[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Kolmapäev, 11. detsember 2019  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
detsember 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Meie Kuressaare

Tee midagi enda heaks iga päev
Autor: Heli Salong
Neljapäev, 15. veebruar 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kuressaares tegutsev firma BoostMe OÜ valmistab supertoidusegusid. Ettevõte on asutatud 2015. aastal ja esimene täistööaasta oli 2016. Firma brändinimi on Boost Yourself, mida võiks tõlkida – tee midagi enda heaks.

Ettevõtte üks asutajatest on saarlane Sven Nuum, teise osapoolena lööb kaasa mulk Teet Torim. Täna võib öelda, et firma loomisega on noormehed teinud head nii endale kui teistele.

Saaremaa arenduskeskuse juhataja Piret Pihel ütles, et eelmise aasta IV kvartalis tegite ägeda kasvu. Kuidas kommenteerite?

Mitte ainult IV kvartalis ei olnud äge kasv, vaid terve aasta. Kui 2016 oli meil käive 120 000 eurot, siis 2017. aastal tuli käivet 592 000 eurot.

Kuidas kasum nende numbrite juures paistab?

Kasumit ei paista sealt suurt midagi, sest sellise kasvu puhul oli tegemist ikka väga kõva investeerimisaastaga. Eelmisel aastal kolisime uutesse ruumidesse Kuressaares Pikk 54a ja neid ruume oli vaja tööks ette valmistada. Samuti toimus meil kogu pakendi ja etiketi muutus ning tõime turule seitse uut toodet.

Mis on olnud oma ettevõtte loomise juures kõige raskem?

Sven: Meil on selles suhtes vedanud, et firma on välja kasvanud meie endi vajadustest, meie endi elustiilist. Ma ise hakkasin smuutisid jooma seitse aastat tagasi, kuid tervisliku toidu valikud polnud väga head ning olin sunnitud neid muutma.

Neli aastat tagasi liitus minu mõttega Teet. Kuna meil endal on väga suur kirg seda tööd teha, siis on meil olnud kindlasti lihtsam, energiat jagub rohkem. Kui seda kirge alguses ei ole ja alustad millegagi, mis ennast ei huvita, siis on see idee ka kergem kustuma.

Nii et te pole kokku puutunud probleemiga – raha pole, inimesi pole, ideid pole?

Ikka oleme. Olme kõik need protsessid läbi teinud. Tegime ka äriplaani ja läksime EAS-i vahendeid küsima, et äri alustada. Kokkuvõttes saime aru, et toetus ei tee meie eest seda äri ära. See raha oli väga väike, mis nad olid lõpuks valmis meile andma, 9000 eurot, ja lagi oli 15 000 eurot.

Toetuse võtmine oleks aga pannud meile väga palju kohustusi peale, kuid väikese alustava ettevõttena ei taha sa võtta endale pikaajalisi kohustusi. EAS paneb sind kolmeks aastaks ketti ja esitab nõudmisi.

Me loobusime EAS-i rahast ja tegime firma oma vahenditega. Alustad ära ja sealt vaikselt kasvad. Ma arvan, et esialgu ise põlve otsas tegemine aitab paremini aru saada kogu äriloogikast. Pigem hakata kuskilt pihta, panna asi jooksma ja selle käigus hakata vaatama, mida paremini teha annab.

Kui äriplaani tegime, siis nägime ette, et kolmanda aasta lõpuks teeme 90 000 eurot käivet, aga ise mõtlesime, kas see on väga reaalne. Tegelikult on täna on meie tulemus 592 000 eurot. Sa ei oska teatud asju nii pikalt ette näha.

Kui palju teie firmas inimesi tööl on?

Eelmise aasta lõpuga kaheksa. Oleme siiski tavapärasest ettevõttest natuke erinev, sest pool meie meeskonda töötab Saaremaal ja pool seal, kus arvuti parajasti on, näiteks veebilehe tegija, tekstide kirjutaja. Meil on seega paindlikkust rohkem, me ei pea kõiki inimesi Saaremaale tööle tooma.

Milline osa tööst toimub Kuressaares?

Siin on meil tootmine, millele veterinaarameti poolt on kehtestatud karmid nõuded. Toorained jõuavad Eestist ja mujalt Saaremaale ning siin pannakse segud vastavalt retseptidele kokku, pakendatakse ja saadetakse välja.

Mis see siis täpsemalt on, mida te toodate?

Me toodame supertoidusegusid, mis koosnevad erinevatest marjadest, seemnetest ja viljadest, millel on kas kõrge proteiini-, mineraali- või vitamiinisisaldus. See teebki sellest toorainest väga hea toitainete allika ja seda saab nimetada supertoiduseguks. See on mõeldud lisana smuutile, et anda neidsamu aineid sinna juurde. Smuuti on väga hea tervislik jook, aga kui seal sees on vaid üks banaan ja õun, siis selle joogi toiteväärtus on madal.
Näiteks Detox-segus kasutame Lõuna-Ameerikast pärit camu-
camu marju, mis on maailma kõige C-vitamiinirikkam mari.

Kes teile retsepte koostab?

Tootearendusega tegeleme me ise.

Kas nii, et teete õhtul endale ühe smuuti ja hakkate sinna erinevaid asju sisse panema?

See etapp on meil juba läbi käidud. Nüüdsed tootearendused tulenevad sellest, et me oleme iga päev selle smuutimaailma sees ning tunnetame ja näeme puudusi. Kas või see viimane proteiini tootesari. Tahtsime oma smuutidele lisada puhast taimset proteiini, aga sellist valikult turul polnud. See oli meie jaoks täitmata koht. Tahtsime seda probleemi enda jaoks ära lahendada ning sellest uus tootesari sündiski. Tootearendamise protsessis vaatad, millised on proteiiniallikad, mis funktsioone nad täidavad ja millist toiteväärtust annavad.

Kui palju te Eesti toorainet kasutate?

Kõikvõimalikud marjad – jõhvikad, pohlad, mustikad, astelpaju, aroonia, kibuvits. Neid ei taha mingi välismaise vastu vahetada ja meie tooraine on kõik mahe.
Erinevaid algaineid, millest tooteid kokku segada, on umbes 30 ning saada on kaks erinevat tootesarja kokku 11 erineva tootega.

Peale vaadates tundub, nagu oleksid teie pakendid liiga tavalised.

Ma arvan, et selle poolest me just eristumegi. Kõikide värvide ja kirevuse kõrval on üks soliidne pakend ja see tõusebki esile. Taotluslik on hoida seda joont. Selline paberpakend on väga unikaalne, sellist tavaliselt kaubanduses ei näe. Me tõuseme väga hästi esile ka Eestist väljaspool.

Kuid teie toodete hind pole just kõige odavam.

See on koht, kus saad oma tervisesse investeerida. Ma ei näe, et Eesti inimene teisiti mõtleks. Võiks ju midagi tervislikku endale kodus teha. Ühest 200-grammisest pakist jagub kuu kuni poolteist.

Kuidas te oma tooteid turustate?

70–80% interneti teel.

Kui palju on teie tooteid märgatud väljaspool Eestit?

Eelmise aasta kevadel alustasime müüki Inglismaa Amazonis. See turg toimib stabiilselt. Eelmise aasta juulis tulime välja uuenenud ingliskeelse kodulehega ja alustasime suuremat väljapoole minekut. Tänaseks oleme tarninud oma tooteid rohkem kui 40 riiki ja me teeme järjest jõulisemalt seda laienemist. Kindlasti see on pikk protsess ja nõuab väga palju investeeringuid. Seetõttu saabki 2018. aasta olema fookusega Eestist väljapoole.

Eestis on meie partnerid olnud Selver ja Coop ning me ei näe põhjust, miks peaksime kõikides jaekettides olema. Kuid sel aastal on meil tulemas huvitavaid partnerlusi. Näeme kindlasti ka Eestis kasvu.

Miks toodate Saaremaal, aga mitte Tallinnas või Helsingis?

Teet: Sven on Saaremaalt pärit ja me ei näe otsest põhjust, miks kolida tootmine Tallinna. Ruumiga siin probleeme pole, pinda on hetkel 170 ruutmeetrit ja on olemas laienemise võimalus.

Kui mahud kasvavad, siis on meil välisriikide teenindamise jaoks hea partner, kellel endal on ladustamispinnad olemas. Ettevõtlus Kuressaares pole mingi takistus ja jätkame oma tootmist ikka siin.

Milline on olnud tagasiside supersegudele?

Oleme hästi huvitatud tagasisidest meie toodetele. Meil on kodulehel spetsiaalne koht selle jaoks ning inimesed väga hea meelega jagavad oma kogemusi. Meil on kodulehel juba üle 1000 arvustuse. Üks tüdruk aga saatis meile eelmisel aastal kaheksa lehekülge käsitsi kirjutatud teksti, kuidas supertoidusegu ta elu paremaks tegi.

Millises suunas lähiaastate arengut plaanite?

Kui eelmisel aastal tõime turule hästi palju uusi tooteid ja uusi arendusi, siis sel aastal me nii palju tootearendusele ei keskendu, pigem on rõhk müügikanalite leidmisele väljaspool Eestit. Sihtturgudena näeme Kanadat, Ameerikat ja Inglismaad. Samuti peame läbirääkimisi erinevate kettidega ning teeme otseturundust oma kodulehel.

Täna loetuimad
Saaremaa Halduse haldusjuhiks sai Silvester Hamann  (7)
Valla lastekaitsespetsialist suundub teisele tööle
Laurentiuse kiriku tornist leiti mürsk (2)
Villa Meissneri arendus jõudis poole peale (1)
Orissaare gümnaasium ja Tornimäe kool liidrikohal
Pihtla ja Torgu vabatahtlikud on Lääne regiooni parimad
Kuressaare Soojuse majanduslik tervis on hea (12)
Lugeja küsib, jurist vastab (4)
Põllumehed kinkisid igale riigikogu liikmele traktori
Isehakanud Norra kuningatest
Laadamelu kuulub vankumatult jõulude ootamise aega
Praamireisijate arv liigub rekordi suunas (5)
SPIK kogus õnneloosiga ligi 600 eurot
JUHTKIRI - Elus ajalugu kirikutornis (1)
Nädala loetavuse top 5
Saaremaa Halduse haldusjuhiks sai Silvester Hamann  (7)
Vald soovib tagasisidet metsaettevõtte kohta (5)
Purjus mees sõitis autoga katusele  (8)
Valla lastekaitsespetsialist suundub teisele tööle
Sotsiaalmajas vägivallatseti taas (2)
Kommentaarid
Tuuli Pärtel: uskugem Saaremaa helgesse tulevikku (5)
Laurentiuse kiriku tornist leiti mürsk (2)
Lugeja küsib, jurist vastab (4)
Praamireisijate arv liigub rekordi suunas (5)
Kuressaare Soojuse majanduslik tervis on hea (12)
JUHTKIRI - Elus ajalugu kirikutornis (1)
Saaremaa Halduse haldusjuhiks sai Silvester Hamann  (7)
Tanklatöötaja röövlitest: üks vehkis suure noaga! (63)
Villa Meissneri arendus jõudis poole peale (1)
Ilmatark: suve soojem osa on läbi (21)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2019. Kõik õigused kaitstud