Muhu rakett lendas Valgast Tartusse
Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 10. veebruar 2020.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Ei tea kust pealkirjas toodud hüüdnime saanud Muhust pärit 31-aastane korvpallur Timo Eichfuss mängis jaanuaris veel BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnas, mida ta esindas alates 2018. aastast, kuid veebruarist kuulub ta ametlikult Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna ridadesse.

Kahemeetrine Timo Eichfuss alustas oma korvpallurikarjääri 2004. aastal Rakveres, kuid siirdus sealt 2008. aastal Tartu ülikooli meeskonda, kus veetis kaheksa aastat ja võitis kahel korral ka Eesti meistritiitli. Kolmanda koduse tiitli tõstis “Muhu rakett” auhinnakappi 2017. aastal, kui esindas BC Kalev/Cramot. Eichfuss on ühe hooaja mänginud ka Pärnu esindusklubi ridades.

Käimasoleval hooajal kogus Eichfuss Eesti-Läti korvpalliliigas osaleva Valga särgis ühe mängu kohta keskmiselt 10,7 punkti, 5,5 lauapalli ja 2,7 resultatiivset söötu. Valgal on liigatabelis 19 kaotuse kõrval ette näidata vaid üks võit.

“Timo tahtis enne hooaja lõppu muudatust ja samas on meie korvialune hõre, mis tähendab pikkadele suurt mängukoormust. Saime Timoga tingimuste osas kokkuleppele ja nüüd on meeskonnas pisut kogemust juures, et hooaja teine pool korralikult ära mängida,“ rääkis Tartu ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene basket.ee vahendusel.

Esimese poolajaga oli võitja selge

“Arvatavasti panen Ventspilsi vastu vormi juba selga, aga kas mängima ka kohe lastakse, eks seda ole näha,” kommenteeris Eichfuss korvpall24.ee vahendusel.
Vene jättis Eichfussi esialgu Läti suurklubi BK Ventspilsi vastu küll pingile, kuid vahetusest tulles sai kogenud vanameister mängida korralikud 12 minutit, mille jooksul viskas Tartu kasuks neli silma ja tegi ühe isikliku vea. Eichfussi visete statistika: kahepunktivisked kahest üks (1-2), kolmepunktivisked ühest null (0-1), vabavisked kahest kaks (2-2).

Ventspils haaras kolme minutiga 16:5 eduseisu ja avaveerandi lõppedes oli vahe 16-punktiline. Adomas Drungilase korvidest jõudis Tartu kahel korral 13 punkti kaugusele, aga kindlat joont hoidnud Ventspils suurendas poolajaks edumaa 26 puntki suuruseks.

Kolmanda veerandaja lõppedes oli Tartu 53:82 taga ja Robin Kivi kaugviske järgselt jäi kaotusseis lõpuvile kõlades 29-punktiliseks (70:99). Mangu saatuse otsustas suuresti Läti meeskonna parem visketabavus, Ventspils (60%) – Tartu (38%). Lauavõitlus jäi viiki 33:33 (ründelaud 15:6 Tartule). Korvisööte andis Ventspils rohkem – 23:15 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Tartul – 17:13.

Tallinna Kalev/TLÜpisteti kotti

Üleeile teist mängu järjest kodusaali nautinud Tartu jäi mängu alguses Kalev/TLÜ vastu rünnakul hätta, sest Tallinn läks nelja ja poole minutiga 12:5 juhtima. Põhiliselt Michael Kyre Buchanani eestvedamisel võitis Tallinn avaveerandi tulemusega 25:20. Kuid saalikogunenud 650 toetaja meeleheaks suutis Tartu järgneva viie minutiga 34:34 viigini jõuda ja Tanel Soku kaugviskest pääses kodumeeskond 39:36 ette. Võõrustajad hoidsid kerget initsiatiivi ning poolaja lõppedes oli seis 46:44.

Teine poolaeg kulges tõusude ja mõõnadega. Robert Valge viis esmalt tartlased kolmanda veerandaja keskpaigas kümne punktiga ette ja loetud minutid hiljem oli nende eduseis juba 70:58. Külalised vastasid 6:0 spurdiga ja viimase neljandiku alustuseks vähendas Karl-Johan Lips kaotusseisu kolmele punktile. Edasi tegi Tartu omakorda 11:3 spurdi ja Kregor Hermeti kaugviskest juhiti 90:75. Kaido Saks aitas Kalev/TLÜ korra veel 12 punkti kaugusele, kuid tartlased võtsid 96:80 võidu.

Visketabavuses jäi Tartu 51% - 41% peale (kaugvisked Tartul 32-st 17, Kalev/TLÜ-l 26-st 12) ning lauavõitlus võideti 40:37 (ründelaud 14:10 Kalev/TLÜ-le). Korvisööte andis Tartu rohkem 26:19 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Kalev/TLÜ-l 13:11.

Robert Valge viskas üleplatsimehena Tartu eest 28 punkti. Eichfussile anti selles mängus mänguaega kaheksa ja pool minutit, mille jooksul ta võttis ühe lauapalli ja tegi ka ühe kaugviske, kuid see läks mööda.

Tallinna Kalev/TLÜ ridades algviisikus alustanud 30-aastane saarlane Mario Paiste sai mängida üle 30 minuti, mille jooksul suutis ta oma meeskonnale kuus punkti tuua.

Hetkel on tartlased liigatabelis üheksandal positsioonil ehk just esimesena play-off kohalt väljas. Nende ees paiknev Pärnu Sadam serveeris üleeile üllatuspommi, kui suutis kodusaalis tulemusega 79:76 alistada tabeli teise Riia VEF-i.

See oli riialaste teiseks kaotuseks 19 võidu kõrvale. Pärnul on 11 võitu ja 12 kaotust, Tartul 8 võitu ja 12 kaotust. Seega on Tartu võrreldes Pärnuga pidanud kolm kohtumist vähem ja Eichfussi abiga play-off koha püüdmine täiesti võimalik.

Veel saarlaste tegemistest

Eesti-Läti ühisliigas võitis Rakvere Tarvas koduväljakul Latvijas Universitate meeskonda tulemusega 76:67. Saarlased Tormi Niits ja Janis Vahter tõid Rakverele vastavalt 9 (kahesed 7-st 4 ja vabavisked 2-st 1) ja 4 punkti (kahesed kolmest kaks). AVIS UTILITAS Rapla kaotas BC Kalev/Cramole 68:92 ja saarlane Indrek Kajupank tõi Raplale 14 punkti (kahesed 3-st 1, kolmesed 7-st 3, vabavisked 3-st 3) ja võttis viis lauapalli.

Rakvere Tarvas jõudis eelmisel nädalal pidada ka teise mängu. Lätis kaotati liiga liidrile BK Ogrele 85:112. Tormi Niits viskas 17 punkti (kahesed 8-st 6, vabavisked 6-st 5) ja oli Kristo Saage (16 p) ees Rakvere parim skoorija. Janis Vahter väljakul ei käinud.