Saarte mängud algasid kuldselt
Autor: Gunnar Usin
Teisipäev, 09. juuli 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Läinud laupäeval Gibraltari kaljusel poolsaarel alanud 18. üleilmsed Saarte mängud on Saaremaa võistkonnale hästi alanud – eilse seisuga oli Saaremaa toimetuse töö lõpuks võitnud neljal alal kuus medalit, neist kolm kuldset. Sellega hoiti 22 osaleva saare seas väärikat kuuendat kohta.

Jah, tõepoolest, kui eile pärastlõunal kella nelja ajal juhtusite mängude ametlikku veebilehte vaatama, siis Saaremaal on individuaalselt kaks kuldmedalit – kergejõustikus naiste kaugushüppes Kärt Õunapuu ja laskmises 50 m vabapüstoli harjutuses Nemo Tabur. Kuldmedal on ette näidata ka meeste jalgrattasõidu meeskondlikus kriteeriumis, kuhu kuulusid Mihkel Räim, Oskar Nisu, Steven Kalf ja Jörgen Matt.

Saaremaa kergejõustiku tõusev täht Kärt Õunapuu hüppas maakonna rekordit märkiva tulemuse 6,19, kuid paraku puhus 4,5 m/s taganttuul, mis tähendas, et see hüpe rekordina siiski arvesse ei lähe. 6,19 olnuks ka Saarte mängude rekord ja U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste normi täitmine, kuid lubatust tugevam tuul nullis ka need.

„Olen rahul oma võistlusega, aga tuulega ei ole rahul. Esimese katse vajusin ära, teine oli juba lubav ja kolmas oli see hüpe, mida tahtsin hüpata,“ lausus ta saaremaasport.ee vahendusel.

Tabur sai telgiga kuklasse

Vabapüstoli 50 m laskmises sai Nemo Tabur võistluste parimana kirja 491 silma, edestades hõbedameest Pedro Salordot Menorcast 10 silmaga. Roland Maimre oli 458 silmaga seitsmes.

Võistkonnaarvestuses teenisid Roland Maimre ja Nemo Tabur 928 silmaga pronksi. Võitis Isle of Wight 945 silmaga.

„Täna olid hästi ekstreemsed ilmastikuolud ja meeletud tuulehood,“ lausus Tabur saaremaasport.ee vahendusel. „Relva ei olnudki võimalik märgi peal hoida. Vahepeal sai ka telgiga vastu kukalt ja siis lendasid märgid üldse minema. Keskenduma pidi ilmale, mitte laskmisele ja sellist asja ei olnud ma varem kusagil kogenud.“

Riho Räim: olen rahul

Pühapäeva õhtul sõidetud meeste kriteeriumis võitis Oskar Nisu hõbemedali ja Saaremaa meeskond kuldmedali. „Poisid sõitsid tegelikult korralikult ja olen rahul,“ ütles treener Riho Räim saaremaasport.ee vahendusel. „Eriti olen rahul poiste vahel valitseva hea meeskonnavaimuga.“

Kriteeriumis sõideti tund ja viis ringi peale. Juba kolmandal ringil sõitsid peagrupist eest viis meest, teiste hulgas ka esimest korda nendel võistlustel osalev Oskar Nisu. Nad kasvatasid oma edu 30 sekundile ja kuigi lõpuks jäi ette kolm meest suudeti oma edu hoida.

Finišis võitis Inglise meistrivõistlustel grupisõidus 12. koha saanud Guernsey rattur Sam Culwervell Oskar Nisu ja Menorca Albert Barcelo ees. Peagrupis sai neljanda koha Steven Kalf, viies oli Mihkel Räim ja Jörgen Matt oli 24. Meeskondlikult edestati Guernseyt ja Isle of Mani. Arvesse läks kolme parema sõitja kohtade summa.

Eile alustasid võistlemist ka judokad. Saaremaale võitis kuni 66 kilo kaaluvate meeste seas hõbemedali Taavi Eigo.

Perearst loobus Ruhnu sõidu pärast nimistust  (15)
Omanik laskis oma kasside pihta õhupüssist (2)