei tekita enestele tagavarasid, miks laristate headel aastatel kogutu kohe ära? Kui te ei oska majandada, siis hakake pigem kaevuriteks, sibideks, uulitsapühkijateks ja hauakaevajateks kuid hoidke oma saanatud näpud põllumajandusest eemal. Vägagi piinlik on teiesuguste vinguviiulite pärast.

-5  +5
Olev Ait appikesele
06.08.18, 10:35
Saagem aru, enam ei ole kodus oma toidubaasi. Ja muretseti selle toidu olemasolu eest ninast veri väljas. Nüüd aga ... ongi meil kolhoosimõisatest tuletatud nn.suurtootmine, kus mõni omanik-tegelane on suuteline poolt valda toitma. Ja inimesed saavad oma kraami poest. Aga see tuleb jälle sinna maalt, üldjuhul juba töötajateta jäänud nn.suurmajanditest. Niikuinii lõpetavad kümnekonna aasta pärast need nn.suurtootjad, kes ei tooda kraami perele söömiseks, vaid müügiks. Kui Müük ei tasu ära, on linnamehed näljas. Ja riik on täielikus hukatuses. Niikuinii nälg tuleb, küsimus on ainult ajas, sest need põlluministrid ei jaga kas üldse mitte, nagu keegi agulipätt Kruse või ootavad häda suurenemist, nagu praegune minister Tamm. Praegune käitumine on nagu maja põlemine, kus oodatakse ära, mis pärast põlemist on järele jäänud. Ja siis koristatakse tukke kokku.

-4  +6
Suurtootjad
 2

06.08.18, 10:58
ei saa ilma toetusteta mitte üks tonks enam hakkama. Igal aastal ving. Miskit ikka häda. Pria maksab, riik st maksumaksja maksab aga põllumees? Tehke omale kriisifondid! Mina tavainimesena olen ilma oma talvekartulist, köögiviljast, kaev on kuiv, viljapuud surnud. Ma ei ole küsinud kuskilt toetust, ega saakski seda isegi kui küsiksin, püüame ise toime tulla. Aga nüüd pean hakkama ostma raudselt väga kalli hinna eest omale talvevarusid, miks mind ei toetata või teisi tavalisi inimesi kes samamoodi põuakahjusid kannatavad?

-2  +6
Olev Ait
06.08.18, 11:07
kasvata ise oma kraam ja poodi pole asja.

-4  +4
Tõnu Pilbas
06.08.18, 13:20
Aga nii lahe on ju toetuste varal lusti lüüa ning elukest nautida. Kui priske poetusepatakas taskus siis pole ju miskit muud kui padaai kas Taisse või mõnda muusse soojemasse kohta suvitama. Aga enne seda laseme leheneegritel kindlasti endast mõni kiitusest nõretav lugu lehte torgata ning otseloomulikult endast mõni pilt koos lehm Mustikuga ka. Las siis vallarahvas loeb, et vaadate ning lugege kui tubli põllumees ma olen ning kasvõi veri ninast väljas ma palehigis töötan, et teiie toidulaud heast ning paremast ikka lookas oleks. Jah nii see on, et ega me ilma toetusteta ära ela, meil on pidevalt see häda, et kord on liialt kuiv, kord liialt märg, kord on meid kärss kärnas, siis jälle maa külmunud. Kõik on meie vastu, isegi vanajumal taevas. Aga selle peale me ei tule, et headel aastatel võiks ladudesse reserve koguda mida siis halbadel aastatel tarvitada saaks. Ei jäägi muud üle kui lausuda see veidi muudetud vanasõna, et: "Põllumees, pidev vinguja".

-3  +5
Olev Ait ladudest
 2

06.08.18, 14:19
Kas põllumees peab ladustama? Kas te, AV-d ei taipa,et ENSV järeltulija ei ole ju kohustatud meil ei viljareservi ega muud hoidma. Kas me ei taipa, et põllumees ilma ei määra, miks peaks põllumees mingi asja ladustama, kui riik ei hooli. Täname sm. eedik savisaare erakonda, kes on eriline lollikari. Ma arvan, et viimased põllumehed lõpetavad. Põlluminister Tamm ootab ära, millal viimane lehm läheb lihatööstusse , millal selgub, kas tasub lõpetavale põllumehele maksta. Ja saamegi mõnesaja lihaloomaga ENSV järeltulija. Piimast ja selle saadustest pühkige suu puhtaks. Näha on , et elukauged inimesed on siin kommenteerimas.

-3  +4
Volli
06.08.18, 15:20
Sina Olev oled vist Kuupealt kukkunud, tänapäeval oskab iga vähegi mõistust omav s varusid koguda. Ei ole vaja nagu tiblad peost suhu elada vaid on vaja mõelda ka mitu aastat ette ning kui tulevad halvad aastad, siis oleks hea viljasalvedest lisa võtta. Sina Olev tead põllumajandusest täpselt sama palu kui siga pühapäevasest päevast.
Hoia kõva ning tee tittesid! Proosit!

-3  +6
Olev Ait põllumajandusest
08.08.18, 15:04
Olen tegev teatud määral põllumajanduses 65 aastat Kindlasti olid talumeestel varud, aga kindlasti ei suutnud nad ikaldust ära hoida. Nii et võid oma tarkuse endale jätta. Kõikumised on olemas, aga nii suuri kõikumisi ei saa ette näha. Siis oleks umbes nii , et peale iga sõna ütlemist marsid toast välja ja tuled tagasi järgmist sõna ütlema. Nii aga me ei saa elada.
Muide, kas inimesed muretsevad piisavalt tittesid , eriti need impotendid, kellel polegi lapsi. Mida rohkem lapsi, seda kindlamalt peaks keegi sulle käed rinnale panema ja mulla alla laskma paigutada.

-0  +1
To Aida Olev
 1

06.08.18, 16:23
Kasvatangi omale ise. Eluaeg olen kasvatanud. Seda ma ju räägingi. pole ühtegi toetust vaja olnud. Aga nüüd on kõik kohad kisa täis, et suurtootjad ei saa hakkama, maksumaksja maksab kahjud riigitoetusena kinni. Hea küll, on põud on raske aga neil üle aasta kisa. Hoidke siis heal aastal tuleviku tarbeks ka.Vihaseks ajab. Kuipalju üks maksumaksja maksta jõuab? tasuta bussiliikluse maksan, endal pole mul sellest mitte sendi eest ka kasu, suurtootjale maksan, muid muidusööjaid veel sajuti ootamas. Kui aga minusugustel tavatöölisel- maksumaksjal või puudega inimestel mingit abi vaja siis õeldakse, et ups, rahad otsas! Sajad oma tarbeks kasvatajad on samamoodi põuaga hädas, saagita, viljapuud hävivad, seega ka lähitulevikus selle saagita. keegi ei aita ja keegi ei karju meedias ka, katsutakse kuidagi edasi elada. Aga need suurtootjad on nagu s.. pilpa peal.

-0  +8
Kah maalt
06.08.18, 20:24
Maksumaksjad ju enamasti linnade peal laiali. Seal teatavasti ju pöllumandust ei arenda. No on jah möned hullud oma mesilaste ja ökokanade ja aknalaua peal kasvavate pongarditega. Aga seda on ju staks vähe. Nii peabki pöllumees linnasakstele toitu kasvatama ja seda suuresti toetuste eest. Sest sefid ju enam maal heinapalle viskamas ei käi nagu kolmkümmend aastat tagasi. Ja üleüldse need laudad ja kanalad ju haisevad- arvavad nad.
Aga pöllumehi on vaja. Pidage vastu.

-0  +3

08.08.18, 01:01
Eesti nuumab naftamagnaate miljardite eurodega...
Paukgaasi aparaadi abil hoiab kokku kulutusi bensiinile ja diislile 90% !!

-0  +0
Olev Ait toetustest ja õigusest

09.08.18, 09:44
Eks mõlemal poolel ka siin kommentaariumis ole mingil määral õigus. Kui ELis toetusi antakse, siis on mingis mõttes rumal saamata olla. Pead kas hinda tõstma või vähem oma tulu saama. Kurbloolisus on pikemas perspektiivis see, et need nn. suurtootjad lõpetavad keskmiselt kümnekonna aasta pärast. Kõik need udupuhujad rehvormist ja ühtse vene filiaalist peaksid kinnimajas istuma. Nad ei saa aru, et nad oma tegevusega saevad seda oksa , millel nad istuvad. Eks nad looda oma väljamaa pankadesse paigutatud eurokopikatega oma elupäevad kuidagi lõpetada , aga edasi. Aga Lapsed, lapselapsed, kui neid ikka on? Nende ajud on täielikult ära lollitatud ja hullutatud.

-0  +3
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Naine pääses autoga napilt puu alla jäämisest  (3)
Võrkpallifännid saavad mänge jälgida viirusehirmuta (29)
Kus sa oled, arst? (5)
Naise süüdanud mees tunnistas end mõrvakatses süüdi
Muhus kukkus teele elektriliini õhukaabel  (2)
Kadunud naine leiti üles
JUHTKIRI - Igal teol on tagajärg (10)
Kuressaare komando sai uued päästemasinad
Kuivastu sadama infosüsteemis tekkis rike
Naine läbi mehe pilgu
Meenutusi tööajast
Eesti Laul kõlab Thule Kojas
Kalameeste bänd kutsub Kassarisse
Eesti-Vene piirilepingu tegemisest (3)
Türgi kultuuripärand ja Kuressaare ametikooli õpilased
Nädala loetavuse top 5
Torm hävitas legendaarsed Järve luited (10)
Auto sõitis Loode tammikus vette (2)
Kaablivigastus viis linnas elektri (12)
Naine pääses autoga napilt puu alla jäämisest  (3)
Vallal ei ole tervisepargi raja kordategemiseks raha (15)
Kommentaarid
Võrkpallifännid saavad mänge jälgida viirusehirmuta (29)
Naine pääses autoga napilt puu alla jäämisest  (3)
Kus sa oled, arst? (5)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (127)
JUHTKIRI - Igal teol on tagajärg (10)
Kaablivigastus viis linnas elektri (12)
Eesti-Vene piirilepingu tegemisest (3)
Nõudlus spordisaalide järele ületab pakkumist (19)
Torm hävitas legendaarsed Järve luited (10)
Veritsushaigustega patsiendid saavad Kuressaares parimat ravi (4)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud