[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Pühapäev, 27. september 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
august 2019
järgmine kuu
E T K N R L P
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
NÄDALALÕPP

Liisbet Antsaar – parim raamatumüüja Ameerikas  (2)
Autor: Ivika Laanet-Nuut
Reede, 07. detsember 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saarlane Liisbet Antsaar on käinud juba kaks aastat Southwesterni programmi raames Ameerikas raamatuid müümas. Tänavu suvel kuulutati Liisbet parimaks teise aasta tudengiks raamatumüüjana terves ettevõttes üle maailma.

Oled seda teinud juba kaks aastat, kui keeruline see on?

Põhjus, miks ma 2016. aasta hilissügisel otsustasin Southwesterni programmi kandideerida, oli lihtne. Soovisin panna end proovile, tirida end mugavustsoonist välja ning erineda teistest tudengitest. Olen Ameerikas käinud raamatuid müümas juba kaks aastat, tuleval suvel lähen kolmandat korda. Esimesel suvel käisin Utah’ osariigis ja teisel suvel Texases.

Õpin Tallinna tehnikaülikoolis majandusteadust ja igal aastal lõpetab sama eriala sadu tudengeid üle Eesti, tööpõld kahjuks nii lai pole.

Nägin, et Southwestern võiks mulle õpetada neid omadusi, mida koolis ei õpetata – suhtlemisoskust, töökust, distsipliini, emotsioonidega toimetulekut ja palju muudki.

Southwesterni tudengiprogramm on üks suuremaid ning raskemaid programme Eestis ja igal aastal paarsada tudengit siia valitakse. Just keerukuse pärast lähen juba kolmandat aastat seda tööd tegema. Iga aasta on pannud mind heas mõttes proovile. Aastatega olen õppinud ennast rohkem tundma, saanud iseseisvamaks ning liigun lähemale oma eesmärgile saavutada “rahaline vabadus”.

Milliseid raamatuid müüd ja milliseid kõige rohkem ostetakse?

Müüme peredele hariduslikke raamatuid, tarkavara ja ligipääsu veebipõhisele õpikeskkonnale. Müüdavad õpperaamatud ja tarkavara on mõeldud lastele eelkoolieast kuni keskkooli lõpuni. Väiksematele mõeldud raamatud aitavad lastes tekitada huvi õppimise vastu ja annavad vanematele võimaluse teha oma lapsega koos lõbusaid projekte.

Kooliealistele mõeldud tooted aitavad aga eelkõige kodutööde ja testidega ning ühtlasi ülikoolide sisseastumiskatsetega. Southwestern Advantage tooted on kirjastatud koostöös erinevate õpetajate ja tarkvarafirmadega ning on USA-s väga populaarsed.

Minu töö ongi tundma õppida peresid ja aru saada, millist toodet on teatud perel kõige rohkem vaja. Iga pere on erinev.

Teisel aastal olid tudengitest parim, mis see sinu jaoks tähendab? Kui raske oli seda saavutada?

Olin sel aastal parim teise aasta tudeng terves ettevõttes üle maailma. Selle tulemuse taga oli suur ettevalmistus ja treening Eestis ning tugev töödistsipliin Ameerikas, mis tähendas pikki tööpäevi. Olen väga tänulik oma juhendajatele ja perekonnale, kes on mind alati toetanud ja minusse uskunud. Eriti oma emale Ingale, kellele mitmeid kordi, nutt kurgus, helistasin ning kes mind alati motiveeris andma endast parima, isegi, kui oli väga raske.

Muidugi oli raske seda tulemust saavutada, sest oli ka päevi, mil ei õnnestunud ühtegi raamatut müüa. Emotsionaalselt olid need väga rasked hetked, aeg-ajalt tekkis ka tahtmine käega lüüa ja koju lennata, aga ma sain nendest hetkedest üle. Kindlasti julgustan kõiki tudengeid, kes tahavad sellist kogemust ette võtta. See on põnev väljakutse.

Kui palju raamatuid ja mis perioodi jooksul tuleb ära müüa?

Kuna tegemist on tulemuspalgaga, siis vastavalt raamatute hulgale on ka teenistus. Otsest kriteeriumi pole seatud, kui palju keegi peab raamatuid müüma. Igal tudengil on oma eesmärk, mida ta sinna püüdma läheb. Aga näiteks, kui tudengi kolme kuu teenistus on 9000 dollarit, siis võidab ta tasuta reisi nädalaks soojale maale. Sel aastal läheme Egiptusesse. On ka teisi lahedaid auhindu, mis kindlasti motiveerivad.

Miks seda ametit pead?

Pean seda ametit, sest see annab mulle vabaduse teha seda, mida ma armastan. Olen valmis kolm kuud välismaal kõvasti töötama, kui saan üheksa kuud Eestis keskenduda õpingutele, hobidele ja reisida ning seda kõike ilma mureta. Ka eneseareng on siin tohutu. Tuntud ettevõtete juhid ütlevad, et seda arengut, mis tudengitel kolme kuuga Ameerikas toimub, ei saavutata Eestis ühe aastagagi. Programmis osalemine on avanud mulle palju uksi ka Eestis.

Suureks eeskujuks siin on minu juhendajad, kellelt mul on palju õppida. Näiteks investor ja kirjanik Jaak Roosaare, ettevõtja Madis Pajo ja paljud teised.

Mu enda soov on aidata noori tudengeid Southwesterni programmi kaudu pürgida iseseisvama elu poole.

Mis on selle ameti juures kõige keerulisem?

Kõige keerulisem on suvel toimetulek oma emotsioonidega. Kuna teeme midagi, mis on meie mugavustsoonist väljas: koputame võõrastele ustele, elame teistsuguses keskkonnas, töötame palju, siis selle tagajärjel võib tekkida igatsus koduste ja sõprade järele.

Millist meeskonda oled praegu loomas?

Sel aastal olen loomas uut meeskonda, kellega koos minna Ameerikasse raamatuid müüma, reisima ning veeta üks meeldejääv suvi. Väljavalitud tiimiliikmeid ootab ees hea treening Eestis ja USA-s. Saan tudengitega kord nädalas kokku, kus lähenen neile personaalselt vastavalt tugevustele ja nõrkustele ning on ka suuremad loengud, kus harjutatakse ja valmistatakse üheskoos end suveks ette, õpitakse parimatelt tegijatelt. Oma tiimile tahan pakkuda tuge oma teadmiste ja kogemustega ning muidugi ka head sõprussuhet.

Kas teisi saarlasi on varem ka pundis olnud?

Mõned küll. Esimesena meenuvad Marek Kesküll, Kaur Kuusk, Marko Namm, Mart Targem, Kristel Targem, Martin Õunap, Kristo Õunap. Nad on kõik olnud väga tublid ja edukad müüjad ning ka minu head sõbrad.

Kui suvel müüd raamatuid, siis millega muul ajal tegeled?

Olen lõpetamas bakalaureusekraadi Tallinna tehnikaülikoolis majandusteaduskonnas. Lisaks tegelen aktiivselt tudengite treenimise ja aitamisega ning mõned korrad nädalas panen end ka proovile Eesti müügitööga – koostöös Tallinna lastehaiglaga teen otsemüüki kaubanduskeskustes.

Kas meil Eestis võiks ka taoline raamatumüük toimida, kuidas arvad?

Pigem arvan, et see Eestis niimoodi ei toimiks, kuna mulle tundub, et meie kultuuris peljatakse ukselt uksele müüki ja inimesed ei ole nii avatud kui Ameerikas.

Mõned naljakad seigad suvedest.
Esimesel aastal oli üks lahe seik, mis mulle kohe meenub. Tegin tööd nagu ikka, koputasin ustele ning ühele uksele tuli tore pereisa. Rääkisin temaga juttu ja ühel hetkel küsis ta minult, kust ma täpsemalt pärit olen. Ütlesin, et Eestist ja pereisa hakkas minuga eesti keeles vastu rääkima. See oli väga lahe kokkusattumus ja tore oli oma keelt kuulda. Tuli välja, et ta oli 20 aastat tagasi Eestis missioonil käinud ja siin selle keele selgeks õppinud.

Teine huvitav seik oli rattaga. Minu esimesel suvel üks armas vanaema laenas mulle ratast, et sellega seal liigelda saaksin. Jätsin alati ratta kuhugi maja lähedale, kui tööd tegin. Tihti kutsuvad pered meid ka tuppa oma tooteid näitama. Niisiis tegingi ühele Ameerika perele toas tootedemonstratsiooni ning kui lõpetasin ja õues tagasi olin, avastasin, et minu armsa roosa ratta asemel oli meeste sportratas. Keegi oli rattad ära vahetanud.

Minu isa on Kuressaare politseijaoskonna juht ning teisele suvele minnes andis ta mulle laheda ülesande. Tahtis, et tooksin talle Texasest politsei suveniire. Niisiis iga kord, kui mul suvel politseiga kokkupuude oli, rääkisin oma isast ja nad lahkelt jagasid politseinänni. Tagasi tulingi hulga Texase politsei mütside, tunnusmärkide ja palju muuga.

Southwesterni programm on väga huvitav. Eestis võiks seda noorematele rohkem tutvustada, et selline võimalus on käia ja teha. Mulle meeldibki, et kõik treeningutel õpitu saan panna USA-s praktikasse ning iga ebaõnnestumise korral antakse mulle uus võimalus.

*  *  *
Ettevõttest

Southwestern Advantage on USA otsemüügifirma, kus on juba aastast 1868 pakutud üliõpilastele suvist võimalust saada oma ala tipptegijatelt põhjalik ettevõtlus- ja müügikoolitus ning seejärel veeta suvi Ameerikas reisides, ukselt uksele hariduslikke raamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.

Eesti tudengid osalevad programmis aktiivselt alates 2001. aastast ning tegutsevad nimetuse all Southwestern Advantage Eesti. Aastate jooksul oleme kasvanud Eesti suurimaks üliõpilasorganisatsiooniks – meil töötab sadakond meeskonnajuhti ja igal suvel paneb ennast USA-s proovile enam kui kolmsada uut tudengit.

Southwestern Advantage missioon on olla noorte jaoks parim organisatsioon, kus arendada oma eesmärkide saavutamiseks vajalikku iseloomu ja oskusi.

Täna loetuimad
Saarlanna juhib teisel pool maakera autorongi (18)
UUS! Tuntud Saaremaa firma kadus kahe kahtlase pankrotiga areenilt (7)
Vald paneb Varese sadama arendusele pidurit (33)
Helle Kesküla hüppas vetelpäästest kultuuri (3)
Pensionipõlves loodud ilu
Perekondlik
Jõuad veel, Kusti!
Linnakeskus on üks EMLi aastapreemia nominente  (19)
Haiglal vajalik riidekraam koos (2)
Kuidas sünnivad läbimurded? (12)
Prantsuse suursaadik külastab Saaremaad (2)
JUHTKIRI - Mille jaoks jätkub?
Loomade ja lindude koerustükid
Mihklikuised puisniidulilled
Muusikapäeval hing helisema! (3)
Nädala loetavuse top 5
Ärandati buss (9)
Saarlanna juhib teisel pool maakera autorongi (18)
Saaremaa valla koduteenus läheb tasuliseks (28)
Peod ja kogunemised tuleks ära jätta (36)
Madis Kallasest sai ministeeriumiametnik (28)
Kommentaarid
Ärandati buss (9)
Peod ja kogunemised tuleks ära jätta (36)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (126)
Aitame noort ema Karinat! (15)
Vald paneb Varese sadama arendusele pidurit (33)
Linnakeskus on üks EMLi aastapreemia nominente  (19)
UUS! Saaremaale lisandus koroonapositiivne  (34)
UUS! Tuntud Saaremaa firma kadus kahe kahtlase pankrotiga areenilt (7)
Haiglal vajalik riidekraam koos (2)
Madis Kallasest sai ministeeriumiametnik (28)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud