Selver ehmatas, kuid Lätist tuli nädalavahetusel punktilisa (3)
Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 13. jaanuar 2020.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa võrkpallimeeskond pidas läinud nädalal uue peatreeneri Ioannis Kalmazidise käe all koguni kolm võõrsilmängu. Kui kolmapäeval saadi Tallinnas 1:3 üllatuskaotus Selverilt, siis üleeile alistati Jelgavas kohalik VK Biolars 3:0 ja eile õhtul Riias sealne RTU/Robežsardze 3:0.

Eesti ja Läti klubisid ühendavas Credit24 meistriliigas oli Saaremaa võrkpalliklubil väga pingeline nädal nii füüsilises kui vaimses mõttes. Oli ju meeskonnaga liitunud uus peatreener Ioannis Kalmazidis, kes palgati Urmas Tali asemele pärast Eesti karikafinaali kaotust.

See mäng oli Kalmazidisele debüüdiks ja mehed alles õpivad siiani tema käekirja meeskonna tüüri juures.

Vaid mõned päevad meeskonna juures olnud kreeklasel olid kindlasti peal ka teatavad psühholoogilised pinged, sest avamängu kaotada ta kindlasti ei soovinud. Oli ju Saaremaa enne seda liigas kaotanud 12-st mängust vaid ühe. Ei olnud lihtne temal ega meeskonnal.

Esimesed kaks geimi kulgesid kõik enam-vähem ühe stsenaariumi järgi. Mäng kulges tasavägiselt, kuid otsustavate punktide mängimisel oli Selver millegipärast kindlam.

Vaatamata kahele geimpallile esimeses geimis tuli tunnistada Selveri 28:26 paremust. Eriti paradoksaalne tundub see saarlaste suurepärast rünnakuprotsenti (78%) arvestades.

Kas Piroli kavaldas Kalmazidise üle?

“Mängisime esimeses geimis väga hästi, näiteks rünnakul olime Selverist palju paremad. Reegel ütleb, et 78%-lise rünnakuga pole võimalik geimi kaotada, aga samas tegime me avageimis palju vigu nii servil kui ka servi vastuvõtul,” kommenteeris ka Kalmazidis peale mängu televisioonile antud intervjuus.

Ka teises geimis oli mäng kuni 16:16 tasavägine, kuid siis tegi Selveri peatreener Alessandro Piroli ootamatu käigu. Ta vahetas põhidiagonaali Matej Šmidli asemele 18-aastase Timo Lõhmuse, kelle hea mäng üllatas tõenäoliselt kõiki. Suuresti just noore Lõhmuse efektiivsele ründetegevusele võitis Selver ka teise geimi (tulemus 25:22) ja asus kohtumist 2:0 juhtima.

“Me polnud Lõhmuse mängusekkumiseks valmistunud, sest Šmidl on nende põhiründaja ja keskendusime väga palju just temale,” vastas Kalmazidis.
“Muidugi olid meil ka Lõhmuse rünnakutest mõned pildid, aga kõigist 14 mängijast pole võimalik väga põhjalikku ettevalmistust teha. Kuna me olime keskendunud rohkem teistele mängijatele, jäi talle rohkem ka väljakul ruumi. Ta tegi tõesti väga hea mängu.”

Kolmandas juhtis Saaremaa 14:11 ja 21:17 ning võitis lõpuks 25:22, kuid neljandas ei leidunud Selveri pidurdamiseks enam püssirohtu – geim neile 25:18 ja kogu mäng 3:1. Kas füüsiline väsimus? “Ma ei usu, et meeskond füüsiliselt väsinud oli. Ma arvan, et kahe meeskonna osas pole selles osas suurt vahet, isegi hoolimata karikafinaalist,” arvas Kalmazidis. Hiljem vihjas ta liigsele arvule sundimatute vigade osakonnas ja ka sellele, et võidukohustus oli vaevanud.
Saaremaa parimaks kerkis üleplatsimängijana 21 punkti kogunud brasiillane Daniel Maciel, kuubalane Javier Jimenez lisas 16 punkti. Vastuvõtuprotsendiks kujunes 42, rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt. Lisaks saadi 7 blokki ja löödi kõigest üks äss, mille autoriks oli Keith Pupart.

Lätist toodi võidud koju

Laupäeval sai Saaremaa VK uue peatreeneri käe all oma esimese võidu ja võttis tõenäoliselt pinged maha nii meestelt, fännidelt kui treenerilt endalt.
Jelgavas alistati sealne VK Biolars tulemusega 3:0 (25:15, 25:21, 25:23).
Saaremaa resultatiivseim oli 16 punktiga Keith Pupart, Daniel Maciel lisas teise skoorijana 12 punkti . Saaremaa vastuvõtt oli 57%, rünnak 54%, sulustamisega teeniti 12 puntki, servil löödi kaks ässa.

“Meie tase oli lätlastest parem ja ühtlasem ning nii olime kindlamad igas elemendis,” ütles Meie Maale meeskonna mänedžer Hannes Sepp.
Eile õhtul võttis Saaremaa Balti liigas teise kuiva võidu järjest. Riias alistati sealne RTU/ Robežsardze samuti 3:0 (21, 23, 19).

Peale kaotust Selverile oli Saaremaa langenud liigatabelis suisa neljandaks, kuid võitudega Lätis möödus Saaremaa Tallinna Selverist ja Jekabpilsi Lušist ning hoiab nüüd hoiab nüüd 36 punktiga ühe vähempeetud mängu juures Tartu järel teist kohta.

Balti liiga liidril Tartul on 40 punkti ja tõenäoliselt hoomavad kõik võrkpallisõbrad, kui oluline on pühapäeval Kuressaares toimuv mäng Saaremaa ja Tartu vahel. Seda nii psühholoogiliselt kui põhiturniiri võitu silmas pidades.