[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Laupäev, 30. mai 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
mai 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kommentaarid

Iisraeli ja Juuda lahkuminek
08.02.2018. Autor: Peter-Karl Bramanis, kristlane
Rehabeam, Saalomoni poeg, sai pärast isa surma tõkestuseta Jeruusalemma aujärjele. Riigi põhjaosa, tõsi küll, nõudis koormiste kergendamist. Rehabeam ei nõustunud nende ettepanekuga: „Mu isa on teie ikke teinud rängaks, aga mina annan teie ikkele veel lisa! Mu isa karistas teid piitsadega, aga mina karistan teid okaspiitsadega!“
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
paraku
 2

15.02.18, 13:29
üks muinasjutu veste jälle lehes. Kes viitsib, saab lugeda ajaloost ka seda, et need VT asjad ei pea üldse paika ega leia kinnitust mitte üheski muus allikas. Näiteks Babüloni ja teiste maade allikate kohaselt ei puudatnud tollane vallutusretk üldse Kaananimaad ja selle ümbrust, vaid ainult Egiptust, kust võeti vangipõlve selle maa valitsejad ja preesterkond, kes hiljem last vabaks, aga ainult tagasi Kaananimaale (kust pärineb ka näiteks Jahve nimi) jne. Seal hakati kirjutama uut lugu uute nimede (näit. Saalomon, Taavet jt. ) ja kronoloogiaga. See vana Jerusalem on tegelikult Teeba linn Egiptuses.

-31  +6
Ahura mazda
15.02.18, 21:13
Nõnda kõneles Zarathustra.

-12  +1
Pärk
15.02.18, 23:58
Oleneb kõik sellest, millist ajalugu või -kirjandust sa loed. Kui sa loed ateisti poolt kirjutatud jura, siis pole ju ime, et sellist asja jagatakse. Nobeli preemia saanud ajaloolased on üsnagi palju Piibli põhja toetanud. Aga teisalt kui vaja reaalseid füüsilisi tõendeid, siis neid sa võid ka ju otsima jääda- ajalugu on alati suhteline- kes tahab see usub ja vastupidi. Sinu puhul jäi lihtsalt mulje, et ega sa kenat maitsvat supileent ikka auguga kaussi panna ei saa- lihtsalt kõik niriseb maha. Sama on ka jututarkusega :)

-9  +28
paraku
 16

16.02.18, 08:03
Mis ajast või ajal ajalooteaduses Nobeli preemiat on jagatud? Kas kirikus räägiti sellest? Kui sa oma teadmiste kogumisel piibliga piirdud, siis pole sinuga nagu suurt midagi arutada. Kui aga sul on huvi rohkema vastu, siis oled avatud ja loed muud ka. Kiriku meestel kombeks, et kui inimene kirjutab ristiusu kriitikat, siis ta kohe ateist. Paljud, kes on kirikuvaled paljastanud, on oma esimesed teadmised ristiusust saanud just kirikukoolidest. Ja jumalat usuvad nad tänase päevani. Aga nad on aru saanud, et tark on uurida ka teisi allikaid ja võrrelda. Ja selle võrdlemisega on nad selgeks teinud, mis tegelikult toimus ja miks selline ideoloogiline jura nagu VT ja UT kirjutati. Nii on lood ja see on sinu valik -kas kivikõva usk või teadmised.

-26  +11
anna aru
16.02.18, 11:09
Paraku ei ole vist kursis, et ajalugu ja teadus võivad väga käsikäes üksteisega käia. Ehk tasubki oma karukoopast välja tulla ja nagu sa ise ütlesid, maailma uurida. Siis näed, kes on Nobeli preemiat saanud ja kes mitte. Sinu põhimõte on ju kõike Piiblist risti vastupidi teha. Selle kohta öeldakse ainult "LOLL INIMENE". Kasvõi võtta üks kirutumaid asju Piiblis: "Ära seksi enne abielu.". Huvitav küll miks selline punkt? Miks tahab Jumal nii kiuslik olla? Äkki seepärast, et kui seda ka järgitaks, siis ei toimuks või toimuks tunduvalt vähem: vägistamisi, laste ahistamisi, aborte, perede lõhenemisi jne jne. Paljud ka ateistid on Piibli põhimõtetega nõustunud. Need on ju "ela hästi" kõige lihtlabasemad arusaamad, mida Piibel peegeldab, sealjuures armastades nii iseend kui teisi. Nüüd aga leidub terve robikond selliseid, kes ühe poolega aduvad ja teise poolega mõistavad. Sinusugustel vaja ju igat väidet Piibli juures lihtsalt seepärast ümber lükata, et see usk tundub sinu jaoks jabur. Tegelikult on ju üsna küüniline rääkida usust, kui sul pole õrna aimugi, mida ja kuidas usutakse. Kas sa oled üldse teinud kristlusega tutvust? Suu vooderdab küll kenasti aga sinna need tarkuseterad ka üldjuhul jäävad. Lisaks, kui oled ateist, siis palun tõesta, et Jumalat pole olemas. Kuidas sa seda küll teed huvitav? Taaskordne rumal pauk sinu pihta.

-13  +24
paraku
16.02.18, 11:45
anna aru
16.02.18, 11:09

Esiteks - kirikuinimesed nähke natukenegi vaeva ja tehke endale selgeks sõnade ateism ja ateist tähendus. Kui kritiseeritakse mõnda religiooni ilma et räägitaks jumala olemasolust, siis see ei ole ateism. See on antud religiooni kriitika. Te võtate oma religiooni tõdesid kui ilmeksimatuid, aga ei vaevu uurima, mis ka mujal selle kohta kirja on pandud. Ristiusk ja piibel on ideoloogiline ajupesu. Selles on nii positiivseid elemente, aga väga palju ka valet, pettust, millel on selle religiooni loojate (ja ka tänaste kasutajate) omad kindlad eesmärgid. Religioonid on valdavalt loodud masside kontrolli all hoidmiseks. Jumalal pole nende tekkega mingit seost. Uskuda võib mida iganes, aga targem on püüda ka teadmiste poole. Ka teadmiste poole sellest, kes ja milleks mingi religiooni lõi. Ei maksa seda karta. Need teadmised ei tee sind halvemaks. Mul ei ole kavaski kõike piibli juures ümber lükata, sest sinna on laenudena ka paljud head asjad kirja pandud. Aga see ei muuda valesid tõeks. Ja pole hoidnud piibel ja ristiusk ära preestrite poolseid laste ahistamisi jne. ( jne. Pole mõtet pikemalt jahuda, mis niigi selge.)
See sinu peredelõhenemise jne. jutt peegeldab ka sinu väheseid teadmisi inimkonna ajaloost jne. Ei hakka siin pikemalt sellel teemal sulle seletama.

-23  +7
anna aru
16.02.18, 13:10
Jah, taaskord väidad sa ristiusust ja kristlusest kõike teadvata aga tegelikkuses sa ju valetad nii endale kui ka teistele otse näkku. Miks sa seod usku ainult mingite luuleliste ridadega. Kas sa ei arva, et kristlus on väheke enamat, kui Piibli lugemine ja sellesse uskumine. Kuidas sa kirjeldad siis seda, mida ka inimesed füüsiliselt ja ka vaimselt kogevad tänu usule. Kas see ka on mingit sorti ajupesu või ettekujutlus? See on ju täiesti tobe vale sinusuguste nullteadlaste suhtes. Alati on vaja millelegi seletus leida ja kui seda ei tule, siis on kohe paanika lahti. Kas sa ei ole vahel mõelnud sellele, et kõike ei saa siin maailmas ära seletada ja teaduslikult tõestada?
Ateism on täpselt samamoodi usk nagu on kristlus, selle puhul siis usk sellesse, et Jumalat pole olemas. Ei tasu siia mingeid kodu24 veebilehelt ja naistekas.delfi.ee foorumitest kätte saadud teadmisi laduma hakata. Sinu puhul ei ole ju tegu mitte mingisuguse kriitikaga vaid teadusliku eitusega, et Jumalat pole olemas. Loe nüüd korra uuesti oma ütelusi ja püüa sest aru saada.
"Te võtate oma religiooni tõdesid kui ilmeksimatuid, aga ei vaevu uurima, mis ka mujal selle kohta kirja on pandud. " Jah- sinu viga on see, et sina surfadki just seal "MUJAL". Arvata on, et satanistide veebisaidil räägitakse teistsugust juttu. See on täpselt sedasi, et millist infot sa saada tahad, seda sa ka saad. Kui sa otsid nendest "muudest" infoallikatest, siis ei tasu ju imestada, et saad teistsugust infot. Teinekord vaata ka kasutatud kirjandust ja hinda selle tõekspandavust, mitte ainult tunde järgi.
Ristiusk on ajupesu aga sinu toodud lüüriline jama pole? Seleta mulle siis natukene evolutsiooni näiteks. Ega sa ometi seda nüüd usu. Samas mis sul üle jääb? Midagi peab ju uskuma. Kui kristlus lihtsalt ei meeldi, siis on ju hea kohe n-ö teaduse peale jääda, ükstaspuha, mida see ka ütleb. Ma arvan, et kõige suuremat ajupesu saavad need, kes just üritavadki nii kangesti tõestada, et Jumalat pole olemas või siis meeletult tõendeid leida Piiblit vastupidiseks muutmiseks. Kindlasti oled ühe samalaadse inimese järgija olnud, kes sulle need "teadmised" andnud on. Tahad öelda, et see pole siis ajupesu?
Las ma siis küsin sult seda, et kui sa teadmistele nii truuks jääda suudad, siis ütle mulle seda, et mida sa teed hetkel, kui mõistus otsa saab ja teadmised enam vedu ei anna? Istud käed rüppes ja nina püsti? Looda sa, siis tulevadki sinusugused, häda käes, kirikusse ja hakkavad halastust paluma, sest lootust pole. Sinusuguseid näiteid on ju terve maailma kirikud täis, kes viimse higipiisani oma "teadusega" maadlevad aga ühel hetkel saab see teadus otsa. See on ainult aja küsimus. Mõtle selle peale. On ikka jama küll, kui ühel hetkel seisad püsti ja vaatad tõele näkku, et lootust pole. Või kui arstid vangutavad pead? Tõmbad kerra, suu naerule ja ootad rõõmsalt surma? Seda tahaks küll näha.
"Uskuda võib mida iganes, aga targem on püüda ka teadmiste poole." Täpselt ja sina usudki seda, et Jumalat pole olemas. Järelikult oledki usklik täpselt samasugune nagu see inimene, kes käib pühapäeval kirikus. Ainuke erinevus on see, et üks saab reaalseid füüsilisi kontakte koguda, teine istub oma ennasttäis olukorras käed rüppes ja ootab, et midagi juhtuks. Aga midagi ei juhtu, seda tead ju ise ka.
Mis puudutab sinu teadmistepagasit, siis aru ei saa, millisest prügikastist see pärit on. Mina lahmin lisaks Piiblile igasugu kirjandust ka näiteks ateistide või satanistide või moslemite poolt toodud variante- väga huvitav on. Aga millegipärast ei ole ükski nende Jumal suutnud veel surnuist ellu ärgata. Kuidas ma tean seda kinnitada? Inimene, ma elan selles iga päev. Sa ei saa enne midagi vastu väita, kui sul pole õrna aimugi, mida üks inimene tunneb ja läbi elab. Seega ei maksa ka seda mõttetut ateistijura tuua, et elan mingisuguses psüühilises seisundis, see ajab ainult naerma. Tee proovi ja siis näed, enne ei saa sa millestki aru.
Hiljuti nägin just ühe ateisti sellist poolkoomilist etteastet, kus tema tegi Piibli põhimõtteid täiesti maha. Minu meelest oli tegu täiesti rumala mehega (olgugi, et vahest on ka ateistidel väga hea huumorisoon), antud hetkel ei olnud mitte midagi üldsegi naljakas. Üks tema väide oli taoline: "Jumal on kõikvõimas, lõi maa ja inimese aga siis on tal vaja endiselt sinu raha, tervel 10 % sinu sissetulekust". See on ju täiesti idiootliku inimese mõttemaailm. Kui sa Jumalat tundma õpid, siis saad aru, et mitte JUMALAL ei ole vaja raha saada vaid SINUL endal on vaja seda anda, et hoida oma süda puhas ja raha on nr 1 asi, mis tekitab suure barjääri... ütleme lihtsas keeles, õnneliku elu vahele.
Ja mis sul perede lõhenemisest rääkida on? Miks sa ei peatu sel teemal? Mõtted otsas? Perede lõhenemine oli ajaloos palju paremas seisus kui ta on praegu, sest siis mõisteti sellist asja nagu abielu palju paremini. Hetkel arvatakse, et abielu on vanamoodne asi ja seda ei ole vaja. Kummaline, et meil on ka prügiveoleping aga kõige tähtsam asi- elu kaasa, selle jätame määratlemata. Kas pole mitte veidikene naljakas arusaam nendel n-ö "teaduslikel" inimestel, kes kõike ümber lükata üritavad. Tegelikkuses maadlevad nad iseenda probleemidega ja otsivad sellest avalikku tuge. Sama on ka sinu puhul. Kui sul oleks nii muretu elu olnud, siis ei oleks sa siin algselt ka sõna võtnud. Sa tegid seda ikkagi seepärast, et sisimas sa kahtled ja otsid ikkagi selgust. Ei maksa seda tagasi ajama hakata.

-24  +21
ÕnneSeen
16.02.18, 13:29
Kõrval on just ka kena artikkel, kus on kirjas, et La Tene õnnekivikeste müük kasvas. Kirikuinimesed seal ju ei käi, järgi jääb ainult see kontingent, kes siin õudselt usuvabadust tõrvikutega reklaamivad.

-3  +18
Lucifer
16.02.18, 13:45
Andke tuld teineteise pihta, mulle see meeldib. Mulle on alati meeldinud usumehi ning nende oponente omavahel tülli ajada, sest kui päris aus olla, siis on variserid nad ju mõlemad. Vaadake sõbrad ja vennad issandas ja mitte niiväga issandas - ainus kes olemas on, on SAATAN ja tema valitseb nii planeet Maal kui ka kogu universumis. Saatana vaim hõljub nii vete kui maa kohal, teda võib leida nii metsas, uduloorides kui ka sügaval maapõues, inimese hingest rääkimata. SAATAN on pugenud inimhinge kõige sügavamatesse salasoppidesse ning mürgitab sealt ahnuse, kurjuse ning lõppematu saamahimuga neid. Kui te mind ei usu, siis vaadake mis toimub meie riigis ja siin kohapeal, Saaremaal. Ahnus ja saamahimu on pimestanud siinseid juhte ning nõndanimetatud ärimehi, ahnus on nende hingest välja tõrjunud viimsegi ligimisearmastuse piisa, headuse ning mõistuse raasu. Raha ja materiaalsete väärtuste omastamise nimel on inimesed valmis üksteist kiusama, röövima ning ka tapma. Kus nüüd on see JUMAL, miks ta ometi kätt ette ei pane? Asi on selles, et need samad ahnusest rikutud inimesed on loonud JUMALA oma eneste näo ja rikutuse tasema järgi - seepärast ei panegi JUMAL kätt ette ega sekku inimeste vahelistesse häbiväärsetesse tegudesse.

-20  +18
anna aru
16.02.18, 14:01
"Kus nüüd on see JUMAL, miks ta ometi kätt ette ei pane?" Järjekordne rumaluke välja ilmunud. Ütle mulle nüüd, et kas sa oled käpiknukk, et Jumal sind aina siit sinna tõstab ja kõik head teod sinu ette paneb. Ullikene, me oleme kõik individuaalsed inimesed, meil on kõigil kaks kätt ja üks süda ning erinevalt sinust ka mõistus, mis meile käske annab. Mida sa loodad? Et võtad noa kätte ja lähed naabrinaise kallale ja siis tuleb järsku suur võimas käsi ja võtab sult selle noa ära. Oled liiga palju multifilme vaadanud, arengutase on sinna pidama jäänud.
Saatana koha pealt räägid aga õigust. Kui tõega asju rääkida, siis just tema ongi selle maailma valitseja. Ainus asi on see, et temaga elades tunned end ehk hästi kuni surmani. Ma tahaks teada, mis peale seda saab. Sünnid uuesti või haihtud lõpmatusse? Kas arvad, et selline ongi elu eesmärk? Siis on ju hea küsimus, et miks sa üldse elad? Tüütus ju, käi tööl, maksa makse...
Jumal on loonud inimese aga patt on inimese Jumalast lahutanud. Hari end veidikene, siis saad aru, et mitte keegi, ka kiriku pastor, ei ole kellestki puhtam. Seepärast ongi selle asja nimi KRISTLUS. Sa ei ole isegi esimese Moosese raamatu esimesest kahest reast kaugemale jõudnud, küll aga tuled inimestele nõu jagama usuõpetuse suhtes. Loe korra ja mõtiskle, väike haritus tuleb ka kasuks. Peale inimese loomist tuli maailma patt ja tekkis barjäär.

-17  +19
anna aru
16.02.18, 14:08
Ja ahnus oli ju minu 13:10 kommentaariga täiesti naelapea pihta. Sinusugused küsivad, et miks on Jumalal minu raha vaja. No ehk saad natukene aru, miks Piiblis selline koht kirjas on.
Ja tehniliselt rääkides oled sa end isegi ka neljandat korda lolliks teinud. Kuidas saab eksisteerida Saatan ilma Jumalata?
"Raha ja materiaalsete väärtuste omastamise nimel on inimesed valmis üksteist kiusama, röövima ning ka tapma." Ja seda teist poolt teed sina siinses kommentaariumis. Üritad kiusta saamahimu pärast. Seda, mida sa sellega saavutada tahad ei tea sa vast ise ka. Aga tegelikult ei ole sul käe ette panemises täielik õigus. Ühel hetkel see käsi ikkagi tuleb ja siis prantsatad maha ja süda on seiskunud. Me räägime pidevalt kõike seda, mida Jumal ära hoidnud pole aga kuidas me siis saame üldse kindlad olla nendes asjades, mida Ta ära hoidnud on.

-17  +17
lutzz maria
16.02.18, 14:25
herr lutzifer üritab kõike saatana kaela ajada. vägev äriplaan juuh. löö keegi maha, röövi panka ja siis pärast ütle kohtusaalis, et saatan käskis, mina ei võta vastutust, saatan võtab. tule eila meile !!

-9  +17
Volli
16.02.18, 14:55
Õndsad on need, kes on vaimus vaesed, sest nende päralt on taevariik. Õndsad on kurvad, sest neid lohutatakse. Õndsad on tasased, sest nemad pärivad maa. Õndsad on need, kellel on nälg ja janu õiguse järele, sest nemad saavad küllaga. Õndsad on halastajad, sest nende peale halastatakse.

-15  +17
Vanaema Theresa
16.02.18, 15:02
Ainsa normaalse ja mõistliku kommentaari siin on kirjutanud Lucifer, ülejäänute udujutud jumalast ja te kõigeväelisusest on vaid haige aju väärastunud hallide rakkude närbumise tagajärg.

-18  +18
Jõrpa
16.02.18, 15:20
Jah vanaema Theresa, sest sina ise kirjutasid selle kommentaari. Ära aja udu!

-9  +18
anna aru
16.02.18, 15:28
Vanaema, palun valgusta siis meid kõiki ja seleta, kuidas sinupoolne maailm välja näeb. Ega sa ju muud ei oska öelda, kui kristlased on lollid ja kristlus mõttetu. Sügavamale sa minna ei saa, sest sul pole seda ajunuppu, mis nii kaugele läheks. Nagu wifi oled, võtad kõike vastu, mis saast parasjagu õhus ringleb. Täitsa kahju sinust. Mõtlen su peale, ehk on ka sul valgemad aastad tulekul.

-13  +15
Vanaema Theresa
16.02.18, 15:48
Minu aastad ja päevad on juba praegu valgust ja soojust täis, ei vaja ma teiesuguste kurjast vaimust vaevatute nõuandeid ega hoolitsust, sest see mida te kirjutate siin on vaid libekeelne pajatus, teie südamed on aga kurjusest saastased. Mina olen oma eluteel juba Nirvaanasse jõudnud, ma naudin vabadust olla mina ise ning minu mõtted on puhtad nagu prillikivid ning minu edasine elutee kulgeb vaid puhtas valguses kõige kaunimate muusikahelide saate. Suur õnn on olla kurjusest prii, ning sammuda vaid mõõda päikesepaistest ülekülvatud niitusid, aasasid ning tunda ninasöörmetes männivaigu hurmavat ning veidike hullutavat hõngu. Jäta sinagi oma patused mõtted, ava oma süda headusele ning pööra ära kurjast, sest kurjus on see, mis hävitab sinus kõik ning lõpuks jääb sinust järgi vaid kurvakuju rüütel kes pigem sarnaneb tohletanud naeriga. Pööra oma pilk kõigeväelise emakese LOODUSE poole, tunneta kogu oma kehaga maailma ja universumi positiivsusest tiineid tuuli ja lõhnu ning sinustki võib veel saada inimene suure algustähega.

-12  +16
Lucifer
16.02.18, 15:50
Lisan veel seda, et minu kommentaarid on kõikidest kõige paremad ja minu elu kõikidest kõige parem!

-10  +10
15:48
16.02.18, 16:09
Kuule debiilik sa, kes sa siin oma lolluseid kommenteerid ja Vollit mõnitad. Tea, et sinu IP aadress on juba avalikus häbipostis ja sinu laimukommentaarid politseisse sisse antud. Ära loodagi märkamatuks jääda!!!

-9  +11
Theresale
16.02.18, 17:06
Luciferi kommentaar on mu meelest just kõige ajuvabam. Eriti see teine pool kommentaarist. Ühe kibestunud inimese välja elatud hala.

-10  +13
anonüümne
 2

16.02.18, 09:26
Kõik on suhteline, kuid selle ateistliku juraga võidavad ainult kurjuse jõud... Me kõik peame oma eluteel sisemist võitlust ja nn ristisurm on lihtsalt üks etapp meie elus, et edasi minna... Viimse võitluse maale...

-11  +19
Vürusege ketserid ja rasvased vereimejad
16.02.18, 10:02
1. Nüüd üles, keda needus rõhub,
Nälg, orjus persest näpistab,
Keeb mässul rind ja võitlus lõhub
Me orjakütked, ahelad!
Me vägivalla hävitame,
Uus, parem ilm on meie püüd,
Uus ilm, kus võidul ülendame
Neid, keda orjus rõhub nüüd.
Refrään:
Viimse võitluse Maale
Lahing otsustav toob,
Vaid õiglus ja aade
Meil uueks ilma loob.
2. Ei vabadust saa kesikute väega,
Ei anna refikad, ei sotsist reeturid.
Vaid oma võimsa, julge käega
Me vägivalla võidame.
Et ülekohut heita hauda
Ja õigust võita endile,
Sest tõmba lõõtsa, tao rauda,
Nii kaua kui raud tuline.
3. Ja petab seadus, valitsused;
Üür vaesed verest tühjaks joob;
Ja rahva inimõigused –
On ainult tühi lause too.
Me saame läbi hoolduseta,
Ei vabadus võrdsuseta;
Kui “Õigust pole kohuseta”,
Siis kohustust õigusteta!
4. On tõstetud apoteoosi
Need jõmmpeadest laevanduse kuningad.
Ei töölist parem elu soosi,
Vaid neid kes ta tööd kurnavad.
Kuld bande šeifidesse jõuab
Ja tootja päralt puudus on.
Nüüd rahvas oma võlga nõuab,
Mis padakonna kukrus on.

-14  +25
Gabriel Pasak
16.02.18, 12:53
Keegi on suurepäraselt sõnastanud ja sõnad riimi pannud praeguses Eesti Vabariigis toimuva ning sellega rahulolematuse. Kuid ükskord me võidame niikuinii!

-13  +21
Noora

16.02.18, 11:36
Kas selle viimse võitluse all ei peeta silmas seda viimast etappi, et inimene saavutab selle übermenchi ja sellega Buddha tiitli.

-10  +1
paraku
 2

16.02.18, 14:16
anna aru
16.02.18, 13:10
Kuule - tule nüüd sealt pilve piirilt maa peale tagasi. Oled piiblit lugenud ja arvad nüüd teadvat kogu maailma tarkust. Alusta sellest, et tee endale selgeks sõna ateism. Ei ole nii, et kui pole kristlane, siis on inimene ateist. Ka inimene, kes ei pea ühtki - mitte ainsamatki - religiooni õigeks, ei tarvitse selle läbi veel ateist olla.
ma olen piiblit ja sellega seonduva kirjandust hulgi lugenud. Olen lugenud teistest religioonidest kirjandust. Minu jaoks oled sa lihtsalt väga piiratud teadmistega inimene. Mis puutub abielu temaatikat - olen lugenud nii eesti kui inglise keeles mitmeid abielu ajalugu käsitlevaid raamatuid-uurimusi, kümneid uurimus-artikleid tänapäeva kohta. Sinu jahumine on minu jaoks narrus - meeldib see sulle või mitte. Ei hakka su peale rohkem aega raiskama.

-17  +7
anna aru
16.02.18, 14:25
Sinu teadmised Piibliga ongi just seal pilve piiri peal. Väga hästi ütlesid. Sa kujutad ette, et halli habemega Jumal istub pilve piiril ja vaatab seal sind. Millistest teadmistest või piiratud mõttemaailmast sa siin räägid? Täielikult naeruvääristad ju end. Sinu teadmised on muinasjuturaamatute lood. Sa ei raiska minu peale seepärast aega, et sul ei ole ühtegi normaalset tõestust selle kohta, et sul on õigus. Jahud ainult oma ateistist, kuigi see ei puutu absoluutselt teemasse. Mis vahet sel on? Kui sa ei usu Jumalasse või tema puudumisse, siis usud sa niikuinii millessegi kolmandasse. Näiteks raha ja võimu jõusse? Või tahad seda eitada?
Ennist juba rääkisin, et lisaks Piiblile olen ka väga palju erinevate maade religioossest kirjandust lugenud. Aga see, millest sina siin plärised on küll omaette tase juba. Ma saangi aru sellest, et sul on vaja kõvasti julgustust selle kohta, et Jumalat ikkagi ei ole olemas. Miks sa muidu siin sedasi sõna võtad? Sa oled üpris hädas oma seisukohaga. Kes on kindel usuvastane, see istub vaka all, mitte ei pläkuta siin.
Sina tee endale hoopis selgeks, mis asi on ateism. Ateism on Jumala eitus kõige lihtsamas keeles aga see eeldab teatud tõestusi. Kõik sinu jura, mis siin öeldud peegeldab selgelt ateismi, kui sa sest aru ei saa, siis pole midagi teha. Kõikidele polegi nii palju antud.
Sinu ainsad argumendid on need, et
1. ma ei tea mis on ateism
2. oled lugenud palju kirjandust
3. eitad kõike mida mina ütlen.
Ja kui on vaja midagi selgitada, siis lisad, et ei hakka minu peale aega raiskama, kuigi saame kõik aru, et oled oma teadmistega või siis pigem teadmatusega jännis. Otsi mingit kasulikku kirjandust nüüd.

-16  +19
to paraku
16.02.18, 14:40
Kle pärak(u), kui palju sa tene kivikeste alla pappi oled pannud ka? Kust muidu pooletoobised tulevad. Räägi pigem sellest, sest tundud täpselt see klientuur olevat. Loe neid kommentaare selle artikli alt, need ju käivad kõik sinu kohta.

-2  +17
jaah
 6

16.02.18, 14:17
Kõrberahvaste müüdid jälle ekstaasi tekitanud. Tasakaalu mõttes kuluks siia otsa ära Kriminalgeschichte des Christentums-i 10 köidet.

-18  +7
anna aru
16.02.18, 14:34
Kibe elu vajab kuskil vihtlemist. Ehk leidub veel mõni ullikene, kes nõustub ja siis ongi ju hea olla. Küll aga sisemuses valitseb endiselt korralik rahutus. Seepärast tulebki seda kõike korrata, kui näiteks järgmine taoline artikkel ilmub. Alati on vaja tuge otsida selle kohta. Olgugi, et inimene on nii enesekindel, on tal ikka vaja toetust selle kohta. No tee, mis tahad, enesekindluseks seda küll nimetada ei saa. Totaalne ebakindlus. Aga eks inimene ehk kunagi ka õpib ja võtab end kätte ning siis avastab, et vaatat need kristlased polegi nii hullud, kui arvatakse. Mina tegin selle avastuse juba kümmekond aastat tagasi. Soovitan proovida. Ei maksa ju väita, et inimese sees ei toimu suur vallarahu.

-17  +18
to anna aru
16.02.18, 15:16
"suur vallarahu"?? No valgusta ometi teadmatuid, mis see "suur VALLArahu " on?

-16  +7
ja veel
16.02.18, 15:20
"Mina tegin selle avastuse juba kümmekond aastat tagasi. " - mitte juba, vaid ainult! Nii et hulk "põnevaid avastusi" on veel tulemas, kuni isegi imestad, et kuhu küll sattunud oled ja kuidas see asi küll niiii kaugele läks :D :D

-17  +5
madalalaubalisele
16.02.18, 15:22
Ja mida põnevat sinu elus viimase kümne aastaga juhtunud on? :D :D Valgusta meid kah? Las ma kujutan ette. Reede ja laupäevaõhtuid sa ei mäleta ja esmaspäevast alates algab töönädal koos vägeva õhtuse telekavaatamise ja pihensiga. Keep up !

-10  +17
anna aru
16.02.18, 15:32
See suur vallarahu on täpselt see sama asi, mis sinu enda peas toimub ja mida sa välja mõelda tahad. Kui miski tundub nii ebareaalne, siis milleks seda proovida, kui saab ka niisama sõnadega loopida. Vot seda sa teed. Niikui midagi kuuled, siis kas suurest igavusest, on vaja kohe oma seisukoht võtta, isegi kui pole asjasse süvenenud või ei tea asjast midagi. Need enamik usuvastaseid on ju tegelikult puhtlabased põhikooliharidusega lollikesed, kes ei tea Piibli esimestest kirjakohtadestki mitte midagi. Aga kus on kõvad hääled, kui juttu tuleb kristluse kohta. Siis on tekkinud sellised oma ala spetsialistid, et vähegi pole. Naeruväärne, taaskord.
Ma sain aru, et "paraku" pidi kommenteerimise lõpetama, mitte siin teiste nimede alt laksima hakkama.

-14  +17
to 15:20
16.02.18, 15:42
Õige inimene rääkima. "kuni isegi imestad, et kuhu küll sattunud oled", seda ütleb inimene, kes on sattunud anokaks kommenteerijaks, no see oli tõesti üks põnev avastus nagu ise mainisid. Silm on palke täis ja rahakott palka näind põle.

-5  +14
Ganesha
 3

16.02.18, 14:51
Mõni on oma usuvõitlusega tõesti häda siin. Näiteks on minu meelest üks naeruväärsemaid religioone hinduism. Nad teeksid kavõi lehmakoogiga ka triibu moka peale, kui keegi ütleks, et sellega pääsev nende mõistes igavikku, ehk peale surma lehmaks. Olgugi, et ma ei läheks ühelegi Hindule seda näkku ütlema. Miks peaks mul olema tahtmine seda teha ?!? Kellele ma pean end tõestama ?!? Kui ma hakkaks seda ilmatuma suure tungiga tegema, siis oleks ju siilile ka selge, t tunnen huvi selle religiooni vastu.

-5  +18
kõigest vaid ajuloputus
16.02.18, 15:07
Usk on oopium rahvale ning ei ole vahet kas see on kristlus, budism, islam, hinduisk, kommunism, judaism või veel mõni lollikeste/ullikeste püüdmiseks mõeldud usuhullude poolt propageeritav ajuloputus.

-17  +18
Maoloputus
16.02.18, 15:24
Aga miks sa siis nii lollike/ullikene oled kah? Usk ikka rahvasse ja eestlusesse, eksole. Hirnu herneks! Usk on see asi, mis päästab, ainus asi, mida ei saa ära võtta peale lolluse.

-14  +17
anna aru
16.02.18, 15:34
Ja mis sinu elu moto on? Valgusta meid. Ela võimsalt ja sure võitmatult? Või, et raha ja võimuga saad kõik. No vaatame kui kaugele sa siis jõuad. Ilmselt mitte eriti, kui on suur tahtmine vaja usklikke usuhulludeks Meie Maas ristida. Tundub veitsa nukra elu moodi olevat, või mis?

-13  +16
Vollile

16.02.18, 15:34
Volli teab, millest Volli räägib. Neid näiteid võib igapäevastest kommentaaridest võtta. Jumal on sind unarusse jätnud. #vaimuvaesus

-9  +16
Peeter
 1

16.02.18, 15:37
Aru ma ei saa inimesed, mis teil viga on? Kui midagi või kedagi ei usu, siis miks sellest vaja nii suur lärm teha? Kas tõesti on eluraasukene nii kurb, et kõrvad peavad ka sitavett jooksma?

-6  +17
Just sayin\'
16.02.18, 15:43
Ma ei tea usuelust muhvigi aga leebes keeles on üsna debiilne hakata mingit elustiili, usku või mida iganes maha tegema lihtsalt seepärast, et see ei tundu vastuvõetav omades ise null teadmisi valdkonna kohta.

-2  +16
kristlane

16.02.18, 15:54
Mulle meenub aga see, kuidas üks minu töökaaslane mind kunagi ei sallinud, kuna olin kristlane. Läks päris tükk aega enne, kui julguse kokku võtsin ja rääkisin temaga. Tuli välja, et ta oli minu peale kade. Tema elus oli tol hetkel palju raskuseid ja ta tundis end täiesti lootusetult. Kui ma pärisin talt, et miks ta minuga rääkima ei tulnud, siis selgus, et ta oli minu peale vihane, kuna minu elu tundus niivõrd palju lillelisem ja positiivsem. Ta ei saanud üldse aru, et kuidas ühe elu on kui maapealne paradiis, teisel kui solgiämber. See olukord õpetaski mind sellega, et inimesed, kes tihti kristlust taga kiusavad, need on hoopis ise kitsikuses ja elavad end esimese ettejuhtuva asja peal välja. Sama on ka lootusega, nad tunnevad, et neid on unarusse jäätud ja seda on ju kõige parem Kristuse peal välja elada. See on vastus, miks siia on kokku kogunenud niipalju katkiseid südameid, kes end kuskil välja valada üritavad. Kahjuks ei ole see aga õige koht, sest see ei tee asja paremaks vaid ainult hullemaks. Küsige abi, kui teil seda vaja ja ärge olge nii kurjad. Avatud meele ja südamega saab asjadele palju kiiremini lahenduse.

-14  +18
irrw
 6

16.02.18, 16:10
No sini saab ikka südamest naerda :D :D

-14  +14
IRW
16.02.18, 16:23
nüüd tead, mida teised tundsid, kui sind nägid :D :D

-9  +14
Anu
16.02.18, 16:35
Naera, naera sini. Vaatame, kui palju sa mõnekümne aasta pärast naerad, kui Jumala palge ees seisad ja oma tegude ja sõnade pärast selgusi andma pead.

-11  +13
Anule
16.02.18, 16:40
Kus sa seda jumalat näed?

-13  +9
Anu
16.02.18, 16:44
Ega pime ja rumal tropp ei näe enda ees olevaid esemeidki, mis siin millestki sügavamast veel juttu teha.

-10  +13
Tõsi, Anu, tõsi....
16.02.18, 17:20
....räägid, nagu vagale ja õndsale kohane.

-13  +7
to...
16.02.18, 17:21
Sa arvad, et kui kristlane, et siis sinusugusele molule vastu hambaid ei tohi anda või? Hahh! Ära aja naerma. Saad ja veel kuidas

-4  +12
anonüümne
 2

16.02.18, 17:02
PIGEM SAAB SIIN HERNEKS NAERDA, KUI RUMALAD NEED NN. ATEISTID ON...KUI MINGEID ASJALIKKE ARGUMENTE TUUA POLE, SIIS VÕIB ÖELDA MIDA TAHES

-10  +13
aga
16.02.18, 20:24
Ehk defineerid ära, mis on sinu jaoks sõnad "ateist", "rumal", "argument". Paistab, et sul on nendest sõnadest mingi oma arusaam.

-11  +9
anonüümne
16.02.18, 21:11
Vaata peeglisse, see on kiireim definitsioon.

-1  +11
Hahaa
 2

16.02.18, 17:12
Vau, mis lahe, sektid nii äratuntavad :D

-13  +9
to Hahaa
16.02.18, 17:20
Ma räägiks, depresiivsust sinu näoga on raske mujalt leida :D

-3  +12
tsaka tsaka
16.02.18, 17:24
irw on ju vana teada tuntud tegelane kohalikus leheelus

-0  +15
kindlameelne kommunist
 1

17.02.18, 07:20
Kus siin on papid vast alles vahtu ning leili läinud ning hakanud rahvale oma lolli usumõla ajama. No ei hakka ükski sunnik nende jumalameeste nõmeda propaganda peale rohkem seda jumalat uskuma, pigem saavutati nende uskupooldavate kmmentaaridega vastupidine tulemus. Need, kes ennen vähekegi seda ookustpookust uskusid, ke nemad ei usu enam mingi jumala olemasolusse.

-8  +16
kommule
17.02.18, 11:07
Kas kommu arvab, et kellelegi inimesele on jõle tähtis, et üks russ usku pööraks? Naljahammas. Istu oma pointless elus edasi ja vanguta pead. Kunagi näed et neil "usuhulludel" on õigus olnud. Ja ma ei saa aru, mida sa ootad, et kirikus käivad mingid pühakud? Ma usun, et seal on isegi suuremaid matse kui sina. Seda võin raske uskuda olla. Aga see, et sa kogu selle joru ära lugesid, näitab juba sinu elu põhimõtteid. Väga kindlameeelne inimene ärkab puhkepäeval seitsmest ja jookseb anonüümsesse kommentaari. Seda teeb ju vaid tõelise elurütmiga inimene, kel on kohe kindlasti kõik korras.

-11  +10
OLEW AIT EKRE usust
 1

17.02.18, 11:17
Usun ainult EW taastamisse, vähemalt sellega alustamisse.

-9  +10
anonüümne
17.02.18, 11:49
Sulle pannakse varsti päha ka selle lolli möla eest, mida lugejad taluma peavad

-7  +8
inimkonnale

17.02.18, 11:20
Kirik on Jumala tempel.Mõned rahvad nimetavad seda raviasutuseks. Meie vanemad ja vanavanemad teadsid, et lapse ristimisega anti ta Jumala kaitse alla. Iga inimene kannab piltlikult öeldes ise oma risti. Enda võitlused kurjuse jõuga tuleb meil kõigil endil ära võidelda. Elu koosneb nagu nähtamatute pärlite kogumisest. Kui karp kunagi täis saab, siis satudki vaimus Jumala palge ette. Saad omale anded teiste ravimiseks jne. Kogu usk. Meil tehakse usuvastast propagandat selleks , et riiki lõhestada ja sellega nõrgestada. Sellega saavutab kurjuse jõud oma ülesande täitmise. Pole tähtis, mis usulahku te kuulute- Jumal on üks ja see sama

-10  +10
 3

17.02.18, 12:35
Usujüngrid millegi pärast täiesti pöördesse läinud. See on ju igaühe enda otsustada kas olla usklik või mitte. No kui ikka pole äratundmist et pean kellegi millegi poole seal kusagil kummardama hakkama siis pole miskit parata. Mul ilma usutagi elu nagu lill.Rohkem sallivust oleks tore

-10  +11
Ate Ist
17.02.18, 12:55
Papid on paanikas, rahvas keerab sellisele kirikule selja kes homoabielusid ja muslimeid soosib. Praegune kirik on justkui lödipükside partei.

-9  +7
rumalukestele
17.02.18, 13:17
Homoabielude tunnistamine ei olegi kiriklik, kui sa Piiblit loed. Seega ei keera rahvas mitte kirikule selja vaid valeõpetusele. Hari end enne kui lõugu laksutama tuled. :P

-5  +9
Kuu
17.02.18, 13:20
Päikse mure on see, et ta elabki hetkeses õnnes. Kas sa arvad, et sinu ellu mingeid komistuskive ei tule? Vaatame, kui kiiresti sa siis hädaldama hakkad.

-7  +8
tähetark

17.02.18, 13:14
Naljakas, et mõni nii kõva ateist on esimene kes jookseb uue nädala horoskoobi lettidele. Kas pole mitte hale??

-3  +9
Päiksele
 1

17.02.18, 13:28
Su jutt kõlab väheusutavalt. Räägi miks peaks üks ÕNNELIK inimene tulema siia sellest kirjutama. Asi on vast õnnest vääga kaugel :D

-2  +9
mina sinu s6ber
17.02.18, 13:37
nagu kokkuvõtlikult vaadata siis enamiku siinsse jutu moodustab usuvastaste oma + mõni
usuhull. see on ju selge näitaja et nendel vastastel on midagi ehedat elust puudu või kuda.

-2  +11
anonüümne
 1

17.02.18, 15:53
Päike ongi isik, kes on jõudnud Rahusse. Selliseid päikeselisi kommentaatoreid on terve maailm täis, ainult nendest tõelistest päikestest on suur puudus käes. Nutame halva tervise, ilma jne pärast. Päike ongi Jumala poeg...Need väikesed päikesed tulevad issi m.nnikotist.

-6  +1
anonüümne
17.02.18, 16:10
selliseid wannabesid on terve maa täis, aga tõsiasi on see et päike paistab neile vaid sinna kõige pimedamatesse aukudesse. mingist rahust ei tasu rääkidaga.

-2  +8
rahust
 1

17.02.18, 16:20
RAHU on Kuu tagakülg, vaimse maailma asupaik. Seda on meid programmeeritud külastatama juba elu ajal, kuid jõuame jõuame sinna alles pärast maist surma... Kogu asja mõte ongi see, et varjatud teadmised saaks inimene juba oma eluajal ja aitaks nende teadmistega meid kõiki. Muinasjuttudes on selleks kuningapoeg, keda isa, vana kuningas, saatis eluvee järele... Elu areneb mustritena..Kõik kordub vähemal või suuremal määral...

-6  +0
Rahva rahu
17.02.18, 16:49
Miks mitte Volli nime alt seekord?

-2  +8
anna aru
 2

17.02.18, 18:29
See, kui mõni siin arvab, et Jumalast räägivad vaid vanad papid, näitab ju selgelt nende inimeste harimatust. Alati on need kõige rumalamad ka kõige häälekamad ning on esimesed sõna võtma, enesel pole õrna aimu ka kuidas need asjad seal käivad. Teate, tehke proovi ja uudistage, ma võin garanteerida, et kohtute väga toredate inimestega, kes on täpselt samasugused nagu kõik. Ei käi keegi kirikus lihtsalt mingit muinasjuttu lugemas ega ka heast tundest seda omaks võtmas. Asi on sügavam aga ennasttäis arututel jookseb see juu niikuinii teisest kõrvast välja. Ehk see evolutsioon annab ka teile selgitust, et mõnel ka ahviaju jäänud

-8  +7
pärdik
18.02.18, 17:08
Pappidel ongi ahviaju.

-6  +6
ahvi
18.02.18, 20:06
Eriti nendel, kes arvavad et kirikus käivad vanad inimesed bingot mängimas ja et Jumal istub ja vaatab pilve pealt

-0  +6
paraku
 5

18.02.18, 22:11
Kommentaarium on läinud kõrvale autori käsitlusest, aga see ongi enamuse jaoks väga võõras värk.
Juttu on rohkem vist jumalast. Niipalju kui inimesi, on vast ka arusaamu ning ettekujutusi temast. Hindudel omad definitsioonid (seal on ka määratlus, mitme omaduse puhul saab rääkida isikust kui jumalast), kristlastel oma ebamäärane ettekujutus (nende juutidel laenatud Jahve oli kaananlaste Marduki üks võsudest). Paljudel rahvastel läbi aegade on jumalaid olnud hulgi, vähestel on olnud soolojumal. Läbi aegade on jumalaks kuulutatud valitsejad - nii näiteks ka paljud Rooma riigi keisrid pärast nende surma. Nende pojad siis ka jumalapoegadeks. kirikus neist asjadest suurt ei räägita.
Kas Jumal on või ei ole, sõltub ikka sellest, mida saab tema all mõelda. Näiteks - kas art76..jt86 on olemas? Oleneb, mida me selle all mõtleme.

-5  +0

19.02.18, 11:04
Aga on ainult üks JUMAL, kes on surnuist üles tõusnud! Hari end!!

-2  +6
paraku
19.02.18, 13:24
"19.02.18, 11:04
Aga on ainult üks JUMAL, kes on surnuist üles tõusnud! Hari end!!"

No kui purjus peab inimene olema, et sellist jama kirjutada?

-5  +2
päraku
19.02.18, 13:32
Purjus on ju vähe etem olla, kui idioot. Lähed magad pea selgeks ja ongi korras aga debiilsust nii kergesti ei ravi.

-1  +5
teodor
19.02.18, 13:48
paraku raagi meile veel kui rahul yks inimene on kelle elus on jumal puudu. hea peegel oled. eriti usutav, sest kaid siin juba eitea mitmendat paeva oma muresid valja elamas

-0  +4
to 13:24
19.02.18, 13:57
Pärak peaks ainult siis rääkima, kui ta on hernesupist täis pruugitud ja kohe mitte ei suuda kinni hoida. Samas see jutukvaliteet, mis sealt siis välja tuleb on juba omaette ooper.

-0  +4
paraku
 1

18.02.18, 22:27
Hindudel ja egiptlaste oli jumal kolmene isik. Kristlased võtsid pärast mõningasi vaidlusi üle egiptlaste mudeli isa-poeg-pühavaim.

-6  +2
teodor
19.02.18, 13:49
kas sinu vanemad onaneerisid su nii targaks voi saab seda turumemmedelt

-0  +3
Affa Nassi

19.02.18, 07:22
Aga minu jumal on raha ja minu pühakojaks on pank või siis koht kus hoian oma raha.

-6  +7
Eiki
 1

19.02.18, 14:07
Vaadake "paraku" kommentaare. On ju ilmselge, et tegu on ühe kontorimooriga, kes oma tööaega kuritarvitab. Kõik kommentaarid on tehtud tööpäevadel ja töösisesel kellaajal. Kust selliseid libakeelseid töötajaid leida võib kah? Tuleb silmad lahti hoida ja omanikel lasta natukene töötajate arvutis ajalugu puurida. Mind ajab närvi see, et ükstaspuha kuhu ma sisse astun, on alati mingisugune tegelane kuskil arvuti taga ja kui on vaja nõu anda, siis ta ei oska. Aga pane tööajal kuskil foorumis klõbistama.

-0  +5
juhataja
19.02.18, 15:20
Tavaliselt on sellised tädid lisaks arvutis klõbistamisele osavad ka veel seximises, oi, oi, kui osavad. Ning suuresti seepärast neid tööl hoitaksegi, seal pole siis muud kui käsi masinasse ja tšuhkat, tšuhkat.

-2  +3
paraku
 2

19.02.18, 15:42
Eiki, teodor, juhataja,to13:24, pä..ku, ja mis nimede all te veel esinete - kas kirik on teile selle rõõmsameelsuse andnud? Milleks te oma aega seal kirikus käimisele ja piibli lugemisele raiskate, kui see teid nii õnnetuks teeb. Või käsib seda olla sellisena teie "jumal"? Te ise ka ei taipa, mis pildi te ristiusklikust inimestele maalite. Või ongi see teie eesmärk ja püha kohus.

-5  +0
päraku
19.02.18, 15:57
Õige inimene rääkima, kes kasutab oma tööaega Meie Maa kommentaariumis halamisele. Mis mõttega sind üldse tööl hoitakse tekib küsimus. Raiskad ju omaniku raha. Ja kui see usujutt sind niiväga ei tõmbaks, siis sa ei ärpleks ka siin praegu. Sa maamats pole ikka aru saanud, et ole usklik või mitte, inimene on endiselt samasugune. Ainuke erinevus on see, et usklikel on lootust, sul pole mitte midagi peale sinu igava töö ja mõttetu lora, mis suust välja hälbid.

-0  +4
to paraku
19.02.18, 16:03
kas sa arvad, et kui sinusugusele ajupuudulikkusele vastu hakatakse, et siis kõik peavad kohe kirikus käima? ära pea end mingiks jumalaks.

-0  +3
Eiki

19.02.18, 16:27
Ja ongi tööpäev läbi saanud ja kohe ka vaikus. 16.00 pandi putka kinni. Enne seda tegi ta kümmekond minutit tööd kah igaks juhuks.

-0  +3
paraku
 1

19.02.18, 16:30
päraku
19.02.18, 15:57
to paraku
19.02.18, 16:03

Kui te pole usklikud, kirikuskäijad - miks te siis nii haiglaslikult siin närveldate? See teema ei peaks ju teid üldse puudutama. Kellele ta valetada tahate peale iseenda.
Mul ei ole vaja üldse tööl käia ega mingi "omanikuga" (isegi mitte kassiga) oma ajakasutust kooskõlastada.
Ps. -kui te piiblit natukenegi tunnete, siis seal on koht, kus öeldakse, et kõik inimesed on jumalad. Kõik on ju lõpuks tõlgendamise küsimus. Aga kui teadmisi pole, siis pole ka sõimamisest suurt abi. Või mis lootus sul siis on - kas saad kirikust mingit nänni siin sõimlemise eest? Sa ei tea minu usust õrna udugi, aga arvad oma valeusu taevalikuks.

-5  +1
päraku
19.02.18, 17:03
"paraku" sa oled ikka nii loll kui vähegi olla saab. Sina tuled kristlastele ütlema, et nemad usuvad mingit totaalset jama, sealhulgas ei ole sul endal mitte mingit tarka sõnumit siin jagada (vaata oma esimesi kommentaare). Sinu lollus on lihtsalt niivõrd hale, et seda mitte kommenteerida ka kolmandate inimeste poolt. Mis lolli juttu sa nüüd räägid, et Piibel määrab kõiki jumalateks? Tekib tõesti tunne, et kas on mingid mõnuained mängus? Sinu teooria vastab tüüpilisele usuvastasele, kelle eesmärk on Piibliga võimalikult kiiresti 1-0 teha. See, kuidas ja milliseid mehhanisme kasutatakse ei ole sinu jaoks oluline. Sinu teooria läheb täiesti mööda Piibli omaga ja näitab, et sa pole seda raamatut isegi mitte käes hoidnud. No tõesti oleks veidike debiilne minna näiteks moslemite juurde ja hakata neid terroristideks sõimama, kui ise ei teagi, et moslemitel on nagu ka kristlastel rahuõpetus ja, et need nõndanimetatud terroristid on tegelikult USA poolt välja saadetud eriagendid. Maailma on lihtne petta. Võta suur rist kaenlasse ja mine mässlema, kas see teeb sinust automaatselt kristlase? Aga sinusuguseid on kahjuks liiga palju. Neid, kes kõike meediast ja internetist oma tarkuste pähe võtavad, ise on lollid kui lauajalad ja ei oska ühtegi kirjandust analüüsida. "paraku" on täpselt samasugune nagu ühiskond ta voolinud on. Mine ja loe nüüd veel mingit ajupesukirjandust ja siis tule võta uusi seisukohti. Ja koomiline on see, et arvad, et Piiblist saab ajupesu. No tõesti vaata peeglisse.

-0  +6
Eiki

19.02.18, 17:09
Ahsoo, töötu ka veel ja puha. Taga targemaks, pusle hakkab kokku minema. Või on neid miljoneid nii palju taskus, et töölkäimise vajadus puudub ??

-0  +5
paraku
 2

19.02.18, 17:54
päraku
19.02.18, 17:03
Loe piiblit ja sa leiad selle koha. Seda pole seal ära kustutatud. Sinu ülejäänud vaht näitab, et ega sa suurt midagi lugenud pole. Loll saab peksa kirikuski - on ju nii? Ja mis tal üle jääb - sõimata kõiki teisi lollideks kes midagi teistmoodi teavad kui tema.
Mis aga piiblisse puutub, siis ongi see raamat loodud ajupesuvahendiks, arva sina mida tahad. Ja oota pääsemist - ei millest, kellest või kuhu...(Nikaias ju nii lubati)

Eiki
19.02.18, 17:09

Peeglke, peeglike seina peal - kes on kõige...
Mõistata edasi. Ega sul targamat ju teha pole.

-7  +0
päraku
19.02.18, 18:17
Küll su elu on nukker. Kurdad siin, et teistel pole midagi paremat teha ja ise üritad (rõhk sõnal üritad) siin igale ühele ära panna. Mina ei kujuta ette, mis piiblit sina lugenud oled ja samas sinu puhul ei või teada, mil moel sa saadud infot töötled. Jutu järgi oled kõva kirjanik, kes ei pea tööd tegemagi, raha voolab niisama sisse, olgugi, et endiselt ei ole sa toonud ühtegi arvesse võetavat artiklit. Mida pooletoobiselt ikka oodata. Kulla inimene, sul on tõsine häda kuskil. Normaalne inimene ei hakka mingit mõttetut mula siin ajama. Ma näitasin sinu teksti ka oma vennale ja ta naeris nii, et vähe pole.
Loll saab kirikus peksa? Tõsi- aga debiilik ei julge kirikusse tullagi, ta istub kodus loeb enda ette kujutatud "piiblit" ja siis hakkab kuskli delfis sõna jagama. See loll sinu kohta ei ole sõimusõna, see on reaalsus nagu ka see, et hull peaks hullaris olema. Võib-olla sa oled harjunud, et sinu maailmas käsitletakse sind leebemalt aga on ka inimesi, kes julgevad asju otse näkku öelda. Kui sulle seda enne ei ole tehtud, siis on sinu lähedal olevad inimesed ikka väga leebed.
Seda ajupesu oled sa siin jahvatanud juba algusest saati? Endisel, ei ühtegi argumenti. No usu siis seda. Aga ma ei saa ikkagi aru, miks on sul vaja sest siin halada. Järelikult oled ebakindel ja kahtlev ning otsid tuge. Mis su elus küll nii hukka on läinud?

-1  +6
Eiki
19.02.18, 18:23
"Loll saab peksa kirikuski - on ju nii? Ja mis tal üle jääb - sõimata kõiki teisi lollideks kes midagi teistmoodi teavad kui tema."

Hmmm... Loe korra uuesti, mida kirjutasid ja mõtle kas pole mitte irooniline. Kaks varianti, kas solvasid just iseennast lollakaks või sõimad kristlasi lollideks ja siis tuled ette heitma, et keegi on sind lolliks sõimanud. (Krahman psühholoogiaõpiku nüüd, tundub tuttav peatükk olevat)

Peeglke, peeglike seina peal - kes on kõige lollim siin ilma peal?
Isegi peegel teadis, et sina oled.

Lao nüüd veel mingi lasteaialaste solvang/mõistatus mulle ette, üsna põnev on sind klobida. Kas see mõistata, mõistata tuli ka sinu "piiblist"?

-0  +5
Tantsu Taavi

19.02.18, 18:27
juhiks korra tähelepanu paraku 16.02.18, 14:16 lisatud kommentaarile, kust võib tsiteerida: Ei hakka su peale rohkem aega raiskama. tahaks nüüd teada, et kas tema usuteemalised argumendid on ka sama vettpidavad nagu see lubadus, mis ta andis. ära pelga- ütle lihtsalt et sul on igav ja vajad jututeemat.

-0  +3
Kristlane

19.02.18, 22:14
Vaadake Kuuuurija saate teist poolt ja olgu see tõestuseks, et Jumal on olemas.

-0  +4
paraku
 6

20.02.18, 07:53
päraku
19.02.18, 18:17
Küll su elu on nukker. Kurdad siin, et teistel pole midagi paremat teha ja ise üritad (rõhk sõnal üritad) siin igale ühele ära panna
jne.
Mis aineid manustad, et nii head fantaasiad sul on. Erinevalt sinust ei tegele ma teistele ärapanemisega, vaid väidetele, seisukohtadele, arvamustele jne. vastulausete esitamisele, mis minu teadmisete kohaselt ekslikud. Oska sellel asjal vahet teha.

Eiki
19.02.18, 18:23
Kust sa tead, Eiki, et pidasin silmas peeglikese loos sõna "loll" - see on sinu vaimusilma peegeldus. Mina mõtlesin tegelikult teist sõna, aga hea oli näha sinu sisu.

Tantsu Taavi
19.02.18, 18:27

Kas oled vahepeal soovahetuse teinud? Ei tea, et oleks mingile Taavilga varemalt suhelnud ja talle sarnast sõnumit suunanud.

-5  +0
juuksur
20.02.18, 10:08
Kes see depressiivne inimene on, kes kõik kommenteerijad paika paneb? Kas kuidagi poleks võimalik teada saada, kellega tegu?

-0  +5
meikija
20.02.18, 10:13
Miks depressiivne? Minu arust väga mõistlik ja ka täpne. Eks nendele tainapeadele tulebki koht kätte näidata.

-6  +0
to paraku
20.02.18, 10:25
Väidete ja vastulausete edastamisega? HaHaHaHaHaHa!!!!! Mida huumorit. Sinu mitte üheski kommentaaris ei ole ühtegi fakti või selgitust selle kohta, miks keegi üldse peaks su jama uskuma. Sa tuled ütlema, et Piibel on jama kui sa ise ajad nii absurdset teksti suust välja, et ajab iiveldama. Ma ju väga selgelt näen, et sinu elus on suured valud, miks muidu peaks üks inimene juba neljandat päeva siin oma muredele rahu otsimas käima. Kellele sa usku tõestada üritad? Ainult endale ju. Huvitav, et sa sest aru ei saa. Kui sa juba seda ei mõika, mis sust siis veel oodata. Mine nüüd oma töö juurde tagasi ja ära raiska väärtuslikku aega lolluste lahmimiseks. Ehk on sust ikka natukene kasu ka kellelgi.

-0  +6
Kaidi
20.02.18, 10:31
Miks on usuhull halvem olla kui usuvastase hull?

-0  +6
päraku
20.02.18, 11:04
Kas kasutaja "paraku" on mingi kadunud õppejõud kusagil? Nii tarka juttu suudab ikka inimene ajada. Vaadake millise geeniusega tegu on, vastab lausa igale ühele, kes talle midagi öelnud on. Huvitav, et ta kõigile vastata pole suutnud. Siin eespool on kohti küll, kuhu saaks vastata. Ja veel millised vastused? Müstika! Tark usuprofessor, kes miski pärast on töötu tembeldab siin osasid soovahetuse läbinuks. Kui palju Meie Maa sulle ka tasu maksab nende "väitluste" eest. Saad ju oma tööga väga hästi hakkama, sest juba mõni uskmatu on tänu sinu jaburusele usku pöörama hakanud. Inimesed lihtsalt ei taha sinuga ühte patta kuuluda. Kui aga väitlemise juurde tagasi tulla, siis ei saa ma endiselt aru, et kuskohas need vastulaused on. Sul ei ole ühtegi tõeks pandavat argumenti võtta, millega sa saaksid midagi vastu öelda. Ainus, mida sa teha saad on öelda: Jumalat pole olemas. Aga ole sa üllatunud, sellist asja saab suust välja ajada ka inimene, kel pole aimugi millest või kellest jutt on. Ole nüüd veidikenegi tark peale seda koomilist jora ja tõmba oma otsad kokku nagu sa alguses lubasid. Sul võiks juba piinlik olla selle jama pärast, mis sa siin kokku oled vorpinud. Kui sa uhkust tunned, siis pane oma nimi ka siia alla.

-0  +4
grimmeerija
20.02.18, 11:25
Ja kes sinu arust tainapead on lgp meikija. Kas inimesed, kel on õigus antud uskuda Loojasse või kas need on geeniused, kes Piibist midagi ei tea ja kukuvad teisi seeläbi arvustama. Kaotuse valud on siin mängus, kuskil peab ju poksikott olema.

-0  +3
100 saigi täis!

20.02.18, 08:56
Sõbrad, kommenteerijad, ega teie hoog ometigi raugenud ole? Põrutame vabariigi sajanda sünnipäeva künnisel ikka korralikult 100 kommentaari täis. Elagu EESTI VABARIIK ja tublid kommenteerijad!

-5  +7
Kalevipoeg = Jeesus

20.02.18, 09:32
Piiblis esitatud faktidega on sama kui Kalevipojas esitatud faktidega.
Kalevipoja olemasolu on tõendatud, kuna on olemas Kalevipoja säng Saadjärve ääres, Kalevipoja ema Linda kivi Ülemiste järve ääres. Ja selliseid fakte on Kalevipoja eeposes palju, mis tõendavad Kalevipoja olemasolu.
Sama ilus eepos on kirjandusteosena ka Piibel. Nii tulebki mõlemaid kirjanduslikke kangelasi, Kalevipoeg ja Jeesus võtta.
Las neid usuvad need, kellele on see meeldib. Kahjuks on Jeesuse legendi kasutatud ära oma madalate kirgede varjamiseks, rahvaste anastamiseks , pederastiaks jne....

-5  +1
to meikija
 3

20.02.18, 10:27
Kirjuta ikka "paraku" nime alt, kui end kiita tahad.

-0  +4
meikija
20.02.18, 10:39
kuule sina, to meikija, kellele vanemad pole nimegi andnud. Ma alles täna tegin tulin siia MM lehele üle kahe nädala ja pole seni muud kommentaari siin kirjutanud. Sul on ikka üsna räige valu sees vist. Rahune nüüd maha ja hakka ise muud tegema. Mine kasvõi suusatama kui sul muud targemat teha pole.

-7  +0
meikijale
20.02.18, 10:44
Huvitav, et sinu sektid on nii ära tuntavad. Kasvõi see koht, kus väidad end mitte osalevat kommentaarides. Kas kõik on ikka korras või said suusatades ajukahjustuse? Sa oled sarinaator muud ei midagi.

-0  +6
päraku
20.02.18, 11:11
"Ma alles täna tegin tulin siia MM lehele"
Annan kohe sõna tulin SSSiberist Lukoili firmast, tulin Siberist, teen välja praegu. Rahatasku on suur. Vargil ei käi- kioskis ei käi- rahatasku on suur jah ja kohe teen välja!
Miskipärast meenusid see kohe. Tore, et Saaremaal ka oma Siberimees on, kelle üle nalja visata. Nagu aru saame, siis ta ka ise ei tea, kus ta viimased kaks nädalat oli.

-0  +5
Codename 123

20.02.18, 12:02
Paraku lõpetas eile enne kuute ja alustas täna enne kaheksat. Ma teen sellest omad järeldused. Tuleb vaadata töökohti, kus on tööajad kaheksast kuueni, siis saame teada, millisele töökohale nii rumalad inimesed kandideerivad. Paraku võiks ju ka kirikusse tulla pühapäeval ja oma seisukohad valjusti välja öelda. Miks sa teed seda siin tundmatuks jäädes? Kas julgust on vajaka?

-0  +5
kabinet 123
 1

20.02.18, 13:09
"Paraku võiks ju ka kirikusse tulla pühapäeval ja oma seisukohad valjusti välja öelda"

On sul seal ülal korrusel ikka kõik korras? Ma ei tea ühtki pastorit ega parteifüürerit, kes laseks oma kotta kedagi vastalist propagandat tegema. Oled sa näiteks Eesti Kirikust lugenud mõnda artiklit, kus räägitakse, et Jeesus on väljamõeldis?

-4  +0
päraku
20.02.18, 13:14
"Oled sa näiteks Eesti Kirikust lugenud mõnda artiklit, kus räägitakse, et Jeesus on väljamõeldis?"
Miks sa arvad, et usuisad midagi nii rumalat üldse kirjutada tahaksid.
Nüüd peegeldasid sa jälle oma rumalust. Kirik on palvekoda mitte mingisugune pühakute muuseum. Seal käiaksegi oma hingeelu ravimas ja tihtipeale leiavad aset ka jutlused, kus inimesed on oma usu kaotanud. Sa panid taaskord pange!! Kas sa ükskord mõistad oma viga? Ma ei saa aru, kuidas üks inimene nii rumalaks end on "guugeldanud".

-0  +3
kabinet 123
 2

20.02.18, 14:01
Tule võta nüüd ilusasti rohud sisse ja ära enam sellist jampsi aja.

-3  +1
päraku
20.02.18, 14:19
Kas veel kangemad kui sulle anti? On üldse kangemaid olemas? Hoia oma suu nüüd kinni nagu sa juba mitu päeva tagasi lubasid. Teed maailmale ja tervele Eesti ühiskonnale suure teene.

-1  +3
Volli
20.02.18, 14:34
Kas 14:01 pole mitte Junnar, kes alati kõikidele oma vastastele rohte soovitab. Tundub, et seltsimees JunnarGunnar on ka veel lisaks kõigele muule jamale ateist ja saab oma tööga väga halvasti hakkama.

-2  +4
kabinet 123
 1

20.02.18, 14:31
Kellest sa räägid? Mida ma ja kellele ma mitu päeva tagasi lubasin? Mis kägu sa ajad. Sa ei saa ikka enam millestki aru.
Teene on see, kui sa ikka rohud sisse võtad ja ükskord maha rahuned.

-3  +2
päraku
20.02.18, 14:41
Nojah, eks seda aega oligi juba oodata. Sa ei saa enam ise ka aru, kes sa oled või mida sa teed. Rääkimata sellest, mis lora sa suust välja ajad. Varem uskusid sa vähemalt iseenda juttugi (ainsana). Kas anonüümne halamine annab teatud rahulduse sulle? Kurb uudis- see ei ole koht enese leidmiseks. Ütleme siis ühekorra veel, pane suu kinni ja istu vait, siis tundud tsipakene targem. Töö või hobi leidmine ei teeks samuti paha.

-1  +4
anna aru

20.02.18, 14:53
USKUMATU! Inimene on varsti nädal aega anonüümselt MM's sõna võtnud ja ta väidab, et ei vaja Jumalat oma ellu. Kui kurb ja sisutu võib ühe inimese elu olla. Jumal tervendab murtuid südameid. Kui sa ei tunnista seda nüüd ja praegu, siis teed seda kunagi hiljem. Jäta need sõnad meelde.

-1  +3
PUNKT
 1

20.02.18, 16:58
Lõpuks ometi vaikus. Kes järgmisena sõna võtab on kibestunud tolbakas.

-1  +4
paraku
20.02.18, 17:56
Mina võtan selle enda peale. Lõpuks ometi võtsin ma aega ja mõistsin, et minu arrogantsus ei ole vilja kandnud. Ma olen siin maailmas täiesti üksinda ja ilma vaimse toeta on raske hakkama saada. Vabandan kõigi ees, kellega siin väitlesin ja keda solvasin, sest igaüks meist on ekslik. Samamoodi on ka igaühel õigus andestusele. Ju see siinne arutelu oli ka õppetund minule, mul on hea meel, et see toimus. Rahu olgu ja jäägu teie kõikidega!

-3  +0
arstitädi
 2

20.02.18, 20:07
paraku
20.02.18, 17:56

Selle kommentaari kirjutajale - Kas said lõpuks suurest kõhuvalust lahti. Aga hoia teistest eemale - sind saatev hais on kole.

-3  +1
kommionu
20.02.18, 21:27
Oh sa vaene napastunud inimhing. Sul pole isegi lootust. Jookse paele järele.

-0  +1
arstitädi
21.02.18, 00:55
kommionu
20.02.18, 21:27

Aga mina soovitan seda eriti tugevat Xanaxit. Mulle ta väga hästi mõjus ja võin siiralt seda ka soovitada.

-0  +0

03.07.18, 01:42
Tere, minu nimi on Sweeney Carol. Tahan tänada piiskop Elijah laenufirmat, et ta aitas mind oma laenuressursse summas 80 000 USA dollarit pärast seda, kui see oli nii kaua röövitud, kui olete huvitatud laenust, võtke temaga ühendust, et saaksite ka teie laenu aidata mitte võtta kaua 24 tundi aega mu laen oli minu kontol Kõigil, kes vajavad kiiret ja usaldusväärset laenu peaks temaga ühendust võtma nüüd ta on Jumal saatis ja hea inimene oma e-posti aadress: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com Mul on hea meel kirjutada siin siin, sest seal on palju petuskeemeid, kui sa tõesti vajavad abi, ilma et oleksid petnud, sest olin pettunud, on see õige laenufirma, kellega ühendust võtta: E-post: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com või whatsapp: +2349035555247

Sweeney Carol

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Tiiu Aro: Edward Laane tunnustamiseks on teisi võimalusi (21)
Koroonakriis sünnitas mõtte seeni kasvatama hakata (6)
Autod ummistavad Ruhnu sadama kai  (1)
1. juunist on Saaremaal Kaarma, Kärla ja Lümanda kogukond (5)
Vandaalid laamendasid võistluspaigas ja virutasid jooksu lipu
Leisi Noored soovib Melsase majas avada noortekeskuse
Olerex paigaldab Kuressaare tankla katusele päikesepaneelid  (4)
Nädala loetavuse top 5
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (4)
Hannes Sepp: näeme vaeva, et sügisel jätkata (51)
Kurb kuulda ja lugeda (24)
Saun läks ehitusveast põlema (10)
Vallavanem sai täpid viimasel hetkel kokku (17)
Kommentaarid
1. juunist on Saaremaal Kaarma, Kärla ja Lümanda kogukond (5)
Koroonakriis sünnitas mõtte seeni kasvatama hakata (6)
Kurb kuulda ja lugeda (24)
Olerex paigaldab Kuressaare tankla katusele päikesepaneelid  (4)
Vallavanem Mikk Tuisk – põhimõtetega mees  (28)
Tiiu Aro: Edward Laane tunnustamiseks on teisi võimalusi (21)
Reformierakond kesklinna liikluseks sulgemise eelnõu tagasi ei võta (64)
Autoga merre sõitnud kalurit ei õnnestunud päästa (4)
Sõrves päästeti võrku kinni jäänud hüljes (3)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (198)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud