Vahegrupp lõpetati kolme järjestikuse võiduga
Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 01. märts 2021.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa võrkpalliklubi pidas möödunud nädalal koduses Kuressaare spordikeskuses kaks viimast mängu Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste vahegrupi turniiril.

Neljapäeval võideti Tallinna Selver 3:0 (23, 27, 17), eile õhtul Taltech 3:2 (19, -21, -21, 23, 9). Kuna enne seda võideti võõrsil ka Pärnu võrkpalliklubi 3:1, siis lõpetati vahegrupi turniir kolme järjestikuse võiduga.

Seega sõltus Saaremaa VK  lõplik koht eilsest Tartu Bigbank ja Pärnu VK vahelisest kohtumisest. See mäng lõppes pärast toimetuse töö lõppu. Saaremaa fännid pidasid pöialt Pärnule, sest üksnes suvepealinlaste võit Tartus sealse Bigbanki üle kindlustanuks Saaremaale esikoha, mis tähendanuks poolfinaalseeriat turniiril neljanda koha saanud Pärnuga.
Kindel on ka see, et Selver sai turniiril kolmanda koha ja saab poolfinaalmängudes vastaseks teise koha meeskonna. Selleks on Saaremaa VK, kui Tartu suudab Pärnut ükskõik millise skooriga võita.

Selverilt saadi lõpuks revanš

Tallinna Selveri meeskond on sel hooajal Saaremaa jaoks kujunenud tõeliseks Achilleuse kannaks. Viimasest kolmest mängust on ette näidata vaid kaotused. Esmalt Balti liigas ja seejärel veel kahes Eesti karikavõistluste play-off mängus.

„Neljapäevane võit Selveri vastu oli meie meeskonna jaoks tähtis eelkõige psühholoogilises mõttes,“ ütles eile Meie Maale Saaremaa VK mändežer Hannes Sepp.

Esimeses kahes geimis käis väga tasavägine heitlus. Esimeses geimis seisul 7:7 oli väga pikk pallivahetus, mille lõpetas Saaremaa kapteni Keith Puparti ründelöök. Seisul 24:23 sai Saaremaa pallingu hästi kätte, järgnes Despotovski tõste nurka ja jälle oli Pupart see mees, kes geimivõidu ära vormistas.

Otsustavaks kujunes ülipingeline teine geim. Seisult 15:15 kuni seisuni 27:27 (12 korda järjest viik!) käis närvesööv punkt-punkti mäng, kusjuures seisudel 24:23, 25:24, 26:25 ja 27:26 oli Selveril kasutada neli geimpalli. Lõpuks lõi otsustava punkti seisuks 29:27 jällegi Pupart. Kolmas geim tuli Saaremaale lihtsamalt ja kuiv 3:0 osutuski tõsiasjaks.

Hindrek Pulk kogus üleplatsimehena 16, Keith Pupart lisas 14, ning Rauno Tamme ja Wennder Lopes 9 punkti. Saaremaa kogus seitse blokipunkti Selveri ühe vastu, servil suutsid võõrustajad lüüa neli ja pealinlased vaid kaks ässa.

Eilne võit tuli oodatust raskemalt

Taltechil ei olnud eile Kuressaares kaotada mitte midagi ja nii saadi pingevabalt mängida. Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis tegi mitmeid vahetusi. Lõpuks õnnestus see mäng 1:2 kaotusseisust siiski võita.

Mõlemad poolfinaalseeriad mängitakse kolme võiduni. Esimese ja teise koha tiimid saavad vajadusel otsustava mängu mängida kodus.