Poiste keelpillifestival tuleb juba 16. korda
Autor:
Ivika Laanet-NuutReede, 20. oktoober 2017.
Loe kommentaare |
Kommenteeri

Möödunud aastal esines festivali pidulikul avamisel publikule eelmise aasta lemmik Uku Toots (vasakult), keda saatis kammeransambel varasemate aastate lemmikutest Toomas Hendrik Ellerveest ja Joosep Reimaast, tšelloõpetajast Heiki Palmist ja klaverisaatjast Ebe Müntelist. Toomas Hendrik Ellervee mängib ka tänavu festivali avatuks.
Täna ja homme saab Kuressaare muusikakoolis teoks XVI rahvusvaheline poiste keelpillifestival, millest võtab osa üle saja poisi. Osalejaid on üle Eesti, samuti Moskvast ja Soomest Espoost ning kohal on ka palju lapsevanemaid.Niisiis saab Kuressaare muusikakoolis 20. ja 21. oktoobril kuulata noori viiuli-, vioola-, tšello- ja kontrabassimängijaid. Ürituse ellukutsuja, hing ja eestvedaja, viiuliõpetaja Laine Sepp tähendas, et mujal Eestis on festival tunduvalt populaarsem kui meil. Seda peetakse üheks vahvamaks iga-aastaseks ürituseks mitte ainult poiste endi, vaid ka nende vanemate poolt. Järjest rohkem emasid-isasid võtavad ette sõidu Saaremaale, et nautida oma poegade esinemist. Olgu selle ilmekaks näiteks üks Tarvastu pere, kuhu eelmisel nädalal sündis veel ka väike õde. Nad tulevad kohale kogu perega, rääkis 46. aastat Kuressaare muusikakoolis töötav Sepp.
Avamisel peaks traditsiooniliselt mängima eelmisel aastal kõige rohkem publiku hääli saanu, kuid kuna tema õpib Saksamaal, siis esineb üle-eelmise festivali lemmik, Eesti teatri- ja muusikaakadeemia tudeng Toomas Hendrik Ellervee. Küsimusele, kes seekord Kuressaare muusikakooli esindavad, vastas Sepp, et vaid tema praegused õpilased Oliver Viljus, Lootus Niit ja Albert Leppik ning ka endised õpilased Karl Jõgi ja Karret Sepp, kes jätkavad oma pillimänguõpinguid H. Elleri nim Tartu muusikakoolis ja Tallinna muusikakeskkoolis.
Publik valib välja oma lemmikud. Kõik osavõtjad saavad mälestuseks kaasa midagi, mis jääb meenutama Saaremaad. Kuid tänu Kersti Vagale, Laine Tarvisele ning Lilian ja Mart Mäestikule saavad parimad eesti muusika esitajad, praegu parim Kuressaare muusikakoolis õppiv saarlane ja parim ansambel ka rahalise preemia. „Ma olen väga tänulik neile ja kõigile teistele toetajatele,“ tänas Sepp. Küsimuse peale, mis on festivali järjepidevuse võti, arvas korraldaja, et küllap on see õige asi, mida ta teeb, sest õiged asjad jäävad püsima.
„Edule aitab muidugi kaasa ka range žürii puudumine. Nii saavad poisid vabalt ja sundimatult endast kõik anda. Eneseteostus on eriti omane meeshingele. Kui konkurssidel figureerivad peamiselt tüdrukud ja poisid ei pääsegi nendega võistlema, kaob huvi ja jäetakse õppimine pooleli. See on ülemaailmne probleem. Tulemuseks on naisorkestrid.“
Ka tänavusel publikul on huvitavat kuulata: kava on põnev ja kirev – igale maitsele midagi.