[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Esmaspäev, 01. juuni 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
juuni 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
NÄDALALÕPP

Jalad nurruma või kiisunägu pähe?
Autor: Ene Kallas
Reede, 20. aprill 2018.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Kliki ja vaata suuremat pilti

IB Studio. Mis on IB Studio? See on väike koht Kuressaares, rahulik ja lõõgastav oaas keset igapäevast saginat. Vajadusel on ta ka koht sinu enda elutoas.

Asub ta küll suure tee ääres, aga kuna on kesklinnast eemal, ei ole kära ja kisa liiga palju. Kui üldse. Samas on ta hästi leitav. Selveri asukohta teab vahest iga saarlane. Niimoodi teab ta ka kohta, kus asub IB Studio.

Samas on Irene Babenko nõus tulema pediküüri tegema ka koju. Paljudel vanematel inimestel ei ole ju väga lihtne kodust välja tulla. Lahenduseks telefonikõne, kokkulepitud aeg ja vastu saad jalad, mis nurruvad rahulolust. Kolm kuud mureta.

Irene Babenko, IB Studio ainuomanik ja töötaja, pakub mitmeid teenuseid. Massaaži, pediküüri, hennamaalinguid ja lastele teeb samuti näo pähe. Ikka sellise nagu nad ise tahavad. Ja poisid tahavad olla kas ämblikmehed või Batmanid, tüdrukutele meeldivad liblikad ja kiisud.

Igapäevane luksus?

Nii mõnigi kord on inimesel raske ennast sundida kasutama teenust, mis näib olevat luksus. Massaaž, pediküür, henna… Nojaa, võib-olla see viimane seda ongi, samas aga teeb hästi maalitud joonistus palju rõõmu. Kuigi ilu ei sünni patta panna, abiks on ta ikka. Silm puhkab, pealegi, ei maksa alahinnata head meelt, mis tuleb ilusast joonistusest nahal.

Kliente on Irenel nii eestlaste, venelaste kui soomlaste seas. Ise räägib ta nelja keelt, neist kaks on emakeeled. Eesti ja vene. Soome keele omandas ta üle lahe elu jooksul. Inglise keelt aga peab oskama, kui tahta ennast kurssi viia oma valdkonnas toimuvaga.

Lõõgastus või ravi?

Istudes Irene massaažitoolil ja nautides pediküüri, tuli vägisi mõte, et miks ma küll varem ei ole seda lõõgastumisviisi enda jaoks avastanud? Kõik tundus liiga hea. Ja seda ütleb inimene, kes ei lase naljalt teistel enda kallal toimetada „vägivallaakte“ à la juuksur või näo pähe tegemine. Ainult äärmisel vajadusel.

Pediküür ise võtab aega tund-poolteist, aga Irene on äärmiselt põhjalik. Talle meeldib, kui tema töö tulemus on täiuslik. Niimoodi ei kestnud kogu see protseduur mitte poolteist tundi, vaid isegi rohkem. Mitte et kliendi ehk minu jalad oleksid olnud lootusetult untsus, vaid kui kõik järele proovida, alates jalgade vannitamisest kuni maskini välja, võtabki see palju aega. Ja noh, palju neid inimesi ikka on, kes aasta läbi saabastega käivad? Eks ta mugav ole, aga sellel on omad miinused. Ja nendega saab pediküür hästi hakkama.

Irene rääkis, et tihtilugu inimesed tulevad ja vabandavad, et oi, küüned jäid korralikult lõikamata ja üldse ei ole see kõik hea, mida pediküürija näeb. „Kõik arvavad millegipärast, et kui nad tulevad pediküüri, siis peavad nad tingimata enne varbaküüned ära lõikama. Ja mul tekib küsimus, et miks te siis mu juurde üldse tulite?“

Tema nimelt arvab, et mida hullemad jalad, seda suurem on tal väljakutse. „Mida koledam jalg, seda parem,“ sõnas ta. „Mida keerulisemad jalad, seda huvitavam.“

Tal õnnestub ka kõige koledamast jalast teha ilus ja mis peamine – terve jalg. „Ma puutun probleemsete jalgadega kokku päris palju,“ rääkis ta. „Diabeetikutel ja südamehaigetel on teadupärast paksemad küüned. Tüsedamal inimesel on aga väga oluline hoida jalg korras, kaalu pärast. Jalgadele toetub ju kogu keha.“

Oluline on ka, et küüntest olenevalt ei tekiks põletikku. Vana inimene näiteks ei saa tavaliselt kummarduda, et oma jalgade eest hoolitseda ja küüned lähevadki hästi paksuks. Tavalise küünelõikuriga võib ainult viga teha.

„Mul oli juhus, kus panin Facebooki üles kõige koledamad jalad, millega olen tegelenud. Enne ja pärast. Ja üks lapselaps kirjutas mulle, et tema vanaemal on samasugused. Läksin koju väljakutse peale. Võtsin oma kodinad ja läksin kohale. Ja olidki koledad. Pikad-pikad küüned. Vanainimene käis raamiga ja tal oli pärast nii hea meel, et jalad korda sai,“ rääkis Irene. Pärast pediküüri olid vanainimese silmad rõõmust läikinud ja Irene nägi tema näos ehedat rõõmu.

Niisiis, kellel vähegi võimalus, siis on ta alati nõus tulema koju jalgu korda tegema. „See on nii suur asi, kui vanainimene saab jalad korda,“ arvas ta. Ainus tingimus on vee olemasolu. Et seda saab tuua ja ära viia. Ja ka see, et inimene saab jalgu liigutada.

Irene oli ka alul imestunud, et pediküürimine talle meeldib. „Poleks seda ise ka uskunud, et mulle hakkab pediküür meeldima,“ sõnas ta.
Kui inimene nurrub pediküüris mõnust, siis on see talle suurim kompliment. „Kui inimene tuleb, tahab ta ju saada 100% teenust. Ja mulle on oluline, kui ta saab selle ja ta on tulemusega rahul.“

Töö ise mõjub Irenele rahustavalt ja maandab teda.
 
Kuidas kõik alguse sai

Massaažiga on Irene tegelenud kauem kui pediküüriga. Kümme aastat. Ametikoolis sai ta maniküürija ja pediküürija paberid kätte esimese spaa-osakonna lennuga. Töö Georg Otsas andis omakorda hea praktika.
Siiamaani käib ta vahel seal tööl, juhul, kui tal aeg vaba ja neil kiired ajad. „Käin kehahoolitsusi tegemas, maniküüri, pediküüri,“ rääkis ta. „Olen ses osas unikaalne, et teen kõike.“

Spaas sai ta küll oma sõnul käe soojaks ja hulga kogemusi, oskuste osas ja ka hea kliendikogemuse, aga kuna ta sai klientide käest nii head tagasisidet, siis otsustas ta ise proovida.

Näomaalingutest

Laste seas on Irene tuntud kui „see näomaalija-tädi“. Tõesti, kui laatadel käia, võib pea iga kord näha pikka ja samas ka pisikest (kasvult) saba, kus lapsed seisavad kannatlikult, et Irene või Hiie (Mook – toim), saaks neile maalida pähe vastava näo. Hiie on Irene kõrval ainus, kes pakub Saaremaal seda teenust.
„Hiie on mind tööalaselt väga palju toetanud, andnud ideid ja sokutanud mulle töid. Eriti näomaalinguid, talle enesele sobib näitlemine rohkem. Ja lisaks on ta minu naabrinaine,“ pidas Irene tähtsaks ära märkida.

Irene teab ka, et jutt sellest, et lapsed pole kannatlikud, on puhas vale. „Ma olen näinud, kuidas lapsed seisavad tund-poolteist sabas, et saada näole maaling,“ sõnas ta. Kaarma jaanitulel olnud tal 10–15 meetrit järjekord.

Ta kasutab värve, mida siin saada ei ole, ta tellib neid välismaalt. Värvid on ergud ja jäävad näole hästi efektselt. Näomaalimist on ka kõrvalt nauditav jälgida. Vaatavad nii lapsed ise kui ka vanemad.

Alustas ta aga näomaalimist oma laste, tütarde peal, katsetades. Esimesed värvid, mille ta leidis, olid pliiatsid, aga need ei andnud loodetud efekti, niisiis hakkas ta otsima värve, millega saaks soovitud tulemuse. Ja kui ta oli teinud natuke paremate värvidega paar näomaalingut-sünnipäevakinki, siis hakkasid inimesed juba tellima.

Irene töötas varem ühes Tallinna firmas, mis tõi maale professionaalsete juuksurite, maniküürijate, pediküürijate ja meikijate tooteid ning ta tõlkis tootekatalooge. Sealt see kõik alguse sai. Meikimise alused ja geelküüntega tegelemise alused on niisiis sealt olemas. Niisamuti sai ta koolitust kohalikus ametikoolis.

„Üks asi on vaikselt viinud teiseni,“ ütles ta. „Aga vanusega avastad, kui vähe sa tegelikult tead. Tahaks ju kõike teada, ja palju. See on justkui lõputu tööpõld.“
Hennast

Henna on noorte seas meeletult popp. Irene teeb hennaga käe- ja kehamaalinguid. Alustas ta koonustega, mis poes müügil, aga need on keemilised. Nüüd tellib ta oma kaubad Hennaseraist, mille eest kannab hoolt Katrin Alekand – teada-tuntud henna maaletooja Eestis. Ilmselt parim henna asjatundja siinkandis.

Hennapasta segab Irene niisiis ise, sest niimoodi teab ta täpselt, mis sinna sisse läheb. Ostab pulbrid ja õlid ja segab kokku. Kõige raskem on tema sõnul koonuste tegemine. Kui peen või paks peaks ots olema. „Siis ma tean, mis ma inimesele peale panen, arvestan ka sellega, et kas tal on või pole mingi konkreetse eeterliku õli vastu mingit allergiat,“ rääkis Irene.

Hennamaalingutega on nii, et Saaremaal Irenele suurt konkurenti ei ole. Aeg-ajalt küll käiakse Kure kohvikus, aga see on ka kõik. Niisiis, kes vähegi on huvitatud sellist laadi kunstist oma nahal, sel on võimalik Irenega ühendust võtta.

Kuidas aga valida pilti? Tavaliselt olevat niimoodi, et klient ise ütleb, kas tahab lillelist või ornamentaalset. „Päris tihti öeldakse, et tee ise midagi. Siis ma olen õnnelik, sest pilt tuleb kõige parem,“ sõnas Irene. Kui tullakse aga oma pildiga, siis see võtab tavaliselt rohkem aega, sest seda tuleb kopeerida.

Hennamaalingud on hinnas just suveajal. Hennamaaling püsib kenasti nädal aega peal, pikemalt juhul, kui ei suple klooriveega basseinis või ei higista kenasti saunas. Merevesi ei tee hennale midagi, aga kloor sööb pilti.

Samuti on hennamaaling hea neile, kes ei ole just ülearu vaimustuses kogu elu kestvast pildist nahal. Irene poole on pöördunud meesterahvaid, kes on tahtnud tätoveeringut, aga ei tea täpselt, milline see peaks olema. Niimoodi saab katse-eksituse meetodil teada, mis sobib ja mis mitte.

Massaažist

Irene teeb klassikalist massaaži, ja ka kuppudega. See on tema sõnul eriti hea massaažiliik, sest kuppudega saab haige koha korda.
 
„Nahk läheb vaakumisse ja lihas tõstetakse ülespoole. Näppudega lihase juurde ei saa, aga tänu vaakumile hakkab ainevahetus kiiremini liikuma ja valulised kohad saavad rohkem toitaineid,“ selgitas ta. Kuppudega massaaži õppis ta Georg Otsas.

Niisiis, kellel vähegi on vaja pediküürijat, massööri või hennamaalijat või, miks mitte, lasta oma lapsele teha pähe kas kiisunägu või ämblikmees, sel on tark Irenega ühendust võtta.

Täna loetuimad
Pöide kandi rahvas pole uute pakendikonteineritega rahul (5)
Vasakpööre ja möödasõit lõppesid avariiga (6)
Tänavafestival kutsus Kuressaarde sisse sõitma (19)
Käibemaksu ei tasunud ligi 14% Saaremaa ettevõtetest  (3)
Inspektsioon: Sokujahile minnes olgu dokumendid korras
Tutvustatakse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni eelnõud
JUHTKIRI - Kohanemine uue normaalsusega (1)
Eesti piirid avanesid Euroopa riikidest saabujaile
Koroonaosakond jätkab ravivalmisolekus (2)
Asju, millega oma kogukonnas tegeleda
Siim Sooäär tegi kuldse duubli
Täna algab suplushooaeg
Organic Estonia ja mahemajandav Eesti
Viikingid näitasid Narva vastu sisu
Juulis toimub MM-etapi asemel Enduro GP Estonia
Nädala loetavuse top 5
Pöide kandi rahvas pole uute pakendikonteineritega rahul (5)
Vasakpööre ja möödasõit lõppesid avariiga (6)
Tänavafestival kutsus Kuressaarde sisse sõitma (19)
Käibemaksu ei tasunud ligi 14% Saaremaa ettevõtetest  (3)
Inspektsioon: Sokujahile minnes olgu dokumendid korras
Kommentaarid
Pöide kandi rahvas pole uute pakendikonteineritega rahul (5)
Reformierakond kesklinna liikluseks sulgemise eelnõu tagasi ei võta (76)
Tänavafestival kutsus Kuressaarde sisse sõitma (19)
Vasakpööre ja möödasõit lõppesid avariiga (6)
Koroonaosakond jätkab ravivalmisolekus (2)
Käibemaksu ei tasunud ligi 14% Saaremaa ettevõtetest  (3)
Sõrves päästeti võrku kinni jäänud hüljes (5)
1. juunist on Saaremaal Kaarma, Kärla ja Lümanda kogukond (17)
Tiiu Aro: Edward Laane tunnustamiseks on teisi võimalusi (35)
JUHTKIRI - Kohanemine uue normaalsusega (1)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud