FC Kuressaare jäi kõrgliigasse püsima (5)
Autor: Gunnar Usin
Esmaspäev, 25. november 2019.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa jalgpalli lipulaev FC Kuressaare pidas üleeile Kuressaare kunstmurustaadionil Premium liiga teise üleminekumängu Pärnu JK Vapruse vastu, kaotas selle tulemusega 1:2, kuid kindlustas kahe mängu kokkuvõttes koha kõrgemas liigas üldskooriga 5:3.

Laupäeva pärastlõuna oli FC Kuressaare mängijate, treenerite, fännide, taustajõudude ja Kuressaare kunstmurustaadionile kogunenud 200-pealise publiku jaoks tõeline pidupäev.

Tekkis mõneti pisut paradoksaalne olukord – kodumeeskond kaotas mängu, kuid ometi tunti sellest rohkem emotsionaalset ja isegi ülevoolavat rõõmu, kui mõnest hooaja algul saavutatud võidust. Hüpati, kiljuti, kallistati, tehti ühiseid pilte ja vaatamata mõnele külmakraadile ei olnud enam kellelgi külm.

Ka lätlasest peatreeneri Dmitrijs Kalašnikovsi näos võis näha rõõmu ja vabanemist, sest selle jaoks ta Saaremaale ju toodud oligi, et kindlustada koht ka järgnevaks hooajaks Premium liigas ehk Eesti kõige kõrgemas jalgpalliliigas.
“Võiks öelda nii, et läksime Pärnus kättevõidetud eduseisu hoidma ja kogu meie mängupilt oli seetõttu üsna konarlik,” ütles FC Kuressaare tagumine poolkaitsja, esimesel poolajal teenitud kollase kaardi tõttu vaheajal pingile vahetatud viikingite “raudvara” Elari Valmas eile Meie Maale.

“Pärnu pani kaks meest ründesse ja kuna nad hakkasid kohe suruma, siis pidid nad ka kaitse üles tõstma. Tänu sellele jäi liinide vahele ruumi ja Mairo Miil pani pika söödu ette, Sander Laht sai selle kätte, võttis kaitsja üks-ühele ette ja kukutati karistusalas maha,” kirjeldas Valmas saarlaste teenitud penaltiolukorda. Nii oligi, et 23. minutil viis Märten Pajunurm kodumeeskonna penaltist 1:0 juhtima.

“Penalti oli õige ja pärnakad ei vaielnud ka, aga pinget see maha ei võtnud,” meenutas Valmas.

“Ärme tekita lisapingeid, toonitas ka treener vaheajal riietusruumis, aga Kelder (Silver Alex Kelder, toim.) on emotsionaalne mängija, kuid lahtise palli olukorras läks ta vastasele liiga agressiivselt sisse, teenis teise kollase ka nii me vähemusse jäimegi,” lisas Valmas.

Vastane kasutas selle olukorra ära. Esmalt saatis Pärnu mängija Georg Grahv 35 meetrilt palli 60. minutil Kuressaare karistusalasse ja jäi selgusetuks, kas Kristen Saarts puudutas jalaga seda palli või mitte, aga viikingite väravas see löök maandus ja erinevates protokollides on märgitud Pärnu esimeseks väravalööjaks küll Saarts, küll Grahv. Teine värav tuli 75. minutil suuremat sorti segadusest Kuressaare trahvialas, kus lahtisel pallil oli esimesena jaol Saarts – 1:2.

Viikingid olid kuristiku äärel

Kaheväravaline puhver on jalgpallis täiesti arvestatav vahe, aga laupäevase mängu käiku arvestades sattus Kuressaare tegelikult kuristiku äärele, kirjutab soccernet.ee. Mõlemad Vapruse väravad tulid tati ja tahtejõu pealt ning midagi ilusat neis ei olnud. Ei pidanudki olema ja mängu võiduks sellest piisas, kuid enamaks mitte.

Pärast 75. minutil 2:1 juhtima minemist teenis Vaprus järjest väga mitu nurgalööki ja värav oli õhus. Kuressaare puurivaht Magnus Karofeld pidi Tõnis Vihmoja pidurdamiseks tooma palli suisa ristnurgast ära ja platsil oli tunda pinget.

“Come on, kutid, tü*a küll,” kostus Kuressaare leerist televaatajate kodudesse, viitab soccernet.ee. Lõpuks suudeti end siiski koguda ja viimased 10 minutit oli asi enam-vähem Kuressaare kontrolli all.

Õhus oli tunda ka rahahõngu

Laupäeval mängiti lisaks Premium liiga kohale ka ca 100 000 euro peale, mille võitev klubi enda järgmise hooaja eelarvesse sisse kirjutab, teab soccernet.ee.
Nimelt rakenduvad uuest hooajast alates solidaarsusmehhanismid, kus Premium liiga kuus Euroopa klubivõistlustel mittemängivat klubi saavad toetuse kuue elukutselise jalgpalluri palkamiseks. Nende hulka kuulub nüüd FC Kuressaare, aga mitte Pärnu Vaprus.

“Me suutsime täna Kuressaarega võrdselt mängida, kuid jah, olid mõned üksikud nüansid, miks me kokkuvõttes neile alla jäime,” ütles jalpall.ee vahendusel Pärnu Vapruse peatreener Taavi Midenbritt.

“Kuressaare oli kogemuse poolest meist grammikene parem, ka füüsiline pool oli nendel parem ja nad olid Preminum liigas harjunud kõrgema tempoga mängima, kuid üritame järgmisel aastal uuesti,” lisas Midenbritt.

Vallavanem sai täpid viimasel hetkel kokku (7)