[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Teisipäev, 14. juuli 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
juuli 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Kommentaarid

Et poliitikat muuta, tuli poliitikaväljakule astuda
12.06.2018. Autor: MM
Olen viimastel aastatel väga palju Eestis ringi käinud – kohtunud tudengite, õpilaste, naiste organisatsioonide ning mitmete teiste ühendustega. Olen seda teinud diplomaadina, ministrina ja presidendikandidaadina, aga enamasti lihtsalt Eesti elust ja Eesti inimestest huvitatuna.
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Anonüümne

12.06.18, 04:55
Tundub, et autor (Marina Kaljurand) on teadlikult eiranud Eesti põhiseadust, kui ta Eesti rahvuse säilimiskohustuse asemel kirjutab Eesti rahva püsimajäämisest. Rahvas ja rahvus on siiski erinevad asjad. Sotside eestkõnelejad arvavad küll, et rahvus on vaid sotsiaalne konstruktsioon - väljamõeldud asi.

Siit edasi tulebki sotside eesmärk - võtame oma riiki elama ükskõik keda, kõik saavad Eesti rahvaks, kõik arendavad siin kultuuri, multikultuursus päästab maailma.

Kui Keskerakond müüb Eestit maha üksnes Venemaale, siis sotsid oma eestluse eitamisega kogu maailmale.

-1  +10
aga
 9

12.06.18, 15:24
Kõige varmam Putini käsutäitja Eestis on ekre. Paljas mulin tuleb selle juhtidelt eestlaskonna päästmisest - mitte midagi aga reaalset. Nende vihakõned ajavad arukaid noori Eestist lahkuma. Eesti noored naised sünnitavad lapsi ühe enam piiri taga ja ei mõtlegi siia ussipessa tagasipöördumisele. Aeg oleks tõele näkku vaadata ja enesepetmine lõpetada. Teised niikuinii ei usu ekre juhtide mulinat.

-16  +4
Olev Ait nr.388 Andres Anveltist ja muust naturast
12.06.18, 17:32
Mida kuradit. EKRE on täie vinnaga olnud 4..5 aastat. Nüüd aga juba kogu sita kokku keetja. Rehvorm peab kõrvale viskama marksismi, sotsid oma juurteta kosmopoliitsuse, ühtse vene impeeriumi keskerakonna filiaalist ma ei räägikski. Pasa hunnik. Kus õhtu, seal öömaja. Termiidi ideoloogia. Pärast meid tulgu või veeuputus. Kaljurand on selline proua, et parem oleks kui ta koos aunastetega kusagile mujale lolli mula kaagutama jääksid. Sellistel puudub praktilise elu kogemus. Tänu oma emale oli see tegelinski eelistatud vene okupatsiooni ajal , asi pole paremaks läinud, ikka eeliskorras diplomaatide kool komsomolidele, suured diplomaadid küll, aga diplom on ja nüüd loobitakse neile ametikohti. Mõttetud prouad.

-3  +11
aga
13.06.18, 10:26
Ekre pole s... kokkukeeraja, vaid ongi ise üks suur s.... Ja sina, OA, oled ennast selle s...ga sidunud - sinu valik. Taipamist sul suurt pole, sinna pole midagi parata - seniilsuse eest ju pääsu pole. Ekre mehed ajavad sama joru, mida Putini rahastatavad sõbrad mujalgi Euroopas. Varem või hiljem saavad asjad avalikuks, kes kelle asja ajab.

-9  +2
Olev Ait nr.388 puna Andres Anveltist ja agast
13.06.18, 16:32
Sa oled nii armetu s itt, et häbened isegi oma nime panna. Isegi kui EKRE oleks Putiniga seotud, siis küsime, kuipalju need brüsseli kummardajad EESTILE head teevad. Ligi ja ansip andsid eesti raha juhtimise ELile. Kas on see meeletu õnne koht? Noored löövad vene impeerumi asemel kusagil mujal l-itsi. Kas oleme sellest õnnelikud? Pole ju mõtet väljamaale orje kasvatada, kui ise jääd ikka paljaste tühjade pihkudega.

-1  +10
aga
13.06.18, 23:11
Sa, oa, oled ikka loll mis loll. Minu lähitutvusringkonnast on vähemalt seitse noort naist piiri taga korralikus abielus ja saanud lapsi. Tean üle kümne Saaremaalt pärit noore naise, kes on piiri taga elamas ja keegi neist pole lits. Kui sinu lähedaste hulgas on litsilööjaid piiri taga, siis tunnen sulle lihtsalt kaasa. Ilmselt oled sellest keskkonnast. Oma lolli mõla võid ajada oma parteikaaslastele, aga minu tutvusringkonnas naerdakse sind lihtsalt välja.
Ja kui sa ei suuda oma parteigenossede vahtu eristada Putini sõprade vahust, siis see vaid veelkord kinnitab sinu viletsust. Mida on rahval sinusugustest oodata Eesti elu edendamiseks?

-6  +2
Olev Ait nr.388 hobusepersest aga
14.06.18, 00:14
Näha on , et sa oled ise veel loll ka. Saa hobusehirnatus aru, kas sa tegid lapsi väljamaale sotsmakse ja järeltulijaid tegema või on neid siiski Eestisse vaja. Kas sulle, hobuseper se ei tundu, et Eesti tühjeneb ja keegi ei ole ei isa ega ema rolli, ei ehitaja, põllumehe, sõjamehe ega muu vajalikku rolli üle võtmas. Nagu äeldakse, võta rohud ära, mis natuke ajumutreid võiks kasvõi roostega kinnitada. Loll oled ja selleks sa jääd. Täielik AV ehk ajuvaba. Sellist per set annab ikka otsida, aga näed sa, aga nimeline per se on siiski leitud.

-2  +5
aga
14.06.18, 09:23
No ja kust otsast see su suur tarkus siis nüüd peaks välja paistma? Minugi lapsed ja lapselapsed on kõik Eestis, aga paljudel tuttavatel on need kõik juba piiri taga. Ega ekre ja sinu sõnademulinaga neid Eestisse tagasi ei too. Sa arvad, et teised ei näe rahvastiku vähenemise probleeme - ära ikka ärple. Üks asi on näha seda, et järjest enam ettevõtjatel on raskusi töökäte leidmisega ning et pensionisüsteem on tulevikus tupikus, teine asi on leida lahendused. Ekrel puudub potentsiaal lahendada Eesti probleeme. Ainus, mis ekrel on, on kange iha võimu ja jagamise juurde pääseda. Nii mõnigi piiri taha läinu on öelnud ka, et sellist vihkamist ja sallimatust nagu seda Eestis on, nad mujal kohanud ei ole ning pigem eelistaksid jääda sinna. Aga üks selle vihkamise kütjaid on just ekre ja selle juhid. Sõnades ollakse suured Eesti patrioodid, tegelikkuses aga vaenlased.

-5  +0
Olev Ait nr.388 agadest
15.06.18, 00:31
Aga jutust on loogikat raske leida. Ma nimetaksin seda punapoliitik jaak alliku loogikaks. Ma tuletan veelkord meelde - EKRE on mõne aasta Riigikogus esindatud olnud, ja ei ole veel isegi ministri kohta saanud, et asja mingil moel muuta. Väljaränne soroste meeleheaks on aga 1990-ndate algusest peale olnud. Proovi siis kiita neid eelmisi ärakondi, aga kuidas sa seda teed, kui nende ajal oli see ränne samas suurusjärgus.

-1  +5
aga
15.06.18, 10:00
Sa, OA, õppisid vist küll matemaatikat, aga loogika mõiste jäi sul küll selgeks saamata. Kuidas sa vene ajal selle diplomi said, jääb arusaamatuks. Püüad vägisi auklikule pallile õhku sisse puhuda, aga ju sul pole targemat teha. Ning miks sa oma kommentaaridele plusse paned - kas annab nagu parema tunde?
Mis puutub rahvastiku rännet, siis on selle kohta statistikat nii Eesti kui teiste Ida-Euroopa riikide kohta ning sealt saab näha, kus on rohkem, kus vähem lahkujaid olnud. Pärisorjusest vabanenud eestlased on juba poolteist sajandit küll itta, lõunasse, läände ja ka põhjapoole rännanud. Eks see kurb on, et meie majandusolude tõttu nii paljud siit läinud on (osa küll nimetab end ka kliimapagulasteks), aga niisugune see tegelikkus on.
Mis ekresse puutub, siis loota jääb, et neid keegi valitsusse võtma ei hakkagi - sest mis seesuguste blufivendadega ikka peale hakata - neist ju Eesti elu edendajaid ju pole - ainult paljad kisakõrid. Sa võid ju endale rusikaga rindu taguda, et oled see kõige õigem eestlane, aga teiste ootused on midagi muud. Selle üle mõtlemist ma sult ei oota, sest selle loogika on sul nii nagu on.

-4  +1
Volli
15.06.18, 10:29
Nii idiootlikult lolli kommenteerijat, kui on see aga, ei ole mina küll varem kohanud. Tundub, et see vennike on kas hullaris arvuti ligi pääsenud või on need kaabakerakondlastest sotsid, oravad ja kesikud ta niigi haigusest puretud aja mingisugustpasaga läbi immutanud, et sitarästas nüüd siin sellist paska kirjutab.

-1  +6
Volli
 3

12.06.18, 20:34
Nii negatiivset kommentaari hetkeseisule ei ole minaee Eests kohanud.

66 aastane inimene on ametlikult VANUR. Seda ei väida mina aga ametlikult nii see on. Kui vanurina on õige aeg hakkama osalema poliitikas, siis see on VALE.

"Puusaltpähetulisatmine" kulla Reformierakonna Eesti Vabariigi Presidendi kandidaat, kes ose "feili!" astusühinenud Vene Erakond Eestis ja Eesti Sotsialdemokraatid astus moodustisse ESD" erakonda.

Otsusta ära, kes sa oled. MM ei suuda sulle isegi mingit nime anda!

-7  +7

12.06.18, 21:17
"gunnarjunnar", lõpeta see pasagenerrerimine teise isiku nime all. Kõik ju saavad aru, et sa ei ole mitte Volli, vaid pervert "gunnar", kes käib postkontoris vanainimeste lõhna nuusutamas.

Ei küüni sa Volli tasandile püüad küll aga ei ole veel 100% usutav, väike kajajuugen omas mahlas.

-12  +1
Volli
12.06.18, 23:05
Mina olen see õige Reede. Mitte Teisipäev ega ka Neljapäev, vaid Reede. Sinu suusitt kahvatub ka minu peeruhaisu käes.

-4  +8
Gunnar
13.06.18, 20:59
Ei ole sa mingi Reede, pigem oled ikka Pasaräästas.

-0  +7
huvitav
 3

15.06.18, 13:37
Kas kõik EKRE liikmed on sellise mõttelaadiga ja mõtlemisvõimega tegelased nagu see end siin Volliks nimetav

-4  +0
ei ole
15.06.18, 15:05
See end Volliks nimetav tüüp on EKRE au, mõistus ja südametunnistus. Ta on kõige targem ja ilusam EKRE liikmetest ning saab kommentaaride kirjutamise eest EKRE kontorist nii kõrget palka, et Martin ja teised poisid on näost suisa sinised.

-4  +0
Volli
15.06.18, 16:44
Mis te matsid poliitikast ka teate, ilmselt mitte essugi. Heal juhul teie peanupud ainult sitta ja saepuru jagavadki, kuid ei midagi enamat. Meie Gunnariga olema Saaremaa eliit ja kuulume vaieldamatult sinivereliste klassi. Meie oleme siin kohalikus konnatiigis kõigi ennasttäis konnade ees tegijad vennad, meie peale võib loota ja meid usaldada. Meie olemegi Gunnariga Saare maakonna au, uhkes ja südametunnistus. See, et me vahel libastume ning mõnikord üleliia mõne vihmavarjudega kokteili manustame, see ei tähenda midagi, me jääme ikka endiselt puhasteks nagu prillikivi. Ei hakka meie peale ei kohtukulli terav nokk ega küünised ning ei hirmuta meid ei vulkaanipursked ega maavärinad. Kui valite kevadel mind ja Gunnarit, siis olete teinud hea valiku ning usaldanud eneste esindamine parimate meeste kätesse keda siinpool Suurt - väima üldse saada on. Elagu meie

-0  +4
Mihail Muhhin
15.06.18, 21:34
Mis te Volli ja Gunnar siin ärplete, te pole isegi ju võimupartei liikmed. Hoopis teine asi on minuga, mind ja minu firmasid juba hätta ei jäeta. Kui kesikud omasid ka ei aita, no keda siis veel? Aga sina Volli võid ka edaspidi seal Nasval kunni mängida ning oma sõbra Gunnari endale nõunikuks võtta, kuid see on ka teie lagi, kõrgemale lendamiseks puuduvad teil lihtsalt keskerakondlikud tiivad.

-0  +2

17.06.18, 18:03
Maintain the excellent work !! Lovin' it!
maglie calcio http://www.glivytech.com

-0  +0

18.06.18, 13:15
Keep up the excellent work and producing in the crowd!
Billiga Fotbollströjor http://www.codkahargeysa.com

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Valla sotsiaaltöötajat tapmisega ähvardanud naist ootab vangistus (5)
Abivallavanem Jüri Linde: kesklinna sulgemine on ettevõtjatele kasulik (13)
Purjus noormees põrutas autoga läbi aia (4)
Inimene jäi Kuressaares langenud puu alla (1)
Saaremaal viiakse läbi kaevude joogivee uuring  (1)
Ettevõtja annetas Orissaare muusikakoolile klaveri
Turismi- ja turundusteenistuse juhatajaks saab Helina Andruškevitšus
Koalitsioonierakonnad arutavad kesklinna liikluskorraldust  (5)
Nädala loetavuse top 5
Valla sotsiaaltöötajat tapmisega ähvardanud naist ootab vangistus (5)
Hannes Sepp: hooaeg tuleb atraktiivne (15)
Abivallavanem Jüri Linde: kesklinna sulgemine on ettevõtjatele kasulik (13)
Purjus noormees põrutas autoga läbi aia (4)
Ehtne Saaremaa vallutas Kuressaare kesklinna (5)
Kommentaarid
Koalitsioonierakonnad arutavad kesklinna liikluskorraldust  (5)
Maakonna bussiliiklus viiakse üle suvisele sõiduplaanile (4)
Torm tõi voolukatkestusi (8)
Purjus noormees põrutas autoga läbi aia (4)
Abivallavanem Jüri Linde: kesklinna sulgemine on ettevõtjatele kasulik (13)
JUHTKIRI - Ehtne melu kesklinnas (5)
Valla sotsiaaltöötajat tapmisega ähvardanud naist ootab vangistus (5)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (241)
Hannes Sepp: hooaeg tuleb atraktiivne (15)
Saaremaal viiakse läbi kaevude joogivee uuring  (1)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud