[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Teisipäev, 25. veebruar 2020  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Arhiiv
eelmine kuu
veebruar 2020
järgmine kuu
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Maakond

Seljataha jäi üritusterohke ja muutliku ilmaga nädalavahetus (1)
Autor: Vilma Rauniste
Kolmapäev, 29. mai 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Ehkki ilmateade lubas juba reedel suvistele ilmadele väikest pausi, seda siiski ei juhtunud. Hommik oli küll üpris jahe, kuid ilmataat otsustas ikkagi 18. aiapäevade avapäeva soosida päikeseliselt suvise ilmaga. Reede pärastlõunal oli parklakohtade rohkusele vaatamata raske leida seda üht ja ainust. Appi tuli parklakorraldaja, tänud talle!

Laupäevaks sai ilusate ilmade limiit seks korraks otsa, tuul ja jahedus vajutasid oma karvase pitseri kindlasti nii aiapäevadele kui tänavafestivalile. Veel kurvemini läks neil, kes tegid pingutusi pühapäevasteks üritusteks, mil tormituule lõõtsumisele ja kõledusele tuli „appi” ka ammu oodatud vihm. Kas ja mil määral tänavafestivali pannkoogipäev õnnestus ja kas garaažid said tuulutatud, pole õrna aimugi. Jääb loota, et järgmiseks aastaks on need üleelamised unustatud.

Ühelt garaažituulutajalt siiski kuulsin, et rahvast liikus. „Inimesi käis ja üht-teist osteti ikka ka. Esemed, mis uut peremeest ei leidnud, said vähemalt tuulutatud. Aga nagu tavatsetakse öelda – alati saab paremini. Kindlasti võttis ilm külastajate arvult matti,” ütles Viljar kokkuvõtlikult.

Reedest päeva sai siiski nautida, nii ilma kui kaubapakkujate ja -valiku rohkuse tõttu. Tundub, et suur väljak jääb iga aastaga üha pisemaks. See on märk ürituse kaubamärgist. Suured alad täis lilleilu ja kõikvõimalikke taimi ning muud kraami – käsitööd, ilutooteid, söögi- ja joogipoolist – kõigele ei jõudnudki pilku heita. Kurb mõelda, et küllaltki suur osa kaasa võetust tuli ilmselt tagasi viia, sest seda värki oli lihtsalt nii palju.

Usutlustuurile

Kolm-neli usutlust sai ikka ka tehtud. Esimene oli Rae vallas tegutsevate vürtsimeistrite leti ääres. „Toodame erinevaid maitseainesegusid ja -soolasid. Kõik meie tooted on puhtad, ilma keemia ja säilitusaineteta. Maitseainesegusid on meil enam kui 50. Meie tooteid müüakse ka hulgikauplustes, Rimis ja mujal,” rääkis vürtsimeister Marko.

Abikaasa Margit lisas, et nende kõige kaugemad kliendid on Jaapanis. „Meie kliendid on veel ka Norras ja Lätis. Kliendid on meie toodetega väga rahul ja meie nendega.” Vürtsimeistrid tegutsevad aastast 2012.

Oma tegevuse tutvustamiseks oli väljas suhteliselt uus kodumaine pank – Eesti Coop Pank. Tutvustavas voldikus on kirjas: „Coop Pank on loodud usus, et pank võiks olla olemas igas Eestimaa nurgas. Selleks, et kõikjal Eestis oleks hea ja mugav elada. Tule, kasvame koos!”

„Pakume ka sularahateenust, kuna oleme ühendatud Coopi kassadega. See tähendab, et pakume võimalust võtta Coopi kaardiga välja sularaha Coopi poodide kassadest. Seda tasuta, kui olete valinud endale vastava arvelduspaketi, teiste pangakaartidega on tehing tasuline. Samuti saab Coopi pangakaardiga raha välja võtta kõikide teiste pankade automaatidest, see tähendab väga laia sularahavõrgustikku. Lähinädalate jooksul saavad saarlased võimaluse ka sularaha sissemakseks Coopi poodide kassades,” tutvustas Marin Aarn, kes töötab Kuressaare Coop Panga kontoris.

Marin lisas, et Coop Panga intressid on kõrgemad kui teistel pankadel ja et neil on ka väga hea lastehoiuse toode. Seega – tasub külastada!”

Greenroom’i telgis olid müüjaametit õppimas taas Kihelkonna koolilapsed, pisikeste taimede müügilaua taga olid hetkel õde ja vend Emilia ja Ferdinand Ait ning Karoliine Vaher. „Mina olen selle vahetuse õpetaja. Sel aastal on selle üritusega kaasatud terve kool, kõik õpilased esimesest viienda klassini. Lapsed on ise taimed kasvatanud ja nende eest hoolitsenud, sildid teinud ja nüüd siin müümas. Vahetus toimub iga kahe tunni järel, praegu on teise ja viienda klassi õpilased. Koolil on eesmärk, et lapsed õpiksid ja omandaksid aiatööde oskusi ja taimede müügist saadud raha toetab õpilaste ekskursiooni. Seeläbi saadakse mitmeid toredaid kogemusi,” rääkis õpetaja Kateriine Püüa. Ta lisas, et kõikide õpilaste kaasamine müügikogemuse saamiseks saab teoks tänu tublidele lastevanematele, kes nende sõidutamise on võtnud enda peale.

Ferdinandilt küsisin, kuidas neil seni on läinud. „Hästi. Meil on siin suvikõrvits, kahte sorti tomatid, kõrvitsad, oleme müünud ka mägisibulat.”

Kohe kõrval jagas huvilistele taimekasvatustarkust Räpina aiandustehnikumi õpetaja ja praktik, sellest aga edaspidi, nagu ka aiapäevade ühe osa – kaunite koduaedade külastamisest.

Kihelkonna mail elav väikeettevõtja Kersti Vaga on aastaid tegelenud Gehwol firma jalahooldustoodetega, mille tootearendus on kestnud 150 aastat. „Sellega läheb normaalselt, käin kaks-kolm korda nädalas Kuressaares tööl, muul ajal müttan maakodus. Varsti avame Pidula suvekohviku teise hooaja. Esimene kasemahl Ardonilt on kohe müüki tulemas,” lausus Kersti.

Mis tooted siin kõige paremini lähevad? „Väga hästi lähevad rasplid jalgade korrashoidmiseks. Ja pragunenud naha salv, aiapidajatel on ikkagi ju jalad mullas. Muld kuivatab nahka ja kanda tekivad lõhed, seetõttu läheb see meditsiiniline salv hästi. Samuti säärepalsam kuivale nahale ja villiplaaster.” Ettevõtjal oli tutvustamiseks-müügiks kaasas umbes 40 toodet.

Järgmine peatus oli „Irja salvid” laua juures, mille taga rõõmsa olekuga naine. „Olen sündinud Abruka saarel, elanud Valjalas ja elu on mind viinud Pärnu. Olen Pärnus Irja toodete edasimüüja. Toodete valmistaja on Irja Suvisild, kes on Hiina meditsiini loodusterapeut ja Reiki meister ning teeb salve Põlvas. Ta hakkas neid oma pere tarbeks tegema seitse aastat tagasi. Nüüdseks on need mesilasvaha ja õlide põhjal tehtud väga head salvid jõudnud paljudeni. Salve on igasugustele vaevustele, näiteks Imesalv – kui see on olemas, siis on kõik hoitud ja kontrolli all. Olen poolteist aastat olnud tema toodete edasimüüja ja kuulnud toodete kohta ainult head,” rääkis Marje Maripuu.

Enda kohta ütles ta veel, et on pensionär ja naudib elu. „Ütlen ausalt, et olen kogu elu olnud õnnelik. Olen teinud erinevaid töid, 20 aastat ka Soomes. Ütlen nii, et elu on igaühel kahe kõrva vahel kinni – kui oled rõõmus, lähevad kõik asjad hästi.”

*  *  *

Muljeid projektijuht Merle Vahalt

Arvan, et üritus õnnestus. Vihma hakkas sadama laupäeval täpselt kell kolm, kui aiandus- ja lillepäevad lõppesid. Väike okas on aga hinges, et mitu üritust oli jälle ühel ajal – väga kihvt tänavafestival ja pika traditsiooniga aianduspäevad kattusid laupäeval, see tõmbas külastajaid ära.

Müüjatel oli väga mitmekesine kaup, vaatamist ja ostmist oli igale huvilisele. Paljud firmad olid vaeva näinud rõdu- ja terrassiväljapanekutega, mida Tõnis Kipper oma usutlemisega hästi välja tõi. Marientali aedade külastamine oli eriline, sellega tegelesid mõlemad Reedad, Truuväärt ja Viira. See oli meeldinud nii külastajatele kui aiaomanikele.

Traditsiooniks on saanud müüjatele korraldatud tänuüritus, kus jagame välja auhinnad.

Lillemeister õhulillede väljapaneku eest on Forgeenerlife, mis oli laadaplatsile sisenedes paremal.

Lillepäevade raskekaallase tiitli on varem saanud kõige suurema ekspositsiooni või kõige raskemate toodetega ettevõtja, sel aastal valisime raskekaallaseks Päidre puukooli, kes on 17 aastat 18-st kohal olnud. Kõige kaugema nurga Antsu tiitli sai Poola firma Ciuciucaffee, kes tegi kohapeal komme ja kellel oli huvitav käsitöö väljapanek. Ukraina firma oli selle tiitli varem juba saanud.

Teemakohase ja kaunima kübara auhinna sai üks müüjatest – Piia Järveots. Pildistasime kübarakandjaid kahel päeval ja saame öelda, et inimesed olid tõesti vaeva näinud.

Kõige suurem hingepai on see, kui müüjad rahule jäävad ja tahavad tagasi tulla.


Täna loetuimad
Perekondlik (3)
Oma kätega loodu pakub Raivole rahuldust ja rõõmu
In memoriam Mihkel Smeljanski
Muhus jagati parimatele preemiaid ja tunnustusi
Bellingshauseni kapten Indrek Kivi: kartsin juhtide egosid (7)
Toasooja hind võib edaspidi kerkida kuni 10 protsenti (19)
Meie Maa omanik Arne Pagil pälvis maakonna vapimärgi (6)
Lümanda elutööpreemia pälvis spordihing Urve Vakker (10)
Mustjala teenetemärk jäi tänavu välja andmata (2)
Sandra Sepp: advokaat peab olema inimlik (1)
Priit Penule maaeluministeeriumi kuldne teenetemärk (1)
Kalurid soovivad Saaremaa suurmehi postmarkidele (9)
Toitumisekspert: tervisliku toitumise ABC tuleb kasuks igaühele
Rahvas, rahvus, riik (7)
Nädala loetavuse top 5
Kaunispe külas hukkus autot remontinud mees
Pulmapidu päädis kolmekordse luumurruga (11)
Perekondlik (3)
Valla järelevalve peaspetsialist lahkub ametist (22)
Imetüdruk läbis aastaga kaks klassi (30)
Kommentaarid
Ilmatark: suve soojem osa on läbi (62)
Meie Maa omanik Arne Pagil pälvis maakonna vapimärgi (6)
Mahavõetud puud suurendavad haigla parkimisruumi (12)
Ohvri tuttav: teipijad olid hoopis mulle võlgu (121)
Bellingshauseni kapten Indrek Kivi: kartsin juhtide egosid (7)
Sõnajalad kolivad tuuleenergeetika arenduskeskuse Saaremaalt ära (36)
Toasooja hind võib edaspidi kerkida kuni 10 protsenti (19)
Tuba, kus maailm muutub paremaks (19)
Perekondlik (3)
Imetüdruk läbis aastaga kaks klassi (30)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2020. Kõik õigused kaitstud