[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 20. oktoober 2017  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
oktoober 2017
järgmine kuu
E T K N R L P
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Kommentaarid

Vali minu (termodünaamiline) ahnus!
15.09.2017. Autor: Tiit Tilk, täiskasvanute arvutiõpetaja, valimisliidu Sörvemaa kandidaat
Valimisloosung „Tugev Saaremaa” on väga õnnestunud, kuna tugev on see, kellel on jõudu. Mis tähendab tõdemus „kellel jõud, sellel võim!”? Kellelgi on väga vaja võimu juurde saada või jääda, aga miks?
Sorteeritud esimestena:vanemad   uuemad   parimad
Kuidas ma
 1

15.09.17, 10:52
seda teen? Olen kahe käega poolt, et maaelu peab juhtima haritud, kaine mõtlemise ja talupojatarkusega hooliv ja otsustada-vastutada julgev inimene. parteide esikümnetest selliseid ei leia!

-4  +5
OLEW AIT EKRE elab maal
15.09.17, 12:41
No ei julge ennast kohe pakkuda, aga 3..4 lehma ja 60...70 lamba pidaja peaks ikka natuke maaelust nokkima.
Olev Ait
EKRE
nr388

-4  +7
Loobud eelarvamustest ja teedki

15.09.17, 11:31
Selliseid ikka on, aga eelarvamused takistavad sul neid nägemast. Haritud, kaine mõtlemise ja talupojatarkusega hooliv ja otsustada-vastutada julgev inimene muutub ju sinusuguste silmis kohe kasuahneks kurjategijaks, kui juhtub kandideerima sulle ebasümpaatse erakonna nimekirjas.

-4  +7
saare naine

15.09.17, 11:53
Selle kirjatüki peale saab öelda ainult jah ja aamen! Tubli!

-4  +9
OLEW AIT EKRE elab maal ja ei mõista väljamaa löhv

15.09.17, 13:36
Linn saab kõik maalt, isegi inimesed. Järjekordne pomm Lääne-Euroopas Tvs näidu all. Millal saab meie noortele selgeks, et te ei pea tingimata sinna nn.Euroopasse, sest Eesti polevat Euroopa, pommi otsa ronima, vaid vanemad muretsesid teid nende töö jätkamiseks.

Olev Ait
EKRE
nr.388

Loodame,et küla viimaselt pensionärilt elanikult ei tulda kerjama - ma tahaksin oma luupuse haige tütre kusagil USAs maha maksta, aga mul ei ole raha. Või et minu poeg sõitis ennast Austraalias puruks. Anna raha, sest ravi on vaja, ravi on kallis.

-1  +9
paraku
 1

15.09.17, 16:09
harakas ka nokib. Aga inimeste elu vedamiseks on nokkimisest vähe. Peab olema ka oidu, kuhu asjad edaspidi võivad pöörduda ning mis on arukas, mis vaja maha jätta. Kui muiste lüpsis lehm 10 kg piima päevas, siis varsti sada kilo. Paljud asjad muutuvad ja peab olema oidu teha õigeid valikuid ja otsuseid. Ainult oskusest lehma lüpsta ja sööta jääb selleks väheseks. Varsti toidab üks inimene oma tööga sada teist ära, aga elu on muutub järjest kirjumaks.

-5  +3
OLEW AIT EKRE elab maal
15.09.17, 18:36
Sa oled teises ilmas. Kuidas tuleb see 100 liitrit? Mitu hooaega ehk laktatsiooniperioodi see lehm lüpsab? Kas poolteist või vähem? Nii et ma ei soovitaks eriti tark olla. Lisaks mida annab sinule naabrimehe 100 liitrit lüpsev lehm, kui sul lehma ei ole ja raha piimaostuks ka ei ole. Igal juhul räägi oma juudisabloonides mõne teisega. Varsti teil pole neid talitajaid ega ka lehmi 100 liitriste päevatoodangu jaoks. Asi aetakse ikka väga suurde absurdi.
Muide, meenuvad 2 venda, kes arutasid, et tõstavad iga trenn 5 tonni erinevaid harjutusi, kükke ja muud. Ja tõstavad 100kg tõukamises. Tulevat aga 10 tonni erinevaid harjutusi teha. Siis kerkib 200 kg nagu iseenesest. No need vennad jäidki unistama. Vist tuli ületrenn, vigastused ja muud sellist loogilist antud meetodi korral.

-1  +9
OLEW AIT EKRE elab maal

15.09.17, 18:39
Kui kuulata ossinovskeid, siis on selge, et kui eestlased neile hääle annavad, siis nad kiirendavad Eesti riigi ja RAHWUSE allakäiku.

-1  +9
Anti
 2

15.09.17, 19:46
Olev! Sul on hea kriitiline meel aga mis muutub kui sinu valime?

-7  +1
tiit
17.09.17, 09:47
Ega ei muutugi midagi.

-1  +9
OLEW AIT EKRE elab maal
18.09.17, 00:02
Valige tiit. ainult tema toobki muudatusi. keegi teine ei ole selleks võimeline. Teised olid, on ja jäävad ballastiks.
Olev Ait
EKRE
nr.388

-0  +5
Küsimus

15.09.17, 22:14
Tubli Tiit Arukas artikkel .Kas oled Sõrve kolinud ,ert Sõrvemaa nimekirjas kandideerid

-7  +4
Sõrvest
 1

16.09.17, 10:47
Sa Tiit võid siin ju rumalusi kokku kirjutada ning punnida niipalju kui tahes, me sind ikkagi ei vali.

-7  +9
Iide külast
17.09.17, 08:26
Tilka me muidugi ei vali. Milleks veel üte tühja jutu puhujat valida?

-5  +7
imelik

17.09.17, 12:24
Imelik, need arvutiõpikud on arusaadavad ja head, aga see artikkel on täielik soga.

-3  +4
Tiit Tilk
 1

17.09.17, 13:35
Vastuseks kolmele eelnevale:

Lapsele oleks seda teemat teistmoodi esitanud, aga et täiskasvanule midagi nii lihtsat üle peab seletama on samuti imelik?

1. Kui keegi kirjutab artikli pealkirjaks „Vali minu ahnus!“, kas ükski tervemõistuslik valija sellist saaks eelistada? Kui pidasid sellist lehelugu üleskutseks valida mind, siis tunnen kaasa. :-(

2. Kas pead tõesti loomulikuks, et Sina, Sinu lapsed ja kui sarnaselt edasi läheb, siis nende lapsed veel hullemini peavad pidevalt rohkem pingutama ja tõmblema, et ühiskonnaga kaasa kulgeda? Võimalik, et omad mingit suurt varandust/pärandust ja Sa ei pea töötama kell 8-17, 5 päeva nädalas ja 11 kuud aastas. Enamik kodanike jaoks on selline ainult töö jaoks elamine tänase tehnoloogilise taseme juures absurdne. Selline töötaja EI OLE VABA. Mis võiks olla tähtsam kui inimese VABADUS?
(Kahjuks pean selle mõtte lõpetama, kuna Sinusugune ei viitsi pikemat lugeda. Kui sedagi.

3. On vastumeelne upitada iseend, aga selguse huvides:
Olen endale loonud oluliselt vabama elu, tundmata millestki puudust ja pidades loomulikuks, et kui mul hästi läheb, jagan seda heaolu oma külakogukonnaga. Lugemata raha, keeldudes tehtava eest tasu võtmast jaaa niii edasi. Kuidas on Sinu külas?

4. Süüdistusega „tühja jutu puhuja“ ei ole nõus, kuna keegi PEAB kirjutama sellest, mida peavooluks peetab ajakirjandus hoolega tõrjub. (Ma kirjutan ajalehele ehk "puhun tühja" harva. Hoopis paremaid kogemusi ja meelerahu kogun enda majapidamise ja potipõllundusega tegelemisest.)
Arvutiõpikutega ongi see häda, et nende koostamiseks ei jätku enam aega, nagu seda oli linnaelu elades. Sinu jaoks võib olla imelik, et keegi, kes on trükkinud kokku ligi sada tuhat arvutiraamatut on loobunud sellest hästi sissetöötatud ärist ja kasvatab hoopis meelsamini oma potipõllul aedvilja, teeb metsas küttepuid ja nokitseb mõne seni puudunud ehitisega, kuid just nii see on.
Arvutites kasutatav töiselt vajalik oli valmis juba üle 10 aasta tagasi ja sinna Win XP funktsionaalsusse oleks see valdkond võinud ka jääda. See on hullumeelsus, mis toimub täna! Alles äsja abistasin üht kursuslast, kelle isiklikus sülearvutis olid värskendused (Update) kaua tegemata. Sellesse Win 8 masinasse allalaaditud värskenduste maht oli üle 4 GB! Ehk rohkem, kui kogu Windows keskkonna esmapaigaldus. Toodetakse igasugust saasta, mis näeb kena välja, aga vajab sagedast parandamist või ümbertegemist.
Aga Sinu süvenemisvõime on liiga madal, et sellest aru saada. Või vastata küsimusele, miks peab majandus pidevalt kasvama, ilma et ELU ise seeläbi kergemaks muutuks? Maapiirkondades on olukord pigem kehvemaks muutunud.

5. Ära vali mind! Vali Sõrve mees Kaupo Vipp, kes on pidanud tegelema tunduvalt pikema tulevikuvaatega kui meist enamusele mõistusekohane. Kes on teinud paljudele imestust toonud õigeid valikuid iseenda elus, kui nägi täpselt ette eelmist kriisi ja sellega kaasnevat. Kelle esitatut raamatute ja rahvaga kohtumiste või loengutena väärtustatakse. Sa ju oskad otsida YouTube-sse laaditud videosid? Küllap oleks Kaupo raamat Sinu jaoks liiga keeruline.

6. Meie majandus sõltub lähinaabrite majanduse olukorrast. Praegu kogeme kõik meeldivat tõusulainet, kuid mille arvel? Rootsi ja Soome koguvõlg (koos erasektoriga) on umbes 100 tuhat € iga elaniku kohta. Meil alla 20 tuhande. Võib-olla ongi kogu see aastakümnete viisi eputamine oma madala laenukoormusega olnud Reformi suurim viga? Kuid miks ei püüdnud vallad sarnaselt käituda – neil peetakse ju laenukoormust kuni 60% aastaeelarvest lubatuks ja vist ka mõistlikuks? Aga, et keegi nendes rikastes naabermaades võla vähendamisele ei mõtle, tundub hirmutav. Kui peaks midagi pöördelist juhtuma, pole meie riigil oma tublist madalast tasemest küllap erilist tolku. Aga ei ole mina majandusteadlane – tore, kui õpetatud isikud vastaksid, aga nad ei tee seda, kuna ka neil on ainult oletused või veel hullem – mingile ammuõpitud vanale teooriale rajatud arusaamad. Või hirm on töökoha kaotamise pärast.

7. Miks pead loomulikuks, et meie asi on "kätt väristada" eurotoetuste järele ja elada projektist projektini? On selline rahalunimine väärikas?

Aga Tilka ärge muidugi valige! Ka ma ise tuletan mõnele tuttavale ehk peatseid valimisi meelde ja vestleme ehk teemal, kes võiks olla tark ja veenva sõnajõuga sobiv volikoguliige. Mina isiklikult ei kandideeri sisuliselt või eesmärgiga volikogutöös osaleda, vaid olen protsessi osa vastavalt kehtestatud reeglitele. Mitte ühestki parteist ega valimisliidust ei pääse kogu nimekiri volikogusse. Loodan, et vähemalt sellest said aru!

PUHKA NÜÜD!

-4  +6
Tiidule
17.09.17, 15:04
Oled sa Tiit purjus või kerge laksu all, et sellist pudrujuttu kirjutad.

-4  +5
OLEW AIT EKRE elab maal

18.09.17, 00:12
Mulle tundub järjest rohkem, et ega ikka ei jagata, mis on see inimene, mis on see elu. Praegu rõhutakse ainult majandusele, SKPle. Jah, hea on rahvale seda nn.konti loopida, mis mitte midagi ei näita. SKP üks labastamise näide oleks, et kui 3 tegelast saavad 100, 100 ja 1000 mingi ühikut. Siis nn.SKP suureneb ja see 100 läheb sellele, kes saab juba 1000. See on ainult üks näide SKP labasuse näitamiseks. Tegelikult on see veel mite eriti karm kriitika SKP-ga mängimise ette viskamise labasuse kohta.

No jataega siis.

-0  +6
Nipi -Tiri mere ja metsa tagant

21.09.17, 05:50
Tiit Tilk on valinud oma sümpaatse artikli pealkirjaks iseend antireklaamiva lause. Tähelepanu teritavalt mõjub ses enesekiitjate enesekiituse tulvas. Kas ka valima kutsuvalt, igal juhul ükskõikseks ei jäta.

-0  +0
Lisa kommentaar

Nimi*:

E-mail:

Kommentaar*:

NB! Meie Maa ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Meie Maal on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.

Täna loetuimad
Rattur jäi vöötrajal auto alla (18)
Mehele anti peksa
Kallas: eraldi läbirääkimine oleks viinud tupikusse (17)
Leedo MTÜ ja selle esindaja mõisteti süüdi soodustuskelmuses
Saaremaa vallavolikogu esimehe kandidaat on Tiiu Aro (11)
Harry Kõrvits suhtus kõrvitsasse lugupidamatult
TOOMAS KÜMMEL AINULT MEIE MAAS: Kes võitis valimised? (7)
Tänak suurima palgaga sportlaste seas
Eile avati Kärla uus katlamaja
Täna antakse avapauk kolme päeva jooksule
Visit Saaremaa otsib parimaid turismitegijaid
Saaremaa turismiettevõtjad lähevad poolakaid püüdma
Sõmera Kodu valmistub elu näitusele tooma
Pipi pakub lastele isetegemisrõõmu
Hanso: saarlased pole läänlastest haigemad
Nädala loetavuse top 5
Madis Kallas tegi valimistel puhta töö (LISATUD VIDEO JA TULEMUSED) (10)
POLIITMÄNGUD SAAREMAA VALLAS: Jõupositsioonil sotsid heitsid valimisliidu Saarlane kõrvale (53)
Sotsidelt pakkumise saanud Mart Mäeker kaotas koha valimisliidus (24)
IRL võitis Muhus valimised
VALIMISLIIT SAARLANE: Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud (O. Luts) (77)
Kommentaarid
Kallas: eraldi läbirääkimine oleks viinud tupikusse (17)
Rattur jäi vöötrajal auto alla (18)
Saaremaa vallavolikogu esimehe kandidaat on Tiiu Aro (11)
TOOMAS KÜMMEL AINULT MEIE MAAS: Kes võitis valimised? (7)
Sotsidelt pakkumise saanud Mart Mäeker kaotas koha valimisliidus (24)
MEIE MAA VIDEO: Vaata, mis Mart Mäekerit valimistel üllatas (17)
Märgime Arensburgi nullmeridiaani maha! (23)
VALIMISLIIT SAARLANE: Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud (O. Luts) (77)
POLIITMÄNGUD SAAREMAA VALLAS: Jõupositsioonil sotsid heitsid valimisliidu Saarlane kõrvale (53)
Sport ja viin käsikäes (4)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2017. Kõik õigused kaitstud