Kingime maski Meie Maa tellijale
[x]Sulge
või

Logi sisse
Kontrollkood:
meiemaa.ee
Reede, 05. märts 2021  |  Logi sisse
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Arhiiv
eelmine kuu
märts 2021
järgmine kuu
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Maakond

Enese arendamine on oluline igas eluetapis
Autor: Miralda-Rally Matt
Kolmapäev, 24. aprill 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Äsja lõppes Kuressaare gümnaasiumi koolituskeskuses Osilia põnev tasuta kursus “Isikliku enesearengu kujundamine“. Koolitaja oli Heli Maajärv. Koolitus kestis 7. märtsist 12. aprillini, seda toetasid Euroopa Liit, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.

Koolituse põhiline eesmärk oli saada teadlikumaks õppijaks, tähtis on ju mõista oma vastutust teadlike otsuste langetamisel. Mõista õppimise mitmekesist olemust, rakendamise võimalusi, aga ka õppida ennast tundma kui õppijat – eneseväljendusoskust, enesehinnangut ja oma käitumisstiili. On vaja olla enda vastu tähelepanelik. Sa ei saa saada selleks, kes sa juba oled, sa saad seda ainult omaks võtta.

Sa oled imeline vaimne olend, kes on inimlikku kogemust omandamas. Töö oma sisemise maailma kallal parandab alati meie elukvaliteeti. Iga päev on ju uus ja eriline. Kasuta siis oma mõistust headele sündmustele mõtlemiseks, ja tunne end kindlalt!

Kõik on siis kõige paremas korras ja hea tervis on sinu jumalik õigus. Ole avatud ja vastuvõtlik kõigile universumi tervendavatele energiatele. Luba endale vaid tervistavaid mõtteid ja andesta kõigile, keda arvad end kunagi solvanud olevat. Andesta ka endale, et oled teistele liiga teinud ja pole varem ennast piisavalt armastanud. Ole tänulik oma kehale hea tervise eest minevikus, kiida heaks tervenemine ja hea tervis siin ja praegu. Jätka rõõmuga õppimist, arenemist ning kogemuste muutmist.

Ütle igal hommikul endale, kuni tunned end paremini: “Maailm hoolitseb minu eest!“ Öeldakse, et inimene käitub alati nii, et see on talle kasulik. Aga usalda elu loomulikku kulgu ja saad kõik, mida vajad. Loo endale elu, mis sind soosib. Lase sõnadega õhku hellust ja armastust ning kiirga välja headust. Ole rahulik ja mõnus kõigis eluvaldkondades.

Midagi halba ei juhtu, kui vaatad asjadele teistmoodi kui muidu. Ole tänulik kõigele, kes või mis sind ümbritseb. Täna kõike ja kõiki! Nii oled vaba, et minna edasi, armastus südames.

Tegelikult on väga suur osa alati enda teha. Mõjuringi eest vastutad ikka sa ise, sest mõjuringis on kõik sinu suhtumised. Kui tekkinud olukorda muuta ei saa, siis jäta see rahule. Muuda oma suhtumist, muidu lööb see sinus mingi haigusena välja. Näiteks pagulased ei ole ju tegelikult sinu mõjuringis, mis tähendab, et ei ole vaja ennast sellele kulutada. Hoia oma energiaid! Need on kallilt käes ja pole mõttetult siia-sinna loopida, et stressates endale hirmsaid haigusi kallale kutsuda.

Asjad juhtuvad. Inimene sünnib kui särav teemant, mille peale elu jooksul kuhjub „sõnnik“, mille katame siis küünelakiga või millega iganes. Meie elus on iga hetk uus, suuda haarata olukordade kõiki külgi. On ju nii palju eri viise olukorda näha. Kuula rõõmuga oma sisehäält, loobu kõigest, milles pole armastust.

Suuda üle olla oma vanemate piiratusest. Näiteks, et näen oma isa lapsena, kes jäi armastusest ilma, sest tuli sõda. Ma annan talle rõõmuga andeks ja nii oleme mõlemad vabad. Olen tänulik ja armastan kõiki oma eluperioode. Kõik on hästi.

Kodune süda on ema!

Kui suhe emaga pole korras, on raske usaldada inimesi. Oma vanematega tuleb kindlalt rahu teha, muidu jääb elult palju saamata. Kodune süda on ema! Vanemad annavad, laps võtab vastu, vastasel juhul energia liigub vastupidi, valesti. Kõik, mida sa tahad oma emalt kuulda, kirjuta paberile või räägi mõttes ennast tühjaks. Sügavale alateadvuse põhja kogub imik endasse palju elumaterjali juba enne sündi ja ka pärast sündi. See on tähtis meeles pidada!

Et energia hästi liiguks, tuleb end käed-jalad-ristis-olemisest lahti võtta. Inimene saab täpselt seda, mida ta usub, sest ka puudused sinus on ainult vaataja arvates. Kui suhtlemise käigus keegi ütleb välja mingi mõtte, saadakse sageli erinevalt aru. Tekivad vaidlused, sest inimesed on erinevad nii oma välimuselt, taustalt, hoiakutelt kui vastureaktsioonidelt. See, millega oled varem tegelenud, määrab suures osas selle, kes sa oled täna. Oled tegelikult omaenda mineviku produkt. Maailm muutub praegu väga kiiresti ja siit palve: jäta oma minevik oma aega maha, ära kanna seda koormat kramplikult endaga kaasas, vaid ole avatud uuele. Kunagi pole hilja teha muudatusi paremuse suunas. Muutuda saad ju vaid juhul, kui ise seda soovid. Et edu saavutada, ei tohi mingil juhul olla mugav. Venita oma „piirdeid“, mahuta nendesse uusi seisukohti, arusaamu. Määra hetkeolukord, fikseeri eesmärk, tegutse arukalt. Edu pant on mõõdukus ja stabiilsus. Kindlusta ennast teadmistega. Inimene on see, millest ta päevad läbi mõtleb. Isegi see, kuidas sa süües toidust mõtled, määrab selle, kuidas see sulle mõjub. Kõik siin ilmas loeb, midagi ei ole juhuslikku. Ja see, mis sinuga juhtub, ongi sinu jaoks parim.

Olukord muutustega alustamiseks pole kunagi täiuslik. Tee selgeks, mida oma elult tahad ja tegele iseendaga. Kui sa ei taha teise inimese küsimusele vastata, esita talle küsimus, et miks see teda huvitab. Paratamatusest mõtlemine ja rääkimine on mõttetu, isegi ohtlik, sest teeb ka teistele halba. Vanusest ja haigustest rääkimine on ka mõttetu, vananed ju niikuinii iga sekundiga. Ära osuta kunagi vanusele, seda haaravad ka noored omaks ja nii loome vana olemisest halvustava pildi. Vanus on suhteline. Kui teised ründavad sinu vanust või sinu haigust, kaitse ennast, sest vastu saad hakata ainult sina.

Tee oma lähedastele head sellega, et oled eeskujuks. Võta ette koolitusi, käi üritustel... Iga õppimine tekitab rõõmu ja arendab analüüsivõimet, kannatlikkust ja kuulamisoskust. Kuulamine on kõige olulisem suhtlemisoskus, targaks saab inimene kuulates, mitte rääkides. Õppige leidma armastust, mis peitub igas õppetunnis ja nähke võimalusi, mida enne ei näinud. Elu juhib meid uutesse ja huvitavatesse suundadesse. Elu on väga põnev!

*  *  *

Heli Maajärv aitab inimestel parandada nende elukvaliteeti, kui nad abi vajavad

Saarlased Heli Maajärv ja Kaja Sepp on õed, kelle professioon on aidata inimesi koolituste ja nõustamise kaudu paremale ja tasakaalustatud elule. 2014. aastal asutasid nad oma lapsepõlvekodus Tervise ja Tasakaalu kabineti, eelmise aasta mai algul avati vastuvõtt ka Kuressaares – Valsimaja teisel korrusel (kabinet 201).

Heli tegevussuunad on nõustamine, teraapia ja koolituste korraldamine. Kaja tegutseb põhiliselt Soomes, tema suunaks on peremeditsiin ja hostiline psühhoteraapia.

Heli on oma firma kodulehel öelnud: „Et olla terve kehalt ja vaimult, on kõige targem iseendaga sõbraks saada. Kui armastada ennast, oskame paremini ka teisi armastada ja mõista. Meie eesmärk on aidata inimestel mõista iseenda terviklikkust, võimeid ja võimalusi. Ühendame selle saavutamiseks tava- ja täiendmeditsiini ning psühhoteraapia meetodid.

Minu lemmikteemad on seotud inimeseks olemisega, teistega suhtlemise kunsti ja isikliku enesearenguga. Igaühel meist on oma saatus. Kõik saab alguse sellest, milliste vanemate lastena, kus ja millal me maailma sünnime.
Meie saatust mõjutavad muude asjaolude kõrval meie esivanemad, seitse põlve suguvõsa süsteemis. Enamusega neist pole me kunagi kohtunud ja võib-olla ei tea neist midagi. Kuid nii, nagu keegi ei saa oma nahast välja pugeda, ei saa ta ka välja astuda oma perekonnast ega selle ajaloost. Inimene, kes püüab seda teha, on nagu puu, mis tahab oma juurtest eralduda.”

Perekonstellatsioon teeb pereliikmete vahelised suhted ja seosed nähtavaks. See võib hõlmata mitut põlvkonda ja paljastada seni teadvustamata sidemeid meie esivanemate põlvkondadega. Selle kaudu tulevad ilmsiks eelkõige need jõud, mis meid teadvustamatult mõjutavad: mahasurutud tunded, päritud käitumismustrid ja teadvustamata sidemed, varjatud süütunded, hirmud ja foobiad.”

Hiljuti õppis ta Meta-Tervise Keskuse seminaril uue tõhusa Deep PEAT meetodi ehk ürgalgpolaarsuste neutraliseerimise meetodi. Õed Heli ja Kaja täiendavad end pidevalt.

Heli tänavused koolitusteemad on „Hoiakud ja mõtteviisid”, „Sotsiaalsete oskuste arendamine”, „Eesmärkide püstitamine ja saavutamine”, mis on mõned tema paljudest koolitusteemadest.

Vilma Rauniste


Täna loetuimad
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (11)
Viis kanget saare naist (1)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (6)
Maakonna ainus väiketapamaja sulges uksed
Jaanika: vanametalli äri on töö nagu iga teine
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (10)
Ruhnu rahvamaja jäi juhatajata
Kuratlik alkoholism (1)
UUS! Tiiu Arost saab Riigikogu liige  (7)
Lümanda söögimaja ja kirik on Juta Pae südameasjad
Ettevaatust! Seitse soovitust, enne kui istud jalgratta selga
Saatusekaaslaste juures plahvatab
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (4)
Tiiu Haavik – Õpetaja suure algustähega
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Nädala loetavuse top 5
Maskita postitöötaja trügis tuppa  (12)
Naine sõitis Mändjalas kraavi (8)
Koroona lööb negatiivseid rekordeid (49)
Edward Laane: meil on ees rasked nädalad  (13)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (11)
Kommentaarid
UUS! Tiiu Arost saab Riigikogu liige  (7)
Kuressaare kohtumajas tuleb 2-miljoniline remont  (10)
Politseijaoskonnas on kümme nakatunut töötajat (11)
Kauplused suhtuvad maskikandmise kontrolli erinevalt (6)
Saaremaal algas eakate vaktsineerimine (14)
JUHTKIRI - Sa ei taha ju, et sinu pärast (4)
Viis kanget saare naist (1)
Kuratlik alkoholism (1)
Hiiumaa juurtega Kristel usaldab oma sisetunnet (1)
Tänasest on jääle minek keelatud (6)
Kasulikud viited
praamid.ee
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.


Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2021. Kõik õigused kaitstud