Autor:
Ene KallasReede, 20. mai 2016.
Loe kommentaare |
Kommenteeri

Ametikooli disainiosakonna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre (keskel) juhatas sisse projekti kunstilise osa – “Dissonatsi/Ebakõla“. Pidulikul avamisel toodi lillede asemel saarlastele kohaselt kuivatatud särge.
Foto: Sigrid Osa
Teisipäeval sai alguse B7 arenguprojekt. Ametikooli disainiosakonna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre juhatas sisse projekti kunstilise osa – “Dissonatsi/Ebakõla“.Sedakorda hõlmab projekt nelja saart: Gotlandit, Ahvenamaad, Hiiumaad ja Saaremaad. Töös osaleb kaheksa väikesaarte kunstnikku. Kunstiprojekti käigus omandavad dissonantsi ehk kunstilise ebakõla linna ümbritsevad kergliiklusteed
Õpetajatest on kaasatud Madis Vaher, Lauri Saluveer ja Anna Sui. Peale võõramaiste külaliste osalevad projektis ka Anna Sui õpilased – teise kursuse dekoraator-stilistid.
Esmaspäeval toimub omalaadne sündmus nimega “Tour de Art“, kus jalgratta seljas sõidetakse vaatama projekti tulemusi – avama näitust.
Läänemere saarte koostöövõrgustik B7 ühendab Läänemere seitset suuremat saart. Peale Saaremaa kuuluvad koostöövõrgustikku Hiiumaa, Bornholm (Taani), Gotland ja Öland (Rootsi), Rügen (Saksamaa) ning Ahvenamaa (Soome autonoomne piirkond).
B7 eesmärk on aidata rahvusvahelise koostöö kaudu kaasa oma liikmessaarte arengule ja nende eesmärkide saavutamisele. Läänemere saartel on palju ühiseid probleeme, mille lahendamine on üheskoos palju kergem kui üksinda. Selleks tuleb Läänemere saarte jaoks olulisi teemasid teadvustada nii rahvusvahelisel, riiklikul, regionaalsel kui ka kohalikul tasandil.
B7 saared on koostööd teinud alates 1989. aastast.